Malé biele škrupinky po celom akvárií



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod 1stefi11 » 06 Apr 2013 11:21 am

Zdravím objavili sa mi malé asi 1mm dlhé elipsovité "škrupinky". Sú prichytené na filtri, koreňoch anubiasu a aj na dekorácii.
Neviem čo to je , bol by som vdačný za identifikáciu a za radu ako ich odstrániť. Je to 7,6l miníčko s krevetkami, mikrorasbora galaxy, a pár Clithon spec., domnievam sa že sú to jeho vajíčka ale istota je istota.
prikladám foto, (60x zoom)
Obrázok
1stefi11
 
Príspevky: 17
Obrázky: 0
Založený: 01 Jan 2009 15:04 pm

Reklama

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod Robo111 » 07 Apr 2013 10:43 am

chudatko galaxka - sama v takej "nadobe na kvasaky"...:(
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod Milan666 » 07 Apr 2013 10:57 am

Robo111 napísal:chudatko galaxka - sama v takej "nadobe na kvasaky"...:(

Veru, veru :oops: ešte keby sme vedeli akú má filtráciu a ako sa mení voda, no radšej to nevedieť

stefi na tri jednotky to nieje, skôr na prepadák, prosím teda, podaruj tu galaxku aspoň do 80-tky a zabehnutej a môžeš aj krevetky a začni odznova tým, že si všetko poriadne naštuduješ kým si donesieš niečo živé. O.K.?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod 1stefi11 » 07 Apr 2013 11:33 am

1) akvárium je to s dostatočnou filtráciou aj na 70L by filter stačil bez problémov vďaka veľkému molitanu, aktívnemu uhliu a sera siporax, vodu mením 1/3 každý týždeň + 2/3 mesačne.
Fluval spec nano :http://www..akvariumonline.sk/nano-akvarium/6870-fluval-spec-nano-015561105101.html
2)krevetkám sa darí bez problémov mam naštudované toho dosť inak by mi neplávali po miníčku krpaté krevetky, dodávam do vody potrebné látky a minerály a úpravu vody od dennerle :Nano Wasseraufbereiter, Nano Crusta-Fit, Nano Tagesdünger, FB7 BactoClean, Nano Crusta Mineral + mandlovnikove listy a jelšové šišky. Ďalej mi škodlivé látky odbúrava aj Deponitmix professional
3) neregistrujem žiadne pochudnutia, apatiju, ani úhyn po 2 mesiacoch u galaxkách((sú tam 4 zas idiot niesom), keby sa niečo vyskytlo sťahujú sa do 80
4) rastlinkám sa darí, pridávam CO2 cez tibi a samozrejme kontrolujem permanentným testom

a takto to vypada : Obrázok

TAK PROSÍM NEZAVRHUJTE HNEĎ ČLOVEKA VĎAKA JEDNEJ KRÁTKEJ PROSBE O RADU, KDE SA SKORO NIČ O AKVA NEPÍŠE
ĎAKUJEM
1stefi11
 
Príspevky: 17
Obrázky: 0
Založený: 01 Jan 2009 15:04 pm

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod Robo111 » 07 Apr 2013 12:44 pm

k 1. a 3. - to ako by si zavrel celu familiu do kupelne a tvrdil, ze maju dobry digestor...:) - daj ich do 80ky a basta.

P.S. mne take cosi znasaju neritiny...
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod Milan666 » 07 Apr 2013 12:44 pm

Poznáš to príslovie " čo z peknej misky ked je ......" Chcem povedať, že rybky potrebujú okrem vody v ktorej pochopiteľne musia žiť, pohyb, priestor a tak ako my čistý vzduch, tak oni vodu bez škodlivín. No a takto malé akvárium a málo vody v ňom nedokáže rýchlo a spľahlivo odbúravať nahromadené škodlivé látky.
To naopak čo môže rastlinkám vyhovovať, nemusí vyhovovať rybkám.
No a dalej, aktívne uhlie vyber, to môže rybky pomaly zabíjať, aktívne uhlie má vlastnosť viazať na seba škodlivé látky, alebo ak chcš ťažké kovy, no ak sa nasýti, tak rovnako "perfektne" ich dokáže do vody uvoľňovať a to by bolo nie dobré.
Nič proti miničkám, či nano akváriam, skôr naopak, avšak bez rýb, naozaj.
Nik ťa určite nezavrhuje, len rady podáva každý iným, svojím spôsobom, v živote je to tak. Bez urážky, toto čo máš, je čisto komerčný výrobok a ty si komercií podľahol, stalo sa. Veˇˇd sám dodávaš, že:


