Dennerle nanocube 30l



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Dennerle nanocube 30l

Odoslaťod monstergirl » 14 Feb 2014 22:11 pm

Ahojte, kupila som si Nano akvarko 30l. No uprimne naivne som si myslela ze na okrasu ale uz som z neho ani nie po mesiaci nestastna. :cry: Krevetky sa mi nijako nepacia tak som vsetko kupila osobitne, filter do 30l, ohrievac, vsetko k Nano cube a jemnucky asi strk /ni je to az piesok/.
Mam tam korene a rastlinku na tom. 7 neoniek a jedneho prisavnicka. Problem je ale v tom ze akvarium je po par dnoch zlte a po poslednom cisteni sa to dokazalo za 2 dni uplne zakalit. Svetlo je k Nano 11W a zhasinam len na noc. Ryby su v poho aj na cas su ako nastupenie na krmenie :lol: ale voda jedna hroza. &Je mozne aby za par dni ryby narobili taky bordel? Co je zle? Moze to byt filtrom? ten je spinavy ta vata sa mi zda nedostatocna. Uz som kedysi akvarko mala rok ale toto sa mi nikdy nestavalo.
Co robim zle?
Prílohy
1621854_812639875419934_1969156953_n.jpg
monstergirl
 
Príspevky: 9
Založený: 14 Feb 2014 21:49 pm

Reklama

Re: Dennerle nanocube 30l

Odoslaťod sappa » 14 Feb 2014 22:19 pm

to ze si vypustila rybky do nezabehnuteho akvaria radsej nekomentujem
to zesi tam dala rybky ktore tam nepatria radsej nekomentujem

a preco je ta voda zlta? no najskorej od toho dreva ktore este nieje spravne vyluhovane a neupravy to ani filter

takze skorej ako polozis dalsiu otazku skus pouzit vyhladavanie na tejto stranke je tu tvoj problem popisany asi 1000 krat kedze podobne chyby ako ty spravilo uz vela ludi
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Dennerle nanocube 30l

Odoslaťod sratch1 » 14 Feb 2014 22:39 pm

Ja zasnem a nechapem... Preco si ludia najskor nenastuduju aspon zaklady ked zacinaju!!!
Poprosim precitat povinne komplet celu stranku!!
http://prirodni-akvarium.cz/index.php?id=zabihani
sratch1
 
Príspevky: 26
Založený: 28 Dec 2011 13:31 pm

Re: Dennerle nanocube 30l

Odoslaťod IringPalo » 14 Feb 2014 22:48 pm

Ja som akvárium Dennerle nano 30l kúpil pred Vianocami, každý kto akvárium má, vie koľko to stojí.
Je február a najradšej by som ho hodil do koša. Nič sa mi v ňom nedarí, môžem čítať tisíc fór, postupovať podľa návodov prosto nejde to a to človeka potom nebaví. Momentálne veľmi ľutujem, že som sa na akvaristiku dal.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Dennerle nanocube 30l

Odoslaťod martin_s » 15 Feb 2014 00:12 am

monstergirl: search.php , clanky/pravidla_diskusie.php bod 9. (mala rada, najdi si temy podla klucovych slov "zakal" a "zabeh")

IringPalo to ci to ide alebo nejde nesuvisi od toho ci si si kupil dennerle nanocube alebo ine akva podobnych rozmerov. Ovplyvni to iba to co das dnu, kedy a ako sa o to staras... Samotne akvarium (sklo) je len nadoba...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Dennerle nanocube 30l

Odoslaťod cezar.milan » 15 Feb 2014 11:50 am

Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Dennerle nanocube 30l

Odoslaťod monstergirl » 15 Feb 2014 15:38 pm

Dobry,
korene su poctivo vyvarene.Ano nie som skuseny akvarista a nie vsetkym temam rozumiem. Zvlastne ze akvaria funguju aj s umelymi dekoraciami. Nemusite cloveka hned odsudzovat. Skor by som prijala skusenosti cloveka s rovnakym akvarkom lebo vam skusenych sa neda nic spytat bez toho aby som nemusela dopredu ospravedlnovat. Ale sorry, myslela som ze mi ochotne niekto poradi lebo nie kazdy ma cas citat celu stranku.
monstergirl
 
