Skalnaté údolie



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 03 Dec 2012 21:06 pm

Akvárium: 93x44x40 cm, 10 mm sklo, pozdĺžne výstuhy hore, pozdĺžne a priečne výstuhy dolu, prepadová komora v ľavom zadnom rohu, transparentný silikón, prepad vody v ľavom zadnom rohu, prívod studenej aj teplej vody, odkryté, osadené v skrinke - biely lak, skrinka je osadená v stene, súčasťou skrinky je aj konštrukcia z jaklu, dolná hrana akvária je vo výške 90 cm (keďže som dosť vysoký, myslel som aj na ergonómiu, aby som sa nemusel veľmi krčiť počas údržby)
Založené: 23.-25.11. 2012 (to som ešte následne reklamoval nefunkčné osvetlenie a nefunkčný ihlicový ventil)
Osvetlenie: Aqua Nova NHT5-900, 4 x 39 W T5 (2 x biela, 2 x žltá Sylvania 830)
Filter: JBL Cristal Profi Green Line e 901, lily pipes 12/16 mm
CO2: Aquario Pro 2 l + elmag. ventil + 2 manometre + ihlicový ventil + spätný ventil + počítadlo bublín + sklenené kolienko + sklenený difúzor, cca 1 bub/sek., dávkované cez pH controller, drop checker
pH controller: Weipro 2010
Teplomer: ADA J-10 CL závesný (to som nedomyslel a musel som ho dať na bočnú stranu, kde ho ani nevidno)
Pozadie: polopriesvitná fólia "The Mist"
Substrát: ADA Aqua Soil Amazonia New cca 23 l, Power Sand Special M 6 l, Penac P, Penac W, Bacter 100, Clear Super
Dekorácia: Black Stones asi 30 kg
Hnojenie: PMDD 4 ml/deň
Výmena vody: 2 krát týždenne, 30% (odtok priamo do odpadu + prítok ... na toto som sa najviac tešil, pohodička ...)
Teplota vody: 23 C
Posledný test: pH (controller)=6,64; kH=6-10; GH=18-20; NO2=0,5; NO3=25, Cl2=0, CO2=65 mg/l (dosť odlišné hodnoty oproti malému)
Flóra: Hemianthus callitrichoides, Staurogyne repens, Pogostemon helferi (ten sa ale vôbec neujal).

Na toto akvárko som sa v myšlienkach pripravoval hádam 3 roky a verím, že bude ozdobou domu. Ak bude dosť času a záujem, podelím sa o jeho aktuality. Takisto ma potešia rady,ale aj kritika skúsených borcov.

Ešte doplním, že hromadný nákup som urobil v Krakowe v "sklepe" Rosliny Akwariowe. Chalanom ďakujem aj za uznanie reklamácií.

P.S. Nepodarilo sa mi pridať všetky fotky, tak teda na budúce ...
Prílohy
23 veľké ľavá strana.JPG
22 veľké glassware.JPG
21 veľké hlavná nová.JPG
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Reklama

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 03 Dec 2012 22:56 pm

Ešte pár fotiek techniky
Prílohy
28 veľké skrinka vnútro.JPG
technika spredu
26 veľké ph controller.JPG
pH controller zavesený na stene
25 veľké otvorené zozadu.JPG
pohľad zo zadu
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod M.i.s.o » 04 Dec 2012 01:42 am

njn, niekto tu vypisuje tisic prispevkov a nic, iny pride a da to, ale nieco to zas aj stoji ;) urcite budem sledovat
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod nitro » 04 Dec 2012 17:09 pm

Pekne, pekne urcite budem sledovat. To pozadie - polopriesvitna folia, ako to je riesene? Je to nieco homemade, alebo to je speci produkt? Ako to tam mas pripevnene ak sa smiem spytat? Nieco podobne by som chcel aj ja poriesit u mna, lebo tmavo modra uz ma omrzela :)
nitro
 
Príspevky: 17
Založený: 20 Nov 2012 22:32 pm

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod fazyl » 04 Dec 2012 19:43 pm

hezky, dalsie slubne akva
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod Milan666 » 04 Dec 2012 21:54 pm

M.i.s.o napísal:njn, niekto tu vypisuje tisic prispevkov a nic, iny pride a da to, ale nieco to zas aj stoji ;) urcite budem sledovat

:shock:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 04 Dec 2012 23:25 pm

