Jebao 304 Externy filter



Ak mate doma výrobok o ktorom chcete napísať recenziu

Jebao 304 Externy filter

Odoslaťod djwiktor » 20 Júl 2014 17:18 pm

Takze, uz preslo nieco cez pol roka odkedy som kupil za vyhodnu cenu spod ruky externy kanistrovy filter JEBAO 304.
Odvtedy je nahodeny na mojej 112tke kde su prevazne iba gupky, nejaka mrenka a male ancistrusy.

Dnes som ho po vyse pol roku cistil, nakolko jeho prietok sa uz rapidne znizil (mozno tak 10% povodneho. )Tak pisem daku tu recenziu.

Zvonka filter vyzera v pohode, je celkom pevny, nic nevrzga, plasty na zamykanie hlavy su tvrde a pevne. Nadoba je zelena, mierne priehladna (priehladna je len ked je prazdna). Ako som uz pri kupe spominal (jebao-304-t15547.html?hilit=jebao) , hadice boli spociatku velmi tvrde, co vsak teraz v tychto teplach je presny opak - hadice su mekke, da sa s nimi normalne pracovat bez obav zo zlomenia spoja.

V sade pre filter je molitan, filtracne valceky, filtracna vata a samozrejme kose, ktore sa vdaka vysuvacim ruckam lahko vyberaju aj skladaju do vnutra filtra. Ja momentalne pouzivam zostavu -> Hrube valceky, hruby molitan nakrajany na kocky, tenke valceky, jemny molitan vkuse. Takto to vydrzi dlho bez zanasania.
Taktiez su v sade hadice, a zda sa mi ze aj rozstrekovacia rampa - ja som ju nemal, tak som kupil Eheim ktora pasovala bezproblemov.

Filter pri behu je tichy, mam ho asi 1,5m od hlavy v izbe kde spim, takze ziaden problem. Samozrejme na zaciatku to trva tak hodinu az den, kym sa vsetok vzduch spod hlavy dostane von, najme pri prvom spusteni, neskor pri cisteni a znovu spusteni je to do hodky uz tiche.

Takze nejake tie plusy :
Filter je tichy.
Nizka cena.
Velka filtracna kapacita.
Prislusenstvo potrebne na spustenie je v baleni.
Paka na regulaciu prietoku je integrovana v hlave.
Integrovana pumpa na rucne nasatie vody

A bohuzial aj minusy :
Hadice su hrube a pri kupe a prvom spusteni su velmi tvrde, az ma clovek pocit ze s nimi odtrhne spojky na hlave. Nastastie su plasty dostatocne kvalitne,takze znesu nejake to hrube zaobchadzanie. Hadice casom zmeknu, potom je to uz ok.

Integrovana pumpa - nasatie vody s nou do filtra je nejake nedoriesene - pumpa straca tlak, hoci su v nej nove tesnenia, teda je velmi velky problem nasat vodu do filtra, najme ak ma clovek v akvarku menej vody ako je vyska akva - napriklad ja mam akva len do cca 80% vysky. Dalsia vec ohladom pumpy - po par mesiacoch ako keby tesnenia v nej stvrdli, alebo take daco - pumpa pri stlaceni vrzga, pripadne ostane zaseknuta v stlacenej polohe a pomaly len vylezie spet. Mozno to vsak je len u mna nejaky vadny kus.

A asi dost minus podstatny - pri cisteni filtra - treba vybrat nasavaciu hadicu z akvaria - a nechat filter nasat vzduch - teda vytlacit vodu z filtra von - iba tak sa dosiahne to, ze hlava ostane uz bez vody a je potom mozne je bezproblemov oddelit od telesa filtra - ak by sa nenasal vzduch, nebolo by mozne otvorit filter a dat hlavu prec, pretoze aj pri uzatvoreni regulatora prietoku zostane vo filtri dost velky tlak vody na to, aby pri otvoreni hlavy vystrekla vsetka po podlahe. Tu je vidiet, ze je dobre dorobit si uzatvaracie ventily priamo na hadice - tak aby bolo mozne uzavriet aj akva, aj filter a potom filter odniest do vane a tam az otvorit a vyliat vodu.


Inak som teda s filtrikom spokojny, filtruje dobre, nezanasa sa velmi rychlo ( zalezi od zostavy filtracnych materialov), je tichy a za dobru cenu.
djwiktor
 
Príspevky: 189
Založený: 09 Júl 2013 07:39 am
Bydlisko: Dolny Chotar

Reklama

Naspäť na Recenzie výrobkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.