Prisavnik( ancistrus), identifikacia choroby, liecenie.



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Prisavnik( ancistrus), identifikacia choroby, liecenie.

Odoslaťod Tomisan » 22 Feb 2012 14:26 pm

Caute, kupil som dvoch novych prisavnikov zhruba pred 7 dnami, jeden z nicoho nic zdochol hned na druhy den. Predtym bol uplne aktivny vobec nic nebolo na nom badat. Druhy prisavnik namna posobi dost pasivnym dojmom a dneska som si vsimol, ze najskor nema nieco s bruskom v poriadku. Osobne si myslim, ze najskor ide o nejakeho parazita, vodnatielku alebo nieco podobne. Nafotil som ho. Velmi by som ocenil keby ste ma v tom uistili aby som potom mohol spravne pokracovat v liecbe. Akvarium 40 L ( momentalne sa mi zabiehava uz vacsie 240L bez ryb samozrejme), filter tetratec ex700, 10 rastlin, krmim vlockami a a sera granulate menu + raz do tyzdna trochu spenatu. Prisavnika som pre istotu odlovil do karanteny. Liecit by som mal tym sera bactopurom? a ze ci bude potrebne liecit aj celkovo akvarium, na inych rybach nevidim ziadne naznaky chorob. Pekne papaju, su cule a voda je v poriadku. raz do tyzdna menim 30 percent vody. Cital som aj ine temy o vodnatielke len nech ma skusenejsi uistia ci je to najskor pravnepodobne, radsej si necham poradit ako nieco pokazit. Teplota vody v akvariu je 26 stupnov.
http://uploading.sk/images/imag0156.jpg
http://uploading.sk/images/imag0162.jpg
Tomisan
 
Príspevky: 131
Obrázky: 0
Založený: 14 Feb 2012 19:42 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Reklama

Re: Prisavnik, prosim o pomoc so spravnou identifikacou choroby

Odoslaťod Milan666 » 22 Feb 2012 17:40 pm

No pokiaľ je to samička. To akvárium je zabehnuté? Koľko? Bolo by dobre viac o kvalite vody
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Prisavnik, prosim o pomoc so spravnou identifikacou choroby

Odoslaťod trinitysk » 22 Feb 2012 17:49 pm

S velkou pravdepodobnostou capillaria, precitaj si tuto, mas vsetko pekne pohromade -> http://catfish.cz/
Docitas sa aj preco vznika, ako liecit, identifikovat atd atd....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Prisavnik, prosim o pomoc so spravnou identifikacou choroby

Odoslaťod Tomisan » 22 Feb 2012 18:30 pm

Ano je to zabehnute, hodnoty vody su v poriadku... inym rybam nic nie je, normalne sa spravaju, zjedli by aj klince keby im dam :) som doniesol dvoch novych prisavnkov, prvy isiel do neba hned na druhy den, rano som ho nasiel tuheho na dne nehybal sa, ziadne naznaky co i len nafuknuteho brucha, viditelne volnym okom mu nic nebolo, ani len strata farby. Ten druhy bol tak 3 dni zalezeny pod korenom, potom sa uz veselo premaval. Az teraz sa mu nafuklo brusko. U inych ryb som si vsimol trocha jako keby mali roztrapkane plutvy. Isiel som k predajcovi a odporucil mi baktopura dva dni nekrmit, ze som ho nemal tak krmit, ze asi ma zapchu. Osobne si myslim, ze som urcite neprekrmoval a co i len ani raz som ho nevidel jest ci uz vlocky alebo granule, alebo vobec cokolvek ine, ale zuzlal drevo, na skle bol na rastlinach... nechal som ho v nadrzi, skusim ten baktopur, dva dni bez jedla, teplota 26 stupnou, silne vzduchovanie a uvidi sa. Preliecim to cele, tieto ryby som chcel dat neskor to toho 240L akvaria ktore sa zabiehava ale ako vidim, bude to kvalitne zabehnute. Minimalne mesiac to bude musiet pockat plus kym sa toto da doporiadku.
Tomisan
 
Príspevky: 131
Obrázky: 0
Založený: 14 Feb 2012 19:42 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Prisavnik, prosim o pomoc so spravnou identifikacou choroby

Odoslaťod Tomisan » 22 Feb 2012 18:33 pm

trinitysk napísal:S velkou pravdepodobnostou capillaria, precitaj si tuto, mas vsetko pekne pohromade -> http://catfish.cz/
Docitas sa aj preco vznika, ako liecit, identifikovat atd atd....


