Miestnosť šitá na mieru



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Miestnosť šitá na mieru

Odoslaťod petroman » 15 Dec 2004 02:57 am

Vo vačšine prípadov týkajúcich sa zriaďovania nových akvarií akvaristi vychadzajú z už existujúcich priestorových možností. Mňa by zaujímali vaše názory a skúsenosti, ktoré by mohli prispieť akvaristovi, ktorý myslí na zriadenie akvária už pred stavbou domu. Po prečítaní skuseností niektorých z vás je jasné,že prasknutie niekoľkotisicoveho akvária nieje lacný špás...
Moja predstava: Veľká obyvačka s 2000l akva, umiestnenie akva na vopred vybetonovaný podstavec, pred akvariom v podlahe odtok pre pripad nehody, tkatiež by asi bolo vhodné aby bola podlaha okolo akvaria nižšia ako v iných miestnostiach a taktiež zariadenie obyvačky by mohlo byť na vyvýšenom mieste. Taktiež by asi bolo vhodné mať prívod vody k akvariu zabudovaný v stene.
Ak vás ešte napadne niečo vhodné načo by bolo dobre myslieť pred staubou tak sem s tým :)
aj keď to asi využijem až keď budem velký :(
Obrázok používateľa
petroman
 
Príspevky: 63
Obrázky: 15
Založený: 07 Nov 2004 15:23 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Reklama

Re: Miestnosť šitá na mieru

Odoslaťod salik » 15 Dec 2004 07:10 am

Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Miestnosť šitá na mieru

Odoslaťod jacik » 15 Dec 2004 09:24 am

petroman napísal:Moja predstava: Veľká obyvačka s 2000l akva, umiestnenie akva na vopred vybetonovaný podstavec, pred akvariom v podlahe odtok pre pripad nehody, tkatiež by asi bolo vhodné aby bola podlaha okolo akvaria nižšia ako v iných miestnostiach a taktiež zariadenie obyvačky by mohlo byť na vyvýšenom mieste. Taktiež by asi bolo vhodné mať prívod vody k akvariu zabudovaný v stene.

hm, len aby ta obyvacka nakoniec nevyzerala ako kupelna :)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Miestnosť šitá na mieru

Odoslaťod viridis » 15 Dec 2004 09:49 am

Okrem vody potiahnut k buducemu akvarku aj elektrinu, ale to je asi samozrejme. Mozno by sa dalo originalne zakomponovat nad akvarko aj nejake visiace svietidlo rovno pri planovani.

Vydlazdene znizene miesto pod akvarkom s odtokom a privod vody rovno na miesto to je dobra idea ;)

Osobne si viem predstavit taky prijemny - lamanym kamenom dlazdeny - kut s akvarkom a kopou izbovych rastlin okolo plynule prechadzajuci do dlazdenej casti okolo krbu .... ;)
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: Miestnosť šitá na mieru

Odoslaťod milop » 15 Dec 2004 09:58 am

Moja predstava -vízia - v miestnosti by bolo len predné sklo v stene a zvyšok s prislušným bordelikom a technikou by bol v miestnosti za, kde by mohla technika aj trochu "hučať" a žblnkať podľa potreby,
..... a zároveň by v zadnej miestnosti bola aj potapačská automatika, lopata a iné naradie na čistenie a udržbu podľa rozmerov tej krasy,

važnejšie - ak by akva tieklo , tak zadná miestnosť a jej dispozicia by to mohla riešiť voda sa mi do obyvanej časti nedostane,

v prípade, že by som nasr..... -dil spolubyvajúcu a tá by to krompačom rozbila z predu, tak nezabraníš aby to nepreplachlo obyvak - preto dlažba - vyspadovaná k otvorom pri podlahe a s nasmerovaným odtokom na polievanie zahrady- lebo tá živa voda z akvarka je najlepšia aj na polievanie kvetov
ešte by sa dalo umiestniť na predné sklo čidlo na snimanie puknutia, ktoré by aktivovalo hermetické uzavery do ostatných miestnosti a vysokovýkonné čerpadla na odčerpanie vody
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Miestnosť šitá na mieru

