nenáročná rastlina



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod cezar.milan » 13 Aug 2014 18:24 pm

Určite ti nebudem oponovať a ani nechcem samozrejme :) Ja mám takú skúsenosť, že kým si "zvykne", tak mu to trvááááá, ale keď začne rásť, tak naozaj robí radosť
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Reklama

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod IringPalo » 13 Aug 2014 20:40 pm

Dufam ze nebudem mimo temy. Mam vallisneriu natans podla stitka, velmi tenke listy, len mam ju asi od februara a je stale rovnaka. nehynie ale ani nerastie. skusal som ju hlbsie zasadit, ked som ju naposledy skratil tak uz vobec nerastie a ostala taka kratka. dost mi to vadi. chcel som ju do pozadia hlavne kvoli tomu ze v minicku by hrubolista dvojmetrova vallisneria vyzerala zle. tato natanska by mala byt nenarocna a dari sa jej uplne najmenej zo vsetkych rastlin co mam. ma niekto podobnu skusenost? pripadne mi poradte nieco podobne, nejaku vysoku stihlu travu, co nie je moc narocne.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod Hryzo » 13 Aug 2014 21:22 pm

splnas cca vsetko?

http://akvapedie.cz/zakruticha-natans_v ... v.-natans/ - nieje to presny navod ale zaklad snad ano
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod cezar.milan » 13 Aug 2014 21:38 pm

Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod IringPalo » 14 Aug 2014 06:10 am

ta moja vyzera inak, asi takto, hlavne oproti inym vallisneriam ma uplne tenucke listy, myslim uzke.
mozno lepsia fotka
http://www.rostlinna-akvaria.cz/akvarij ... var-natans
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod IringPalo » 14 Aug 2014 06:14 am

co sa tyka sagittarie moc sa mi nepaci. viac by som chcel asi Eleocharis sp. 'Xingu ale asi sa neda len tak zohnat
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod Hryzo » 14 Aug 2014 13:17 pm

Ele­ocha­ris aci­cu­la­ris som kupil v BA od jedneho cloveka .. inzerat mam v teme a ako vyzera je tiez v teme na fotke
hryzo-prerabka-54l-t15844.html

lenze ta je narocna podla reakcii ludi ... u mna jej zatial moc nadeji nedavali
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod vincent van gogh » 15 Aug 2014 16:39 pm

IringPalo napísal:... skusal som ju hlbsie zasadit, ked som ju naposledy skratil tak uz vobec nerastie a ostala taka kratka....


Mám podobnú variáciu,Vall. nana a tej hlbšie zasadenie nerobilo dobre.Naopak,trochu ju povytiahnuť.Nestrihám ju,akurát oddelím celý list .Rastie a rozmnožuje sa v pohode,bez špeciálnch nárokov.
Druhá vec je,či sa s polmetrovými listami hodí do mini.

Alternatívou by mohla byť aj Eleocharis Vivipara...len je otázne,či spĺňa podmienky "nenáročnej" rastliny......(vrátene údržby :) )
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod IringPalo » 16 Aug 2014 22:07 pm

No ked to povie Vincent tak ju povytiahnem. inak jedna zacala pustat nove listy a tie su uz po hladinu. tie co som odstihol maju na konci hnedy pasik a nerastu uz asi mesiac mozno aj viac a tie listy ktore som odstihol a zasadil koren nepustili, len zacali po mesiaci blednut, ked ich vytiahnem tak spodok je uplne cierny a list je pri spodku bledy. nuz neviem :)
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod robo79 » 16 Aug 2014 22:40 pm

Hryzo napísal:Ele­ocha­ris aci­cu­la­ris som kupil v BA od jedneho cloveka .. inzerat mam v teme a ako vyzera je tiez v teme na fotke
hryzo-prerabka-54l-t15844.html

lenze ta je narocna podla reakcii ludi ... u mna jej zatial moc nadeji nedavali


Skus Scirpus cernuus - predavaju ju ako jazierkovu rastlinu, je podobna, ale o dost vacsia ako Eleocharis, skor do pozadia, da sa pestovat aj emerzne, mne v jazierku rastie krasne velky trs, ciastocne nad hladinou a ciastocne pod. Trs som rozdelil na 1/2 a dal som aj do akvaria ako pokus. Aj tam sa jej celkom dari len krajne listy zozltli, ale to asi tym, ze som trs nesetrne oddelil, lebo mal huste korene a krajne listy ostali asi bez korenov. Ale inac je zatial ok. Vsak uvidim o mesiac ako sa jej dari.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod vincent van gogh » 17 Aug 2014 12:55 pm

IringPalo napísal:... a tie listy ktore som odstihol a zasadil ...

