Pomoc pri výbere rybiek



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod martin_s » 10 Nov 2013 15:35 pm

Steinarka napísal:...mojimi rukami preslo niekolko akvárií, ktoré som zakladala ...
Prejst mohlo, ale otazka je ako... Zatial podla tvojich prispevkov by som povedal ze len potvrdzujes to ze kvantita absolutne nerozhoduje...

Steinarka napísal:Čo sa gupiek týka ono sa to množí tak povediac v špinavej vode ...
To je perla... Mam pre teba prekvapenie, oni sa mnozia este lepsie ked su v dobrych podmienkach...

Steinarka napísal:Ano velkosť akvárka je žiaľ malá vzhladom na priestory si nemožem dovoliť väčšie ale zas mať 2 rybky asi by ma urvalo z toho ..
Tie co si si vybrala su nevhodne do takehoto objemu, bez ohladu na ich pocet...

Steinarka napísal:6x microrasborka :)
1x prísavník
2x krevetka japonská

Nebudem na to moc hrdá co sa estetiky týka ale aspoň sa mi neutrápia rybenky ... :)

Praveze utrapia... Ani tato kombinacia nie je dobra... Este tak krevetky ano... U mikrorazboriek - s prizmurenim oci by sa dalo ale chcelo by to skusenosti aby si to vedela udrzat v rovnovahe... Prisavnik rozhodne nie...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Reklama

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Steinarka » 10 Nov 2013 17:27 pm

Boli to už zabehnuté akvária dosť nesprávne a aj rybky tam boli dosť v hroznom stave (ani jedno nebolo takto malé ako moje), po mojej úprave sa im krásne darí rastlinky rastú bez problemov a niektoré rybky sa už pár krát aj vytreli a značne podrástli. Sú jednoducho zdravé.

Tak hej ale nie v takom množstve a nie vsetky malé dorastú konkrétne pred týždnom som čistila 60l akvárium s 5 veľkými prísavníkmi rôznych druhov a 30 / 40 gupiek :D žijú si spokojne ale zdá sa mi to prepchaté.

Krevetkám nerozumiem nikdy som žiadnu nemala ale rada skúsim dačo nové, tie microrasborky tiež nepoznám, prísavníka by som malého veľmi chcela ak doraste na velkého mám ho kde dať .... ale keď myslíte že aj také 3 cm stvorenie tam bude trpeť tak urcite mu ubližovať nechcem ..

hmmm takto potrebujem rybyčky (nie 1 a nie 30) :) .... k dispozícií mám 16l vody .... krevetky samotné nechcem to fakt len vyskusať lebo som čítala že to pomáha udržať poriadok ... čo za zvieratká mi teda doporucujete vy ako odborníci väčší ako ja ... ??
Steinarka
 
Príspevky: 62
Obrázky: 0
Založený: 10 Nov 2013 10:48 am
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Milan666 » 10 Nov 2013 17:42 pm

Steinarka napísal:
Milan666 napísal:No obávam sa toho popisu, hlavne ak napíše, že napúšťala vodu a hneď tam šupla rybky, môj ty bože!
Budem milo prekvapený ak napíše, že má živé rastliny a nie umelé.
Rovnako ma poteší ak má filter zapnutý nonstop, no!...počkáme teda



Ku ktorému príspevku to patrí ?

No bolo to nepriamo adresované tebe. Do 16L okrem krevetiek nedávaj nič, skutočne
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Steinarka » 10 Nov 2013 17:58 pm

Hm ak mne tak sa ma to trochu dotklo, ano rastlinky su živé a zdravé, filter je len cez den. vodu preváram a prípravkami upravujem podľa potreby. Ryby vždy nechám hodinu dve vo vrecku a pomali im miešam vodu z akva a potom ich premeistim do nadrže bez obchodnej vody samozrejme.

Ďalej ako som povedala neviem co presne s tak malým akvárkom .... ale určite tam nejakým spôsobom rybu dám :) aj keby to bol párik bojovníc. :( mam len určitú predstavu a snažím sa nájsť kompromis s realitou.