Príspevky: 9
Založený: 14 Feb 2014 21:49 pm

Re: Dennerle nanocube 30l

Odoslaťod monstergirl » 15 Feb 2014 15:50 pm

Akeho nezabudovaneho? ved je tam vsetko co treba,ci.
V akvaristike povedali ze neonky mozu ale ze ich nemam s nicim miesat.
monstergirl
 
Príspevky: 9
Založený: 14 Feb 2014 21:49 pm

Re: Dennerle nanocube 30l

Odoslaťod cezar.milan » 15 Feb 2014 16:08 pm

Musíš to brať takto: My určite radi poradíme a musíš tolerovať, že každý má inú povahu, každý iný prístup a každý len jedny nervy.
Ak chceš mať zdravé akvárium a dobrý pocit z akvária, nestojí to za to?
Chodia tu začiatočníci, príde ich tu 100, 200,....500 a každý má tú istú a rovnakú otázku a čo je najhoršie, že každý tu príde až keď nastane problém. Zaujímavé, že si nikto nepreštuduje vopred čo sa má, čo sa môže a čo nie. Pri každej elektrickej "veci" pri každom spotrebiči, či pri každom aute si človek najprv zisťuje cenu, potom hľadá o výrobku všetky dostupné informácie, výhody, nevýhody a keď si to už kúpi, tak nasleduje návod, ktorý sa prečíta aj niekoľko krát.......
No a pri akváriu? Veď ide o živé tvory, živé rastlinstvo, čiže o taký mini život, mini biotop a tu nič netreba? Tak sa nám nediv, keby si bola prvá, alebo desiatá, či.......
Naopak ešte si ako tak obstála, lebo tu prídu aj takí, čo maju zlatú rybku v guli!!!!!!!!!
No a teraz k tebe. Či korene prevaríš, alebo nie, budú farbiť. Lepšie bolo ich neprevárať.
Novozaložené akvárium sa zabeháva bez rýb!!! cca 4 týždne, lepšie 6
Filter musí ísť nonstop
Voda sa mení v objeme 30% cca raz do týždňa.
Neónky sú rybky do veľkého akvária, sú náročné na vodu a hlavne milujú!!!! pohyb.
V takom malom objeme sa ti voda kazí skôr a odpadné látky sa nestíhajú rozkladať, meniť na neškodné živiny pre rastliny.
No a nakoniec, naozaj treba použiť vyhľadávanie, lebo je to tu už aspoň 999x opakované a popísané :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Dennerle nanocube 30l

Odoslaťod IringPalo » 15 Feb 2014 17:49 pm

Problém je aj v tom, že keď ideš na fórum, každý ti napíše svoj názor a často si aj protirečia.
Napríklad ja som koreň vyvaril v slanej vode a nefarbí vôbec. A vôbec znamená že úplne vôbec. Isto to myslíš s akváriom a neonkami dobre, ale v akvaristike ti predajú a povedia hoci čo aby zarobili. Sám som videl ako pani kupovala akvárium spolu s rybami naraz a predavač ju absolútne neupozornil, že treba akvárium zabehnúť. Súhlasím, že treba študovať, ale niekedy aj keď sa postavíš na hlavu, tak sa nedarí. Ako mne a čítaním som strávil fakt veľa času. Aj keď postupuješ podľa nejakého návodu, vždy sa nájde niekto, kto ti povie, že si urobila zle. Musíš si premyslieť, či chceš akvárium kvôli rybkám alebo kvôli rastlinám, alebo tam dáš krevetky, slimáky. Vzhľadom na objem akvária ti radím krevetky, ryby sa tam hodia, ale iba miniatúrne, ale prečo nie. Podľa toho, s akým zameraním akvárium chceš, sa potom uberaj.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Dennerle nanocube 30l

