nova akva.sk / informacie



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Odoslaťod Lukas237 » 20 Nov 2013 20:10 pm

Pri surfovani cez Tapatalk na telefone mi pise ze vyprsalo API fora a mal by ho admin aktualizovat. Len pre info
Obrázok používateľa
Lukas237
 
Príspevky: 100
Obrázky: 11
Založený: 07 Feb 2008 19:16 pm
Bydlisko: Velké Kostolany

Reklama

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod triscene » 20 Nov 2013 20:54 pm

aughostino napísal:neuvazovali ste nad vytvorenim atlasu ryb, rastlin a bezstavovcov? :)

Na rybicky.net mas ;)

Odoslané z môjho R800i
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod astro » 03 Dec 2013 09:50 am

Vďaka za tip :mrgreen:
Prílohy
UA girls dating.jpg
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod ichthys » 03 Dec 2013 21:32 pm

Neviem ci ta reklama nezavisi od toho na ake stranky chodis :twisted: Mne taketo nezobrazuje :D
ichthys
 
Príspevky: 232
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2010 15:00 pm

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod astro » 27 Dec 2013 13:56 pm

Dala by sa urobiť nejaká štatistika za rok 2013 - počet členov, príspevkov, príp. počet príspevkov po mesiacoch a tiež porovnanie minimálne s predchádzajúcim rokom?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod amy01 » 28 Dec 2013 11:36 am

Rozšíriť osobnú galériu by sa trochu nedalo? Na stovečku.
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod salik » 29 Dec 2013 12:06 pm

amy, mas tam stovecku
astro, spracujem po novom roku
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Vírus

Odoslaťod aivenhov » 29 Dec 2013 13:06 pm

Dobrý deň
Mohli by ste prekontrolovať stránky? Môj avast mi tu od Včera hlási nejaký škodlivý software:

URL: banersystem/www/delivery/ajs.php?...
Infekce: JS:Redirector-BJB [Trj]
Obrázok používateľa
aivenhov
 
Príspevky: 290
Založený: 01 Jan 2012 16:03 pm

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod amy01 » 30 Dec 2013 00:20 am

Supiš :) ďakujem.
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod ichthys » 30 Dec 2013 00:24 am

to iste hlasi aj u mna (antivir avast - po aktualizacii)
ichthys
 
Príspevky: 232
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2010 15:00 pm

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod salik » 31 Dec 2013 12:19 pm

Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod marlo » 01 Jan 2014 14:31 pm

aivenhov napísal:Dobrý deň
Mohli by ste prekontrolovať stránky? Môj avast mi tu od Včera hlási nejaký škodlivý software:

URL: banersystem/www/delivery/ajs.php?...
Infekce: JS:Redirector-BJB [Trj]



Už by to malo byť v poriadku.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod aivenhov » 01 Jan 2014 15:54 pm

Potvrdzujem. Antivírus je už spokojný :)
Obrázok používateľa
aivenhov
 
Príspevky: 290
Založený: 01 Jan 2012 16:03 pm

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod salik » 05 Mar 2014 15:27 pm

astro napísal:Dala by sa urobiť nejaká štatistika za rok 2013 - počet členov, príspevkov, príp. počet príspevkov po mesiacoch a tiež porovnanie minimálne s predchádzajúcim rokom?
Prílohy
stat_akva_sk.pdf
(187.88 KiB) Stiahnutá 341 krát
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod astro » 05 Mar 2014 21:58 pm

salik vďaka. dúfam, že pokles počtu príspevkov vyvážila ich kvalita :wink:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod amy01 » 20 Mar 2014 08:58 am

To len mne skáču tie banery ako sa im zapáči? :(
Prílohy
akva.JPG
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod martin_s » 20 Mar 2014 11:12 am

Je to tym ze skala nalinkoval stary banner...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod Lukas237 » 20 Apr 2014 17:25 pm

Pri prehliadani fora cez Tapatalk na androide mi pise ze vyprsalo api fora a treba ho aktualizovat. Tak ak sa bude dat nejak to porieste.

Odoslané z Nexus 4 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
Lukas237
 
Príspevky: 100
Obrázky: 11
Založený: 07 Feb 2008 19:16 pm
Bydlisko: Velké Kostolany

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod Loki12 » 04 Jún 2014 08:40 am

Ahoj mam napad na update stranky>

V prvom rade chapem, ze stranka musi z niecoho zit a ze aj partnerske akcie - burzy. Ale:

1. prosim viete zariadit aby reklamy na burzy boli POD prehladom fora? - predsa len preskrolovat dole na forum je celkom dost otrava a najma pre novych navstevnikov. Prehlad fora - nove prispevky - nie su az take velke, cize reklama na obe burzy by bolo vidiet.

