Remake akvarka



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Remake akvarka

Odoslaťod db99 » 23 Mar 2013 19:36 pm

Zdravím.. Od priateľky som v júny 2012 dostal akvarko s rybkami. Su to dve závojnatky, teda aspoň tak som to určil podľa článkov na nete. Akvarko je po hrubom meraní cca 36 l (50x24*30cm).

Mame tam jednu rastlinku odtialto z akvaristiky, kde nam teda vela poradit nevedia. Naozaj hrozne spôsoby. No ale ide o to ze nech sa snazime svietit akokolvek, bud mame zelene alebo hnede riasy. Teda ak sú to riasy, také hnedé tmavé povlaky na rastlinkách a štrku a pod. Rastlinka je pekná a mohutná, fajne vyrástla, ale korienky ma slabé, je prichytená kameňom. Závojnatky ju radi ťahali von Rybky sa držia aj keď doteraz neviem určiť ich pohlavie, análne otvory naozaj neviem spočítať Problem so svetlom je ale asi hlavne v tom,ze mame modry neon nie priamo urceny na toto.. ten ale robi zelene riasy.. ked dame ziarovku taku tlmenu zltu, tak je to ovela lepsie,aj ked som cital,ze sa to neodporuca.. Filter samozrejme bezi a je cisteny. Vzhladom na to,ze som ale cital ze zavojnatky vyrastu a potrebuju viac vody, tak chcem kupit nieco vacsie. Samozrejme ale len do 60l, viac ani nemam kde dat. Verim ze to bude stacit.

Rozmyslam nad setom ako je tento : shopakva.sk/4960-akva-diversa-startup-set-60-obluk-cierne.html alebo nieco podobne.. na nieco viac ani nemam moc peniaze..

Moja otazka teda znie, co mi odporucate , ked chcem prerobit kompletne akvarko , teda zacat od znova? Chcel by som ho mat rastline zalozene (pekne pestro zelene) ale nedokazal som sa docitat ake rastlinky su vhodne ku zavojnatkam. Uvazoval som aj nad inymi rybami, ale docital som sa ze to nie je vobec vhodne. Ak ano, opravte ma , rad budem mat viac druhov. Budem sa riadit radami uzivatela "vcielka" co som nasiel na fore pre zaciatocnikov. (http://www.akvaria.sk/forum/10-zainam-s-akvaristikou/2174-zalozenie-si-prveho-akvaria-par-rad)
Neviem si ale poskladať dve a dve ze su styri a potrebujem poradiť či sa mi oplatí kúpiť set,alebo mi viete pomôcť poskladať sklo , svetlo a techniku + rastlinky s ohladom na to ze som financne vytazeny. Filter mam vnutorny. Dakujem!


PS: ak ma máte chuť náhodou zdrbať za to že search.php a pod, tak prosím Vás nie.. Strašne ťažko sa to hľadá a potrebujem skôr radu konkrétneho človeka,čo vie čo potrebujem :)
db99
 
Príspevky: 3
Založený: 23 Mar 2013 19:34 pm

Reklama

Re: Remake akvarka

Odoslaťod Boris Bečár » 23 Mar 2013 19:48 pm

1. 60L stačiť nebude
2. nekupuj si komplet , poskladaj si všetko jednotlivo
3. závojnatky a pekné rastlinné akva (každý si pod tým pojmom predstaví niečo iné ) nejdú podľa mňa dokopy . jemnolisté sú asi vylúčené , takže nejaké vallisnerie , cryptocoryny ....
Obrázok používateľa
Boris Bečár
 
Príspevky: 245
Obrázky: 2
Založený: 30 Júl 2011 14:43 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Remake akvarka

Odoslaťod db99 » 23 Mar 2013 19:54 pm

Boris Bečár napísal:1. 60L stačiť nebude
2. nekupuj si komplet , poskladaj si všetko jednotlivo
3. závojnatky a pekné rastlinné akva (každý si pod tým pojmom predstaví niečo iné ) nejdú podľa mňa dokopy . jemnolisté sú asi vylúčené , takže nejaké vallisnerie , cryptocoryny ....


Vďaka za info. Koľko potom idealne treba dvom zavojnatkam? :D Pride mi to smiešne. :)

Aha. Takže pre zavojnatky je ideálne priestranné akvarium s minimom rastlín, resp. s rastlinami ktoré nevyzerajú až tak moc zeleno a husto :D
db99
 
Príspevky: 3
Založený: 23 Mar 2013 19:34 pm

Re: Remake akvarka

Odoslaťod Boris Bečár » 23 Mar 2013 20:11 pm

Oni robia hrozne veľa odpadu , takže čím väčšie, tým lepšie .

tu sa to dočítaš:
http://rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
Obrázok používateľa
Boris Bečár
 
Príspevky: 245
Obrázky: 2
Založený: 30 Júl 2011 14:43 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Remake akvarka

Odoslaťod Milan666 » 23 Mar 2013 22:00 pm

Zavojnatky=min. 500L
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Remake akvarka

Odoslaťod db99 » 23 Mar 2013 23:37 pm

Milan666 napísal:Zavojnatky=min. 500L


Nechapem tych predavačov v zoo obchodoch.. predajú vám závojnatky s malým 36 litrovým akvarkom bezslova.. kde kto mohol dopredu vedieť že to narastie na 20cm a ze take je malo? :D

Takze akoze teraz mam kvoli dvom zatial malym zavojnatkam sporit na min 200l akvarko?
db99
 
Príspevky: 3
Založený: 23 Mar 2013 19:34 pm

Re: Remake akvarka

Odoslaťod Milan666 » 24 Mar 2013 11:28 am

Ty si ich dostal od priateľky, takže už boli. Ono je dobré si naštudovať dopredu o rybke, ktorú chcem. No čo už, skús ich podarovať, vymeniť.
Tu ide o to, že rybky si do vody kadia a takáto nádrž nestíha spracovať to WC po nich, neskôr sa v tom budú dusiť, no a o škodlivosti čpavku ti snáď nemusím písať. No a predavači? 90% z nich určite akvaristike nerozumie, ďaľších 7% to robí aj pre biznis a buďme radi, že 3% zostáva tým, čo to robia seriózne, (zatiaľ), tu poštuduj
predavaci-a-predavacky-v-akvaristickych-obchodoch-t14304.html
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Remake akvarka

Odoslaťod Vendo » 25 Mar 2013 07:46 am

ten set fakt nekupuj lebo prides na to ze svetlo je slabe, filter je maly (slaby) ohrievac nepresny... a potom zacnes kupis iny filter ine osvetlenie... a na konci si to spocitas ze za to co si dal dodatocne do toho setu si si mohol vyskladat fajnove akva

(vlastna skusenost)
Vendo
 
Príspevky: 131
Obrázky: 6
Založený: 15 Aug 2011 13:08 pm

Re: Remake akvarka

Odoslaťod triscene » 25 Mar 2013 08:55 am

Vendo napísal:ten set fakt nekupuj lebo prides na to ze svetlo je slabe, filter je maly (slaby) ohrievac nepresny... a potom zacnes kupis iny filter ine osvetlenie... a na konci si to spocitas ze za to co si dal dodatocne do toho setu si si mohol vyskladat fajnove akva

(vlastna skusenost)


Zavojnatka je ryba do jazierok a ma rada studenu vodu co takisto neprospieva rastu rastlin.

Odoslané z môjho R800i
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Remake akvarka

Odoslaťod TTjopo » 25 Mar 2013 09:07 am

Myslim ze uz bolo spomenuite hadam vsetko takze skus to este raz odznovu a s novou osadkou.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.