Aky fotak?



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Aky fotak?

Odoslaťod MartinC » 27 Sep 2004 09:57 am

U nás sa dá lacnejšie kúpiť D70(telo).

www.fotoinfo.sk
MartinC
 
Príspevky: 28
Obrázky: 7
Založený: 26 Sep 2002 10:41 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Aky fotak?

Odoslaťod rybka » 27 Sep 2004 11:38 am

no ale trochu sme odbocili od temy - myslim ze rybka chcela nejaky fotacik na rybky...

no ano...
ale dakujem aj tak, nateraz to asi odlozim, myslela som si ze je to jednoduchsie :(
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Aky fotak?

Odoslaťod dezorz » 27 Sep 2004 11:55 am

nino - od temy sme sa jemne odklonili, ale ved rybka si za to moze aj sama, ked nijak nespecifikuje svoje poziadavky, takto jej moze rdit kazdy co chce, nehladiac na to, ze nasa diskuia uz nie je radou pre rybku.

d70 je ´vylepseny´ d100. to vylepseny treba brat v uvodzovkach. 300D neobsahuje nic naviac, ci lepsie ako 10D. zato D70 oproti D100 ma par dolezitych zmien, no kvoli nizsej cenovej kategorii aj par veci bolo ubranych. funkcne je lepsi nez D100, mechanickymi moznostami nie.

ad USA. nemam rad take reci, kde vsade je to lacnejsie. uz si nieco v internetovom obchode v US kupoval? akbyze aj hej, kupou v US nedostanes EU zaruku. mimo to, cena 300D a 70D sa v US a lacnych krajinach EU az tak nelisi. co sa tyka tvojho porovnania, porovnavas kity s roznou kvalitou objektivov. je vsak pravda, ze telo 300d, ci kit s lacnym objektivom vyjde o 150-200 dolarov/eur menej nez rovnake telo/nikonu. chciet vsak 300D s rovnako kvalitnou obdobou canonackeho objektivu, tak je nikon dokonca o nejay ten dolar lacnejsi. :)
dezorz
 
Príspevky: 4
Založený: 24 Sep 2004 15:35 pm

Re: Aky fotak?

Odoslaťod dezorz » 27 Sep 2004 12:01 pm

rybka - fotacik na ryubicky. viacmenej kazdy znackovy digi komapkt je dnes relativne kvalitny. ak chces len sem tam fotit rodinku ci dovolenku, nechces velmi dumat nad nastaveniami fotaku a staci ti tlacit spust, tak je skutocne zbytocne, aby si kupovala fotak nad 10-15tisic. fotak na rybycky by mal pokial mozno naviac obsahovat bodove meranie svetla a dobre makro. lacnejsie komapkty toto nemusia mat. inac si v suchu (pokial ho nebudes pchat do akvaria:) s kazdym fotakom. mozno nejaky dlhozoomy by bol kvoli vyslednemu zvacseniu pri makro lepsi, ale nemam skusenosti, ako je to v praxi s konkretnymi modelmi. skusal som kolegov oly 750 a bohuzial vedel v makre ostrit len pri cca 5x zoome, takze ziadna vyhra ci vyhoda oproti 3x zoomovemu komapktu. mozno ine modely, nech povedia stastni majitelia, ci ini fotografovia rybiciek. :)
dezorz
 
Príspevky: 4
Založený: 24 Sep 2004 15:35 pm

Re: Aky fotak?

Odoslaťod dezorz » 27 Sep 2004 12:06 pm

sorex - ved som pisal, ze su viacmenej podobne. :) d70 ma vsak par drobnosti naviac, a pre niekoho tie drobnosti mozu byt zaujimave pre uprednostnenie. pre niekoho ineho moze byt zaujimava nizsia cena 300D. nikon bol vzdy dobry v jemnych detailoch, holt, co mu ine zostava, ked ho pred 20. rokmi v 35mm zrkadlovkach predbehol canona dodnes to nevie dohnat. tak sa snazi aspon drobne detaily vylepsit. ergonomia pristroja, okamzite review (canony to maju trocha oneskorene), cosi rychlejsi AF, atd. proste, canon nedava do najlacnejsich modelov vsetko dobre a dolezite, zato nikon naopak, najprv da do lacnejsieho modelu novu technologiu, a ked si ju overi, da ju do drahsieho,z coho maju uzitok, ak sa technologia zadari, hlavne majitelia tych najnizsich modelov. :)
dezorz
 
Príspevky: 4
Založený: 24 Sep 2004 15:35 pm

Re: Aky fotak?