2. OVELA PODSTATNEJSIE
vzhladom na to ze sa stale objavuju prispevky typu "POMOC!", "UMIERA", "CO ROBIT!!!" a v texte su nedostatocne informacie, tak davam na zvazenie (lebo pravidla diskusie mame, ale uprimne bud ludia nevedia alebo nechcu citat a to musime zobrat ako fakt. Neverim ze to niekedy zmenime. Skor mam pocit, ze z mladsou a mladsou generaciou je to horsie a horsie):
- vytvorit banner - viditelny - s napisom POMOC!!!, proste nieco fakt viditelne
- po kliknuti by sa otvoril formular, kde budu uvedene povinne polia, ktore musi cloviecik vyplnit - mozeme diskutovat co je naozaj nutne a co nie
- po odoslani formularu by sa toto ulozilo do fora do samostatnej sekcie - POMOC!

Viem ze je to v absolutnom rozpore s pravidlami. Ale evidentne pravidla nefunguju, ruku na srdce - nefunguju. A bud sa budeme tvarit ako morozny stary bruciaci co budu mladinu skor odradzovat alebo sa jednoducho prisposobime dobe. V celej historii ludstva neexistuje jediny priklad, kedy by sa stari nemuseli prisposobit mladym - lebo vysledok bol vzdy rovnaky - staresina umrela.
Existuje tu medzi nami kopec ludi co vedia fundovane poradit a casto sa sem dostanu zubozene emocne sklucene osoby, ktorym pred ocami kape ich oblubenec. Napisu do fora co im ich zaslzene oci dovolia a.... potom pride zopar jedincov co na takuto otazku odpovedalo uz tisici krat - ale ten cloviecik je tu prvy krat.
Budme lekarmi - vysvetlujme tisic krat, a sposobom ako by to bolo prvy krat. lebo len tak po nas nieco ostane. Ale vytvorme sablonu, ktoru potrebujeme my. A mozno ten formular pomoze aj tym nestastnikom, zaujimat sa o svoje akvarium viac.

Davam na zvazenie.
Prekvapite?
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod martin_s » 04 Jún 2014 11:08 am

K prvemu bodu sa nevyjadrim, je to vec administratorov - majitelov stranky.
Co sa tyka druheho bodu tak to nepovazujem za dobry krok. Ako vysledok toho vidim to, ze do danej sekcie ti, co budu vediet odpovedat ani nenazru, pretoze ich nebude uz bavit milion krat opakovat to iste len kvoli tomu ze omladina je leniva a tym ze ani len neprejavia snahu si nieco najst zaroven ukazuju to ze si nevazia toho ze niekto sa z dobrej vole podeli so svojimi vedomostami a skusenostami. Takze dana sekcia bude zahltena temamy bez odpovedi, alebo budu v nej odpovedat ti, co si len myslia ze odpovedat vedia, ale ich skusenosti su len s pouzitim google (traketo odpovede mozu skor uskodit ako pomoct, nech su akokolvek dobre myslene)... Nakoniec bude formular ignorovany a duplicitne temy budu vznikat tak ako teraz... Cestou nie je prisposobovat sa lenivosti a este ju nebodaj aj obhajovat, ale naucit omladinu tomu, ze lenivost nie je cesta...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod redw » 04 Jún 2014 13:39 pm

Co tak umoznit pridavanie novych prispevkov az 48 hod po registracii? Dovtedy by bolo mozne len pisat komentare v inych temach.
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod Raviolka » 05 Jún 2014 14:35 pm

martin_s napísal:...do danej sekcie ti, co budu vediet odpovedat ani nenazru, pretoze ich nebude uz bavit milion krat opakovat to iste len kvoli tomu ze omladina je leniva...
Dovolím si oponovat, protože si nemyslím, že v Lokiho návrhu je sebemenší obhajoba lenosti. Já v tom vidím snahu vyjít naproti těm, kteří tu hledají pomoc - nemusí to být vůbec omladina. Myslím, že lidi by si měli vycházet naproti - nic a nikdo je k tomu nenutí, ale pokud má někdo závojnatku "vzhůru nohama" a teprve v tu chvíli začne vůbec hledat info a najde tuhle stránku, není jedním z nás a většinou ani nechce být - ale mohl by se jím stát, pokud tady tu pomoc najde. Každopádně si přišel pro radu a pomoc, ne stát se členem komunity. Přečíst a odsouhlasit pravidla je nutné zlo, ten člověk potřebuje vyřešit jedinou věc a pak sem už stejně nehodlá zavítat. Že je to špatně? Že o takové nestojíme? No to snad hádám ne...

