umele rastlinky



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: umele rastlinky

Odoslaťod Milan666 » 24 Apr 2013 19:25 pm

Pred piatimi rokmi neboli informácie zavesené všade, tak ako teraz
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: umele rastlinky

Odoslaťod TTjopo » 24 Apr 2013 21:37 pm

Aj pred piatimi rokmi toho bolo na nete uz dost nehovoriac o odbornej literature ktora je na svete dlhsie ako sam internet.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: umele rastlinky

Odoslaťod thinursa » 25 Apr 2013 21:28 pm

pred piatimi rokmi som si myslela, že akvárko nejakú extra starostlivosť nevyžaduje,
že podstatná je čistá voda, primerané kŕmenie, rastlinky... ale časom a získavaním skúseností
sa učím a preto som aj tu. Žiaľ, odbornú literatúru doma nemáme, mala som požičanú z knižnice,
ale z toho som teda múdra nebola, už si ani nepamätám autora a názov. Tak len na vysvetlenie.
Okrem toho, pracovala som na smeny, veľa času ani chuti na štúdium nebolo, vyše roka pracujem
"normálne" :) a tak mám aj viac času na štúdium teórie a porovnávania a získavania nových informácií.
Ďakujem.
Obrázok používateľa
thinursa
 
Príspevky: 27
Založený: 18 Apr 2013 16:21 pm
Bydlisko: Trnava

Re: umele rastlinky

Odoslaťod cezar.milan » 16 Jún 2014 21:04 pm

Taký príbeh o tom ako to môžme urobiť hneď od začiatku
http://www.flickr.com/photos/24644539@N ... otostream/
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: umele rastlinky

Odoslaťod cipik » 16 Jún 2014 23:18 pm

to radsej akva bez rastlin ako z umelymi plesknut tam daku peknu skalu daky koren normalny riecny strk ne farebny cirkus (inac zauimalo by ma cim to farbia?) a mas hotovo
cipik
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Feb 2014 18:07 pm

Re: umele rastlinky

Odoslaťod cezar.milan » 17 Jún 2014 18:53 pm

Zaslúžiš si pochvalu! Vieš, že 90% začínajúcich začína práve umelými?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: umele rastlinky

Odoslaťod TTjopo » 17 Jún 2014 19:00 pm

90% to snad nie to si trochu prehnal
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: umele rastlinky

Odoslaťod cezar.milan » 17 Jún 2014 20:31 pm

TTjopo napísal:90% to snad nie to si trochu prehnal

Divil by si sa
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: umele rastlinky

Odoslaťod frank01 » 02 Júl 2014 14:00 pm

som v akvaristike novacik a chcel by som si zalozit nejake pekne akvarko. na nete je inspiracie dost a ked tak pozeram na tie akvarka tak vidim ze niekto ma peknu bujnu vegetaciu a niekto ma len 1-2 rastlinky..tak by ma zaujimalo do akej miery su pre rybky potrebne v akvarku zive rastlinky.. dost casto citam o problemoch s ich rastom kvoli nedostacujucemu svetlu (akva sety
takze (co by som nerad) moze mi akvarko fungovat aj s len umelymi kvetinkami??
frank01
 
Príspevky: 1
Založený: 02 Júl 2014 13:35 pm

Re: umele rastlinky

Odoslaťod mosfet » 02 Júl 2014 14:56 pm

Pravdu povediac, aj mne radili začať s umelými rastlinkami - no nepáčilo sa mi to. Nemám rád nič umelé. Tak prvé čo ma napadlo bolo pochodiť predajne kde predávajú ryby. A prišiel som na to do ktorých obchodou ani nepáchnuť, no našťastie sa našli dva obchody kde pracovali ľudia ktorý vedeli čo robia a boli ochotný poradiť ( malo to hlavu aj pätu ). Potom som sa ešte informoval cez známich čo majú akva a tak som sa dozvedel o akva.sk :idea: . Najprv som takisto položil zopár blbých príspevkov (resp. otázok ) takisto som bol upozorňovaný, no časom a čítaním som pochopil systém a aj ako pracovať s akváriom. Selektujem si príspevky a robím si z toho vlastný názor ( neviem či ten správny :angel: no vlastný ) a po 7 mesiacoch od založenia akva som si uvedomil jednu vec : asi to už robím správne - lebo trávim s údržbou menej času a viac si ho môžem obzerať a zbadal som že až teraz nabralo rovnováhu ( aspoň sa mi zdá :wink: 8) ).
Takže som sa rozpísal a vlastne som len chcel povedať : Zbiro - drž sa a nevzdávaj to - je to krásne. Rob všetko čo uznáš za správne no selektuj hlúpe - ako aj prehnané rady. Ale hlavne rob to s láskou a to akva ti to vráti.
Držím palce :wink:
Obrázok používateľa
mosfet
 
Príspevky: 230
Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm
Bydlisko: Košice

Re: umele rastlinky

Odoslaťod mosfet » 02 Júl 2014 15:00 pm

frank01 napísal:som v akvaristike novacik a chcel by som si zalozit nejake pekne akvarko. na nete je inspiracie dost a ked tak pozeram na tie akvarka tak vidim ze niekto ma peknu bujnu vegetaciu a niekto ma len 1-2 rastlinky..tak by ma zaujimalo do akej miery su pre rybky potrebne v akvarku zive rastlinky.. dost casto citam o problemoch s ich rastom kvoli nedostacujucemu svetlu (akva sety
takze (co by som nerad) moze mi akvarko fungovat aj s len umelymi kvetinkami??

