Odkaľovacia (čistiaca) hadica



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Odkaľovacia (čistiaca) hadica

Odoslaťod Lykke_til » 25 Máj 2014 10:31 am

Zaujima ma aku pouzivate hadicu na odkalenie dna v akva ? Ja mam doslova "hadicku" s vnutornym priemerom 8mm a vonkajsim 13mm. Ked s tym zacnem odkalovat tak to taha bordel len minimalne skoro vobec. Rozmyslal som kupit nieco s vnutornym priemerom 19mm a vonkajsim 25mm. Len ci to nebude potom tahat az moc ze zacne "cucat" aj strk. Hlavne nech to sedi na PET flasu.

Obrázok
Obrázok používateľa
Lykke_til
 
Príspevky: 15
Obrázky: 1
Založený: 23 Mar 2014 13:25 pm
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: Odkaľovacia (čistiaca) hadica

Odoslaťod Jozef_L » 05 Jún 2014 13:10 pm

Kup si tu odkalovacku z obchodu. Stoji to par korun a nema zmysel to vobec vyrabat.
Obrázok používateľa
Jozef_L
 
Príspevky: 868
Obrázky: 14
Založený: 10 Aug 2012 08:36 am
Bydlisko: Nitra

Re: Odkaľovacia (čistiaca) hadica

Odoslaťod Maja » 05 Jún 2014 15:53 pm

Odkalovanie z povrchu substrátu som už nerobila asi 12 rokov (odkedy mi Viridis poslal skupinku Vežoviek malajských :)). Kým stihnem prísť s hadicou k akváriu, pohne sa dno a bodel je preč a už je len na predstave ako vežovky robia "mňam, mňam, mňam, to sú dnes delikatesy". Odkalujem zvonom, zakúpeným za 200 korún z obchodu, s tým, že priložim kolmo, nasajem komplet všetko, nechám nech sa to popretáča, jemný detrit-odpad to vcucne, no kamienky nie, zdvihnem a obsah klesne a tak postupne pracne do zbláznenia. Zvony mám 3 druhy/veľkosti- podľa veľkosti akvária a zrnitosti substrátu.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Odkaľovacia (čistiaca) hadica

Odoslaťod kocur_82 » 05 Jún 2014 19:08 pm

od založenia akvária (5 mesiacov) neodkalujem vobec, nieco na dne je, ale nehromadi sa to, je toho stale tolko isto a krevety to stale riesia, myslim, ze neprerybnene akva odkalovat netreba, ale mozno sa mylim a skusenejsi ma opravia.
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Odkaľovacia (čistiaca) hadica

Odoslaťod cizmonster » 18 Jún 2014 09:23 am

Odkaľujem vlastnoručne vyrobeným odkaľovačom z 0,5 l PET fľaše štvorcového prierezu (Aloe Vera drink), hadice (16/22), pákového ventilu zaisteného SK páskou. Hrdlo PET fľaše presne sedí na hadicu. Je možné použiť aj inú fľašu, ale mne sa osvedčila práve štvorcová, nakoľko sa s ňou dobre odsáva v rohoch akvária. Skúšal som väčšie fľaše ako, 0,5 l ale paradoxne mi čistenie trvalo dlhšie a odsal som pomerne viacej vody k detritu. :)

Hadicu (16/22) som kúpil v Inkure - Martin (http://www.inkur.sk)

Obrázok
Obrázok používateľa
cizmonster
 
Príspevky: 14
Založený: 11 Máj 2009 09:21 am
Bydlisko: Martin


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.