Dakujem za reakcie chalani.
M.i.s.o. tu polopriesvitnu foliu som kupil v Polsku. Tiez ma omrzeli cierne pozadia, myslim ze to akvariu dodava urcitu hlbku a nie je to useknute. S lepenim mi pomohol kolega z prace, lebo ja som dost nesikovny, normalne sa strhla krycia paska a islo sa na to. Ani vzduchovych bublin nebolo vela a tie, co vznikli, som prepichol spendlikom.
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 04 Dec 2012 23:27 pm

milosdk napísal:Dakujem za reakcie chalani.
M.i.s.o. tu polopriesvitnu foliu som kupil v Polsku. Tiez ma omrzeli cierne pozadia, myslim ze to akvariu dodava urcitu hlbku a nie je to useknute. S lepenim mi pomohol kolega z prace, lebo ja som dost nesikovny, normalne sa strhla krycia paska a islo sa na to. Ani vzduchovych bublin nebolo vela a tie, co vznikli, som prepichol spendlikom.


Ech, samozrejme Nitro ... krivo som sa pozrel. :twisted:
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod Giftzahn » 05 Dec 2012 12:34 pm

@Miso: polopriesvitnu foliu .... ked uz si z BA :wink: ... kupis dopohodky v BAUMAXE napr. na Lamacskej ceste .... pekne ti ju na metre narezu ... podla toho kolko je budes potrebovat .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod nitro » 05 Dec 2012 12:56 pm

@Giftzahn & Milosdk: Vdaka za info. Do baumaxu / hornbachu sa chystam cire hadice pozret ci nenajdem, tak sa poobzeram aj po tej folii. Dik za tip! ;)
nitro
 
Príspevky: 17
Založený: 20 Nov 2012 22:32 pm

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod M.i.s.o » 05 Dec 2012 23:27 pm

@Giftzahn: :)
@Milan666: ...tebe tie oci raz naozaj vypadnu :) co sa ti nezda?
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod prasan » 06 Dec 2012 01:04 am

Sledujem. :)
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 09 Dec 2012 22:43 pm

Ak by to náhodou niekoho zaujalo, tu je foto ako som riešil vetranie cez zadné dvere do špajze.
Prílohy
veľké zadné dvere.JPG
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 09 Dec 2012 22:52 pm

Stav po 2 týždňoch je taký, že kde tu nastúpila zelená riasa, hlavne sa chytá na niektorých Staurogyne repens a myslím, že práve preto niektoré kúsky odchádzajú. Zato zdravé a veľké kusy Staurogyne sa držia.

Otázka pre skúsenejších: Môže riasa spôsobiť odumieranie lístkov Staurogyne?

Pogostemon odišiel skoro celý, našťastie pár kúskov som zachránil, tak uvidíme.

Môže byť u akvarijných rastlín niečo ako stres zo zasadenia/presadenia?

HC sa drží myslím dobre, až na to, že mi občas (hlavne po výmene vody) nejaký kus vypláva na hladinu. Ale za to krásne bublinkuje, opäť hlavne po výmene vody.

Opäť otázka, po akom čase sa môže prvýkrát HC strihať?

Jo, a osvetlenie som predĺžil na 8 hodín, PMDDčkujem po starom, výmena vody tento týždeň až 4 krát + nejaká menšia údržba.
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod sratch1 » 10 Dec 2012 12:24 pm

Nazdar.. Chcem sa spytat kde si si nechal robit akva a preco si tam dal tie vystuhy? Dnesny trend je co najcistejsie linie a to nehovorim o prakticnosti pri cisteni po strihu rastlin..
sratch1
 
Príspevky: 26
Založený: 28 Dec 2011 13:31 pm

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod prasan » 10 Dec 2012 16:08 pm

sratch1 zrejme nemáš doma objemnú nádrž.Nad 200L je to zicher a v každej poriadnej prevádzke na výrobu akvárií ti ich tam dajú.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod lenin.sk » 10 Dec 2012 17:38 pm

Vyzerá to pekne už nech to je zarastené.Z pogostemonom som mal tiež problém trvalo mu skoro 2 mesiace keď pustil prvé korene nechcelo sa mu stej emerz formi potvore!Na staure na spodných lístkoch mám tak isto riasu,ale pekne sa drží,nemyslím si že by kvôli nej odumierali.Skôr to bude tým že tie staršie rastlinky majú vybudovaný lepší koreňový systém pre stauro dosť dôležitý .Skús si po vytiahnuť tú menšiu rastlinku aký ma koreň.Niektorým to trvá trochu dlhšie kým sa zakorenia,ale určite sa rozbehne.Držím palce nech sa darí. :pivo:
Obrázok používateľa
lenin.sk
 
