Externy filter pre miniakva



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod IringPalo » 24 Mar 2014 17:49 pm

Dal som si tú robotu ísť tam a teraz vytiahnete nový obchod. Je rozdiel odhadovať vzdialenosť na 200m a odhadovať dĺžku 1-10 cm. Je lepšie najprv odmerať. Loki myslí Atya gabonensis, ktorá je podstatne väčšia. Gifthzan odfoť krevetku v Hornbachu, koľko má centi a ak má 10cm, pôjdem sa na ňu pozrieť a máš u mňa fľašu vína.
Keď hádzala Raviolka koment tak ona poukazovala na množstvo potravy. Zvrtlo sa to na dĺžku. Atyopsis sedí a čaká, netreba mu veľa plávať. Neviem čo riešite. Okrem toho Loki má menšie akva a kúpil atyopsisa tiež a neprežil ani dva dni. Mal som z toho doteraz radosť a teraz sa mám cítiť blbo?
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Reklama

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod cezar.milan » 24 Mar 2014 19:43 pm

Dosť sa to tu premiešava, tak najprv k téme. Zrejme väčšina z vás ma pozná ako akého si oponenta filtrov Eheim. No poviem, že není lepší filter pre mini akva ako Eheim 2211. Spoľahlivý, bez údržbový a ničím neželaným " neprekvapí". Dokonca mi tlačí cez CO2 reaktor a výkon neklesol. Vrelo odporúčam. Niekde som čítal, že ho dodávajú bez filtračných náplní. Keď sa dokúpia, tak sa predraží. Žiaľ, áno, proste marketing. Na najznámejšej inz. stránke už predávajú týpci filtračné média. Zrejme nákup na ebay-i. Tek nech, ale do dvoch filtroch ma to vyšlo málinko cez 7€. Obstál som dobre teda.
Loki12 , aké sú to tie muchy na TetraTec-och? Sú to len zcestné a zavádzajúce reči. Ak ich neumiestníme (obrazne povedané) 3 metre pod akváriom a zbytočne ventilmi neškrtíme výkon, tak sa nič nestane a pracujú úplne spoľahlivo a sú najtichšie. Rovnako mi začal pretekať Eheim 2213 keď som na neho nasadil CO2 reaktor, ktorý bol zrejme "malý" na jeho výkon. Takže ak začne niejaký filter tiecť, tak to nieje ani filtrom, ani chybou výrobcu, ale mi sme niekde niečo podcenili, či zanedbali. Ešte by som mohol o Fluvaloch, ale už hádam stačí.

IringPalo, rovnako by som ja tebe mohol položiť otázku: "ako vieš, že tvoje a u teba sa majú dobre"? Nechcem, aby sme sa chytali za slová, no zdá sa mi, že chceš za každú cenu obhájiť svoj postoj a svoj názor. Rovnako sa mi nezdá porovnanie zavojnatiek s ich rastom. Stále sa nájde niekto, kto bude tvrdiť, že zavojnatky sa môžu pokojne chovať v akváriu a pri tom si uvedomujú, že to nieje pravda. Tým ich šľachtením sa stávajú menej odolnými voči chladu, tak možno ešte tento argument obstojí, nie však u mňa.
No a so spomínanými krevetkami je to to isté. Ja vidím, čo zostáva na listoch po cherinkách a tak si myslím, že miniakvárium je pre "čistiace" krevetky nevhodné pretože jeho objem nedokáže tak rýchlo odburávať škodliviny ako akvárium veľké.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod Raviolka » 24 Mar 2014 20:28 pm

IringPalo - Já jsem nepoukazovala na to, že tam chcípnou hlady, to jsi špatně pochopil. Ale na to, že tam nebudou mít ani místo, aby se nažraly… což je to minimum pro přežití, ale jak už tady zaznělo, život je něco víc. Psala jsem jasně, že dát je do 30 l akvária je týrání - a za tím si stojím. Mám dost zkušeností jak s 30 l akvárii (a taky dost vlastních přehmatů - ale to je o těch Lokiho fázích :!: ), tak s touhle krevetkou.

Jako ženská nemám potřebu si přidávat centimetry a 10 cm atyopsise jsem viděla a chovala (73 l akvárium dlouhé 70 cm):
gallery/bezstavovce-a9/atyopsis-moluccensis-sami-ka-p7370.html
gallery/bezstavovce-a9/atyopsis-moluccensis-p5951.html
(Ty popisky jsou autentické z roku 2005/2006, proto je tam taky tak domršená diakritika. I ta samička měla minimálně 8 cm. NE, opravdu nemám zapotřebí lhát.)


