375l - Cichlidy stredná amerika



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod spider30 » 22 Dec 2012 17:07 pm

Walcott: Skus dat dazdovky. To je tiez pochutina a ziva. Len tie moje sa akosi pomali mnozia.
Obrázok používateľa
spider30
 
Príspevky: 469
Obrázky: 12
Založený: 07 Feb 2012 12:21 pm
Bydlisko: okr.Spisska Nova Ves

Reklama

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Dusky » 22 Dec 2012 17:39 pm

hore dole par rybiek, v rusku lovia jesetery len pre ikry, ktorych mnozstvo sa pohybuje na tony, mohli byt z nich male rybky, take gubky sa mnozia dost rychlo tak preco ich nemat ako potravu, had zere tiez len zivu potravu a hadam mu nebudes davat granule ked zere mysi :D
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Tomas54 » 22 Dec 2012 17:44 pm

Walcott napísal:takéto pochutiny majú len výnimočne (hlavne kvôli cene), keby mal tu niekto v okolí 300vku kde sa mu kotia gupky tak by to bolo iné

Co tak si zalozit take male akva, napriklad 54L, napr. Hornbach predava cely set za 45 Eur a tam chovat Gupky alebo Mecune, Platy na mnozenie, ako potrava
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Walcott » 22 Dec 2012 18:09 pm

Tomas: to skúšali už viacerí moji kamaráti, ale odchovať gupky do akej takej krmnej veľkosti aspon 1cm trvá nejaký ten čas a hlavne peniaze na krmivo a prevádzku druhého akva, navyše môj samec citrinely už teraz (a to ešte zdaleka nie je dospelý) zožere na večeru v pohode 5ks mreniek o veľkosti 2cm čiže to by sa tie gupky museli množiť estrémne rýchlo a rásť ešte rýchlejšie :) je to veľmi cenovo nevýhodné sám si to chovať cielene ako krmivo.

Spider: dáždovky to je jasnačka, lahôdka, len teraz sa trošku ťažšie vonku zhánajú :(
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod hofi » 22 Dec 2012 18:21 pm

Dusky napísal:hore dole par rybiek, v rusku lovia jesetery len pre ikry, ktorych mnozstvo sa pohybuje na tony, mohli byt z nich male rybky, take gubky sa mnozia dost rychlo tak preco ich nemat ako potravu, had zere tiez len zivu potravu a hadam mu nebudes davat granule ked zere mysi :D

Aký typ granúl by ste dávali hadovi ako náhradu za hlodavce?(viem,že to takto nefunguje) Aj to je dôvod prečo nechovám plazy,no videl som kŕmiť hady ohriatým kuracím mäsom.
Tiež sa mi nepozdáva skrmovať gupky a pod.Príde mi to ako hádzanie živých zajacov vyhladovaným psom,len preto,že v prírode by si ich takto ulovili.Niekto si tak masíruje svoje choré ego a vyhovára sa na prírodu.
V tomto sa páni akvaristi nezhodneme. :x
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Milan666 » 22 Dec 2012 18:22 pm

Ja sa samozrejme do toho nechcem zamiešavať, len som vyslovil názor, teda môj názor. Ono pri odchove niejakých rybičiek na skrmovanie sa nájde vždy zopár jedincov či už s telesnou, alebo inou vadou a to by hádam šlo, či? Moje gupky niekedy.., no nemám slov ako sa dokážu rýchlo množiť i celkom slušne rýchlo dorastať
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod hofi » 22 Dec 2012 18:28 pm

Takým spôsobom to nevylučujem.Ale cielene si vytvoriť chov nejakých živorodiek na skrmovanie,tak to sa mi nepozdáva.
Je to však každého vec.Hlavne nech o tom nepíše a necha si to len pre seba.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Walcott » 22 Dec 2012 18:43 pm

ak by to aj chcel niekto takto chovať ako som už písal je to cenovo dosť nevýhodné (ak sa tým chce krmiť viac rýb) jedna by sa možno ešte dala. Napr. ja channe dávam aj granule dokonca rastlinné granule a celkom jej chutia, potom všetky druhy mrazeného krmiva, hmyz (čo domácnosť dá) a pod. no a veľmi zriedka živé rybky a komu sa to nepáči nech tieto ryby nechová :wink:
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Milan666 » 22 Dec 2012 19:28 pm

hofi napísal:Takým spôsobom to nevylučujem.Ale cielene si vytvoriť chov nejakých živorodiek na skrmovanie,tak to sa mi nepozdáva.
Je to však každého vec.Hlavne nech o tom nepíše a necha si to len pre seba.

