rybky otvaraju papulky ...



Akvarijné ryby - choroby, liečba

rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod lebolu » 17 Mar 2014 12:34 pm

Ahojte, potrebujem poradit mam dva mesiace zalozene akvarium 60 litrove, mam tam dost vela rastlin ( cca 30 -35 korenov+sa mi rozrastaju ...) v akvariu mam viac menej tetricky a ramirezky... ramirezky su tam asi tyzden a psledne 3 dni sledujem, ze stoja na mieste a otvaraju papulky, akoby lapali po dychu... tetry nemju problem, akurat potom pancierniky, len lezia na dne a otvaraju tiez papulky...ked ich krmim,v pohodke papaju a aktivita je normalna,len ked su "v klude" maju take divne chvilky.... vcera som tam pridala okyslicovac,lebo filter bol bez neho ,no nemala som pocit, ze by sa toho vela zmenilo...viem,ze ryb tam je kus viac,ale nie az tolko 6 ramireziek a mini tetricky do mini akvarii+ 4 tetry medene..... chcem poradit,co mam robit,aby boli rybky v pohodke,ci staci ten okyslicovac a cakat,alebo co.... taktiez rozmyslam nad kupov noveho filtra a urcite chcem,aby mal okyslicovac+ priestor,kde si mozem filtracne naplne prisposobyt...uvazujem nad tetratecom 800no neviem,ci je to spravna volba...dakujem za rady :)
lebolu
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2014 12:21 pm

Reklama

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod lebolu » 17 Mar 2014 14:10 pm

vodu menim kazdy tyzden jednu tretinu davam tam aquatan a filter biostarter, filter ide nonstop,ale zakladna filtracia molitan + bolo tam uhlie a to som menil za siporax ...ryby jedia v kazdy den - menim vipan, spirul. tablety, mrazenu patentku...ramirezky tam boli dane taky mesiac po zaozeni s rybami, zabeh akvaria pred vlozenim prvych ryb bol taky mesiac...raslini po vacsine klasika zakladu echinodor dva druhy , egeria, ludvigia, anubias...
lebolu
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2014 12:21 pm

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod luko36 » 17 Mar 2014 14:57 pm

nevsimol si si ci sa dany jav nezjavil po pridani neakej novej rastlinky?
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod kvietik » 17 Mar 2014 15:39 pm

ake mas pancierniky? lebo pancierniky zvyknu si len tak lezat na dne a otvarat papulku lebo ak ju otvarat prestanu tak zomru. a ramirezky su pri hladine akvaria? a dychaju zrychlene? nemas moznost urobit kratke video? skus vymenit vodu ale nedavaj tam ziadnu upravu vody ani tie bakterie. pre istotu mozes dat odstatu vodu. a este ohladom ramireziek do tak maleho akvaria by som odporucal maximalne jeden par. takze az sa ti poparuju tak si nechaj ten najkrajsi a ostatne skus dat prec.
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod lebolu » 17 Mar 2014 16:00 pm

voda bola menena vcera, pancierniky su dva jeden zlaty albin a druhy cierny ...nejak som to predtym nezaregistrroval,ze by len tak lezali :(... ramirezky myslim,ze su na tom dnes uz trosku lepsie,to dychanie nie je zrychlene,ani nie su hned pri hladine,len tak stali a dychali,viem,ze je to pokojnesia ryba,ale az tak..:D dakujem a co povies na filter? aky by sa tam hodil, ked je tam dost tych rastlin? potrebujem,aby bol v pohode a nerobil vir v akvarku,lebo dno mam profi soil od rataja a ten je dost lahky a lieta pri kadej prilezitosti...
lebolu
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2014 12:21 pm

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod lebolu » 17 Mar 2014 16:21 pm

prave som tu v inej teme cital,ze vysoka teplota znizuje obsah kyslika vo vode...mam tam teplotu 25 stupnov...mala by byt nizsia?
lebolu
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2014 12:21 pm

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod kvietik » 17 Mar 2014 18:06 pm

taky zaklad je tu:
akvarijne-ryby-choroby-ako-postupovat-ke-chcem-radu-t14331.html
ramirezkam by som neznizoval teplotu pod 25. Este taka otazka priznaky boli pred menenim vody alebo teraz prvykrat po? Ramirezky su citlive rybky aziadna chcemie im dobre neurobi. Sorry ale to ze napises ze mas albina panciernika a cierneho nikomu nepomoze , je to to iste ked ja napisem , ze mam doma cierne auto :roll: , nemyslim to v zlom ale musis dat komplet info, podla navodu , ktory najdes po kliknuti na odkaz.
s filtrom o ktorom pises nemam skusenosti takze nepomozem a aky mas vlastne teraz?
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod cezar.milan » 17 Mar 2014 19:58 pm

Ak meníš 1/3 vody a filter ide nonstop, tak len daj vývod filtra, tak, aby čeril hladinu. Čo to je za filter?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod lebolu » 17 Mar 2014 21:45 pm

tie pancierniky su coydoras aeneus a corydoras paleatus albin ... filter je tam taky nejaky co bol v komplete ..bez okyslicovaca a cisto molitan a uhlie...uhlie som vymenil za siporax a dal som tam aj vatu...
lebolu
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2014 12:21 pm

