Drevo v akvariu



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Drevo v akvariu

Odoslaťod Zelik » 15 Mar 2004 08:32 am

Nedavno som nasiel taky celkom pekny koren (uplne vysuseny) a tak som ho prevaril vo vode a dal som ho do akva, ale on je strasne lahky a stale vyplavaval na hladinu akva, tak som ho len tak provizorne pritlacil skalami. Neviete niekto, ako mu nejako inak zabranit vo vyplavovani? :idea:
Obrázok používateľa
Zelik
 
Príspevky: 62
Obrázky: 18
Založený: 23 Feb 2004 08:24 am
Bydlisko: Trencin

Reklama

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod Pštros » 15 Mar 2004 09:10 am

Kym sa mi podarilo "uzemnit" len taky uplne maly korienok, trvalo to hadam tyzden, ked nie viac. Mal som na nom kamene a postupne som ich odstranoval. Inak som to vymysliet nevedel (ledaze by si ho prilepil o dno...)
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod Rori » 15 Mar 2004 09:35 am

Myslim, ze som to us niekde pisal - ja som to spravil tak, ze som zobral jednu cast s priesvytneho obalu z CD a tenn som klincom pribil na spodok dreva (klinec zhrdzavie - co si myslim je aj plus) - a to som polozil na dno a obal som zasypal kamenmi. U mna to fungovalo velmi dobre - koren bol stabilny a neboli na nom zatazovacie kamene ktore by mohly byt "esteticka" vada.
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod Zelik » 15 Mar 2004 09:43 am

Lenze ten koren je dost velky a ten obal by asi vytrhol zo strku. :?
Obrázok používateľa
Zelik
 
Príspevky: 62
Obrázky: 18
Založený: 23 Feb 2004 08:24 am
Bydlisko: Trencin

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod Rori » 15 Mar 2004 09:54 am

Tak treba pouzit viac obalov a viac klincov :) a dat ich poriadne pod strk.
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod roox » 15 Mar 2004 10:53 am

Bratr dotahl paradni koren z raseliniste (suchy). Ostkrabal z nej veskery mekky drevo, ocistil ocelovym kartacem a pak jsme do meli 3 tydny namoceny v kyblu a zatizeny aby byl pod vodou. Pak jsme jej vyvarili asi 2 hodiny v zavarovacim hrnci, sup snim do akva a pekne drzel pod vodou.

Je dulezite jej mit dobre nasakly nez jde do akva, pak uz je pozde a nastavaji kompllikace....

ZELIK: pokud jej budes vydelavat kvuli tomu vrtani, tak jej spis naloz na 14 dni do kyble, pak znovu vyvar a melo by to jit i bez tech sroubu a obalu na CD... chce to akorat cas.
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod vika » 15 Mar 2004 11:17 am

Rori napísal:Myslim, ze som to us niekde pisal - ja som to spravil tak, ze som zobral jednu cast s priesvytneho obalu z CD a tenn som klincom pribil na spodok dreva (klinec zhrdzavie - co si myslim je aj plus) - a to som polozil na dno a obal som zasypal kamenmi. U mna to fungovalo velmi dobre - koren bol stabilny a neboli na nom zatazovacie kamene ktore by mohly byt "esteticka" vada.

ja som sa dala inspirovat Rorim a urobila som to podobne. Mala som podobny problem s plavajucim korenom. Zial bol tak velky ze sa nezmestil ani do 10l vedra :evil: .Ja som ho pekne nozom a kefkou oskrabala, ocistila, oplachla, nevarila som :!: bo taky velmi hrnec ani nemam a ked to putovalo do akva tak sme na spodok srobami pripevnili kus plexiskla 5mm, asi tak 20x10 cm velky kus a zahrabali strkom. Uz je to tak asi mesiac a zatal, klopklop, drzi :!: :!:
Obrázok používateľa
vika
 
