Garra Rufa



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Garra Rufa

Odoslaťod cezar.milan » 18 Júl 2014 23:14 pm

NO2 je najlepšie na nule, ale NO3 na minime je už diskutabilné, takže im never
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Reklama

Re: Garra Rufa

Odoslaťod Hryzo » 19 Júl 2014 12:39 pm

tak bol som na dalsej navsteve obchodiku aj s fotakom a fotkami a bol tam nielen majitel ale aj nejaky dalsi jeho kamarat akvarista a zhodli sa na bakterialnom povode neprijemnosti

dostal som (kupil) sera baktopur s varovanim na presne davkovanie takze odmeral som cca presne litraz vody (od hornej hranice strku po hladinu) a vyslo mi cca 115 litrov vody takze som dal 2 a maly kusok tablety - 1 tableta na 50l. verim ze to pomoze. nejake pripadne rady? dakujem za strpenie so mnou :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Garra Rufa

Odoslaťod Hryzo » 20 Júl 2014 16:50 pm

tak len doplnenie infa ako sa to vyvija ...

jedna garra .. ta co bola na tom najhorsie bola rano mrtva a ostatne si na nej celkom pochutnali kedze som ju vyberal uz len hlavu s kuskom chvosta spojenu chrbticou a este sa na nej pasli ...

celkovo sa mi garry zdaju trosku agresivnejsie ako na zaciatku a vidam celkom casto male a kratke ale o to agresivnejsie bitky medzi sebou, castejsie aj nahanaju endlerky ako keby skusali ci niesu slabe a nedaju ich dole :(

jedna este celkom polihuje, ma trosku zvacsene brusko (supiny neodstavaju ani nema vypulene oci tak vondatelka to snad nieje) a rychlejsie dycha takze cakam ci to prezije do rana ale ostatok vyzera zatial v celkom dobrej kondicii
pokracujem v liecbe sera baktopur-om ... v utorok menim pol nadrze a uvidim ako na tom budu

mozno jedna otazka .. niekde tu na fore som cital ze niekedy sa voda ani nenechava odstat ak su v akva problemy bo chlor moze dopomoct k liecbe (tak nejak som si to zhrnul v hlave) ... mam to tak spravit aj ja alebo radsej kedze baktopur nici aj dobre bakterie neprudit akva este viac a radsej to nechat odstat ... pravdaze po vymene nalejem aquasafe nech sa to zacne davat nas5 do poriadku
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Garra Rufa

Odoslaťod cezar.milan » 21 Júl 2014 13:16 pm

Vždy po liečbe sa vymení 50% vody a do filtra sa na 48h dá aktívne uhlie. Do budúcna, naozaj si kúp kvapkovy test NO2, pretože toto ak je vo vode, tak zlýháva imunitný systém u rýb a tie potom bojujú s kadečím
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Garra Rufa

Odoslaťod Hryzo » 24 Júl 2014 17:18 pm

takze boj nadalej pokracuje a vyzera to ze sa to zlepsuje ale este stale nemam vyhrate a v piatok zacinam po 3 dnovej prestavke dalsie kolo s baktopurom ...

dnes mi odisla 6ta rybka ktoru som mal nastastie uz 2 dni v karantene len sa chcem spytat -
rybkam sa uz supiny nezhorsuju ani ranky takze tam je to asi lepsie ale aj ta co odisla teraz ako posledna bola strasne nafucana
neviem co to je za potvoru ale ... rybky najprv trochu opuchnu co sa im casom stale zhorsuje, zacnu byt pasivne, skryvat sa, polihavaju, prestanu zrat a potom uz len cakaju na koniec s tym ze brucho potom maju take velke ako cele telo predtym. teraz ked pozrem do akvaria vidim dalsie 2 s mierne zvacsenym bruchom (od vcera sa im to tusim nezhorsilo) ale su stale aktivne takze okrem bruska nic viac zatial. pointa otazky je ci ich mam dat do karanteny do 5l pohara so vzduchovanim (pravdaze voda odstata viac ako 24 hod) alebo cakat a nechat ich tak a len pozorovat. nechcem ich zbytocne stresovat ale nechcem ani riskovat pokracovanie choroby u dalsich. keby ale mala zvacsene brucho len kvoli ikram bol by to pre nich zbytocny stres.

