Riešenie paludária - strmý spád zo štrku



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Riešenie paludária - strmý spád zo štrku

Odoslaťod Attila Szabó » 06 Jan 2005 11:08 am

Ahoj všetci,

tohto roku chcem založiť paludárium. Predstava moja je taká, že akváriová časť by mala mať hĺbku cca. 30-35cm. Ovšem prechod medzi akváriom a "suchozemskou" časťou nechcem riešiť imitáciou zvislého skalného previsu - bolo by to náročné v prípade, že by to nemalo byť rovné ako zadná časť akvárka, a to rozhodne tak nechcem - ale chcem vytvoriť spádovanie zo štrku. Je tu ale jeden problém, a to ten, že podľa mojich skromných výpočtov by sa jednalo o spád zo štrku cca. o 30-40 stupňoch, čiže dosť strmý, bežne by sa štrk zosypal. Neskôr samozrejme chcem dosiahnuť, aby spád zarástol rastlinami (zatiaľ uvažujem o Hemianthus callitrichoides), ale čo dovtedy? Spraviť terasy?

Máte niekto zaujímavý nápad alebo to už niekto riešil?
Díky za zaujímavé podnety.
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Reklama

Re: Riešenie paludária - strmý spád zo štrku

Odoslaťod Facko » 06 Jan 2005 13:25 pm

Ja sice nemam spad ale mam plasticke steny...
Mozes ten spad ako si spominal podlozit sklom alebo niecim takym pleksisklo a podobne a potom na to daj polyuretan je to ta tesniaca pena to das tomu patricny teren-vzhlad a na to sa potom nacapi lepidlo(neviem si spomenut na nazov) ktore ti bude drzat strk a sklalky alebo to tam nemusis vobec davat len tam daj pasy toho polyuretanu a na to nasip strk a zasad rastliny a myslim ze to bude drzat...
Tak vela zdaru...
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Riešenie paludária - strmý spád zo štrku

Odoslaťod affinis » 06 Jan 2005 17:55 pm

Attila Szabó napísal:....zatiaľ uvažujem o Hemianthus callitrichoides
servus,
mna by zaujimalo ci mas moznost zohnat tuto rastlinku, ked nad nou uvazujes
affinis
 
Príspevky: 212
Obrázky: 6
Založený: 12 Feb 2004 17:48 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Riešenie paludária - strmý spád zo štrku

Odoslaťod Attila Szabó » 06 Jan 2005 20:11 pm

To affinis: viem, je to dosť zložité, resp. finančne náročné. Trvale pracujem v Maďarsku, najprv tam budem skúšať, vlastne všetky rastliny do akva kupujem tam. Okrem toho máme firmu aj v Nemecku, tam by som to mal zohnať, ovšem bude to stáť asi majland...
No a nie je vyläčená aj náhradná alternatíva, ale keď vidín akva Olivera Knotta, tak som z toho hotový, ako vie fantasticky narábať s tou rastlinou...
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Riešenie paludária - strmý spád zo štrku

Odoslaťod affinis » 06 Jan 2005 21:32 pm

no bolo tu par dotazov ako zohnat tuto rastlinku, tak preto ma to zaujalo...ak by si bol uspesny, urcite skus tuto moznost uviest aj sem, vela akvaristov by to ocenilo a nevadila by ani vysoka cena, je to velmi zaujimava a pekna rastlinka takze by urcite za to stala
affinis
 
Príspevky: 212
Obrázky: 6
Založený: 12 Feb 2004 17:48 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.