Príspevky: 31
Obrázky: 20
Založený: 02 Feb 2004 12:22 pm
Bydlisko: Košice

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod krIzi » 15 Mar 2004 11:58 am

oba sposoby (tzv. 'Roriho varianta upevnenia plavajuceho korena' i 'Rooxova prevychova plavajuceho korena topenim (tonutim) a varenim' vedu k uspesnemu vysledku, len si treba zvolit ten vhodnejsi pre dane okolnosti. Ja poznam este jeden sposob, tzv. 'Igiho silikonove bradavky', ktory sa vsak da pouzit len v novozalozenom akva, ale funguje spolahlivo pre vsetky velkosti korenov. jedna sa o velku kvapku silikonu, ktorou je ocko zo stahovacej pasky prichytene o dno akvaria (to potom vyzera ako piercing na bradavke). takychto ociek sa prilepi na dno viac a k nim sa potom prichytavaju korene napr. dalsou stahovacou paskou. casom sa paska, ak je viditelna, moze odstrihnut.
Obrázok používateľa
krIzi
 
Príspevky: 31
Založený: 08 Okt 2003 12:31 pm
Bydlisko: BA, dlhe diely

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod gabriela » 15 Mar 2004 12:18 pm

Tak ako plexiskolo zasypane strkom posluzi aj miska pod crepnik naplnena kamienkami alebo vacsie skalky priviazane drotom. pozor, ab ten drot nebol medenny :) To uz je lepsi silon ;)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod salik » 15 Mar 2004 20:26 pm

Drevá - samorasty v akvariu
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=189

-------------
ja som si narezal v zahrade stary hrdzavy plech (2mm hrubka) do stvorcov, prevrtal a samorezkou prichytil zospodu na koren (koren ma asi 5kg), pomohlo..
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod Peter » 15 Mar 2004 22:43 pm

Este sa mozno daju pripevnit aj prisavky/pricucky (nie prisavniky), tie co su na filtri alebo inych veciach... Tato tema je ale rozobrana inde pod inym nazvom, ako bokovka k hlavnej teme... Tam som pisal, ze sa mi koren rozpada, prip. ze ho zeru prisavniky. Takze uz sa rozpadol...bol ako reseto... Zaujimave je, ze cast vyplavala na hladinu a cast zostala na dne.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod Raviolka » 16 Mar 2004 15:49 pm

Já jsem měla podobný problém s kořenem, který byl tak velký a rozvětvený, že se nevešel do žádného hrnce. Ale i tak jsem ho po částech namáčela a vyvařovala vždycky několik hodin. Nezabralo to, předtím byl týden naložený ve vaně... tak jsem ho silikonovým lepidlem přilepila k obrovskému kameni a ještě několik týdnů bylo vidět, že by se nejraději utrhnul ode dna... tady by plastová destička neuspěla, ten kámen musel být tak těžký jako štěrk na celém dně dohromady...
Ale kořen je překrásný, ta dřina za to stála :D
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod skala » 17 Mar 2004 17:46 pm

raviolka, netreba varit, ale to si uz iste "citala" drevo je pripravovane susenim, a casom teda moze zrednut - byt tak malo huste, ze na vode plava. ide vsak o o tzv. "tazke" drevo mangrovov, mopani ..., ktore sa casom "napije" - nasiakne vodu a potom sa sprava "slusne".

napr. mangrovy su subtropicke porasty, ktore su takpovedia neustale nejakou castou spolocenstva premacane vo vode, nieraz vyrastaju priamo na brehoch tokov akoby z vody - nieco ako pri zazemnovani nadrzi trstinou Phragmites australis aj u nas.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod Raviolka » 17 Mar 2004 18:39 pm

skala napísal:raviolka, netreba varit, ale to si uz iste "citala" drevo je pripravovane susenim, a casom teda moze zrednut - byt tak malo huste, ze na vode plava. ide vsak o o tzv. "tazke" drevo mangrovov, mopani ..., ktore sa casom "napije" - nasiakne vodu a potom sa sprava "slusne".

