Viktor 180 l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod Viktor » 11 Mar 2014 10:46 am

Tak tak stredne vysoke. :-) Pouzijem X willisii. No parve by som chcel najst miesto. Ked som ju videl u chnura, tak ma hned oslovila. Ma ju velmi peknu.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Reklama

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod peter-trnava » 11 Mar 2014 10:55 am

nemyslim ze bude crypto dobre vyzerat medzi stonkovkami a eleo, ja by som tam dal radsej strene vysoko strihanu stionkovku napr didiplis. je jemny ale podla mna dost odolny aby to ho tie "mrchy" nepozrali a ma zaujimavu farbu
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod Giftzahn » 11 Mar 2014 14:07 pm

Viktor napísal:Tak tak stredne vysoke. :-) Pouzijem X willisii. No parve by som chcel najst miesto. Ked som ju videl u chnura, tak ma hned oslovila. Ma ju velmi peknu.


njn, pokial viem tak chnuro nema xwillisi a prave tu .... mnou spominanu cryptocoryne parvu ... plus ak ma opat pamat neklame a nevsklbo tu druhu crypto z akva ta je cryptotropica ... a viacej crypt som u neho nevidel ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod peter-trnava » 11 Mar 2014 14:09 pm

Giftzahn napísal:
Viktor napísal:Tak tak stredne vysoke. :-) Pouzijem X willisii. No parve by som chcel najst miesto. Ked som ju videl u chnura, tak ma hned oslovila. Ma ju velmi peknu.


njn, pokial viem tak chnuro nema xwillisi a prave tu .... mnou spominanu cryptocoryne parvu ... plus ak ma opat pamat neklame a nevsklbo tu druhu crypto z akva ta je cryptotropica ... a viacej crypt som u neho nevidel ... :wink:


ved pise ze ho u Chnura zaujala parva :lol: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod Giftzahn » 11 Mar 2014 14:25 pm

njn, holt multitasking nie nic pre mna ... mal by som polavit v tej dnesnej pracovnej zatazi ... uz na slepe oko nevidim ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod TTjopo » 11 Mar 2014 20:20 pm

cryptocoryna nieje ani tak nachylna na to ked sa castejsie rype v akva ako na stabilne pH.Pri prutsich zmenach parametrov vody sa prejavi tzv choroba cryptocoryn.Kedze Viktor ma controler a o akva sa riadne stara tak by som sa toho nebal
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod Viktor » 11 Mar 2014 22:46 pm

Takze sa prejavili 2 zabehove problemy. :-)
1. Povlak - odstranujem :-)
2. Rozsievky - docital som sa, ze je to nedostatkom svetla a samozrejme zabehom. Uz som pridal svetlo, snad to nebude priskoro.
Inak vsetko ok. Pravidelne vymeny vody, ... . Taktiez som rozmyslal, ze by som pomalicky zacal aj hnojit, nejake polovicne davky. Doteraz som daval len K a tenso.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod Giftzahn » 12 Mar 2014 08:31 am

njn, rozsievka je celkom normalny jav ... ona zmizne po zabehu ... cize nutne by som intenzitu osvetlenia nemenil ... inak ja nie som zastancom polovicnych davok .... po tyzdni dvoch mozes zacat normalne hnojit .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod TTjopo » 12 Mar 2014 17:32 pm

Giftzahn o tebe je zname ze si megaloman a vsetko davas na plno.Myslel som hnojenie,svetlo ...
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod Giftzahn » 12 Mar 2014 17:41 pm

njn ... ako kedy a ako kde ... mam aj low-tech akva kde vsetko ide v malych davkach ... :mrgreen: ... ale nevidim dovod pokial "stierace stieraju a hukacka huka" .... cakat s hnojenim ... po dvoch tyzdnoch uplne spokojne moze Viktor zacat hnojit ... svetlo na max. 7 hod./den ( sak sme v zabehu) ... Co2 na 30mg/L a k tomu adekvatne hnojenie ... a kazdy tyzden menime vodu ... sak to poznas ten proces ... ze ano ... na tom nie je nic megalomanske .... :wink:

jj, tie polovicne davky to je ako s polovicnym curanim ... ked sa len na polovicu vycuras tak ta druha zakonite skonci v trenkach ... :lol: :mrgreen: :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod Viktor » 12 Mar 2014 21:27 pm

Giftzahn napísal:jj, tie polovicne davky to je ako s polovicnym curanim ... ked sa len na polovicu vycuras tak ta druha zakonite skonci v trenkach ... :lol: :mrgreen: :lol:

:lol: :lol: :lol:
Dnes som vykosil vsetok eleocharis a tiez rotalu a aj heterantheru (tak ako to hovoril Adam na prednaske). Stonky som nikdy tak nakrátko nestrihal, tak som zvedavy ako sa to rozbehne. :) Trosku som aj testoval a vysledky boli celkom prijatelne, tak zacnem uz hnojit.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod TTjopo » 13 Mar 2014 17:35 pm

Ja by som to sice tiez vykosil no postupne.Jeden tyzden eleo,na dalsi krat az sa to spamata tak heteranthera,...
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod chnuro » 13 Mar 2014 23:45 pm

Ahoj Viktor, som zvedavy na progres. Uz viem, preco si odomna pytal tu parvu :-). Je mi luto, z nej nejde vyberat po kuskoch. Ja sa az cudujem, ako lahko som ju splasil ja. Povodne som ju ani nechcel. Mal to byt iba taky doplnok a nakoniec mam z nej cely travnik :-).

Tie kamene mas pekne, neviem preco sa to tolko diskutuje. Tiez nemam moznost ist si nazbierat bez auta. Kto nebol raz pozriet v zahradnom centre s akvaristickym zamerom, tak nepochopi :-). V prirode nenajdem v kosoch nachystane rozne druhy kamena v roznych velkostiach. Tu na to gift ftfle, ale ked som to spravil ja v tomto akvariu, tak to nikto neriesil.

K rastline co hladas medzi travnik a vyssie rastliny: ja s oblubou pouzivam Staurogyne Repens, do uvahy pri pripadal aj Pogostemon Helferi. Ci unikla mi nejaka poziadavka ktoru tieto rastliny nesplnaju?
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod Giftzahn » 14 Mar 2014 08:04 am

Tu na to gift ftfle, ale ked som to spravil ja v tomto akvariu, tak to nikto neriesil

@chnuro: njn, na kamene tu teda ti Viktorovi nefrflem .... tak ci tak mu ich zachvilku rastlinky zarastu ... :lol: ... akurat ze vsetci potrebujete auto na kamienky ... a zahradne centra .... :wink: ... njn, ked sa konecne u mna niekedy zastavis ... aj fesne kamienky si nazbieras dokonca a aj bez auta .... a ani sa pri tom nenachodis a nezapotis .... :P

@Viktor: njn, radikalny zastrih nie je zla vec ... rastlinky by to mali v pohodke "rozbehat" .... akurat nezavidim ti to lovenie mizernych ulomkov po strihani kobercoviek a stonkoviek po akva ... cize asi aj preto som "zanevrel" na HC, eleocharis a podobne na zbieranie ulomkov "narocne" rastlinky ... a presedlal som na "kobercovy mach" fissidens .... celkom fajne mi porasta dno v 60ke .... a udrzba je minimalna ... akurat 1x do tyzdna tenkou hadickou povysavat .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod TTjopo » 14 Mar 2014 20:24 pm

Ono mach ako koberec je pekna vec.Pri jeho zostrihu to neplava lebo mach sda na dno.Nevyhodu toto riesenie ma ale tiez.Vsetky machy sa spravaju ako spongia vo fitri a zachytava sa v nich dost bordelu.Pises ze odsavas predpokladam ze prave z toto dovodu no aj tak je tam riziko ze ten borde raz urobi riasovy bordel.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod Viktor » 14 Mar 2014 22:25 pm

@chnuro neboj ja tu parvu zozeniem. :D Ten pogostemon mam v low techu, takze do velkeho ho davat nechcem. Mozno to stauro by tam bolo fajn. Nemas nahodou nejake odrezky? :-)
@Gift no to lovenie tych ihliciek je zazitok. :o Inak bol by som zvedavy na ten tvoj akvaroom. Nedas nejake fotky? V nejakej teme si pisal, ze spravis aj novu temu. :D
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod TTjopo » 15 Mar 2014 00:06 am

Tak na to by som sa tiez celkom rad pozrel
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod Giftzahn » 15 Mar 2014 19:55 pm

jj, to verim ze mas o zabavku postarane ... holt proste akvariovy lovec ulomkou eleocharisu a inych .... :mrgreen: ... jj, ziadna panika .... dockate sa a fotiek akvaroomu .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod Viktor » 23 Jún 2014 21:42 pm

Ahojte.
Takze taka nemila aktualizacia. Po prerabke mi komplet eleocharis parvula posiel, kvoly slabému svetlu. Nechcel som tam od zaciatku palit 3-mi trubicam a tak som svietil len 2-mi. Nakoniec to bol kamen urazu pre eleocharis. Tak som kupil eleocharis sp.mini, ten sa pekne uchytil, no so silnejsim svetlom samozrejme. Rastlinky sa pomaly rozrastali.