Odoslaťod nino_q » 28 Sep 2004 04:56 am

dezorz napísal:ad USA. nemam rad take reci, kde vsade je to lacnejsie. uz si nieco v internetovom obchode v US kupoval?

ano, kupoval, jeden canon eos300d :-) ale som v USA teraz, takze preto; predpokladal som ze cenovy rozdiel v europe (na slovensku) bude rovnaky ako v USA a zda sa ze nieje...

takze tak
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Aky fotak?

Odoslaťod salik » 28 Sep 2004 14:44 pm

nino pre seba? ak ano tak sa potom niecim pochval
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Aky fotak?

Odoslaťod nino_q » 29 Sep 2004 05:14 am

salik napísal:nino pre seba? ak ano tak sa potom niecim pochval
ale to sem nepatriii :-) takze nasleduje mierny off-topic

bol som tuto : http://www.aquariumofpacific.org/
a spravil som taketo fotky

upozornujem ze fotky su bez akejkolvek upravy, len su zmensene na web
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Aky fotak?

Odoslaťod roox » 29 Sep 2004 09:30 am

add topic: fotim si akvarium pujcenym HP 912 Photosmart. Je to uz celkem stary digital, rozliseni cipu je 2 megapixelu, coz je celkem na hranici unosnosti. Ale i tak se s timto fotakem daji delat pekne fotky. (viz muj web)

takze dle meho nazoru staci na foceni rozumny digital za 5-10 tis, vyber dle ceny, vzhledu a zakladnich parametru a doporuceni, co zde psali kolegove. Clovek si vyfoti akvarko, rodinku apod a je spokojeny. Profi fotky ale cekat nemuze.

nino_q: mazec, musel to byt krasny zazitek... uprimne ti to zavidim :)
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: Aky fotak?

Odoslaťod Spectre » 29 Sep 2004 09:58 am

Dalsi Canonista sa hlasi.... S1 IS je odvcera doma :)
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Aky fotak?

Odoslaťod denis » 29 Sep 2004 19:59 pm

celkom dobre ceny su na http://www.megafoto.sk
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Aky fotak?

Odoslaťod salik » 29 Sep 2004 21:11 pm

co sa tyka cien fotoaparatov, je to nekonecna tema ale peknu debatku som nedavno cital tu -
Prečo je na Slovensku drahšia technika?
www.digi-foto.sk/rychlokurz/preco-je-na ... p?a=vsetky
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Aky fotak?

Odoslaťod Ceco » 01 Okt 2004 21:47 pm

denis napísal:celkom dobre ceny su na http://www.megafoto.sk

Oplati sa kuknut aj na www.digimarket.sk
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Aky fotak?

Odoslaťod STH » 23 Jan 2007 12:08 pm

mozete mi poradit pri vybere fotaka???mam vybrane tri druhy
Panasonic Lumix DMC-FX07 EG-A (7,2 megapix., 3,6x Zoom 28-102mm, stabilizátor)
http://www.megafoto.sk/Panasonic/dmc-fx07-ega
Panasonic DMC-FZ7 EG-K (6 megapixelov, 12x optický zoom)
http://www.megafoto.sk/Panasonic/dmc-fz7-egk
Panasonic DMC-TZ1 EG-K (5 megapixelov, 10x optický zoom)
http://www.megafoto.sk/Panasonic/dmc-tz1egk

ak viete o nejakom lepsom tak kludne napiste,mozno ze sa necham ukecat,samozrejme hlavne pouzitie na fotenie akva,ale aj priroda a tak nehladam fotak pre debila,kde sa len stlaci spust a ostatne urobi za vas fotak,hladam nieco co by zo mna urobilo pana fotografa,teda nieco kde budem musiet skusat a skusat a ucit sa:o samozrejme za urcitu cenu t.j. do 15000sk 8)
edit:inac ten FZ bude asi najvhodnejsi,ze?je to skor manual ako automat a co sa tyka prirody 12x optikus zoooom :roll:
za pomoc vopred dik :pivo:
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Aky fotak?

Odoslaťod kustro » 23 Jan 2007 12:22 pm

skus kuknut DMC FZ27 na karman.sk ho maju tusim okolo 11tis
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Aky fotak?

Odoslaťod Igypop » 23 Jan 2007 12:31 pm

STH napísal:mozete mi poradit pri vybere fotaka???mam vybrane tri druhy...