A prvé zvieratko na ktorom sa dohodnem s odborníkmi príde najskôr o mesiac zatiaľ len zbieram informácie.
Steinarka
 
Príspevky: 62
Obrázky: 0
Založený: 10 Nov 2013 10:48 am
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Steinarka » 10 Nov 2013 18:01 pm

sorry filter ide nonstop :D neviem prečo som tam dala že len cez den nevypínam ho ale nieje pustený naplno.
Steinarka
 
Príspevky: 62
Obrázky: 0
Založený: 10 Nov 2013 10:48 am
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Milan666 » 10 Nov 2013 18:04 pm

Nemalo sa ťa čo, dotknúť. Filter musí ísť nonstop!!! Ak ti toto nieje jasné prečo, tak ešte prehodnoť založenie toho akvárka.
S rastlinami si ma potešila, no načo preváraš vodu? Načo ju upravuješ tými prípravkami? To sa dnes už "nenosí"
Rybky sa nemôžu dobre cítiť v sterilnom prostredí a neskôr (keď vypínaš filter na noc) v nakysnutej vode
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Steinarka » 10 Nov 2013 18:14 pm

Filter ide nonstop, preváram vodu na horách tam je voda z kohútika ako mlieko. Nemám odvahu do toho dať ryby raz to známa tam urobila a prišla o cichlidy krásne.
Steinarka
 
Príspevky: 62
Obrázky: 0
Založený: 10 Nov 2013 10:48 am
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Steinarka » 10 Nov 2013 18:16 pm

Ak sa mi zdá kalná alebo chcem doplniť výživu tak v tedy použijem prípravky (podľa potreby) niesom zástanca chémie.
Steinarka
 
Príspevky: 62
Obrázky: 0
Založený: 10 Nov 2013 10:48 am
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Steinarka » 10 Nov 2013 18:19 pm

Nemám rastliny závislé na CO2 tak to je asi jediné čomu sa úspešne vyhýbam a do takého krpca nádoby je to aj tak hluposť. :)
Steinarka
 
Príspevky: 62
Obrázky: 0
Založený: 10 Nov 2013 10:48 am
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Milan666 » 10 Nov 2013 18:27 pm

Rastlinky sú na CO2 závislé všetky, no netvrdím, že ho treba za každú cenu dodávať pomocou CO2 systému.
Vodu by som precedil pomocou vaty v lieviku a nepreváral. Varením v tej vode pozabíjaš to pozitívne čo tam je a napr. aj živiny pre rastlinky. No, máš čo študovať, začni biologickou filtráciou
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Steinarka » 10 Nov 2013 18:32 pm

Pochopitelne, že ano ale ako si povedal nepotrebuje to systém.
Steinarka
 
Príspevky: 62
Obrázky: 0
Založený: 10 Nov 2013 10:48 am
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Steinarka » 10 Nov 2013 18:34 pm

Akvárko do ktorého som vodu prevárala nemá rastliny. Nieje moje len som sa mu snažila pomocť aj keď majiteľ je dosť tvrdohlavý.
Steinarka
 
Príspevky: 62
Obrázky: 0
Založený: 10 Nov 2013 10:48 am
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Milan666 » 10 Nov 2013 18:40 pm

Nemaj mi to za zlé, ale tebe je ťažko rozumieť
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Steinarka » 10 Nov 2013 18:42 pm

Nechcem byť odborník, a ani odborník niesom, mám s vedením akvária skúsenosti, nie svetoborné ale nič mi nezdochlo a ani nevyhnilo. Mám na stole akvárium ktorému chýba život. Má malý priestor, ale neveríím, že ked doň dám rybku tak ju tým zabijem ... Radíte mi krevetky .... Koľko ich odporúčate ? ....
Steinarka
 
Príspevky: 62
Obrázky: 0
Založený: 10 Nov 2013 10:48 am
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Steinarka » 10 Nov 2013 18:45 pm

Uznávam, že je to trochu chaos v mojich príspevkoch lebo som sa zamotala do niečoho čo som nechcela ... potrebujem jasnú odpoveď čo chovať v akom množstve a kombinácií.
Steinarka
 
Príspevky: 62
Obrázky: 0
Založený: 10 Nov 2013 10:48 am
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Steinarka » 10 Nov 2013 18:47 pm

Moje príspevky boli dosť všeobecné pretože sa starám o 4 akváriá. Ale len jedno je moje vlastné má 20 litrov ale osádka niečo zabere tak cca tých 16 je voľného priestoru.
Steinarka
 