ked sa nafuknu supiny im neodstavaju ani oci nevystupia takze vodnatielka by to nemala byt ale aj tak nakoniec umru takze neviem. viem ze je to skor moralna dilema k rybkam kvoli ich stresu ale neviem sa rozhodnut :(
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Garra Rufa

Odoslaťod cezar.milan » 24 Júl 2014 18:39 pm

Bude to vodnatielka a tá sa skoro nedá vyliečiť. Poslať do večných lovišť :(
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Garra Rufa

Odoslaťod Hryzo » 24 Júl 2014 22:06 pm

jednu sme sa s drahou zhodli ze je asi chytena tiez tak sla hned do karanteny ... ta druha je zatial v pohdoe cula a pekna, brucho sa jej nezvacsuje tak verim ze je skor breza ako chora ...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Garra Rufa

Odoslaťod Hryzo » 27 Júl 2014 12:26 pm

tak ta v karantene odisla, vcera rano som ju splachoval a uz som myslel ze to zacina byt pod kontrolou kedze sme 3 dni nenasli ziadnu novu a hop - dojdem domov z prechadzky a dalsia potvora nafuknuta .... ma z toho porazi ... kedy to skonci
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Garra Rufa

Odoslaťod cezar.milan » 27 Júl 2014 16:50 pm

Založil si si tú tému a v tej sa to dosť zle číta. Čo testy vody?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Garra Rufa

Odoslaťod Hryzo » 28 Júl 2014 10:15 am

testy vody boli v poriadku a dfalsie budem robit az v stredu ked skonci druhe kolo liecby baktopurom
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Garra Rufa

Odoslaťod Hryzo » 29 Júl 2014 21:37 pm

tak dlsie 2 rybky dole (jednu umlatili z hladu kedze mali post kvoli liecbe a nezvladla to a druha bola nafuknuta zase jak hovado - vyse 2 dni uz v karantene) .... k tomu su dalsie 2 v karantene jedna 2 dni bo bola totalne vyblednuta a pasivna, terza uz badat mierne nafuknutie, druha sla do karanteny dnes bo sa od vcera nafukla ... uz nadobudame pocit ze pojdu postupne vsetky ...

tu nafuknutu co umrela som aj skusil pitvat - ikry to neboli (len pre istotu som si chcel byt isty) a ked som do nej vliezol hned z casti splasla ... inak skolabovala behom hodinky jednu chvylu cula ako nic a do hodiny hore bruchom

dalsi test vody bude asi vo stvrtok - mal by sa dojst chlapik z akva obchodu pozriet tak to rovno s nim hned aj otestujem, dnes sa aj tak neoplati (myslim) menil som po liecbe polku vody
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Garra Rufa

Odoslaťod Hryzo » 02 Aug 2014 08:35 am

trosku z ineho sudka

zatial som sa nedostal k odpovedi na jednu otazku ktora ma zaujima tak skusim ci niekdo nebude vediet.

viem ze garry musia byt v hygienickej nadrzi ked sa maju pouzivat na okusovanie, viem aj co znamena hygienicka nadrz, zaujima ma vsak jedna vec a to:
musia byt garry od zaciatku do konca v tej hygienickej nadrzi alebo ich mozem chovat v normalne zariadenom klasickom akvariu so strkom rastlinami a tak kde ich chcem "snad" aj rozmnozovat a potom ich napriklad cez nejaku medzikarantenu presunut do hygienickeho akva a po case moct zacat "pouzivat"?

snad som to napisal zrozumitelne a snad sa najde niekdo so skusenostami na odpoved. dakujem
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Garra Rufa

Odoslaťod Hryzo » 03 Aug 2014 21:30 pm

tak akvarium poriesene v ramci moznosti, hodnoty by mali byt teraz v poriadku ale rybky tam este niesu. v utorok budem volat s panom z obchodu ako sa mu dari s liecbou a ci este nejaka vobec zije :p a kupim si test nech viem na com som. zatial sa akva ustaluje a uvidim dokedy bude mat rybicky on u seba dovtedy to je pre nas len dobre
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Garra Rufa