Počkať.
Rozumiem tomu tak,že si ustrihol list a ten znovu zasadil? (určite si to tak nemyslel,len z napísaného to môže evokovať aj tento postup) Takto to nemôže fungovať.Rozmnožovanie výlučne cez odnože.......(či ako sa to správne nazýva :) )
Podobne je to pri strihaní.Na mieste "odstrihnutia" listu....rast končí a zvyčajne začne odhnívať.Preto sa neodporúča ju strihať,ale odstranovať celé listy.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod IringPalo » 17 Aug 2014 18:11 pm

Hej, ja som to tak spravil. List som odstrihol v polovici s tym ze potom dorastie a to odstrihnute som zasadil. U stonkoviek to funguje krasne, myslel som ze vallisnerka tiez tak pojde, niekto mi to aj poradil. Mh, tak to ju uz nebudem strihat. Takze preto mi tie konceky zhnedli a nerastu. Dik Vinco.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod Loki12 » 17 Aug 2014 22:52 pm

ahoj.
možno nejaky florolog to povie lepšie a odbornejsie. Ale:
U stonkoviek to funguje pretože strihas stonku. Ale nie list. Pri valisnerii si vlastne prestrikol samotný list. Tam rastliny nemajú bunky pre tvorbu korenov a nových vyhonov.To ma len stonka alebo konariky.
musís kuknun vždy rastlinku a podľa toho rozmnožovať.

Valisneria a iné trsovky, sa rozmnozuju delenim na trsiky, lebo medzi korenom a listom uz nie je stonka.

takto si to rasliny vymysleli.
Loki
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod Luker13 » 11 Nov 2015 11:07 am

Ludia mate skusenosti s rastom nenarocnych rastlin v tieni? Myslim to tak, ze pod korenmi alebo inymi rastlinami. Chcem vyplnit miesto pod korenom a je tam mierny tien a rozmyslam nad moznostou tam nasadit anubias. Skusam to s kryptokorynu ale ta stagnuje.
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod spider30 » 11 Nov 2015 18:52 pm

Mne sa kryptokoryny rozrastli aj pod korenom. Tiez stagnovali,zhodili listy a pustili nove. Teraz rastu ako z vody :D
Obrázok používateľa
spider30
 
Príspevky: 469
Obrázky: 12
Založený: 07 Feb 2012 12:21 pm
Bydlisko: okr.Spisska Nova Ves

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod hooopy » 11 Nov 2015 19:17 pm

kryptocoryne je rastlinka, ktora pomerne dlho vytvara korenovy system. patri do skupiny rastlin, ktopra ma silnu korenovu sustavu. kym si ju nevytvori, neposiela takmer ziadnu energiu do rastu hornej " nadzemnej" casti. podobne sa spravaju vsetky rastlinky, ktore maju silny koren.
Takze sa po zasadeni moze chvilku zdat, ze stagnuje, ale chce to cas. samozrejme za predpokjladu, ze akva je normalne fungujuce, prpadne ma v substrate dost zivin. korenovym rastlinkam sa odporuca nejaka " injekcia ku korenom" castokrat v podobe hnojivovych tabletiek.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod Luker13 » 11 Nov 2015 22:32 pm

hej o kryptach viem svoje uz ale je jasne, ze pokial rastlina nema dostatok svetla, tak rast jednoducho nebude. ta kryptokoryna co je pod korenom tam az tak vela svetla nema a teda ci by tam aspon anubias rastol alebo ci je nejaka rastlina ozaj burina, co by tam rastla?
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: nenáročná rastlina

Odoslaťod vincent van gogh » 12 Nov 2015 10:18 am

Luker13 napísal:Ludia mate skusenosti s rastom nenarocnych rastlin v tieni? Myslim to tak, ze pod korenmi alebo inymi rastlinami. Chcem vyplnit miesto pod korenom a je tam mierny tien a rozmyslam nad moznostou tam nasadit anubias. Skusam to s kryptokorynu ale ta stagnuje.

Anubias barteri v. nana určite.....podla mna.Ale skus hodiť foto,že o čom je reč.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.