Do slova a do písmena môj názor :pivo:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Tomas54 » 22 Dec 2012 20:09 pm

hofi napísal:Niekto si tak masíruje svoje choré ego a vyhovára sa na prírodu.
V tomto sa páni akvaristi nezhodneme. :x

Nie si ty chory? Nie je to ego, ale chodi to tak. Dravec zere mäso. Vies kupit aj susene ryby na krmenie a je to vlastne to iste.
Co si zarytý vegetarian alebo vegan ? Kto chova doma kurence alebo prasa na konzumaciu, ma chore ego a vyhovara sa na nieco ?

hofi napísal:Hlavne nech o tom nepíše a necha si to len pre seba.

preco by som to nemal pisat :?:
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Dusky » 22 Dec 2012 21:54 pm

esteze ryby zjedia vsetko aj clovekom vymyslene granule, ale zabudli ste ze existuju take druhy ryb ktore neochotne prijimaju umelu potravu, v takom pripade by ste co odporucali? sak komare tiez hadzte zive do akvaria, je to taktiez zivocich ako rybka,
@ hofi mas mylnu predstavu ze niekto chova drave ryby rybkami kvoli sebe, keby ich sam jedol nepoviem, a po dalsie tak potom nechovajme ryby v akvariach, lebo raz sa stane ze pride niekto mocnejsi ako ludia a bude chovat ludi v klietkach a ako potravu nam bude davat granulky :D neviem co by si povedal na to
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Jozef I. » 22 Dec 2012 21:59 pm

Lebo o čom sa nepiše alebo nehovori akoby sa nestalo!.

mne pride len zaujímave to, ako tu mnohí akvariti tak lipnu na tom aby sa pre rybky ktore su chovane v akva vytvorilo čo najprirodzenejšie prostredie na život, ktore by malo kopirovať ich domovske prostredie ale na druhej strane čo sa tyka potravy a v pripade rým, ktore sa živia prirodzene živou potravou sa to už nesnažia kopirovať, ba priam pohrdaju ľudmi, ktorý tak robia, pritom si myslím, že potrava je pre živočichy rovnako dôležita ako prostredie v ktorom žiju.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Milan666 » 22 Dec 2012 22:06 pm

No tak, no tak, hamujte chlapi, ten kto je nadržaný vidieť v akváriu divadlo o love koristi predátorom, ktorého si sám zabezpečil je chorý, ak to máš Tomas54, tak sa s tým musíš vyrovnať sám a nemusíš si to liečiť na hofimu. Myslím, že je normálne a prírodzené vysloviť a napísať svoj názor a najmä ak nieje útočný. Alebo sa ťa to až tak dotýka?
S tými sliepkami je to taká polovičná pravda, sú domestikované a poškodené šlachtením a úpravou genetiky, t.z., že v prírode by nemali šancu prežiť a žiaľ musia takto skončiť rovnako ako kapre teraz. Bolo by pre nich smrteľné púšťať ich do riek.
Myslím si, že cihlidy by to v pohode zvládli, aj tie vaše a živého krmiva je naozaj dosť na to, aby sa zažíval orgazmus pred akváriom s oboma druhmi rýb
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod hofi » 22 Dec 2012 22:08 pm

Tomas54 -váž slová !Takto sa bav na pokeci zo spolužiakmi.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Dusky » 22 Dec 2012 22:17 pm

diskutujme s faktami, ziadne nadavky,

ked uz sa tu bavime o potrave, dam otazku, preco potom kupujete odchyty ryb ako su diskusy a skalare z volnej prirody? tieto ryby boli zvyknute na zivu potravu azda tieto ryby nezeru ine rybky?
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Milan666 » 22 Dec 2012 22:29 pm

Ako kto, no otázka by mohla ísť aj opačným smerom.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Tomas54 » 22 Dec 2012 23:03 pm

hofi: 1. nebolo to myslene, ako urazka.
2. napisal som ti take iste slovo ako ty a to ta uraza ?

