AĎA climbing rock



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod scratcher » 19 Mar 2014 14:01 pm

amazonia je uznava celosvetovo ako značka.kto si uz dnes nekupi lepsiu znacku..
najlepsie skusenosti kde mi ph drzalo a rastlinky mali vyzivu bolo manado.pri amazonii ako sam mozes vidiet moju temu močarisko tak mi ph velmi kolise.musim dodavat tvrdu vodu.sam neviem kedy sa nasiti CA .
ako kelimkovu verziu rastlin som mal marsileu ta z gelu rastie dobre ale ug aj ked som sa ho snazil zbavit tak len pomali sa chyta.i ked korienky velmi male zapustil aj odnoze miniaturne pusta tak to ide velmi pomali a viac stagnuje .
pod manado mozes dat aj kremicity strk ale pod amazoniu je naj power sand :) drzim palce
Obrázok používateľa
scratcher
 
Príspevky: 175
Obrázky: 4
Založený: 20 Okt 2008 12:52 pm
Bydlisko: Nováky

Reklama

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod chnuro » 19 Mar 2014 14:13 pm

Ja s kelimkovymi rastlinami (in-vitro) nemam ziadne zle skusenosti. Treba akurat dobre vymyt živný gel.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

AĎA climbing rock

Odoslaťod Stewie » 19 Mar 2014 14:22 pm

@scratcher tie temy som videl a môžem v podstate len ticho zavidiet šúchať nohami a učiť sa od skúsenejších
Zabudol som dodať že jedným z mojich cieľou je vytvoriť členité dno a vzhľadom na porovnanie s ostatnými substrátmi aj v tomto amazonia vychádza najlepšie


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod scratcher » 19 Mar 2014 14:24 pm

ano amazonia je dost výživna.a podla toho ake jemne korienky ma to ug by bolo vhodne do poredia na zaciatok trochu powderu. :)
Obrázok používateľa
scratcher
 
Príspevky: 175
Obrázky: 4
Založený: 20 Okt 2008 12:52 pm
Bydlisko: Nováky

AĎA climbing rock

Odoslaťod Stewie » 19 Mar 2014 14:28 pm

M.i.s.o napísal:Tej amazonie by som sa nebal (teda ked nespravis to co ja, ze 1/3objemu akva je substrat ;) )


Taku masu neplanujem u mna tak 1/5 zvyšok skaly a ak ostane miesto pridam aj vodu a nejake rastliny ;)
Na začiatku temy mam v prilohe návrh toho čo chcem stvoriť :) a tomuto sa chcem čo najviac priblížiť


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

AĎA climbing rock

Odoslaťod Stewie » 19 Mar 2014 14:34 pm

@scratcher to UG som zvážil a na začiatok do toho nepôjdem.....momentálne je mojím problémom výber vhodných skál


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod grello » 19 Mar 2014 15:29 pm

skús si zohnať travertín, naštiepaš, ale niečo ako dragon stone, byvaju bezne dostupne v e-shopoch ale aj kamennych predajniach.
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod Giftzahn » 19 Mar 2014 16:07 pm

hmm ... travertin .. nie je to nahodou tiez len nejaky mrzky druh vapenca ... hmm, ja teda neviem ale vapenec by som do akva dobrovolne nestrkal ... :twisted:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod chnuro » 19 Mar 2014 16:14 pm

Skal treba vzdy viac a netreba zabudat aj na vacsie kusy (uz to tu Fazyl spominal). Za seba mozem odporucit na kamene aj zahradne centra, kde sa da kupit lomovy kamen do skalky. Niekedy sa zadari najst naozaj nadherne skaly. Za pokus nic nedas a aj do 200L akva ma vysli kamene cca 7,5€ (24kg). Take dragon stone su sice pekne, ale cena je asi 20x skaredsia ;-).
Minimalne kvoli vlastnemu prehladu by si mal skocit pozriet aj taketo alternativy.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod Stewie » 19 Mar 2014 18:45 pm