Diky pekne :) No dufam, ze to bude ta zapcha lebo toto uff neni dobre jak som sa docital.

Podla vas bude vhodne zvysit aj telotu na tych 30 stupnov?
Tomisan
 
Príspevky: 131
Obrázky: 0
Založený: 14 Feb 2012 19:42 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Prisavnik, prosim o pomoc so spravnou identifikacou choroby

Odoslaťod trinitysk » 22 Feb 2012 18:45 pm

Zatial asi nie, ale doprial by som mu vacsiu vymenu cerstvej vody, vytemperovanej a skontroloval hygienu v akva a filter....krmil v akva minim, resp. dva dva-tri dni vobec...Tej zacpe sa mi nechce verit...
S baktopurom nie je sranda, si si isty ze to potrebujes pouzit? Si si vedomy co ti to spravi s akva? Pripni sem nejaku foto tych rybiek co sa ti nedaju nech je jasne ze to ma opodstatnenie. Nezabudaj, ze typek v obchode chce pravdepodobne iba dobre predat takze ti rad preda cokolvek len aby si ho dalsi mesiac s jeho obchodom zivil...;-) Cest vynimkam..
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Prisavnik, prosim o pomoc so spravnou identifikacou choroby

Odoslaťod dedojozef » 22 Feb 2012 20:14 pm

Capillaria? To bola rýchla diagnóza a určite sa neprejavuje nafukovaním. Podľa fotky ba to mala byť samička. Prečo hneď hľadáš chorobu? Mohla sa len prežrať.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Prisavnik, prosim o pomoc so spravnou identifikacou choroby

Odoslaťod Tomisan » 22 Feb 2012 20:37 pm

Noo teplotu necham teda, tak.. uz som tam dal poobede ten baktopur, podla davkovania.. tuto kuru uz nech absolvuju co sa da robit viem, ze to nici aj dobre bakterie. Mam k dispozicii nitrivec a potom aj cierne uhlie ci jak sa to vola. Dostal som to k filtru ale nedal som to tam hned, este je to zabalene. Nechal som to presne na taketo pripady. Aj ked si myslim, ze lepsie bude to nechat tak a nedavat tam ani to uhlie na koniec lebo to zneutralizuje aj liecebne latky a ked to je nejaka infekcia tak asi bude riziko nepreliecenia. A co sa tyka plutiev snazil som sa to nafotit ale na fotkach nic nieje vidiet. Jedine okom sa to da vidiet take jemne to je, ale vobec to nevyzera na plesen, ziadne biele okol ani nic podobne. Len take zlahka roztrapkane. Skusim to este raz nafotit ale len cez mobil to viem odfotit. Jaj a filter som odpojil, prezrel, ale len prvy panel na hrube necistoty som preplachol s 3 dni odstatou vodou co mam nachystanu v bandaskach a nasledne tam nakvapkal trocha z toho nitrivecu.
Tomisan
 
Príspevky: 131
Obrázky: 0
Založený: 14 Feb 2012 19:42 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Prisavnik, prosim o pomoc so spravnou identifikacou choroby

Odoslaťod karin158 » 06 Dec 2013 11:45 am

Vypada to na vodnatielku ale ak nema fuzy moze to byt samicka..
karin158
 
Príspevky: 7
Založený: 06 Dec 2013 11:24 am

Re: Prisavnik, prosim o pomoc so spravnou identifikacou choroby

Odoslaťod aughostino » 06 Dec 2013 12:18 pm

reagujes na 2 rocnu temu, mimochodom nie u kazdeho druhu prhisavnikov sa pohlavie rozlisuje podla "fuzov"
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: Prisavnik, prosim o pomoc so spravnou identifikacou choroby