Loki12, děkuju za všechny tvoje příspěvky, souhlasím s každým slovem.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod Loki12 » 24 Mar 2014 22:12 pm

Ext.filter - nemam skúsenosť s Tetratec, len sa čo to popisalo. Ale aj tak to bude moja ďalšia kupa. Takže spat k teme. Ber Tetratec a za cca 50eur máš doma všetko v krabici. Eheim je cca 40eur ale ešte treba naplne+ kohuty. Da sa to aj bez nich, ale s nimi je to básnička. Kto nevyskusal, nepochopi. Pripadne pochopi keď počas cistenia padne bezdozoru hadica zapojena do akvarka a gravitácia a pascalove zákony urobia malú kaluž v nadrzi a veľkú kaluž nakoberci. Vtedy budete preklínať svoju šetrnosť.
Preto Tetratec.

Palo - to nie je o vycitkach, to nie je o tom že máš zavrhnúť svoju vášeň. Čo akvarista to iný blázon. My ti nic nezakazujeme. Len odporucame. Ak chceš 4 atyopy v 30L tak ich tam daj. Venuj sa tomu. Niekto sa vždy najde kto na to kukne a nebude mu to úplne v pohode. Raviolka to pomenuje tyranie, Gift že to už by som nerobil, Krevetkus ze by to nemusela byt katastrofa. Každý inak. Ale to je na diskusii to zaujimave. Vyberaj, citaj, pytaj sa. Ak odchovas niekoľko generacii, budeš makat na layoutoch, budeš macher na osvetlenie, hnojenie,...tak budeme huby otvárať a budeme hltat každé tvoje slovo. Nerobime z nikoho blbca, nemame na to čas a ani chut. Len debatkujeme. Drz sa.

Raviolka - ďakujem za pochvalu. Cenim si to od kapacity v akva za ktorú ta povazujem.

Loki - cez Tapatalk a jeho uzasnu Lumia920
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod Richard Tokušev » 24 Mar 2014 22:15 pm

Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod Loki12 » 24 Mar 2014 22:35 pm

A vlastne prečo nie. Niekedy som po ňom kukal. Jedine čo mi na tomto vadilo bol ten dizajn inflow/outflow je to dosť divny, a neviem či sa nemylim, ale na toto asi nenamontujem iný typ lily/rampy/...
Ale cena, značka je zaujimava a stoji za zvazenie. Ved ak je tu niekto s realnymi skusenostami tak rad prijmem poznatky.
Predsa len Richard, ste obchodník, aj keď uznavan že môj Eheim2211 mam hlavne kvôli vám a vašej ustretovej komunikacii.

Loki - cez Tapatalk a jeho uzasnu Lumia920
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod cezar.milan » 24 Mar 2014 22:46 pm

No ale už nám znova v akváriu niečo zavadzia
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod IringPalo » 25 Mar 2014 00:24 am

Rozhodol som sa krevetky predať! Nechcem vyzerať ako idiot, aj keď sa cítim ako na poprave, všetci proti jednému.
Čisto teoreticky, keď je krevetka o veľkosti 10 cm v 73l, je to 7,3l/cm krevetky. U mňa je to 8,5, čiže viac ako Raviolky, ale OK, je to týranie.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod Giftzahn » 25 Mar 2014 08:03 am

Gifthzan odfoť krevetku v Hornbachu, koľko má centi a ak má 10cm, pôjdem sa na ňu pozrieť a máš u mňa fľašu vína.


njn, v sobotu tam mam namierene ...do toho Hornbachu ..:lol: ...flasu si nechaj ... ja uz dlhe roky zijem asketickym zivotom bez alkoholu ... a co usetrim supnem do nadherneho hobby = akvaristika .... :P

Je lepšie najprv odmerať. Loki myslí Atya gabonensis, ktorá je podstatne väčšia.


jj, Atya gabonensis aka Vampire shrimp aka African Giant Filter Shrimp akak Monsterfaechergarnelle ... njn, viem co vidim, chapem co rozumiem a je to jasne ako biele na ciernom atd. ... :lol: ... v Hornbachu som pravidelne a tuto sexi krevetu tam este nikdy nemali ... jj, sak uz coskoro bude aj moje "velke" akva rozbehane ... :twisted:

... no a pomylit si tieto dve krevetky ... njn, to by som musel mat hodne alkoholu "intus" ... a skla na okuliaroch ako popolniky ... :lol: :mrgreen: :lol:

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod Loki12 » 25 Mar 2014 09:50 am

sme opat mimo temy :-)
podla prezretych obrazkov poviem, ze asi to bola ta prva - moluccensis. Len ine sfarbenie, a nemala taky vyrazny pas na chrbte. Nie som odbornik, takze len vytahujem spomienky.

