malawi /skalky z PU peny/



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

malawi /skalky z PU peny/

Odoslaťod Jofo » 16 Dec 2004 02:33 am

Malá otázočka : vytvoril som si skalky z PU peny , sú dosť pekné aj bez úpravy, čo sa stane keď ich nenatriem s Epoxy a dám tam len PU. Ide to do cichlidového akvarka, chcem tam dať biely piesok a bez úpravy by to ladilo farebne. Poradte. Zarastie to riasami
Obrázok používateľa
Jofo
 
Príspevky: 18
Obrázky: 3
Založený: 26 Aug 2004 23:37 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: malawi /skalky z PU peny/

Odoslaťod Ceco » 16 Dec 2004 09:22 am

Nebude to vyzerat prilis umelo?
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: malawi /skalky z PU peny/

Odoslaťod robotmz » 16 Dec 2004 09:27 am

a co tak natriet to epoxidom a navrch dat ten piesok, ktory budes mat na dne???
robotmz
 
Príspevky: 91
Obrázky: 15
Založený: 04 Nov 2004 09:46 am
Bydlisko: žilinský kraj

Re: malawi /skalky z PU peny/

Odoslaťod majko » 16 Dec 2004 09:35 am

otazka je aku penu si pouzil, su peny vhodne pre styk s pitnou vodou a peny, ktore na to vhodne niesu.....
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: malawi /skalky z PU peny/

Odoslaťod mafo » 16 Dec 2004 10:31 am

Jofo, zaujimalo by ma ako planujes ukotvit tie PU "skalky". Ja som daval do akvarka pozadie zo skla, PU peny a epoxy+piesok a ten vztlak bol neskutocny, musel som to poriadne prilepit silikonom aby sa to neutrhlo a to bolo sklo na sklo. Upravu by som ti odporucal niekolko vrstiev epoxy+piesok z dna.
mafo
 
Príspevky: 20
Obrázky: 11
Založený: 02 Nov 2004 16:47 pm
Bydlisko: Ch.Grob (BA)

Re: malawi /skalky z PU peny/

Odoslaťod Ig » 16 Dec 2004 12:08 pm

Jofo napísal:Malá otázočka : vytvoril som si skalky z PU peny , sú dosť pekné aj bez úpravy, čo sa stane keď ich nenatriem s Epoxy a dám tam len PU. Ide to do cichlidového akvarka, chcem tam dať biely piesok a bez úpravy by to ladilo farebne. Poradte. Zarastie to riasami

Su akvaristi, ktori PU uz povrchovo neupravuju a su taky ktori ju upravuju. Neupravena PU moze menit svoje vlastnosti a to hlavne farbu.

1.)
V sutazi akvarii tu na fore za rok 2003 sa zucastnil (ak si dobre pamatam, bolo to jedno z vyhernych akvarii) jeden akvarista, ktory cele pozadie prakticky vystriekal z bielej PU a nijak ho neupravoval. Toto pozadie casom zozltlo az zhnedlo blizsie ku hladine.
2.)
Ja som zase urobil pozadie z polystyrenua a ako povrchovu upravu som pouzil, tak ako vela akvaristov, EPOXY 1200 a piesok. Teba zaujima ci sa Ti na nich vytvori riasa. Odpoved je taka, ze z celej plochy pozadia sa niekde vytvorila riasa (husta zelena ako kobercek) a niekde nie. Najviac vsak tam, kde bolo pozadie najviac osvetlene, ale ani to nie je presne. Pozri obrazok:
gallery/image_page.php?&image_id=1903
Preto mi z toho vypliva pre Teba nasledujuci zaver. Ak chces cistu PU, tak rataj s tym, ze moze zmenit farbu a vo vacsine aj zmeni (ale podrobne sa do PU materialu nerozumiem). Ak chces tie Tvoje kamene pokryt vrstvou epoxidu a piesku, kludne tak urob. Ci sa Ti na nich vytvori riasa, alebo nie je uz hrackou prirody, ale Ty ich vyskyt a rast mozes ovplyvnit kvalitou vody t.z. kvalitnou filtraciou a starostlivostou. V podstate, ked sa clovek nestara poriadne o akvarko, tak mu narastu riasy vsade. :wink:


PS: tu som ansiel to akva viewtopic.php?t=436
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: malawi /skalky z PU peny/

Odoslaťod Maco » 24 Apr 2005 08:41 am

neslo vy na tej PU pene urobit cementovy poter alebo nieco take?
Obrázok používateľa
Maco
 
Príspevky: 83
Obrázky: 2
Založený: 25 Jan 2005 04:45 am
Bydlisko: Martin


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.