Odoslaťod Mija » 18 Dec 2013 01:26 am

Pekny večer, prosim vas o pomoc s identifikaciou choroby a pripadne aj postupom ako to liečiť. Ma nejaky flak na hlave, vyzera to ako nejaky druh plesne, alebo možno cudzopasnik, neviem. Ma to trošku vyvyšene, blede, v strede sa mi zda že trošku červene ako keby vlasočnice. Rastie mu to . Chova sa uplne normalne, ostatne ryby su zdrave. Akvarium 120l, rastliny cca1/4 plochy, ext.filter Tetratec700, založene už dlho, len ten filter je novy ( cca 2 mesiace), ryby: 2-prisavnk, 2 - mečun, 4- mrenky , 3- tetry kongo,1 -labeo, 1- gurama diamantova,2 - ciklidky.Vymenila som necelu polovicu vody, pridala sol, teplotu mam 28 stupnov.Stav sa však nezlepšuje. Skusim priložiť fotky.
PC141673.JPG

PC141688.JPG

PC141719.JPG
Mija
 
Príspevky: 58
Založený: 13 Okt 2013 19:36 pm

Re: Prisavnik, prosim o pomoc so spravnou identifikacou choroby

Odoslaťod Mija » 19 Dec 2013 12:44 pm

Pekný deň, prikladám fotky akvaria.

PA221362.JPG

PA221360.JPG
Mija
 
Príspevky: 58
Založený: 13 Okt 2013 19:36 pm

Re: Prisavnik, prosim o pomoc so spravnou identifikacou choroby

Odoslaťod aughostino » 19 Dec 2013 14:21 pm

podla tych neostrych fotiek to vyzera ako zranenie, alebo odrenina, skus to ostrejsie odfotit.
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: Prisavnik, prosim o pomoc so spravnou identifikacou choroby

Odoslaťod Mija » 19 Dec 2013 21:56 pm

PC191842.JPG

PC191791.JPG
Mija
 
Príspevky: 58
Založený: 13 Okt 2013 19:36 pm

Re: Prisavnik, prosim o pomoc so spravnou identifikacou choroby

Odoslaťod Mija » 20 Dec 2013 23:07 pm

aughostino napísal:podla tych neostrych fotiek to vyzera ako zranenie, alebo odrenina, skus to ostrejsie odfotit.

Oškretie to nebude, ma to trošku vystupene. Už ma aj niečo na plutve dolu som pridala fotku, ochorela mi aj dalšia ryba, tiež som dala fotku. Tie plutvy ma otrhane od ryb.
Mija
 
Príspevky: 58
Založený: 13 Okt 2013 19:36 pm

Ancistrus-biely flak-pomoc s urcenim choroby

Odoslaťod kody33 » 13 Mar 2014 17:21 pm

Pred dvoma tyzdnami som si zakupil 3ks ancistrusov, u jedneho sa objavil asi po tyzdni cerveny flak, vyzeralo to ako uhryznutie od skalara,ale nasledne cerveny fliacik zmizol a objavila sa biela skvrna, pozrel som si nejake fotky o chorobach ryb, tipujem to na nejaky bakterialnu chorobu ale nie som si isty, tak som nasadil preventivne bakterialne liecivo, ale nevidno po 5 dnoch ziadne naznaky zmeny ani k lepsiemu ani k horsiemu, ryba nevyzera ani apaticka, ani sa o nic neobsuchuje, sprava sa ako normalny prisavnik, a objavilo sa tu len u jedneho z troch kupenych.Prosim vas o radu, co je to, ak sa s tym uz niekto stretol
Prílohy
ancistrus4.jpg
ancistrus3.jpg
kody33
 
Príspevky: 11
Založený: 10 Aug 2009 23:54 pm

Re: Prisavnik, prosim o pomoc so spravnou identifikacou choroby

Odoslaťod aivenhov » 13 Mar 2014 18:38 pm

Hlavne oddeliť od ostatných rýb a do karantény.
Obrázok používateľa
aivenhov
 
Príspevky: 290
Založený: 01 Jan 2012 16:03 pm

Re: Prisavnik, prosim o pomoc so spravnou identifikacou choroby

Odoslaťod cezar.milan » 13 Mar 2014 19:35 pm

Ancistrus má celkom odolný pancier, takže skalár to určite nebol. Je to baktéria, použiť sera-bactopur, alebo liečivo od esHa
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Prisavnik, prosim o pomoc so spravnou identifikacou choroby

Odoslaťod kody33 » 13 Mar 2014 22:25 pm

jooop dikes, dufam ze je to bakteria tiez, pouzil som Waterlife Myxazin:-))
kody33
 
Príspevky: 11
Založený: 10 Aug 2009 23:54 pm

prisavnik

Odoslaťod dusannn » 19 Máj 2014 21:57 pm

prosim poradte mam 4 prisavnikov s toho jeden ma 3 roky je velky a 3 maju tak rok a pol a su mali a prave dvaja mali nemaju hornu blanu na plutve asi tyzden neviem si to vysvetlit pritom zeru len ten pohyb je horsi ked nemaju tu blanu bude to daka choroba alebo ten velky prisavnik im to dako spravil vopred dakujem za kazdu radu
dusannn
 
Príspevky: 1
Založený: 19 Máj 2014 21:48 pm

prisavnik,, biely fĺak, kozna choroba, plesen?