Ja som za FZ7, kamarát s ním robí pekné fotky, ja mám FZ20. Ale na fotenie akva to nie je zrovna terno, rozhodne však lepšie ako kompakt. Bohužiaľ pri slabom osvetlení produkuje celkom dost sumu aj pri ISO 200, ale v tejto triede to nie je nič výnimočné (teda ten šum). Ak by si chcel niečo lepšie, čo sa týka šumu, tak by si musel investovat do nejakej zrkadlovky...
Ad 12x opt. zoom - nexcem ti brat ilúzie, ale cca od 8x zoomu sú tie fotky skôr "dokumentačné". Jednoducho nečakaj, že pri 12x zoome budeš mať krásne a čisto vykreslené fotky, najma ak to bude na vačšiu vzdialenosť.

V podobnej triede je ešte Canon Powershot S3 IS.

Pozri si recenzie na http://www.digireview.com, sú tam naozaj slušne spracované recenzie a porovnávacie fotky - doporučujem.
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: Aky fotak?

Odoslaťod skala » 23 Jan 2007 16:27 pm

ak by som si musel z tych 3, vybral by som si ten prvy. ale myslim, ze kazdy z nich je celkom fajn za tu cenu
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Aky fotak?

Odoslaťod Kubo » 23 Jan 2007 16:33 pm

Jednoznacne druhy tamtie fotaky podla objektivou su onicom. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Aky fotak?

Odoslaťod mirec » 23 Jan 2007 17:37 pm

asi by som siahol hlbsie do vrecka a bral http://www.megafoto.sk/Panasonic/dmc-lx2-egk
Obrázok používateľa
mirec
 
Príspevky: 228
Obrázky: 20
Založený: 08 Nov 2003 13:18 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Aky fotak?

Odoslaťod STH » 23 Jan 2007 18:30 pm

dakujem vam vsetkym za odporucania,ale budem to mat tazke :)
igypop:no ta zrkadlovka by bodla,ale fakt je to drahsi spas,ten sum...hore mirec spomina dalsi fotak,kde je vyzdvihnute prave minimalizovanie sumu oproti inym fotakom...

mirec:pre mna tie vlastnosti fotakov ako iso,atd. je pre mna spanielska dedina,mohol by si mi napisat hlavne rozdiely v kvalite,ktore aj vyuzijem medzi fz7 a fotakom ktory si spominal ty?
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Aky fotak?

Odoslaťod salik » 23 Jan 2007 18:56 pm

Kubo napísal:Jednoznacne druhy tamtie fotaky podla objektivou su onicom
??? vsetko je to Leica

STH, mal si uz fotoaparat? myslis ze viac vyuzijes siroke ohnisko...viac dlhe?
99% fotoaparatov ma pociatocne ohnisko na 35-38mm, v pripade fotenia v interieri katastrofa
dlhe ohnisko, osobne mam 37-222mm, z 5000tisic fotiek je nad 100mm par percent (!), takych 25-28mm je moj sen
co sa tyka sumu/iso..vsetko je to na jedno kopito, v tomto pripade pozerat inzeraty na pouzitu zrkadlovku, nikon d50, canon 300d atd.
momentalne sa mi pozdava canon A710, az na to pociatocne ohnisko 35mm, inak fajn fotak

vyzdvihnute prave minimalizovanie sumu oproti inym fotakom
momentalny trend - "milion" megapixelov, maly cip, vyhladzovanie sumu...katastrofa..ale ako tvrdi Panasonic, zakaznici ziadaju menej sumu...tak ho maju...fotacik sum vyhladi a fotka vyzera ako olejomalba :|
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Aky fotak?

Odoslaťod Bulvic » 23 Jan 2007 19:27 pm

Bulvic
 
Príspevky: 38
Založený: 20 Aug 2006 13:05 pm
Bydlisko: Pardubice

Re: Aky fotak?

Odoslaťod STH » 23 Jan 2007 20:37 pm

salik:mam digitalny fotak uz 4-5 rok???,ale tam je vsetko automatika,jedine co tam mozem nastavovat je rozlisenie,kvalita,a manualne zaostrovanie ma len dve polohy na blizko a daleko :? tot je to 2megapixel a stal okolo 10 patikov :o na tu dobu high tech :) takze mam sledovat minimalnu ohniskovu vzdialenost t.j. vzidalenost od ktorej mozem fotit,ze?
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Aky fotak?

Odoslaťod skala » 23 Jan 2007 21:15 pm

nie nesleduj vzdialenost od ktorej mas fotit. ale kukaj na to, aky uhol zaberu ti fotak zobrazuje na najsirsom ohnisku - t.j na zaciatku.

takisto sa priklanam ku sirokacu, ten je praktickejsi. dlhe ohnisko je fajn, ale pre toho kto to mysli vaznejsie a to znamena, ze aj na to vynalozi viac peniazkov
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.