Potom po zabehu prisiel cierny tyzden. Raz po vymene vody mi zacali hynut rybky. Dva dni po vymene vody mi zacali odchadzat tetry cervenohlave a neonky po 2,4-och kusoch denne. Behom piatich dni mi odislo 8 neóniek a 10tetier cervenohlavych. Nieco bolo podla mna vo vode, lebo som nic nemenil a hygienu udrzujem stale rovnako.

Dve riasy s ktorými sa stale trapim su BBA a GDA.
BBA sa mi tvori len na velkych kamenoch, no vo velkom mnozstve a neviem prist na to kde je problem. Ak kamene nenastriekam s EC alebo peroxidom, tak je schopna BBA potiahnut cele kamene. Samozrejme odstrani ju to len na 1-2 tyzdne a je opät spät. :(
S GDA som uz skusal robit aj pokusy so svetlom, no nic mi tiez nepomohlo. V minulosti mi vzdy pomohlo ubrat svetlo. V jeden den ocistim skla a na druhy su opät zelene. Skusal som menit aj pomery hnojiva, no bez zmeny voci GDA a BBA.

Davam si dost zalezat, aby som vsetko robil pravidelne ako cistenie filtra, tyzdenna vymena vody+odkalovanie z povrchu, cistenie hadic. Dokonca som uz aj kupil RO a miesam vodu. Bezo zmien. :( Zatial, no vodu miesam 1:1 len 3 tyzdne.
Cryptocoryne wendtii a eleocharis sp.mini rastie celkom ok. No Rotala rotundifolia a Heteranthera zosterifolia mi rastie velmi pomaly a pritom vsetci vieme ake su to rychlorastuce rastlinky. Mam dokonca problem zahustit lavy horny roh s Rotalou. :(

Takze tak. :( Fotku radsej ani nepridam. 180-tka je uplny opak 52-ky.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod Giftzahn » 24 Jún 2014 08:52 am

Potom po zabehu prisiel cierny tyzden. Raz po vymene vody mi zacali hynut rybky. Dva dni po vymene vody mi zacali odchadzat tetry cervenohlave a neonky po 2,4-och kusoch denne. Behom piatich dni mi odislo 8 neóniek a 10tetier cervenohlavych. Nieco bolo podla mna vo vode, lebo som nic nemenil a hygienu udrzujem stale rovnako


jj, zial to sa stava ... mne po vymene vody minuly rok odisla v dvoch akvarkach do cca. 12 hod cela osadka + asi 30 - 40 kreviet a 90% rastliniek k tomu ... cize uplna pohroma ... co to z kohutika tieklo som dodnes nezistil .... :x

Dve riasy s ktorými sa stale trapim su BBA a GDA.
BBA sa mi tvori len na velkych kamenoch, no vo velkom mnozstve a neviem prist na to kde je problem.


hmm, tu je na mieste sa spytat ze cim hnojis .... tipujem ze tu bude "psisko zakopany" ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod Viktor » 24 Jún 2014 09:10 am

No tak to muselo byt neprijemne. Hnojim PMDD prvkami. Pomery si miesam sam, tak aby mi po merani vychadzali hodnoty podla redfieldovho pomeru. Mikro dodavam tensom.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod Giftzahn » 24 Jún 2014 10:16 am

Viktor napísal:No tak to muselo byt neprijemne. Hnojim PMDD prvkami. Pomery si miesam sam, tak aby mi po merani vychadzali hodnoty podla redfieldovho pomeru. Mikro dodavam tensom.


hmm ... mozno by pomohlo keby si skusil ine mikra ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod Viktor » 24 Jún 2014 11:08 am

@Gift priznam sa, ze uz som nad tym premyslal. Rozmyslal som nad znackou easy life, len neviem ci profito alebo ferro.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Viktor 180 l

Odoslaťod radusho » 24 Jún 2014 14:50 pm

viktor nechapem co vymyslas s dalsim hnojivom ked mas doma tropicu supni tam tu a uvidis ci pomoze osomne som mal problem s profitom po tom co som ho dal do akvarka objavila sa mi stetina
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.