Odoslaťod joko » 15 Dec 2004 18:27 pm

milop: To si kupit ponorku a dat ju na zaklady a z jednej kajuty spravit obyvak s akvarkom :lol:
Myslim ze keby pomohol krompac od predu, asi to spadovanie musy mat uhol 85° ! :lol:
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Miestnosť šitá na mieru

Odoslaťod petroman » 15 Dec 2004 21:19 pm

jacik napísal:
petroman napísal:Moja predstava: Veľká obyvačka s 2000l akva, umiestnenie akva na vopred vybetonovaný podstavec, pred akvariom v podlahe odtok pre pripad nehody, tkatiež by asi bolo vhodné aby bola podlaha okolo akvaria nižšia ako v iných miestnostiach a taktiež zariadenie obyvačky by mohlo byť na vyvýšenom mieste. Taktiež by asi bolo vhodné mať prívod vody k akvariu zabudovaný v stene.

hm, len aby ta obyvacka nakoniec nevyzerala ako kupelna :)

no ako kupelna by to urcite nevyzeralo, vsetko by sa dalo pekne zamaskovať ovela lepsie ako pri zariadovani akva v už hotovej miestnosti
Obrázok používateľa
petroman
 
Príspevky: 63
Obrázky: 15
Založený: 07 Nov 2004 15:23 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Miestnosť šitá na mieru

Odoslaťod petroman » 15 Dec 2004 21:25 pm

viridis napísal:Okrem vody potiahnut k buducemu akvarku aj elektrinu, ale to je asi samozrejme. Mozno by sa dalo originalne zakomponovat nad akvarko aj nejake visiace svietidlo rovno pri planovani.

Vydlazdene znizene miesto pod akvarkom s odtokom a privod vody rovno na miesto to je dobra idea ;)

Osobne si viem predstavit taky prijemny - lamanym kamenom dlazdeny - kut s akvarkom a kopou izbovych rastlin okolo plynule prechadzajuci do dlazdenej casti okolo krbu .... ;)


s tym kutom sa zda ze mame podobne predstvy :)
to zavesne osvetlenie by malo nieco do seba, momenatalne ma napada napriklad konstrukcia visiaca na retaziach zo stropu ale bolo by aj mnozstvo inych rieseni
Obrázok používateľa
petroman
 
Príspevky: 63
Obrázky: 15
Založený: 07 Nov 2004 15:23 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Miestnosť šitá na mieru

Odoslaťod petroman » 15 Dec 2004 21:49 pm

milop ta miestnost za akvarkom je dobry napad :idea: , dik.
myslim vsak ze by to pri prasknuti celneho skla nemuselo preplachnut cely obyvak ak by tam bol dostatocny odtok a vyvysena okolita podlaha mohlo by sa to zaobist s minimalnymi nasledkami.
a navyse si myslim ze horizontalne clenene podlahy su dnes v mode...8) čidlo na snimanie prasknutia??? :shock: take niečo exituje este som o tom nepocul na akom principe to funguje?
to hermeticke uzavretie ostatnych miestnosti by bolo asi financne narocne a myslim aj neprakticke - v jednoduchosti je sila :o)
a co sa tyka toho odtoku - nieco na tom bude skoda by bolo tolko vody len tak do kanala pustat...
Obrázok používateľa
petroman
 
Príspevky: 63
Obrázky: 15
Založený: 07 Nov 2004 15:23 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Miestnosť šitá na mieru

Odoslaťod jojko » 19 Dec 2004 10:10 am

milop zbytocne si komplikujes zivot, 2000 l nieje az tak vela. co sa tyka napr. predneho skla das si ho lepene z bezpecnostnou foliou. sklo si predimenzujes a mas pokoj. co sa tyka prechodu stenou, mam take akva a ma 3000 l a par som ich takych spravil teda co prechadzaju stenou. samostatnu el.instalaciu ku akvarku mam je to dobra vec a navyse podla normy uz aj potrebna teda /nie u 100 l a pod/ osvetlenie na velke akvarium jednoznacne vybojky zalezi aj na vyske stlpca vodnej hladiny...
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.