Odoslaťod muxo300 » 15 Feb 2014 19:26 pm

Plne suhlasim s cezar.milanom. To nie je iba o jednej rade, ale akvaristika je o studovani, skusani a hlavne o trpezlivosti. Moja dcera dostala 11/2012 akvarko s objemom 47litrov. Znamy tam nasadili jednu egeriu a tri valisnerie. Prinieli aj rybky gupky asi 5ks vsetko bez zabehu. Akva bolo poskladane za 30 min. Jasne ze bez svetla a filtra. Za tyzden rastliny zacali hnit. Pri surfovani som nasiel toto forum a od vtedy studujem a studujem. Casom som presiel na 72 litrove akva dokupil riadne svetlo, co2 bombu, ext. filter atd .... , ale to vsetko som si nasiel na 90% na tomto fore. Bud chces mat akva pre radost ale treba na to aj cas ale tiez aj vedomosti, ktore ziskas najlahsie na nete. Tak sa "monstergirl" rozhodni. Tvoje akva by som doplnil este nejakymi rastlinkami je dost prazdne. Najlepsie rychlorastucimi. Nie je to skareda "cube" ale treba trosku predstavivosti a snahy a opat hlavne vela trpezlivosti
muxo300
 
Príspevky: 23
Založený: 23 Jan 2013 10:34 am
Bydlisko: Rožňava

Re: Dennerle nanocube 30l

Odoslaťod cezar.milan » 15 Feb 2014 19:57 pm

IringPalo
Tu nejde o to, vyvariť, prevariť. Zafarbenie vody od koreňa je dokonca pozitívne a hlavne prírodzené. Vyváraním vo vode so soľou môže urobiť práve opak. Tým, že ho vysterilizujeme, tak bakteriálny proces oddialime. Baktérie na ten koreň prídu, či je vyvarený, alebo nie. Časom sa na koreni objaví sliz a hneď každý spanikári a pri tom je to normálny proces a baktérie takto zbavia koreň nežiadúcich činiteľov. Tým, že koreň vyvaríme, tak ako som spomínal oddialime tento proces a zábeh akvária predlžíme minimálne o dva týždne. Rovnako sa nevyvára ani piesok, ani štrk ani kamene, ani nič. Všetko treba ponechať na prírodu a na to slúži zábeh.
Rybky nemajú radi sterilné prostredie, to skôr podlieha nákazám a nahromadeniu dusitanov. Akvárium má mať svoju imunitu v podobe baktérií, tak ako trebars náš žalúdok. (Ak by bol sterilný, tak nám netrávi.) No a imunita sa vytvára počas zábehu a pre toto je lepšie nič nevyvárať, aby sa tie baktérie rýchlejšie usadili a namnožili
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Dennerle nanocube 30l

Odoslaťod martin_s » 16 Feb 2014 00:51 am

monstergirl napísal:sorry, myslela som ze mi ochotne niekto poradi lebo nie kazdy ma cas citat celu stranku.

Celu stranku nemusis, staci pouzit search.php ... Ak nemas cas citat, myslis ze budes mat cas sa starat o akvarium? Alebo je to zas iba pohodlnost ako vo vela pripadoch co sa vyhovaraju na nedostatok casu si precitat nieco, co skutocne az tolko casu nezaberie ak si vezmeme len uplne zaklady?
Kto chce rady bez namahy a snahy si ich najst, ten si ich nezasluzi vobec...

IringPalo napísal:Problém je aj v tom, že keď ideš na fórum, každý ti napíše svoj názor a často si aj protirečia.
Napríklad ja som koreň vyvaril v slanej vode a nefarbí vôbec. A vôbec znamená že úplne vôbec. ...
To ze si protirecia je normalne a logicke ked si vezmes ze kazde akva je ine, na fungovanie vplyva priliz vela faktorov sucasne a vsetky sa navzajom ovplyvnuju... Aj v pripade toho korena - to ci pomoze prevarenie, sol a pod. na to aby prestal farbit, alebo bude farbit aj potom zavisi aj od toho aky koren pouzijes, t.j. z akeho stromu, rastliny pochadza...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.