A toto bude moj posledny prispevok v tejto teme. lebo vidim ze sa to rozbehlo nespravnym smerom.
Pre Pala:
Chcem od teba len to aby si pouzil teraz hlavu (rozum). Nie srdce (emocie).
Nikto, naozja nikto tu nevtrdi, ze mas krevety predat, zavrhnut konicek.... A uprime? Ak ich predas si u mna obycajny, a teraz prepac fakt prepac za vyraz tlk. Chvilku citaj dalej.
Mali sme psa, lebo sestra a mama chceli mat zvieratko. Cely den sedel na posteli v bytovke. Dva krat za den vencenie. Strava vyvazena, dostal to co sme mu na ociach videli,... v buducom zivote som chcel byt v jeho kozi. Za duhovy most odisiel po 15 rokoch. A tu by to mohlo koncit ako krasny happy end. Ale nekonci.
Bol to yorkshire terrier. kabelkac, bytovka, prachovka.... vsetci ich pozname. taky pes predsa nepotrebuje vela. Byt, stravu, vybeh dva krat denne a lasku. Co viac. Lenze ono je to terrier. Vo vnutri to bude vzdy ten nadrzany pes co rad lovi, duri, snori. Ano prisposobil sa. Ludom a ich zvykom. Ale nakoniec sa to prejavilo. Po par rokoch sa u neho objavili mocove kamene - operacia. Potom zvacsene srdce - lebo krizenie. Potom tlacenie srdca na pluca. Potom opat kamene - operacia. Potom jeho tvrba vody na plucach - v tomto obdobi bral viac liekov ako nasa babka. Opat kamene - neodporucali operaciu ale opat sme to riskli. Posledny rok bral kilogramy liekov, nevedel poriadne chodit a posledny mesiac uz nebudem opisovat lebo sa mi tisnu slzy do oci. Bol som pri nom ked odisiel.
Beznym chovatelom yorkshirakov sa malokedy podari dochovat 15 rocnych. Cize si mozem povedat, ze ja som lepsi. Ale je to omyl. Kazdy z tychto - profesionalnych chovatelov - ti povie, ze neodporuca ho chovat osamote, v byte,.... ze potrebuje vybeh, svorku, lovenie, hru,... Lebo vedia co potrebuju, ako boli vyslahteni, preco existuju. Ale aj tak si ich urcite videl ovela viac v nakupnych centrach v kabelke ako pri dureni malych lesnych zivocichov a vyhanani potkanov z domov (to bol ich ucel vyslachtenia, ta ich srst ich vlastne ma chranit pred zubami a pazurmi potkanov). Ludia si vyberu a chovatel moze "kecat" kolko chce.
Chces mat Atyopy? maj ich. chovaj tes sa. Chces ich mat v 30L. Jasne, je to uplne v poriadku. My len upozornujeme na fakty, ktore su prevzate od kolegov, vyskusane uz rokmi. Aby sme nerobili chyby, ktorych sa dopustili iny. Ak by sme mali byt uplne "spravodlivy k prirode", tak nikto z nas akvarko nema. Lebo to nie je prirodzene.
Tak isto ako pes v byte bude pre niekoho tyranie. Tak aj pestovanie bonsajov je pre niekoho priam krvilacne despoticke zabchadzanie so zivim tvorom. To iste sa ti bude diat aj pri tomto konicku.
A na zaver. To slovo ma byt konicek - sleduj to este je to aj zdrobnelina. S konicka sa nema stat "otrokarstvo". Ja verim, ze kto kolvek z nas prejavi uplnu uctu k tebe ak povies ze: Mam 4 Atyopy v 30L. Vodu im menim kazdy druhy den. Davam osmoticku vodu, specialne pripravovonu podla chemickeho rozboru ich domoviny. Filter mam externy v objeme asi 50 litrov a podla dlhorocneho skumania som im upravil prostredie podla biotopu, denne investujem do konicka asi tak dve hodiny aby bolo vsetko tip top. A vtedy ti nikto nic na toto nepovie.
To co ti tu radime a hovorime, ze kvoli tomu, ze v kazdom z nas je kus lenivca a zazivame kazdy den zivot s akvarkom. Nechceme len aby si zbytocne zazival tie zle skusenosti, co uz zazili iny pred tebou, ked to skusali a testovali. Ty uz nemusis.

