ake je toto parazitné ochorenie ?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

ake je toto parazitné ochorenie ?

Odoslaťod x482vyj » 17 Feb 2013 10:56 am

Ahoj
Mozte mi prosim pomoct s identifikovanim ochorenia-na tele skalarova su pritomne take male biele "cervicky". Ma to len jeden skalar zo 6, ine ryby v akva nic podobne nemaju.
Vdaka za pomoc
Prílohy
IMG_1358.JPG
skalara.jpg
x482vyj
 
Príspevky: 3
Založený: 12 Okt 2011 21:33 pm

Reklama

Re: ake je toto parazitné ochorenie ?

Odoslaťod Milan666 » 17 Feb 2013 11:47 am

Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ake je toto parazitné ochorenie ?

Odoslaťod x482vyj » 17 Feb 2013 12:01 pm

toto nema tvar "gulicky" ale skoro ako mikro cerv ...
x482vyj
 
Príspevky: 3
Založený: 12 Okt 2011 21:33 pm

Re: ake je toto parazitné ochorenie ?

Odoslaťod mirjam30 » 27 Máj 2013 14:47 pm

nasa rybka ma okolo oci vyrastky neviete co je to za chorobu?dakujem.
mirjam30
 
Príspevky: 1
Založený: 25 Máj 2013 23:16 pm

Re: ake je toto parazitné ochorenie ?

Odoslaťod martin_s » 27 Máj 2013 15:12 pm

To bude asi Ichthyonodulosis circumocularis, ktore sposobuje parazit Sphaera hariolorum...

S takymto popisom a bez fotky to chce vestecku gulu...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Nejaký vonkajší parazit?

Odoslaťod *Kika*2 » 10 Okt 2014 00:03 am

Zdravím,
mám taký problém, ktorý sa tiahne už od začiatku leta. Na dvoch skalároch sa mi objavili biele bodky, jednému na koreni chvosta, druhému na koreni chrbtovej plutvy. Vtedy som skočila do akvaristiky, tam som ukázala foto, povedali mi, že je to nejaký parazit a dali mi na to nejaké liečivo od sery. Neviem už presne aké to bolo (zrejme Sera Nematol), celé som ho minula a mala som pocit, že to pomohlo, ale nie celkom. Biele bodky sčernali a zdalo sa, že to prešlo, no rybky sa z času na čas ešte otierali o predmety v akva. Posledný týždeň som si ale všimla, že skoro všetky rybky sa začali intenzívne otierať, tým dvom skalárom sa biele bodky vrátili a 2 akarky majú na jednom očku akoby biely zákal a stále sa o tie očká otierajú. Najhoršie vyzerá skalár, ktorému sa to objavilo na nose, z času na čas tie biele bodky akoby ochlpatejú, vypustia také vlákna, do toho má napuchnuté pravé oko aj celý nos. Skaláre fungujú normálne, ako keby sa nič nedialo, no akarky majú stiahnuté plutvy a moc sa neukazujú. Kŕmia sa ale normálne. Vedeli by ste mi prosím poradiť, čo to presne je a čo s tým, aby to zmizlo načisto?
Akva: 180l

Teplota: 27°C
vodu mením 1 x za 2 týždne, cca polovicu
Rybky: 4 x skalár, 2 x akara zlatá, 1 x akara bodkovaná, 1 x mrenka siamská, 2 x neónka pravá, 2 x prísavník Panaquolus maccus, 3 x Caridina japonica

Ak to pomôže, mám ešte nejaký problém s rastlinkami, akva bolo založené v marci, od vtedy rastlinky živoria, neviem prísť na to, prečo. nové listy veľmi rýchlo začnú odumierať, najskôr sa na nich vytvoria malé dierky, tie sa zväčšujú, až kým sa celý list nerozpadne. V predchádzajúcom akvárku som takýto problém nikdy nemala, rastlinky rástli, že som ich musela pretrhávať.
Obrázok používateľa
*Kika*2
 
Príspevky: 33
Obrázky: 6
Založený: 26 Feb 2012 20:47 pm
Bydlisko: Banská Bystrica


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.