@grello_vdaka za radu ale ak môžem tak k tomuto len toľko: toto už nikomu neodporúčaj TRAVERTÍN je pre rastlinné akva vyložene nevhodný a pokiaľ to niekto skúsi má o problémy postarané je to vápenec ako píše Giftzahn takže ak tak jedine pre akva s cichlidami

@chnuro_tie zahradne centrá sú dobrý tip a budem sa musieť niekde poobzerať tá cena v akvashopoch mi tiež moc nevonia :evil: a presne ako pise Fazyl treba pocitat aj z odpadom
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod grello » 19 Mar 2014 19:47 pm

Prepáč, máš pravdu.
Zle som to napísal. Ale myslím, že existuje niečo tomu podobné
Čo sa často využíva na iwagumi. Ale travertín to nie je.
Ďakujem že ste ma opravili chalani. Nuž čo, učím sa niečo nové každý deň.
Ale ako kameň sa dá použiť aj taká zmiešanina, ak má peknú farbu, a samozrejme, prejde octom.
Aspoň ja tak testujem. Takto to mám ja, malè iwagumi v zábehu.
Prílohy
image.jpg
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod Giftzahn » 20 Mar 2014 08:07 am

njn, u tych kamienkov snad jedna vec .... idealne je ist smerok k tmavym kamenom ... ked chytia casom "riasovu" patinu vyzeraju velmi prirodzene ... cize tie svetlejsie by som radsej vynechal ... samozrejme ze kamienky typu seiru atd. na Slovensku clovek nenajde ...ale sa preto :wink:

@Stewie: njn, pokial nebyvas na piesocnej plazi .. kde siroko - daleko kamienkov niet.... skus sa aj po svojom okoli poobzerat ...mozno najdes fesne kamene vhodne do tvojho akva ( rychly "octovy test" a vies na com si ) a to uplne zdarmo ... njn, ono pokial by sa nezadarilo tak zahradne centra su aj v sobotu otvorene ...a mozes minat EURaciky .... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

AĎA climbing rock

Odoslaťod Stewie » 21 Mar 2014 12:25 pm

Zajtra idem na zber, všade na okolo sú len hory a kopa skál takže by to nemal byť problém :) pre istotu zobriem aj lezečky lano nejaké železo, ocot a niečo na pitie k tomu :)
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod grello » 21 Mar 2014 13:09 pm

už sa teším na tvoj úlovok. :wink: :pivo:
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod Giftzahn » 21 Mar 2014 14:42 pm

Zajtra idem na zber, všade na okolo sú len hory a kopa skál takže by to nemal byť problém :) pre istotu zobriem aj lezečky lano nejaké železo, ocot a niečo na pitie k tomu :)


njn, a hlavne si vezmi kladivko ...to sa ti pri love kamienkov isto bude hodit ...sak sam uvidis ..:wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

AĎA climbing rock

Odoslaťod Stewie » 23 Mar 2014 09:15 am

Takže som si to tam včera trochu pobehal. Potešilo ma ze som našiel pekne kamene ale obsahuju vapenec čo som vedel keďže chočské vrchy su tvorene prave touto horninou, napriek tomu uvažujem že tie skaly do akva použijem keďže aj original seiru obsahuju vapenec nemyslim že by to malo fatalne nasledky


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk
Prílohy
IMG_0188.JPG
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod denis » 23 Mar 2014 10:37 am

sledujem tuto temu jednym ockom, ako som videl popis vsetkeho co pojde do akva, predsalen co to to uz naznacuje. mal som v umysle len sledovat, ako som vsak cital chocske vrchy a videl tuto foto s kamenmi neda mi nenapisat :) naozaj ak sa clovek zobere do prirody pohladat pekne kamene do akva, tak ma velky problem najst nieco ine ako prave tie dva kamene vacsie na pravo, pripadne okruhliaky z vahu, alebo bridlicu.
mne sa tie kamene nepacia, asi preto, ze su vsade naokolo :) a aj ked vidim co vsetko tam ides dat, tak tie kamene mi tam vobec nesedia. nechcem ta odhovarat, ale popri tej investicii co ides dat do akva, substratu a vsetkych ostanych veci, prave tie kamene budu popri rastlinkach tvorit prvotny dojem. ale to je moj nazor, nikdy som nemal poriadne rastlinkove akva ako tu maju niektori chalani, ja som skor na odchov... drzim palce, budem sledovat :pivo:
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod Giftzahn » 23 Mar 2014 13:06 pm

njn, vidis fesne kamienky si pozbieral a nestalo ta to skor nic ... teda okrem nejakeho toho pohybu v prirode ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod Stewie » 23 Mar 2014 18:48 pm