Nic nepredavaj. Nereaguj zbrklo. Sadni a kochaj sa. Mysli si o nas mesiac, ze sme despoticky kreteni, co o tom h... vedia, lebo tebe to funguje. A potom prid. Pochval sa. Privitame ta.
Ten CO2 set je stale u mna a je pre teba. Ale zatial som ti nepisal. Preco? Lebo sa velmi sparas v akvarku. Stale nieco menis, pridavas, uberas,....(robil som to iste). Nechcem ti proste dat dalsiu vec do akvarka, kedze viem, ze by si to hned zapajal, ladil, testoval,.... Na vsetko je cas. A na akvarko zvlast. A uz to tu uzavrime. Dobre? Ked, tak sa presnume k spravam a tam to nejako prejdeme.

Loki

PS: S tou argumentaciou voci Raviolke si to prehnal. Budem sa cudovat, ak ti bude chciet este dobrovolne poradit.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod IringPalo » 25 Mar 2014 12:09 pm

Loki, tváriš sa ako keby ma poznáš od detstva a správaš sa, ako keby mi včera dali občiansky. Tvoj štýl písania je tu veľmi populárny. Pošleš niekoho totálne do kelu a je to zároveň vtipné. Bez nejakých emócií, možno sa tak môžeš správať ku svojmu synovi, ale tu na fóre voči mne si to prehnal a nie som žiadna urážlivka. Ak chceš niečo riešiť, napíš SS. Mám ti k tomu čo povedať, ale toto nie je môj štýl...
Práve naopak, ja na to nejdem s citom, ale dávam do toho rozum. Povedal si že v Eurovea je veľká krevetka, išiel som sa pozrieť, nehádal som sa dopredu, že tam nie je. Ale nebola, tak som ti nepovedal, že si hlúpy. Povedal som: tu sú fotky, pozrite sa ako to dopadlo. Namiesto toho, aby si povedal: sekol som sa, bola o tri centi menšia, tak ste s Giftzahnom začali s novým obchodom. Toto je hra, ktorá môže ísť do nekonečna.
Raviolka mi kedysi povedala, keď som kupoval Neritiny, že dve do môjho minička sú veľa a budú trpieť hladom. Prešiel mesiac, možno niečo viac, zbavil som sa rias, Neritiny tomu pomohli veľmi, a keď som videl, že začali strádať, včera som ich úspešne predal a inzerát som dal skôr ako táto diskusia vznikla - sám od seba. Takže nie je to ani zbŕkle, ani citové. Je to o tom, že som si vypočul argumenty pre a proti a som natoľko pokorný, že si uznám buď chybu, alebo, že má niekto iný pravdu.
To, ako sa Raviolka správa ku mne, alebo k iným, ako sa bude alebo nebude, nechaj na ňu. Ja nepopieram nikoho skúsenosti, ani nehovorím proti nikomu nič. Ak niekto povie svoj názor a dá sa to overiť empiricky meraním, a keď vyjde iný výsledok, nie to dôvod na urážanie sa. Pri rybách sa počíta dĺžka na litre. Urobil som to isté s krevetkou, aj keď si stále myslím, že pri atyopsise je to nezmysel a celú dobu som to tvrdil, lebo nepláva. Za toto sa naozaj nikto uraziť nemôže. Ak som sa niekoho dotkol, tak sa ospravedlňujem.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod cezar.milan » 25 Mar 2014 14:40 pm

Fúúú, chcel som tentokrát pomlčať, ale nemôžem. Pri rybkách sa nepočíta dĺžka na litre. Je to zastaralý mýtus, nieže sa urazíš. Ja to chápem, pretože tento mýtus je tak rozšírený, že ti to vyhodí každý vyhľadávač. Ten, kto to vymyslel, zabúdol, že rybky sa aj pohybujú, alebo bol predavač.
Ja sa musím Lokiho zastať, napísal to súper a je z toho cítiť, že je úplne na tvojej strane a chce ti pomôcť, ver mi je to tvoj človek.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod Maranella » 25 Mar 2014 15:26 pm

Loki, ako vždy, super čítanie a teda díky.
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod IringPalo » 25 Mar 2014 15:36 pm

Milan ty čítaš len text alebo sa aj snažíš pochopiť o čom sa tu bavíme? Rovnaká krevetka, dve rôzne veľkosti krevetky, dve rôzne veľkosti nádrže. Je to logické, jasné, nedá sa to napadnúť. Mojím cieľom nebolo hovoriť o tom, či je metóda cm na liter stará alebo nová, ale je to len sedliackym rozumom ukázané, že malá krevetka v malom akváriu má viac miesta ako väčšia krevetka vo väčšom akváriu. Ak robí niekto vedu, tak na dokazovanie používa extrém, mne sa toto často osvedčilo a použijem to aj teraz. Keď sa ti narodí cychlida veľkosti milimeter (aj keď v dospelosti bude z nej 15 cm ryba) v chovničke o objeme 30l spolu s inými 99 cichlidkami, tak im to vyhovuje a majú dosť miesta. Určite ich tam ale nenecháš do dospelosti, preto nemôže niekto povedať, že ich týraš. Toto je dôvod, prečo sa to celé začalo.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod Raviolka » 25 Mar 2014 15:57 pm