Osobně si myslím, že příspěvky typu POMOC jsou tímhle výjimečné. Nikdy jste neřešili jakýkoliv problém tak, že jste si našli na netu jakési vám neznámé fórum a tam položili otázku? Já ano, třeba jsem potřebovala radu s autem, počítačem... taky můj dotaz musel působit značně primitivně. Taky jsem asi neposkytla "veškeré" informace, protože nevím, co se tím vlastně myslí. Natož abych věděla, co hledat, když mi ten obor přijde úplně cizí (navzdory tomu, že auto vlastním a pracuju v IT). A ruku na srdce, ani akvaristika NENÍ jednoduchý koníček.

A proč jsem vybrala tu citaci výše - osobně se do podobných témat občas podívám. Jen zřídka odpovím, protože v naprosté většině případů je potřeba položit doplňující otázky a pak teprve radit. Nechodím sem pravidelně a tudíž bych zřejmě jen "nahodila udičku" a pak už nereagovala, což mi připadá ještě horší, než nereagovat vůbec. Pokud by byly vstupní informace ucelenější - a k tomu směřuje Loki, pak bych naopak odpovídala častěji a na 100 % jsem přesvědčená, že nejen já. Mě opravdu nevytáčí, že si lidi z obchodu přinesou v jedné ruce akvárium a v druhé rybičky, že mají zelenou vodu, že cpou velké ryby do miníčka, že jejich rybičky mají krupičku apod. Pokud prosí o pomoc, je šance s tím něco udělat.

Lokiho návrh není o změně pravidel fóra. Já to vnímám jako vytvoření SLUŽBY navíc. Právě pro ty lidi, co žádají pomoc a nic víc. Dokonce bych šla ještě dál a dokážu si představit takovou službu pro neregistrované návštěvníky. Umím se naprosto vžít do jejich potřeb. Ale je to nadstavba (nejen technická) a jako taková musí být vnímána - tady odsud zevnitř, ti příchozí zdejší komunitu a její fungování, pravidla a zvyklosti fakt neřeší. Kdo nechce, nemusí tam zavítat. Ovšem jestli je to technicky proveditelné a jestli ta myšlenka vůbec najde podporu, to nevím :?:


P.S. Osobně jakoukoliv radu nejdřív hledám, pokud je to k ničemu a tápu, najdu si nějaké fórum (ideálně bez registrace), zeptám se a upřímně doufám, že místní lidé budou shovívaví a odpoví mi, protože je dané téma zajímá a jsou zkušení = ochotní vést druhé. Naštěstí lidé takoví jsou. Kdyby mi téma zamkli a odkázali mě na hledání nebo pravidla nebo ... výchovný efekt nula, odcházím a jsem nešťastná (a rybičky jdou zítra do záchoda, protože to nedaly). Asi to mají někteří lidé úplně jinak, ale pochopit se to třeba trochu dá...?

Dodatek na úplný závěr - tuhle takzvanou "lenost" je potřeba odlišovat od nedostatku slušného vychování. Pokud někdo někam vtrhne stylem hej počkej a neumí o pomoc požádat (normálně slušně vystupovat, není třeba padnout na kolena), tak to mi teda taky hodně vadí.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod martin_s » 05 Jún 2014 16:43 pm

Raviolka napísal:Dovolím si oponovat, protože si nemyslím, že v Lokiho návrhu je sebemenší obhajoba lenosti. Já v tom vidím snahu vyjít naproti těm, kteří tu hledají pomoc - nemusí to být vůbec omladina.

