Problémy s filtrom Eheim



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Problémy s filtrom Eheim

Odoslaťod jančy » 20 Júl 2013 15:51 pm

Kúpil som si ex. filter Eheim professionel 3, prešiel som už všetkými problémami ktoré snáď môžu nastať. Všetko začalo pretekaním hlavy cez tesnenie niekde vo vnútri ako tu už opisujú viacerí.(Vytopil som susedov) Vyreklamoval som, ok. O pol roka na to sa zlomila páčka ovládania adaptéru hadíc a adaptér ostal zaseknutý dnu. Vyreklamoval som, ok. A do tretice už bohužiaľ po ukončení záruky odišla pravdepodobne celá hlava filtra. Filter sa samovoľne vypína po pár sekundách činnosti. Hlava je horúca, voda vo vnútri filtra hlavu ochladí a zas na pár sekúnd ide, pokiaľ sa neprehreje. Poradte čo s tým. Mám podozrenie na medzi-závitoví skrat. Myslím si že professionel 3 bol obrovským skokom vzad aj keď mali predfilter. Ich spoľahlivosť je alarmujúco nízka a poruchovosť obrovská. Professionel II. mi šlape roky a tak isto aj Classic. Škoda, že som sa raz nechal nahovoriť na kúpu novinky a neostal verný skúsenosti. Nová hlava stojí 100 jurášikov to sa na to môžem vys..ť. Na doplnenie: reklamoval som aj vzduchový kompresor Eheim, umelohmotné výstupy na hadička sa zlepili s hadicami a zdeformovali sa, vyreklamoval som, ok.
jančy
 
Príspevky: 2
Založený: 20 Júl 2013 15:38 pm

Reklama

Re: Problémy s filtrom Eheim

Odoslaťod Viktor » 20 Júl 2013 22:06 pm

Hmmm, zrejme si mal smolu na kupu chyboveho kusu. Nieje nahodou poskodeny napajaci kabel (mozno pri vstupe do filtra)?
Ja mam Eheim Professionel 3 2071, mam ho uz cca.2,5 roka a musim si zaklopat funguje bez problemov a som maximalne spokojny.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Problémy s filtrom Eheim

Odoslaťod jančy » 21 Júl 2013 14:34 pm

nie nie je poškodený kábel, asi tak v 10 až 15 minútových intervaloch sa zapne filter(počuť záber rotora - vrtulky) ide tak cca 2 minúty a potom vypne. A zas sa celý kolobeh opakuje, v podstate je z neho impulzný filter :mrgreen: . Keď som vytiahol rotor z hlavy a strčil tam malíček vnútorné steny sú celé horúce.
jančy
 
Príspevky: 2
Založený: 20 Júl 2013 15:38 pm

Re: Problémy s filtrom Eheim

Odoslaťod Milan666 » 21 Júl 2013 16:38 pm

Už aj Eheimy sa vyrábajú v CHINE
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.