Dusky, nadavky by som si nedovolil, nemam na to dovod a ak hej, isto nie do temy, ale existuje aj sukromna posta, ale ani na to nemam dovod.

Milan666, vsimol si si tu niekde temu, ze mam drave ryby ? Nemam a nepouzivam ryby ako krmivo. Ak by som mal dravca, tak preto, ze su pekne a nie preto, aby som videl, ako lovia. Ale dravca nemam a nebudem mat.

Ak ma niekto hada, preto, ze sa mu paci, tak casto chova pre neho mysi alebo ich kupuje. Hopi, aj taky clovek ma CHORE ego ? Hups, zas slovo CHORE, niekoho to uraza take slovicko ?

Proste ked je to raz prirodzena strava zvierata, nie je nic chore natom, ze sa tym krmi, okrem ineho. Kto ma s tym problem, nech take zviera radsej nechova.
Walcott ma krasne dravce a bola by skoda ich krmit len granulami alebo inou umelo vytvorenou susenou potravou.
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod spid3r » 22 Dec 2012 23:05 pm

Len sa mi tu nepobite :) faktom je ze pri channach je ziva potrava nevyhnutnost, maju to starocia geneticky zakodovane, a ako som kdesi napisal evolucia z nich spravila dokonalych predatorov. Teda zive rybky a kadejake cervy su ich prirodzena potrava. Na druhu stranu ak z tym ma niekto zasadny problem da sa krmit aj specialnymi granulami -Massivore delite, pozabijat sa po tom sice nejdu ale chuti I'm to. Problem je dostupnost, na slovensku ziadna, v cechach ich mal macenauer. Osobne som skusal aj kadejake cichlidove granule od hikari, to I'm nejde vobec, mrazene krevety a rybky celkom lubia, top z mrazeneho je extra velka patentka ktoru je tiez problem zohnat. A mladuchom sadne aj betta special od Ocean nutrition, ale to je trosku drahy vykrm :)
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Walcott » 23 Dec 2012 01:10 am

No kriste chvíľu tu nie som a koľká to hádka, napísal som do toho videa komu sa to nepáči nech na to ani nekliká. Kto to považuje za choré zmýšľanie resp. nejaké brúsenie ega prosím nech si to myslí, nemusí to sem písať. Ak mi niekto donesie rybky na skŕmenie tak ich použijem ako potravu a pravdepodobne to aj natočím, je to zaujímavé sledovať ako taká channa loví a viem že viacerí si to radi pozrú, a naozaj kto s tým má nejaké problémy nech si to nechá pre seba alebo nech sa mi posťažuje do SS.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod hofi » 23 Dec 2012 07:37 am

Chudák ryba.Má problém sa tam otočiť.Chlapi chovajte ryby na aké máte.
Uznávam,že je to nádherná ryba.Zaslúží si však viac!
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Tomas54 » 23 Dec 2012 08:32 am

Hofi, tu zas musim s tebou suhlasit
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Milan666 » 23 Dec 2012 11:05 am

Každý rozumný človek, (bez urážky páni, je to myslené všeobecne) vždy, ale vždy! sa pustí do chovu toho na "čo má", každá odbočka a nezdravá chuť mať niečo iné je ........, a nenapíšem to lebo nastávajú sviatky, tak nech je pokoj
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Walcott » 23 Dec 2012 12:05 pm

Veru je to malé, bola vo väčšom, musela ísť dúfam že len dočasne do menšieho, pôvodne mala ísť do veľkého akva, ale čakal som že to bude trošku väčšia channa takto tam ísť nemôže.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod spider30 » 23 Dec 2012 12:52 pm

Ludia ved idu vianoce! Tak si ostre debaty nechajte na ss. A co sa tyka pokrmu: Ja davam mojim channam mrazene krevety,file,krvave cervy a zive dazdovky. Aj ked ako pisal spid3r,ziva potrava je ziva potrava.
Obrázok používateľa
spider30
 
Príspevky: 469
Obrázky: 12
Založený: 07 Feb 2012 12:21 pm
Bydlisko: okr.Spisska Nova Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.