Problém s AQUEL Fan mini



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod hofi » 27 Dec 2012 09:09 am

V tom prípade ti už ostáva len jedno...
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Reklama

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod Milan666 » 27 Dec 2012 14:28 pm

filip, kašli na bublinky, netreba ich, filter je akože filter, musíš lepšie poštudovať o filtrácií v akváriu. Mám prosbu, popíš nám všetko o akváriu, koľko litrové, koľko rýb, kedy založené, kedy založené aj s rybkami, koľko rastlín, ako filtruješ, non-stop?, aké svetlo máš, aký substrát, dekorácie no proste všetko.
Problém vyriešime
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod filipp » 27 Dec 2012 21:40 pm

aby sme boli v obraze som este len zaciatocnik v akvaristike takze sa do takychto veci moc nevyznam ale pomaly studujem co a ako :D objem akvaria -54 litrov , chovam v nom 2 korytnacky - trachemys scripta scripta a 3 prisavnikov - prisavnik obycajny 2 kusy a prisavnik zlaty -ancistrus l 144 gold , substrat mam granitovy strko-piesok 0,5-3mm , filter zapinam od 6:30 a vypinam o 20:00 alebo o pol 9 :) cize mam korytnacky dla som im obycajnu ziarovku tipujem ze ma asi 11W , dekoracie mam ponorme drevo pre prisavniky aj kokosovy orech a zbanik kupeny v akvaristike ktory sluzi ako ukryt pre prisavniky , zive rastliny nemam , mal som 2 typu hygrophila corymbosa siamenis a hygrophlia polysperma hned v ten den co mi prisli som ich zasadil a korytnacky mi ich absolutne znicili takze som stratil 16 eur a za nic , rozmyslam ze si kupim asi bambus a ten im tam zasadim lebo ej celkom tvrdy :) sporim peniaze a chcem si zalozit 200 alebo 250 l aquaterarium , a kupit k tomu taktiez kvalitnejsi filter a tento co am aquqel fan mini plus z tohto asi spravim vodopad skryjem ho za dekoracne drevo a nejak to vyriesim lenze to este potrva kym nasporim kedze som student a bude ma to stat v mojom pripade dost penazi :) k tym rastlinkam zatial mam umele ale dam bambus :) to je asi tak vsetko - este jedna vec akvarko mam necelych 5 mesiacov , a vztah koyrnaciek a prisavnikov je uplne harmonicky , korytnacky prisavnikom nic nerobia len sa na seba pozru a to je vsetko , dokonca som videl ako sa jeden prisavnik pricucol korytnacke na spodny pancier a oddychoval :D to je z mojej strany vsetko - budem vlemi rad chalani ak mi pomozete zo zalozenim noveho aquateraria co tam dat a podobne veci . dakujem a ked bude hotove dam tu fotky :) ...
filipp
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Dec 2012 20:15 pm

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod prasan » 27 Dec 2012 21:56 pm

Aquael fan mini je fakt o ničom(max.ako píšeš na vodopádik).Odporúčam 2,lepšie však 3(ak ju máš kam umiestniť)-mal by aj pri korytnačkách bežať nonstop.Ak 2 či 3 nemáš pre rozmer kam umiestniť,tak kúp aquael cirkulátor a naň filtrén o dostatočnej ploche.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod Milan666 » 27 Dec 2012 22:27 pm

filipp, aj keby sa ti to nezdalo, ver, že chcem dobre. Budeš musieť prehodnotiť, či tvoj počin bol správny. 54L je pre korytnačky ako bazén pre veľrybu. Tých prísavníkov budeš musieť dať preč, lebo buď sa ti otrávia rozkladajúcimi zbytkami potravy pre korytnačky, alebo ich korytnačky, (tie totiž nebezpečne rastú) budú po kúskoch porcovať a začnú od plutiev. Prisavník je ryba do akvárií 150 a viac litrov.
Ten filter pre nich je ako fén na vlasy ktorým by si chcel vyhriať garáž pre kamion.
Takže ak si necháš tie korytnačky a to je tiež vec, ktorú ja nemôžem, tak rozhodne filter s prietokom aspoň 500L/hod a pustený non-stop a čistený aspoň 2x do týždňa.
Ak by si sa rozhodol predsa pre len akvárium s vhodnými rybkami doň, tak potom rád poradím
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod Tomas54 » 27 Dec 2012 22:46 pm

Filipp, posluchni milana a ani nevahaj, ci ma pravdu, lebo ju ma. Asi si zle studoval o akva
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod filipp » 28 Dec 2012 12:17 pm

s tym akvarium sa to bude riesit , kupim si vacsie minimalne 200 l - pohladam na nete nejake za rozumnu cenu :) toto 54 litrove mam ako docasne kedze korytnacky este niesu moc velke , jedna je este malinka a ta druha ma necelych 10 cm , musim vas prekvapit dneska rano som filter ponoril do vody a zase produkuje bublinky a ide ako ma :D ...... http://www.youtube.com/watch?v=M8S8VoYY9Rw toto aquaterarium mam ako inspiraciu , podobnym stylom to chcem spravit :) ...dakujem vam chalani za vsetky rady :)
filipp
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Dec 2012 20:15 pm

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod Milan666 » 28 Dec 2012 14:58 pm

Tam ale korytnačky nevidím, vieš čo to stojí takto to zrealizovať? Ten tvoj filter bude robiť všetko tak, aby sa to ešte zhoršovalo, daj fotku tvojho
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod filipp » 28 Dec 2012 16:06 pm

nechcem uplne presne take ako je v tom videu ale nieco podobne , chcem pouzit ponorne dreva a rozmyslam nad kupou javskeho machu aby to drevo obrastlo a taktiez pridam bambus ... http://www.youtube.com/watch?v=xFp4PB2DRB0 ako je v tomto videu tak chcem spravit pravy bok akvateraria naukladat skaly a navrch paprad , proste v jednocuchosti je krasa :)
DSC_0005-1-1.jpg
skus sa na to pozriet nieje to nic moc ... :) pekny den
filipp
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Dec 2012 20:15 pm

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod Milan666 » 28 Dec 2012 17:18 pm

Ty nie a nie pochpiť, že ten filter ti rybky začne dusiť a rastliny ti korytnačky zožerú, ty sa musíš konečne rozhodnúť a rýchlo konať.
Obchody s filtrami už len zajtra.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod filipp » 28 Dec 2012 18:13 pm

filter je vymeneny uz je o vsetko postarene :) ...k tym rastlinam o to sa neboj ja to do vody nedam ale niekde na plosinku ktoru spravim pravdepodobne zo skal ..a bambus je dost tvrdy a ten nerozhryzu ked bude vo vode .. http://www.youtube.com/watch?v=9HnkoHXMK9w ...
filipp
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Dec 2012 20:15 pm

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod Milan666 » 28 Dec 2012 18:18 pm

No s tým filtrom, aký tam máš teraz? Ja sa nebojím, neboj
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod filipp » 29 Dec 2012 15:44 pm

ten isty co som mal len novy , no ubazujem nad kupou noveho znacky eheim alebo tetratec
filipp
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Dec 2012 20:15 pm

Re: Problém s AQUEL Fan mini

Odoslaťod prasan » 29 Dec 2012 18:06 pm

Značka je ok,len ten drobec výkonovo nemôže stíhať.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.