Práve som objednal kompletné zariadenie takže pokiaľ sa to niekde nezdrží cez víkend plánujem založenie ešte nemám vybraté rastliny ale tie chcem objednať až zajtra najneskôr v utorok a ak to posielajú expresne mohlo by to klapnúť a v sobotu vypustím vzduch
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod M.i.s.o » 23 Mar 2014 18:57 pm

ked neobsahuju vela vapanca tak to nevadi, vymenamy vody sa to zrovna. ak chces pouzit nazbierane tak si ich nazbieraj viac nech je z coho vyberat. Ja by som ale pri tvojej investicii mozno pokukal aj nejake tie ADA sutre len tak na zrovnanie
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod Stewie » 23 Mar 2014 20:02 pm

V podstate mam vybrate, na tej fotke je to len nahadzane a proporcne to sedi na akva ktore som objednal takze viac sutrov uz nepotrebujem len to vo finale rozlozim podla pripraveneho layoutu.
Tie ADA sutre su dost drahe a objednavat nieco co nemam moznost ulozit v vidiet pred samotnou kupou je pre mna neprijatelne, samotna fotka tiez moc neukaze aj ked pre hrubu predstavu to môze stacit ale treba toho objednat viac kôli pripadnemu odpadu a to mi pride pri tych cenach ako vyhadzovanie penazi von oknom.
Objednavku som tiez zredukoval takze to nebude az take strasne velke cislo, ADA lampasik je sice pekny ale zdravy rozum zvitazil takze som to nahradil klasikou T5 2x24W.
Nepotrebujem mat za kazdu cenu ADA, preto aj tato tema nesie nazov AĎA :)
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod grello » 23 Mar 2014 21:17 pm

Vcelku fesne kamienky, ale chce to mozno daco tmavsie.
Pekná štruktúra, dobre to vynikne. Som rád, že si lampasik od uja Amana nekupil :wink:
Budem sledovat, a tesim sa na tvoj layout. Ale snáď jedna rada:
Keď tam budeš sypať ten Power sand, bacter, penac... Nechaj od skla asi tak 1,5cm, potom tie boky obsypeš amazoniou,
A bude to vyzerať akoby to bolo celé z Amazonie... Len aby si nemal 2 farebny substrat :)
Nieže by si to nevedel, ja len pre istotu, lebo pri power sande sa to casto stava.
Drzim palce :pivo:
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod chnuro » 23 Mar 2014 21:43 pm

Sutre pekne, chvalim aj zmenu svetla. Za tie peniaze mas napr. PH controller so vsetkym co potrebujes.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: AĎA climbing rock

Odoslaťod Giftzahn » 24 Mar 2014 17:24 pm

Tie ADA sutre su dost drahe a objednavat nieco co nemam moznost ulozit v vidiet pred samotnou kupou je pre mna neprijatelne, samotna fotka tiez moc neukaze aj ked pre hrubu predstavu to môze stacit ale treba toho objednat viac kôli pripadnemu odpadu a to mi pride pri tych cenach ako vyhadzovanie penazi von oknom


jj, tak je ... a okrem toho za tie kamineky co si zozbieral sa vobec hambit nemusis .... podla mna su velmi fesne ...cize v nico za "ADA" kamienkami nezaostavaju ... a navyse za 1kg ADA Seiru pytaju po nete tak od 3,- EUR vyssie ... a ked si ich zo 10 -20kg nakamenujes tak ta s tej ceny slak aj trafi ... :wink: ... detto plati o svetle podla mna 2x 24W T5 je dobre riesenie ... a navyse isto aj za postupne rozumnejsi peniaz ako ADA Aquasky LED ..... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.