Odoslaťod cryssyss » 14 Apr 2016 21:18 pm

Ahojte, chcel by som sa Vás spýtať na radu ohladom prísavníka v akváriu ktoré mám už asi 2 mesiace založené a po 3 týždňoch zabehnutia som tam aj dal ryby, fyltráciu vody mi zabezpečuje vnútorný filter P-F 301 ktory ide nepretržite. V zábehu som menil zhruba polku vody v akváriu, čiže 1 x za tie 3 tyždne s tým, že som aj prepral filter vo vode z akvaria. Po nasadený rýb som vymienal raz týždenne 1/3 vody a vypral filter s vodou z akvária. Čo sa týka rastlín tak tam mám nasledovné druhy: Ludwigia palustris, Sagittaria subulata, Sagittaria platiphylia, Limnophila sesiliflora, Acorus pusilus, Micranthemum micranghemoides. osadenstvo mám nasledovné: 5x tetra neónová (pohlavia veru netuším :D ), 2x mečúň červený (obidve samičky) a 1x prísavník (samička). Kŕmim 1x za deň a to vločkami Novo Bel od firmy JBL a zhruba 1x za 3 dni dávam aj kŕmiacu tabletku pre prísavníkov green algae wafers od firmy Tropical Akvárium mám 54 l. Osvetlenie mi zabezpčuje 15w žiarivka zhruba 12 hod. denne +- 1 hodina, a teplotu mám 26 stupňov. No a teraz už k tomu prísavníkovy on je úplne v pohode aj pláva kade sa mu chce, je čulý ale za posledné 2 týždne sa mu spravila taká bez šupinatá škvrna na chrbte viď. foto. Neviete čo mu môže byť ? Ďakujem za rady.


Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
cryssyss
 
Príspevky: 6
Založený: 26 Mar 2016 18:38 pm

Re: Čo je s mojim prísavníkom ?

Odoslaťod I.P. Pavlov » 14 Apr 2016 23:04 pm

V zábehu si menil vodu 1x za 3 týždne!!!!? To ako keby akvárium ani zabehnuté nebolo. Ale i tak to akvárium podľa fotky vyzerá čerstvé a teraz založené. Je až príliš sterilné. Foto celého akvária by bodla. Tak s pravdou von. Mušle do akvária nepatria.
Takže toto je podľa mňa príčina.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Čo je s mojim prísavníkom ?

Odoslaťod cryssyss » 15 Apr 2016 09:35 am

Áno v zábehu som menil 1x vodu niekde som to čítal, tak som to spravil, a akvárium nie je čerstvé !!! prečo by som vás mal akože klamať ?? Ako to mám chápať, že mušle do akvária nepatria ? menia nejako reakciu vody ? lebo ich tam mám viac, už ako malý chlapec som mal mušle v akváriu :) a rybkám nič nebolo :) . Ďakujem. :pivo:

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
cryssyss
 
Príspevky: 6
Založený: 26 Mar 2016 18:38 pm

Re: Čo je s mojim prísavníkom ?

Odoslaťod Robo1 » 15 Apr 2016 19:16 pm

Ahoj aké veľké je toto akva? Pýtam sa za tie neonky. Jednak 5ks je strašne málo - je to hejnovitá ryba čiže ja by som doporučoval min 15ks ale akva musí byť minimálne 80cm dlhé.
Tie mušle tam nemajú čo robiť nakoľko obsahujú vápenec, ktorý sa vylučuje do vody a tým sa stáva voda veľmi tvrdá a nevhodná pre tieto rybky. Prísavník má veľmi rád drevo takže by som doporučoval miesto mušlí tam dať koreň. A viac rastlín.
Robo1
 
Príspevky: 180
Založený: 28 Sep 2015 19:44 pm
Bydlisko: Horný Bar

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.