co vsetko je potrebne do 54l akvarka???



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

co vsetko je potrebne do 54l akvarka???

Odoslaťod zuzanka.v » 31 Dec 2012 16:15 pm

1.JPG
Zdravim, som tu nova preto zacnem od zaciatku.
Manzelovi som kupila 54l akvarko k vvianociam, nakolko to sa mi zdalo vhodne velkostou pre zaciatocnika a úredtym sme rybky nemali nikdy. Kupila som mu Cat-Gato Akvarium set Pacific 60x30x30 cm aj s prislusenstvom, tj. Set obsahuje:

kryt s osvětlením (1x 15W)
automaticky regulované vytápění Cat Gato P-H100
filtr Pacific P-f302
akvarijní pozadí
teploměr
síťku na rybky

a otazka znie... staci mi to k spravnemu fungovaniu akvaria nakolko uz sme aj dake rybky tam kupili, dake molly a podobne zivorodky, 1ks kraba a 1ks krevetka. mam tam umele rastlinky a zive nemam v plane tam davat. prilepim aj foto no je tam cerstvo dana voda zo studne takze este je trochu zakalena.. filter sme pustili na 2 stupen zo 4 a teplotu dali na 24 no neviem ci je to vela ci malo. ake ph? mozete niekto poradit ci vobec treba daky okyslicovat alebo nieco take este k tomu?? dik za skoru odpoved...zuzana
Prílohy
3.JPG
2.JPG
zuzanka.v
 
Príspevky: 2
Založený: 31 Dec 2012 15:39 pm

Reklama


Re: co vsetko je potrebne do 54l akvarka???

Odoslaťod zuzanka.v » 31 Dec 2012 16:40 pm

martin s .. nic konkretne na moju otazku som tam nenasla a nakolko verim ze tu sa diskutuje o probleme tak moc neverim, ze sa tu nachadzaju ludia ktory tam este pisali v roku 2006... dakujem...
zuzanka.v
 
Príspevky: 2
Založený: 31 Dec 2012 15:39 pm

Re: co vsetko je potrebne do 54l akvarka???

Odoslaťod Tomas54 » 31 Dec 2012 17:06 pm

To bolo tak narychlo bez rozmyslania kupene akva, bez nastudovania co treba a ako? Co je zabeh, kedy tam mozu ist ryby a ake? Tu na fore uz je vsetko co potrebujes, chce to len nieco pohladat a pochopit tomu
Naposledy upravil Tomas54 dňa 31 Dec 2012 17:12 pm, celkovo upravené 1 krát.
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: co vsetko je potrebne do 54l akvarka???

Odoslaťod Barbora =) » 31 Dec 2012 17:10 pm

No nemôžeš sa čudovať takejto reakcii. Tieto otázky sa pravidelne opakujú a sú vysvetlené v každom článku o zakladaní akvária.
Ale aby som len nemudrovala, tak odpoviem aj konkrétne na otázky.
Kraba ak sa dá, vráť do predajne alebo daruj niekomu, kto sa chovu venuje (burza) - nie je vhodný do klasického akvária - krab-t4817.html?hilit=krab
Akvárium treba pred vypustením rýb zabehnúť, keďže si to nespravila, je viac ako možné, že to všetky neprežijú. Bolo by fajn, keby ste vedeli zohnať takých 20l vody zo zabehnutého akvária (určite sa nájde niekto vo vašom okolí, kto bude ochotný - napr. tu z Akva.sk)
Chcieť akvárium bez živých rastlín je v prípade začiatočníka viac ako odvážne. Nejde o estetickú funkciu (hoci ani tá nie je zanedbateľná), ale o to, že pomáhajú vytvoriť podmienky, ktorým hovoríme biologická rovnováha.
Bez naštudovania aspoň základných informácií sa akvaristika robiť nedá, takže odporúčam časopis akvárium, kde nájdeš rubriku pre začiatočníkov: http://www.klub.akva.sk/akvarium.php .
Veľa zdaru.
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.