Palo, Loki to vůči tobě přehnal? Tak akorát neskonalou trpělivostí a laskavostí.
Tak já už připojím jen poslední komentář, protože mám dojem, že čím víc se ti člověk věnuje, tím méně vnímáš co chce říct a tím víc tě to rozčiluje (a ty víš, proč to píšu). Taková komunikace je zbytečná pro obě strany.

Tu větu jsem si vypůjčila, protože mě svou jednoduchostí nadchla. Takže opakuju:
Nerobime z nikoho blbca, nemame na to čas a ani chut.
Teď to může vyznít dvojznačně, protože opravdu nemám čas ani chuť pokračovat v téhle debatě. Ale rozhodně jsem do ní svůj čas neinvestovala proto, aby ses cítil jak blbec. Zkus uvěřit, že ani jeden člověk, co reaguje na tvá slova, z tebe blbce dělat nechce, a dokonce se ani nechce hádat, a dokonce to s tebou často myslí i dobře (no ano, někteří to myslí dobře i s těma krevetkama, ale to se nevylučuje). Jak prosté. A přitom je to pravda.

Už jsi tomu uvěřil? Aspoň na zkoušku?
…a napadlo tě teď, že nás může poněkud unavovat, když nás pořád naříkáváš z toho, že z tebe děláme blbce?
Tak se na to vykašli a v nějaké příští debatě můžeme mít daleko příjemnější a svižnější výměnu názorů bez toho, aby se kdokoliv urážel.

P.S. "Dôvod, prečo sa to celé začalo" je ten, že jsi doporučil do 30-litrového akvária 4x atyopsis, i když tam nemají šanci na normální život. Nepsal jsi nic o velikosti, nepsal jsi o tom, že tam budou jen na chvilku a že to pro ně je nevhodné. Naopak jsi napsal "budú ti ďakovat". To doporučení bylo naprosto zavádějící.
P.P.S. Pořizovat si živé tvory "než jim to bude malé" a nebo "než začnou strádat" a pak je prodávat… tomu já osobně říkám nedostatek zodpovědnosti. Zdůrazňuju slova já osobně a je mi skutečně jedno, jak se k tomu kdo postaví ve svém vlastním životě.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod Jozef I. » 25 Mar 2014 16:24 pm

Chcel som sa niečo dozvedieť o externych filtroch pre mini, ale nejak to už hodnu chvilu je debatka o niečom inom. osobne som inšpirovany zavesnym filtrom pre moje miniZnačku teraz neviem, ale inšpiraciu som prevzal od Caimana a jeho vytuningovaneho filtra pre 20L akva. Ak najdem odkaz, hodim.

A čo sa tyka tejto vašej debatky, tak obdivujem vašu trpezlivosť.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod IringPalo » 25 Mar 2014 16:32 pm

Hneď v ďalšom príspevku som povedal, že je to veľa a ak by sa príspevok dal zmazať dodatočne, tak by som to urobil. Dal som zlú radu užívateľovi, za čo sa ospravedlňujem a každý kto si čítal našu diskusiu tak to určite pochopil, že sa mojej rady držať nemá. Svoje atyopsisy predám a už si nikdy nekúpim zviera, ktoré by sa u mňa mohlo cítiť zle, keď vyrastie. Akvaristiku nerobím aby som sa staval do pozície pána nad prírodou, ale aby som ju obdivoval. Chybný príspevok si priznávam a prosím admina, aby ho vymazal.
Pred kúpov atyopsisov som sa poradil s odborníkom a je fakt, že nie všetci majú na rovnaké veci rovnaký názor a je ťažko laikovi začiatočníkovi posúdiť, komu dôverovať a komu naopak nie. Určite som ich nekupoval s tým, že ich neskôr predám alebo vymením a súhlasím s Raviolkou, že kupovať niečo s tým, že to dám potom preč nie je správne. V čase keď som Neritiny kupoval sa u mňa cítili ako v raji, lebo rias bolo nadmieru dosť. To, že riasy ustúpili ma samého prekvapilo a to, že som ich predal bolo podľa mňa zodpovednejšie ako ich tam nechať.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.