Príspevky: 278
Obrázky: 9
Založený: 30 Nov 2010 20:56 pm
Bydlisko: piešťany

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod sratch1 » 10 Dec 2012 17:50 pm

Prasan- doba je troska inde a trend tiez. Zaciatkom roka idem objednavat z ciech od Pavlicu z otiwhite skla a urcite bez vyztuh.
Mrkni si tu popis.
http://www.aquascape.cz/eshop/akvaria-d ... -648l.html
sratch1
 
Príspevky: 26
Založený: 28 Dec 2011 13:31 pm

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod Milan666 » 10 Dec 2012 18:45 pm

Pokiaľ by si ostal pri tej výške a dĺžka by sa potiahla cca o 30 cm viac, tak bez výstuh by som nechcel. Chápem, že doba sa posunula, ale zákony fyziky sú tu po stáročia
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod prasan » 10 Dec 2012 22:46 pm

Presne.Niečo iné je napísať do eshopu a nalákať zákazníka a niečo iné mať reálne tak veľkú nádrž bez výstuh.A číre lepidlo,i keď sa určite robia teraz kvalitnejšie by som tak či tak nechcel.Mám na 200L výstuhy a keď ju napustím po okraj,tak sa aj 1cm sklo ohne.No ja by som to neriskoval.Je tu síce záruka firmy,ale nedaj Bože sa potom naťahovať. :?
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod Giftzahn » 11 Dec 2012 09:01 am

Stav po 2 týždňoch je taký, že kde tu nastúpila zelená riasa, hlavne sa chytá na niektorých Staurogyne repens a myslím, že práve preto niektoré kúsky odchádzajú. Zato zdravé a veľké kusy Staurogyne sa držia.

Otázka pre skúsenejších: Môže riasa spôsobiť odumieranie lístkov Staurogyne?


njn, to si myslim ze je celkom normalne, ten nastup zelenej riasy (predpokladam ze svietis viacej ako 5hod.) ... ono, stauro mas v akva dva tyzdne cize je len normalne ze zhadzuje stare listky ... pokial ti neodniva tak je vsetko ok .... kludne mozes robit "masivnejsie" vymeny vody ... istotne to akvarku len prospeje plus bude riasa to bude mat podstatne tazsie ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod D.D. » 11 Dec 2012 13:11 pm

Milan666 napísal:Pokiaľ by si ostal pri tej výške a dĺžka by sa potiahla cca o 30 cm viac, tak bez výstuh by som nechcel. Chápem, že doba sa posunula, ale zákony fyziky sú tu po stáročia


Podľa mňa 10mm je zbytočne hrubé sklo.Isto by som do takejto hrúbky lišty nedával.Ja som lepil 110x40x40 z 8mm.Skúšal som vydutie skla z vodováhou a rovné.Výstuž tam ale aj tak išla. Pokojný spánok je predsa len pokojný. :lol:
Obrázok používateľa
D.D.
 
Príspevky: 295
Obrázky: 9
Založený: 31 Mar 2009 14:52 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod Milan666 » 11 Dec 2012 18:52 pm

Nezabúdajte na vlastnosť skla, t.j. pružné
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 12 Dec 2012 22:37 pm

Caute:
@Scratch, akva mi robil znamy akvarista tu v D. Kubine, lepi ich uz dlhe roky. Ja viem tie vystuze ... dlho som vahal, predsa len Amanove nadrze cistych tvarov boli aj mojim snom, ale nakoniec som si ich pre istotu dal nalepit.
@Lenin, pogo mi skoro cele odislo uz prvy tyzden, ale to co som zachranil, sa zda, ze sa zviecha. Naopak stauro mi robi velku radost a je na pohlad najkrajsou rastlinou. Za to od HC som cakal viac, resp. rychlejsi nastup "koberca", ale asi som len netrpezlivy. Sorry za offtopic, ale v lete som v zahrade sial travu (v auguste, ked bolo +30 C) a tiez sa dlho nechcela chytit a to som ju kvalitne zalieval kazdy den a po 5-6 tyzdnoch bola prekrasne zelena a pripravena na kosenie, tak dufam, ze aj s HC to bude podobne.
@Giftzahn, svietim 8 hodin a vymeny vody robim kazdy 2.-3. den a tie sa zda akvarku nesmierne prospievaju, rastliny zacnu krasne "bublat" hned po vymene.
@D.D., viem ze 10 mm sklo je na 160 l predimenzovane, ale radsej som siel do istoty.
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.