Můj kořen není "mopani", je to domácí záležitost - z rašeliniště.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod skala » 18 Mar 2004 13:23 pm

aha :))
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod Sanko2 » 08 Dec 2004 03:15 am

co spravi medeni drotik v akrariu???? gabriela pisala ze by nemal byt medeny a ja by som rad vediet preco?
Obrázok používateľa
Sanko2
 
Príspevky: 90
Obrázky: 5
Založený: 29 Okt 2004 19:13 pm

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod Ceco » 08 Dec 2004 09:22 am

Sanko2 napísal:co spravi medeni drotik v akrariu???? gabriela pisala ze by nemal byt medeny a ja by som rad vediet preco?


Med je pre ryby toxicka. Uz mala koncentracia by ti tam vsetko vykynozila.
Naposledy upravil Ceco dňa 08 Dec 2004 09:23 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod majko » 08 Dec 2004 09:23 am

Sanko2 napísal:co spravi medeni drotik v akrariu???? gabriela pisala ze by nemal byt medeny a ja by som rad vediet preco?

Med je vo vacsom mnozstve pre ryby jed (udava sa, ze od 0,1mg/l).
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod Raviolka » 08 Dec 2004 10:12 am

... a kromě toho je VELMI toxická pro bezobratlé.... tj. pozor na šneky a krevetky...!
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod jacik » 08 Dec 2004 12:55 pm

Sanko2 napísal:co spravi medeni drotik v akrariu???? gabriela pisala ze by nemal byt medeny a ja by som rad vediet preco?

ja som tak prisiel behom niekolkych dni o vsetkych plzikov acanthophalmus kuhlii. a az neskor som si uvedomil co sa vlastne stalo. medeny drotik bol asi 3cm dlhy.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod Sanko2 » 08 Dec 2004 13:16 pm

ja ho tam mam uz fakt dost dlho a este sa nestalo nic...ale dam ho prec, s tymto skusenosti nemam a tak dam na vasu radu...
dakujem zjavne ste mi zachranili osadenstvo v akvarku :)
Obrázok používateľa
Sanko2
 
Príspevky: 90
Obrázky: 5
Založený: 29 Okt 2004 19:13 pm

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod Ig » 08 Dec 2004 13:26 pm

Ja pouzivam medeny drot ale lakovany. Je to napriklad ten, ktory sa pouziva pri navijani transformatorov alebo cievok. Vyhodou toho laku okrem ineho je aj to, ze sa pri ohybani nepraska a neodlupuje, lebo by sa s nim v konecnom dosledku nadali navijat trafa. Jedine co treba urobit, je konce niecim zatriet (napr. silikonom) aby sa oxidovana med nedostavala do vody.

Ten drot pouzivam na docasne prichytavanie hlavne anubiasov k podkladu. Ked sa anubias zakoreni drotik sa lahko odstrani. Ma to vyhodu napriklad oproti silonu, ze ho netreba motat a robit uzliky. Staci nejake ucko (drotik vyformovany do tvaru U), ktore sa iba zacvakne. Skratka ako ho ohnem tak drzi. :roll: (ten drot som myslel :lol: )
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod bandi2 » 09 Dec 2004 17:57 pm

Suhlasim s ostatnymi, med je fakt toxicky. Ak moje vedomosti su dobre, mnohe pripravky na vyhubenie slimakov v akvariu obsahuju zluceniny Cu, ktore sa casom usadia na dne akvaria. Prave preto su vyrazne toxicke pre zivocichov obyvajucich spodne vrstva vody.
bandi2
 
Príspevky: 6
Založený: 09 Dec 2004 17:00 pm

Re: Drevo v akvariu

Odoslaťod Sanko2 » 09 Dec 2004 19:26 pm

no este som ten drotik nevybral ale vyberiem neskor...prave sa mi vytreli apistogrammy :)nechem ich prilis rusit...
a ten drotik je ako pisal Iq lakovany tak asi preto sa nic nestalo...
Obrázok používateľa
Sanko2
 
Príspevky: 90
Obrázky: 5
Založený: 29 Okt 2004 19:13 pm

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.