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod cezar.milan » 17 Mar 2014 22:23 pm

Tak problém máš vo filtri, malá filtračná plocha. Mechanicky to počistí a nestíha spracovať odpad a následkom je znovu uvolnenie dusíkatých látok do vody akvária. Okysličovanie nieje potrebné, opakujem.
Tvoj problém je veľké množstvo dusíka vo vode a možno i čpavku.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod kvietik » 18 Mar 2014 09:42 am

bez testov je tazko sa pohnut dalej, takze urcite otestuj vodu na dusicnany , dusitany a amoniak. ale podla mna keby bol meratelny amoniak tak ramirezky by uz neboli vsetky zive.
tieto pancierniky si zvyknu len tak lezat na dne akva, takze to nemusi byt priznak choroby a vylucil by som aj nedostatok kysliku kedze obidvy druhy panciernikov su schopne dychat kyslik aj z hladiny, urcite by casto chodili k hladine.
filter by som volil radsej nejaky vonkajsi alebo zavesny nech nezavadza v akvarku. a vonkajsie maju aj viac miesta pre filtracne materialy.
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod lebolu » 18 Mar 2014 21:17 pm

aky filter - presny typ, druh by ste mi poradili? chcem,aby bol vnutorny, nie velmi vysoky ( vyska 28 cm a viac mi pride velmi vela,kedze mam vysku 30 a dno je asi 4 -5 cm...) a sice aj ked by nemusel,ale aj tak si myslim,ze by bolo fajn keby mal moznost vzduchovania:) rozmyslam uz nad JBL crystal profi i 80 ale 40 eur mi pride dost vela ked som to pozeral cenovo ... viete mi poradit nejaky dobry filter cenovo povedzme okolo 20-25 eur...? samozrejme aby objemom filtracnej pplochy ol dostatocny pre pocet ryyb a vela raslin:)
lebolu
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2014 12:21 pm

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod cezar.milan » 18 Mar 2014 21:22 pm

Ty potrebuješ toto, kým sa do toho dostaneš a po skúsenostiach si už budeš vedieť filter vybrať sám
http://www..akvariumonline.sk/jka-cerpad ... 00l-h.html
a na túto hlavu nasadíš toto
http://www..akvariumonline.sk/akvarium-b ... ilter.html
Takto sa ti aspoň rozbehne biologická filtrácia, ozaj už vieš čo to je?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod lebolu » 18 Mar 2014 21:44 pm

ak myslis bio rovnovahu po zabehu akva,aby fungovalo ako jeden celok,tak asi ano:)) len som chcel,ze ake filtre resp znacky zvyknete pouzivat...
lebolu
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2014 12:21 pm

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod cezar.milan » 18 Mar 2014 21:57 pm

To by bola iná téma. Tetratec, fluval, Eheim, JBL. Tak môžeš čítať, alebo googliť. Ak vnútorný, tak lepšiu variantu ako som ti dal linky, nekúpiš
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod lebolu » 19 Mar 2014 08:37 am

Rozmyslal som nad JBL a Fluvalom,ale tie mi pridu velmi drahe... Tetratec je vraj taky slabsi a rychlo sa pokazi hlavne vrtulka...Takze asi poziret tie eheimy?:-)
lebolu
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2014 12:21 pm

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod martin_s » 19 Mar 2014 14:13 pm

lebolu chcelo by to pouzit aj search.php a najst si temy o vybere filtra... Tato je o niecom inom...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod viridis » 19 Mar 2014 15:34 pm

Ak je príčina prebytok dusitanov /dusičnanov, určite nezaškodí obmedziť alebo úplne vynechať na pár dní kŕmenie.
To by som urobil každopádne.
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod cezar.milan » 19 Mar 2014 21:19 pm

lebolu napísal:Rozmyslal som nad JBL a Fluvalom,ale tie mi pridu velmi drahe... Tetratec je vraj taky slabsi a rychlo sa pokazi hlavne vrtulka...Takze asi poziret tie eheimy?:-)

S tými Tetratecmi nemáš pravdu, mám ich 5 kusov a šlapú a tichúčko, tichúčko.
Pre teba je teraz podstatné konať
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod lebolu » 20 Mar 2014 10:47 am

myslis, ze tetratec in 800 by nebol taka zla volba? aj ked je to s vacsim prietokom na vacsiu litraz? lebo ten slabsi je zas moc vysoky..:(
lebolu
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2014 12:21 pm

Re: rybky otvaraju papulky ...

Odoslaťod cezar.milan » 20 Mar 2014 21:28 pm

Teraz som si myslel, že hovoríme o vonkajších filtroch. Ak máš na mysli vnútorný, tak pozri, čo som ti poradil vyššie. Čerpadlo a biomolitán je najlepšie riešenie. Nepočúvaš-nečítaš čo máš a smeruješ to tam, kam chceš ty. Ja som už poradil. Tieto vnútorné krabice nie sú dobrým riešením
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.