Príspevky: 62
Obrázky: 0
Založený: 10 Nov 2013 10:48 am
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Steinarka » 10 Nov 2013 19:04 pm

Steinarka
 
Príspevky: 62
Obrázky: 0
Založený: 10 Nov 2013 10:48 am
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Milan666 » 10 Nov 2013 19:11 pm

Rybky od 30L snáď ešte "boraras brigittae". Od 50L microrazborky, pancierničky "corydoras nanus" "coridoras hostatus" napr.
Húfové rybky ako neónky, kardinálky od 100L, tetrovité zase oveľa viac.........................................
Do 16L si vyhľadaj krevetky neocaridina.......
http://www.google.sk/search?q=neocaridi ... 8&tbm=isch
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Steinarka » 10 Nov 2013 19:44 pm

OK Ďakujem , a teras čo presne musím urobiť, aby boli týto krpci šťastný?
Steinarka
 
Príspevky: 62
Obrázky: 0
Založený: 10 Nov 2013 10:48 am
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod Milan666 » 10 Nov 2013 19:55 pm

Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod martin_s » 11 Nov 2013 11:18 am

Steinarka mame tu jednu zazracnu funkciu: search.php mala by si ju konecne zacat pouzivat... ( clanky/pravidla_diskusie.php bod 9.)

Steinarka napísal:Tak hej ale nie v takom množstve a nie vsetky malé dorastú konkrétne pred týždnom som čistila 60l akvárium s 5 veľkými prísavníkmi rôznych druhov a 30 / 40 gupiek :D žijú si spokojne ale zdá sa mi to prepchaté.
Mylis si pojmy zit a prezivat... My sa snazime vytvorit podmienky pre to prve, ty si spokojna ked dosiahnes to druhe a myslis si ze je to tak dobre...

Steinarka napísal:potrebujem jasnú odpoveď čo chovať v akom množstve a kombinácií.
Ad.1: odpoved si tu uz dostala niekolko krat a aj tak si stale hovoris svoje... Ad.2: Chcelo by sa trosku aj posnazit a necakat kym ti niekto vsetko "naserviruje" rovno pod nos...

Steinarka napísal:Moje príspevky boli dosť všeobecné pretože sa starám o 4 akváriá. Ale len jedno je moje vlastné má 20 litrov ale osádka niečo zabere tak cca tých 16 je voľného priestoru.
Mohla by si tie 4 akvaria popisat...

Steinarka napísal:Ďalej ako som povedala neviem co presne s tak malým akvárkom .... ale určite tam nejakým spôsobom rybu dám :) aj keby to bol párik bojovníc. :( mam len určitú predstavu a snažím sa nájsť kompromis s realitou.
Ty vlastne ani radu nepotrebujes... Aj tak nech povie ktokolvek cokolvek aj tak si podla tohoto rozhodnuta ze si spravis po svojom...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod mrkoo » 12 Nov 2013 20:26 pm

Zakladám 490l akvárium a chcel by som tam dať Belonesox belizanus a ešte Balantiocheilos melanopterus, a chcel by s tam dať ešte nejaké iné ryby. Aké by som tam mohol ešte dať ? Najlepšie mäsožravé alebo všežravé ktoré viac žerú hmyz, rybky... . Akvárium bude husto osaďené rastlinami. Najlepšie by bolo ksby boli húfové a veľké max. do 30 cm.
mrkoo
 
Príspevky: 7
Založený: 24 Okt 2013 18:47 pm

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod mišiak » 12 Nov 2013 20:31 pm

mišiak
 
Príspevky: 206
Obrázky: 2
Založený: 16 Sep 2013 13:40 pm
Bydlisko: Martin - Krpeľany

Re: Pomoc pri výbere rybiek

Odoslaťod mrkoo » 12 Nov 2013 20:51 pm

Hľadal som tam toľko že mi ide až hlava buchnúť... . Nič čo by sa tam hodilo a bolo dostupné na Slovensku som nenašieľ. Dal by som tam aj nejaké cichlid ale neviem či by tam boli vhodné.
mrkoo
 
Príspevky: 7
Založený: 24 Okt 2013 18:47 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 4 hostí.