"dodávam do vody potrebné látky a minerály a úpravu vody od dennerle :Nano Wasseraufbereiter, Nano Crusta-Fit, Nano Tagesdünger, FB7 BactoClean, Nano Crusta Mineral + mandlovnikove listy a jelšové šišky. Ďalej mi škodlivé látky odbúrava aj Deponitmix professional"

a pri tom stačí akvárium dobre zabehať, zabezpečiť dobrú bilogickú filtráciu, dodržiavať hygienu a ide to aj bez týchto čisto komerčných výrobkov kde si výrobca mädlí ruky

No a na záver, akvárium je pekné, rastlinky vyzerajú zdravo, vitálne, naozaj už len tie galaxky vypustiť do priestoru kde si budú vychutnávať pohyb v dostatočnom množstve
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod 1stefi11 » 07 Apr 2013 13:08 pm

Tak uhlie samozrejme pravidelne vymieňam.
Akvárko je síce komerčné ale elegantné, a to sa do kancelárie preferuje. Nikto ale nemôže poprieť že je to kvalitné, efektné akva s výkonným filtrom . Je to síce drahšie ale pekne v celku, bez zbytočných hadíc k externému filtru, alebo aby priestor medzi rastlinkami zaberal nejaký honič vody typu AQUAEL FAN Micro . A malé akvárium pod 7l čistej vody sa bez "chémie" moc nezaobíde a keď už tak dám prednosť kvalite, ale je potrebné si vyjasniť že každý výrobok čo som uviedol my vydrží cca 2 roky podla dávkovania na obale tak to tak hrozné peniaze zase nie sú.
Som veľký perfekcionalista tak keď niečo robím tak nech to je najlepšie ako môže byť, aj keď je pravda že v akvaristike sa za krásu, kvalitu platí, ale tak zase dopriať si koníček treba.
Je to na galaxky malé ale sú jedny z mála ktoré tam prežijú bez obtiaží.

Tak uvidím časom ako bude s rybkami, ak budem vidieť že sa trápia preložím, ale zatiaľ sú čiperné, ale krevetky určite ne odstŕánim tým sa očividne darí.
1stefi11
 
Príspevky: 17
Obrázky: 0
Založený: 01 Jan 2009 15:04 pm

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod Milan666 » 07 Apr 2013 16:10 pm

Jéééééj, to uhlie vyber a už ho nedávaj, ved to som sa snažil ti povedať, ten pohlcuje aj živiny rastlinkám a ničí baktérie, ktoré sú tam životne dôležité, chápeš?
O tom filtri by sme mohli dlho diskutovať, no podľa mňa to nieje teda nič moc. Neznamená, že ked má niejaký prietok, že je schopný výkonnej filtrácie, skôr naopak, baktérie potrebujú oveľa viac filtračnej hmoty.
Prosím pochop, že 7L nieje akvárium ale mini nádržka vhodná akurát na kvety, v tvojom prípade na rastlinky. Ten perfekcionalizmus je nie moc vhodný práve k chovu živých rybičiek. Ja sa nechcem opakovať, no musím. Rybky ti isto nepovedali ako im je, ako sa cítia, teda oni nežijú, ale žiaľ prežívajú.
Co podľa teba znamená, že ked uvidíš, že sa trápia?, ako to zistíš?, ver mi trápia sa, koľko by si vydržal v jednej izbe?, ako dlho?, a ešte by si si tam aj s...
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod 1stefi11 » 07 Apr 2013 17:19 pm

O tomto všetkom by sa dalo diskutovať. Každý mame na chov iný názor, iný postup a všetko, jednému sa darí tak , druhému inak. Niekto používa to druhí ono. Priznávam že pre rybky je to malé.Ale takto isto by si mohol kritizovať každého človeka kto ma akvárium pod 40l ,a tých je väčšina. Filter je vynikajúci ťažko sa to posudzuje tým kto to nevidel a nepoužil na živo len pozerá obrázky. Sám používaš aquael fan alebo niečo podobné v mini akvárku, ten čo tam máš ma oveľa menší filtračný výkon. Určite budeš oponovať , že tam mám rybky, a podobné.
Lenže tu nehodnotíme "akvárium" ale problém ktorý mám. Ak by niekto vedel v tomto podariť tak by som bol vďačnejší ako debate o aktívnom uhlí .
1stefi11
 
