Obtieranie ryb o dno - priznak choroby?



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Odoslaťod Facko » 30 Apr 2008 10:43 am

Ahoj Vlades

O aku chorobu ide? Ake maju rybky priznaky?
Baktopur je silne antibiotikum(este napis ktory baktopur direkt?), vynici ti nitrifikacne bakterie... takze po pouziti musis na novo startovat nadrz.

Tie 3 dni to je pokial viem predpisana davka potom po tyzdni od zaciatku liecby vymena 50% vody... takze stacit by to malo aj ked ja by som to neprehanal...
Skus napisat ake maju rybky priznaky, mozno existuje lepsi sposob ako na chorobu. (menej zakerny na ekosystem akvaria a tak isto aj na rybky)
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Odoslaťod Vlades69 » 02 Máj 2008 15:12 pm

Cau Facko.

Mozno poznas nejaky lepsi alebo ucinnejsi liek,mozno pripravok alebo kuru ako som vyskusal.Som zaciatocnik,tak sa pytam,citam,zhanam info,aby som bol v obraze.
No pozeral som na krabicke ale nenasiel som ziadne dalsie oznacenie Baktopuru.Asi to bude nejaky obycajny.
Priznaky? No na jednej som si vsimol ze bola pri dne,moc neplavala,teda skoro vobec,silno dychyla ziabrami aj papulkou.A niektore som si vsimol,ze sa im rozpada chvost a nie su tak pekne sfarbene ako na zaciatku.Dufam,ze im to prejde.
A este nieco-vakva mam stalu teplotu 26-27 stupnov.Budem musiet asi ochladzovat.Mam male akva-36 litrov,preto ta Teplota.Ziarivka vodu by zohrievat nemala,myslim.
Obrázok používateľa
Vlades69
 
Príspevky: 35
Obrázky: 14
Založený: 31 Jan 2008 10:20 am
Bydlisko: Ba-DNV

Re: Obtieranie ryb o dno - priznak choroby?

Odoslaťod Aquaristka » 20 Dec 2009 19:04 pm

Moje cichlidy sa tiež obtierali o dno, novoosadené akvárko. Ryby sme prevážali v autochladničke(keďže teraz mrzne), aby sa im nezmenila teplota vody, voda v akvárku bola už 2 týždne filtrovaná a ošetrená Aquatanom. Najprv sa zdalo, že majú krupičku, liečili sme 3 dni bez úhynu, osolené akvárko, ohrievaná voda na 29°C, plus Costapur. Obtierali sa naďalej, normálne žrali, ale mali biele výkaly. Tak som sa dala na zháňanie Entizolu (zohnala som ho až v 3 lekárni - je to na predpis - stačí aj potvrdenie od veterinára) po týždni liečenia a 3-násobnej výmene 1/3 vody sa rybky obtierajú menej, ale robia to stále hlavne po kŕmení. Sú veselé a aktívne, nezdá sa mi že sú choré. Nemajú žiadne príznaky choroby, len sa obtierajú akokeby zo zábavy. Nie je to normálne sociálne správanie?
Aquaristka
 
Príspevky: 2
Založený: 20 Dec 2009 18:54 pm

Re: Obtieranie ryb o dno - priznak choroby?

Odoslaťod erman » 16 Mar 2013 19:13 pm

chcem sa opytat ... malawi cichlidy sa mi obtieraju o dno a obcas maju biele vykali a tyky v hlave ..... ale su cule zeru pohode a stale ked vojdem do izby stale pytaju zrat .... som dal 5 tabletiek entizolu do 500L pre istotu aby som preliecil keby daco .... mozem stym daco pokazitt ?
erman
 
Príspevky: 30
Obrázky: 9
Založený: 22 Jan 2012 16:58 pm

Re: Obtieranie ryb o dno - priznak choroby?

Odoslaťod Milan666 » 17 Mar 2013 14:52 pm

Prečo hneď lieky? Najprv by som riešil hygienu
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Obtieranie ryb o dno - priznak choroby?

Odoslaťod erman » 17 Mar 2013 16:58 pm

to som riesil den pred tym ... a este aj vtedy ked som dal lieky .......ale sa to zlepsilo ryby su take cule ze mi jedia aj zruky takze sa to zlepsuje kus :) len ma stale znepokojuje to ze ryby maju dakedy biele tenke vykaly a dakedy hnede ....
erman
 
Príspevky: 30
Obrázky: 9
Založený: 22 Jan 2012 16:58 pm

Re: Obtieranie ryb o dno - priznak choroby?

Odoslaťod Milan666 » 17 Mar 2013 18:04 pm

Zvýšiť frekvenciu výmeny vody, nie všetkej pochopiteľne, teda "vetrať" im častejšie a dodržiavať hygienu a už by to malo pominúť.
Dozrieť na kvalitu krmiva
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Obtieranie ryb o dno - priznak choroby?

Odoslaťod erman » 17 Mar 2013 20:14 pm

menim uz teraz kazdy tyzden 30% vody odkalnujem a potrava sera vipan san flora :)
erman
 
Príspevky: 30
Obrázky: 9
Založený: 22 Jan 2012 16:58 pm

Re: Obtieranie ryb o dno - priznak choroby?

Odoslaťod Milan666 » 17 Mar 2013 20:55 pm

Tak neprekrmovať a kontrolovať záruku u potravy, nekrmiť len jedným druhom potravy, striedať rastlinnú potravu so živočíšnou, no a nezabudnúť čistiť filter. Šetriť na testy vody najprv NO2
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Obtieranie ryb o dno - priznak choroby?

Odoslaťod erman » 21 Mar 2013 22:29 pm

tak po 5 dni co som dal lieky zrejme nezabralo nic .... zeru rovnako aktivne .... spravanie rovnake maju tyky trasu sa obtieraju o dno .. ale zrejme problem bude v krupicke ... zaroven ako sa to zacalo som mal krupicklu v druhom akva kde su ostrieziky purpurove a tez sa obtierali a maly vyditelnu na tele krupicku .. dal som sol a vsetko je ok . sem tam vidim biele bodky na malavi cichlidach takze zajtra pridam sol a uvidim a zasem vymenim vodu .a obtieraju sa hlavne pri hlave
erman
 
Príspevky: 30
Obrázky: 9
Založený: 22 Jan 2012 16:58 pm

Re: Obtieranie ryb o dno - priznak choroby?

Odoslaťod tripko » 16 Júl 2013 22:49 pm

Ahojte...mám podobný problém ako tu riešite. Obtierajú sa mi ryby o dno. Žerú normálne až by som povedal že sú pažravé. Ale raz majú niektoré konkrétne druhy normálne výkaly a raz tenke biele. Akva zabehnuté ale robili to aj na začiatku. Neviete čoto môže byť?
tripko
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 07 Júl 2013 11:21 am

Re: Obtieranie ryb o dno - priznak choroby?

Odoslaťod Milan666 » 17 Júl 2013 12:43 pm

Už by to chcelo foto akvária
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Obtieranie ryb o dno - priznak choroby?

Odoslaťod Nawicichlid » 30 Júl 2013 17:39 pm

Obtieranie o dno nemusí byť sposobené chorobou,mne sa tiež ryby sem tam obtrú o dno,kamene,no inak sú v poriadku.Skor by som urobil testy vody,či sú hodnoty v poriadku.
Nawicichlid
 
Príspevky: 57
Obrázky: 9
Založený: 18 Apr 2012 20:47 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.