Vychadzal som zo skusenosti, ked casto uzivatelia ktori taketo temy zakladaju argumentuju tym, ze predsa nebudu citat 50 stran... Samozrejme netyka sa to iba omladiny, znovu som len vychadzal z toho ze tejto skupiny sa to tyka najcastejsie.
Ja osobne ked mam nejaky problem resp. nejasnost a je jedno v akej oblasti tak stravim najprv hodiny studovanim danej problematiky a hladanim riesenia a az potom sa pytam. Navyse ziskam tymto sposobom jeden obrovsky bonus - dozviem sa omnoho viac ako ked by som sa len opytal a dostal konkretnu odpoved na moju otazku a nic okolo toho... Budem sice vediet co mam aktualne urobit pre odstranenie problemu (teda iba nasledku) ale nebudem vediet co je pricina, ako k tomu doslo a ked sa mi to zopakuje tak zase len pridem s otazkou (a novou temou) co robim zle ked sa mi problem zas vratil, napriek tomu ze som urobil co mi radili, alebo pridem s tym ze zle ste mi poradili, pretoze problem sa mi vratil... A navyse forum nebude mat 8926 tem ako teraz, ale bude ich mat 10x tolko (obrazne) a kazda druha bude rovnaka...
Navyse sama dobre vies ako to na akvaristickych forach chodi aj z pohladu moderatorky (myslim ze si bola moderatorkou aj akva.sk v minulosti ak si dobre pamätam, alebo to bolo iba na starej "verzii" akvaria.sk? )
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod Raviolka » 05 Jún 2014 17:49 pm

K pochopení příčin atd. - rada na tvůj konkrétní problém může přece zahrnovat také vysvětlení souvislostí a ideálně také (a nebo jenom!) odkaz na kvalitní zdroj hlubších informací. Což bude nejspíš konkrétní článek, ne 50 stran tématu - to je totiž opravdu ztráta času číst a pro některé lidi jsou to muka. Kvalita toho, co se dozvíš, závisí na odpovídajícím, ne na tazateli.

Já jsem psala o tom, že někdo přijde s žádostí o POMOC. Ne když se ptá, jaké rybičky si koupit nebo kdy bude jeho mečovka rodit. Ty hodiny studuješ - nebo hledáš, kde a co vlastně studovat. Někdo se prostě zeptá zkušenějších, to z něj nedělá lenocha. Navíc nemůžeš vědět, kolik času tomu věnoval, než se zeptal. Podstatné je, že PROSÍ O POMOC. Pro mě je lepší akceptovat, že "riskuju" pomáhat lenochovi, než a priori takové zoufalé tazatele odmítat, ať si pomůžou sami, protože odpovědi jsou všude kolem.

Naprostá většina lidí, co má doma akvárium, má svou rutinu a znalosti o akváriu minimální. Pro mě to nejsou akvaristi v pravém slova smyslu. Ale akvárium můžou mít pěkné a ryby v nejlepší kondici. Když nastane problém, potřebují ho vyřešit. Nemusí je zajímat souvislosti, nemusí se nikdy zajímat o rybí nemoci, o cyklus dusíku... nedělá to z nich horší lidi ani horší "pečovatele" o ryby. Prostě mají jiné zájmy a chtějí vědět jen to, jak si udržet akvárium zdravé. Nemusíme je násilně vzdělávat a přesvědčovat je, že by ale měli vědět mnohem více, protože pak by to dělali lépe...

Jestli bude témat víc a dotazy se opakující... proč mi to píšeš? Psala jsem přece o tom, že to vnímám jako nabídnutí SLUŽBY - to za prvé, tedy určitá shovívavost a vstřícnost ze strany "poskytovatele" služby je očekávaná. Za druhé, bylo by to něco navíc (tzn. vytvořené za tímto účelem). Že se tam témata neustále opakují - komu to vadí, když to slouží těm lidem, co přijdou a potřebují jednorázově vyřešit problém? Odpověď může klidně být v podobě odkazu na totožný dotaz položený předevčírem a je to vybavené. Pořád lepší, než vše slepovat do toho 50-stránkového tématu, to je hodně nešťastné... Archivovat opakující se a "ne zrovna brilantně zodpovězené" dotazy je naprostá zbytečnost (i v těch 50 stránkách běžného fóra). Taky nemusí odpovídat nikdo, prostě dotyčný pomoc nenajde, i to se může stát. Já to vnímám jen tak, že Loki psal o tom, jak těm lidem žádání o pomoc usnadnit (a nám tedy její poskytování), nic víc. Nikdo přeci není nucený být k druhým laskavý. Vidím jen příležitost, jak jím být.

Ještě jednou zopakuju a zdůrazním, že příspěvky typu POMOC v relavantních záležitostech vnímám jako něco výjimečného.

Mám ale pocit, že jsi vůbec nečetl, co jsem psala. Naprosto, ale fakt naprosto se míjíme. Ale já jsem to taky nepsala primárně tobě, abys to nevnímal jako výzvu k další polemice. Můžeme dát prostor i jiným, pokud to někoho zajímá :)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.