Vlhkost v byte



Všetko okolo morskej akvaristiky

Moderátor: Roman

Re: Vlhkost v byte

Odoslaťod Maja » 13 Dec 2004 16:01 pm

Jacik, neveril by si kolko na oblocnici nasaje bavlnena plienka :-). Problem je asi v tom, ze hacik je v byte samotnom :-(. Ani tak nejde o to kolko je tam pary, ide o schopnost jej kondenzacie v kutoch. Ako pises, dokonca zvlhcujes a parada. Ini poleju kvety a maju doma plesniakovo :-(. Ja by som zakryla akvarium. Ked to uz nepomoze, ale aspon sa budem moct branit, ze nie som na vine ja s mojim akvarkom (neuveritelne za co vsetko su zodpovedne nase akvaria :-)).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Reklama

Re: Vlhkost v byte

Odoslaťod jacik » 13 Dec 2004 16:44 pm

Maja napísal:Ja by som zakryla akvarium. Ked to uz nepomoze, ale aspon sa budem moct branit, ze nie som na vine ja s mojim akvarkom

suhlasim. poriadne pozakryvat vsetky akva a pokial bude zvysena vlhkost aj nadalej tak urcite nie je z akvarii.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Vlhkost v byte

Odoslaťod kubrt » 13 Dec 2004 16:52 pm

Keby som prikryl AQ, tak mi stupne teplota z 26 na 28 a viac st. C. A hadajte, co by sa stalo koralom?
Obrázok používateľa
kubrt
 
Príspevky: 147
Obrázky: 29
Založený: 14 Sep 2003 15:34 pm
Bydlisko: TN

Re: Vlhkost v byte

Odoslaťod Pepa » 13 Dec 2004 17:54 pm

kubrt napísal:Keby som prikryl AQ, tak mi stupne teplota z 26 na 28 a viac st. C. A hadajte, co by sa stalo koralom?

Ja jsem to vyresil tak, ze ventilator z krytu fouka vlhky vzduch skrz plastove klimatizacni trubky ven z mistnosti. Maji obdelnikovy prurez 100x50mm, takze jdou schovat za skrin. K male zakrytovane nadrzi si ted stavim chlazeni z termoclanku a titanoveho vymeniku. Kryci skla nepouzivam, protoze hrozne moc ubiraji svetlo.
Pepa
 
Príspevky: 21
Založený: 29 Apr 2004 11:14 am
Bydlisko: Praha

Re: Vlhkost v byte

Odoslaťod jacik » 13 Dec 2004 19:36 pm

kubrt napísal:Keby som prikryl AQ, tak mi stupne teplota z 26 na 28 a viac st. C. A hadajte, co by sa stalo koralom?

no tak sme sa posunuli dalej. uz vieme ze problem nie je s vlhkostou ale s teplotou :).

chladenie akva:
viewtopic.php?t=376
viewtopic.php?t=367
viewtopic.php?t=1704
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Vlhkost v byte

Odoslaťod kubrt » 14 Dec 2004 08:12 am

Prikryt AQ nemozem, z dovodu zvysenia teploty a nedostatku svetla, to je jasne. Keby som nasadil len chladenie, tak by som udrziaval teplotu na cca 26 st C, co je aj teraz, a vlhkost by sa nezmenila.
Obrázok používateľa
kubrt
 
Príspevky: 147
Obrázky: 29
Založený: 14 Sep 2003 15:34 pm
Bydlisko: TN

Re: Vlhkost v byte

Odoslaťod bolek » 15 Dec 2004 17:32 pm

hmmm.... a ako chladíš akva v lete, keď aj izbová teplota cez 30 C?

Ja osobne považujem za najlepších požieračov vlhkosti izbové kvety /ktoré samozrejme nesmieme prelivať pri polievaní/ - veľa kvetov... Ale to je iba moja idea...

Rovnako by som sa asi priklonil k potrebe riešiť problém komplexne a nie len nestále zmierňovaťpríčiny....


Predpokladám, že máš pravdepodobne plastové okná... lebo cez klasické drevené panelákové okná tak fúka, že ani netreba pomaly vetrať....
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Predchádzajúca

Naspäť na Morská akvaristika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.