teoreticky fungovalo , no páčilo by sa ti ísť do lesa na huby a tam by bol umelý strom , ker , huba ...
mne osobne nie , a preto do akvárka buď živé rastlinky alebo žiadne. Umelé určite nie.
Obrázok používateľa
mosfet
 
Príspevky: 230
Obrázky: 2
Založený: 06 Jan 2014 23:06 pm
Bydlisko: Košice

Re: umele rastlinky

Odoslaťod cezar.milan » 02 Júl 2014 19:29 pm

Živé rastliny sú potrebné pre rybky, no viac by som apeloval na nás akvaristov. Sú to práve rastliny, ktoré nám slúžia. Rovnováha v akváriu s pomocou rastlín nastáva rýchlejšie a čo je hlavné je stabilnejšia, Rastlinky vyrábajú kyslík potrebný pre rybky ale aj pre užitočné baktérie. Užitočné baktérie menia nebezpečné látky (čpavok, dusík) na živiny pre rastliny. No a rybky tie nebezpečné látky produkujú. Sú aj iné veci, ktoré hnijú a rozkladajú sa (zbytky potravy napr.)
Takže je to taký kolobeh, ktorému sa tiež hovorí rovnováha. Naviac ušetríš na elektrine (vzduchovací motorček) a lepšie sa spí ak ten motorček nevrní.
Teraz sa hrajem s mini akváriami, kde na spodok dávam íl, zeminu spod ihličnatých stromov. Dal som na spodok 1cm vrstvu a utlačil, na to som dal lacný kremičitý piesok a na vrch som dal Teramol ( môže byť aj liapor). Nasadil som rastliny, zalial vodou a nechal zabehávať cca 7 týždňov bez rýb. Sú tam nenáročné rastliny, anubias, microssorium pteropus, cryptokoríny. Tým stačí priemerné osvetlenie, resp. na jednom nemám svetlo vôbec, no je pri okne.
Takže vidíš "frank01" dá sa aj za minimálne náklady. Všetko záleží od našich nárokoch
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: umele rastlinky

Odoslaťod jamessmith092 » 24 Júl 2014 11:46 am

S týmito umelé kvety bude mať vždy problémy. Prečo to neskúsite skutočné rastliny, ale tie umelé lepšie pracovať a zostať na dlhú dobu, je dobré ich mať. Môžete sa pokúsiť s tie skutočné.
jamessmith092
 
Príspevky: 5
Založený: 22 Júl 2014 13:31 pm
Bydlisko: canada

Re: umele rastlinky

Odoslaťod TTjopo » 24 Júl 2014 19:09 pm

Nečakal som že tento portál navštevujú aj z inych krajin ako Slovensko,Česko a Polsko
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: umele rastlinky

Odoslaťod cezar.milan » 24 Júl 2014 20:58 pm

Treba si to vážiť, či?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: umele rastlinky

Odoslaťod marlo » 24 Júl 2014 21:37 pm

ja mysliím ,že áno
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: umele rastlinky

Odoslaťod peter-trnava » 25 Júl 2014 06:57 am

jamessmith092 napísal:S týmito umelé kvety bude mať vždy problémy. Prečo to neskúsite skutočné rastliny, ale tie umelé lepšie pracovať a zostať na dlhú dobu, je dobré ich mať. Môžete sa pokúsiť s tie skutočné.

Hi James, welcome in our forum, its not common to see here ppl from Canada :pivo:
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: umele rastlinky

Odoslaťod Mravec1 » 25 Júl 2014 11:54 am

Vazit v akom zmylse? Urcite je to fajn, na zahranicnych forach sa nikto nestara kto je odkial, podstatny je spolocny zaujem.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Obrázok používateľa
Mravec1
 
Príspevky: 36
Obrázky: 7
Založený: 30 Jan 2005 17:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: umele rastlinky

Odoslaťod vincent van gogh » 25 Júl 2014 12:10 pm

Mravec1 napísal:... na zahranicnych forach sa nikto nestara kto je odkial, podstatny je spolocny zaujem.

To áno.Ale Slovensko je predsa len taká milovaná,malá dedinka.V údolí.....malé domčeky. :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: umele rastlinky

Odoslaťod triscene » 25 Júl 2014 13:22 pm

A hlavne zahranicne fora su v anglictine a tam tak aj kazdy komunikuje. Ocenujem to ak to nie je nejaky bot, ale ten odkaz ktory napisal do viacerych vlaken je niekedy zmatkovy a moze len cloveka pomylit.

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: umele rastlinky

Odoslaťod Mravec1 » 25 Júl 2014 17:03 pm

Tak pouzil translator, z toho malo kedy vylzeze nieco rozumne. Preto by bolo lepsie, ak by to dal rovno po anglicky :) Ale snaha o slovencinu sa ceni 8) Pisem na francuzske, nemecke a izraelske fora a vacsina akceptuje anglictinu v pohode kedze nie som native speaker a bolo by to zmatocne. Ale su take kde je jazyk pre forumdany a musi sa respektovat... Neviem ako je to na akva :)
Obrázok používateľa
Mravec1
 
Príspevky: 36
Obrázky: 7
Založený: 30 Jan 2005 17:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: umele rastlinky

Odoslaťod M.i.s.o » 25 Júl 2014 22:15 pm

anglicstina by bola v tomto pripade urcite lepsia, do translatora si to moze dat potom kazdy, ...neviem preco by mala byt ang pre forum problem, ak sa najde dost ludi co na to vie reagovat a tazajucemu to staci ...
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.