Príspevky: 17
Obrázky: 0
Založený: 01 Jan 2009 15:04 pm

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod Robo111 » 07 Apr 2013 18:57 pm

k tvojmu "problemu": keby si aj cital a nepisal "ako by si bol plateny za stranu", tak by si nasiel pred par prispevkami odpoved. Mne podobne vajicka znasaju neritiny, vzdialeni pribuzni clithonov...ale kedze clithony nemam, nedam ruku do ohna.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod 1stefi11 » 07 Apr 2013 19:05 pm

tak teraz si nečítal ty : "a pár Clithon spec., domnievam sa že sú to jeho vajíčka ale istota je istota"

len nechápem jak nakladú vajíčka na prepadovú rampu filtra z boku mreží , keďže nemajú šancu sa tam dostať 2mm medzierkov
1stefi11
 
Príspevky: 17
Obrázky: 0
Založený: 01 Jan 2009 15:04 pm

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod Robo111 » 07 Apr 2013 19:27 pm

to bolo este v tvojom prvom maili, a moja odpoved bola v ktorom, ze to? Pan bude pravnik alebo teolog alebo...?

mozes poslat fotku toho tvojho slavneho vydobytku techniky zvaneho Aquael, nech sa kukneme ako sa dostal jezko do klietky?:)
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod Milan666 » 07 Apr 2013 20:50 pm

1stefi11
Ja mám akvárií viac a tam kde mám fan nemám nič živé, snád slimáky, no nejde o to, pretože mám aj nano filter a tieto používam ako honiče vody.
Nič to nemení na tom, že na rybky máš akvárium nevhodné.
K tvojmu problému, v akváriu, ktoré je nedostatočne filtrované a ktoré je permanentne bohaté na dusikaté látky sa stále objavujú nechcené problémy, tam som chcel dôjsť a dokonca sa v ňom aj množí to, čo za priaznivých podmienok nebýva.
No a hlavne mi šlo o to, že človek, ktorý chce robiť akvaristiku seriozne, nevtlačí rybičky do takýchto malinkých priestorov, len preto, aby tam niečo plávalo
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod Robo111 » 08 Apr 2013 20:35 pm

pocuj milan, vsimol si si? nanoakva guru vobec s nami nekomunikuje... preco asi?
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod Milan666 » 09 Apr 2013 18:29 pm

Robo111 napísal:pocuj milan, vsimol si si? nanoakva guru vobec s nami nekomunikuje... preco asi?

Zistíme :)
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod Vendo » 09 Apr 2013 21:34 pm

neni banned?
Vendo
 
Príspevky: 131
Obrázky: 6
Založený: 15 Aug 2011 13:08 pm

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod 1stefi11 » 10 Apr 2013 17:33 pm

Tak bann nemám, neviem prečo by som mal dostať.

Nechodím sem každý deň. Prepáč Robko :) , fotku akva som už do tejto témy vložil aj s názvom výrobku aj odkaz kde o ňom viac píšu.

Tak na základe rady skúsenejšieho akvaristu Milan666, ktorí urcčte vie o čom hovorí (nemyslímto ironicky), akurát v názore o filtrácii môjho akva sa nezhodneme podla mňa vstavaný filter akva je na necelých 8l luxus,ale to je detail , takže galaxky si už plávajú v 96l akva. Mini Akva zostáva iba krevetkám ktorím sa tam darí, teda dúfam.

Tak a teraz k bielim bodkám. Odstavil som CO2 , musel som ísť mimo akva na dva dni a kedže tibi sa nedajú efektne kontrolovať bál som sa aby mi nadmerná hladina CO2 nezabila všetko živé. Vrátil som sa, a o 90% bodiek menej, neviem či to je príčina ich zmiznutia alebo je možné že to boli vajíčka slimákov ktoré sa medzi časom vyliahli na larvy ktoré bez prístupu k slanej vode uhynuli. To sa už asi nedozviem, skúsim opätovne pridávať co2, uvidíme.
1stefi11
 
Príspevky: 17
Obrázky: 0
Založený: 01 Jan 2009 15:04 pm

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod Milan666 » 10 Apr 2013 18:39 pm

Tak daj vedieť potom, moja CO2-jka zase reguluje počty slimákov tým, že im zrejme odburáva vápnik z ulity, mno neviem
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod Robo111 » 10 Apr 2013 18:54 pm

Pre dobro SVOJICH galaxiek si Pistik moj iste spravil dobry krok. Nech to plave! :pivo:
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Malé biele škrupinky po celom akvárií

Odoslaťod Vendo » 10 Apr 2013 20:40 pm

pomylil som si temu bola tu jedna podobna :) a koncil autor nelichotivymi slovami takze prepac
Vendo
 
Príspevky: 131
Obrázky: 6
Založený: 15 Aug 2011 13:08 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.