Odoslaťod orangefear » 10 Sep 2014 00:12 am

Cauko, niekde som cital, ze rybky by sa mali chovat v rovnakej nadrzi v akej sa pouzivaju na liecbu/pedikuru. Kvoli stresu/vode/atd.
Dalej sa chcem opytat ako si s chovom pokrocil ?:) celkom ma to zaujima, dakujem.
orangefear
 
Príspevky: 1
Založený: 10 Sep 2014 00:09 am

Re: Garra Rufa

Odoslaťod Hryzo » 10 Sep 2014 07:26 am

nepokrocil som nijak a rybky sa odobrali do nebicka - cca po mesiaci to nezvladli a odisli postupne vsetky , najprv bakteria (donesena s nimi) a potom asi infekcny zapal plyn. mechura (lieciva znicili vodu) a ani pan z obchodu ich nedokazal zachranit - najviac tam asi zohralo rolu to ze som este stale akvarista zaciatocnik. tento mesiac by mal byt dalsi pokus s par rybkami. velmi rad by som ti napisal ako sa im aj mne dari ale ... verim ze tento novy pokus dopadne ovela lepsie a ze casom budem moct napisat ako im je super a ze sa mi ich podarilo aj rozmnozit :p
odzaciatku komunikujem cez mail s jednym panom ktory sa im venuje uz dlhe roky a povedal mi, ze pokial ich planuje pouzivat doma (nielen doma ale je to myslene celkovo) len jedna osoba, tak mozu byt v normalnom akvariu so strkom a rastlinkami. ak by ich malo vsak pouzivat viac ludi tak uz treba cistu prazdnu hygienicku nadrz.

p.s. som ta nepotesil co?
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

GARRA RUFA

Odoslaťod Mirka86 » 14 Jan 2015 13:52 pm

Dobry den. Hladam skuseneho akvarisku, ktory by sa pokusil rozmnozit rybicky garra rufa zoSNV a okolia..Mam 8ks asi 4rocne.
Mirka86
 
Príspevky: 1
Založený: 14 Jan 2015 13:45 pm

Re: Garra Rufa

Odoslaťod Vegetarian » 24 Aug 2015 18:05 pm

rybky pouziva aj moj rodinny prislusnik, kupili sme ich jedneho fesacika, pravdepodobne nelegalne nakolko sme nedostali ziadnu fakturu. tieto ryby sa chovaju na biznis, a garantujem vam, ze fakturu vam nevystavi nikto. takze len tolko som xel povedat k tomu ze ako to funguje s rybami, a nie len s tymto druhom. tolko na upresnenie :)
inac som pocul, ze rybky napichavaju hypofizou, co je dost masaker ked si porovnate velkost ryby a velkost ihly. Tiez si nedokazem predstavit kolko pichnuti ta rybka prezije, ale pravdepodobne nezomrie na starobu ale na pristup chovatela.
Obrázok používateľa
Vegetarian
 
Príspevky: 16
Obrázky: 3
Založený: 23 Aug 2015 20:45 pm

Re: Garra Rufa

Odoslaťod martin_s » 24 Aug 2015 19:18 pm

"Hypofyzacia" sa robi aj u hospodárskych ryb...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Garra Rufa

Odoslaťod Mirko1A » 03 Aug 2018 09:36 am

ahojte,
pred pár dúami som si zadovážil minihúfik Garra ruffa (4ks), sú v 63L husto osádzanej nádrži spolu so 4 guramami perleťovými + zopár neocaridín.
hľadal som náhradu za otíkov, ktorých sa mi nedarí chovať
čiže menšiu rybku na čiastočné požieranie riasy (v žiadnom prípade nie na nejaké kozmetické účely a čistenie kože).

Garra ruffa rybky sú veľmi čulé, neustále čistia rastliny, dno aj kamene. Guramy si ich nevšímajú (okupujú skôr vrhnú vstrvu akvária, pričom G. ruffa spodok a prípadne sa preháňajú v rastlinách. Kŕmim ich klasickou potravou (Hikari) + 1 denne Grindal. Na grindali si veľmi pochutávajú aj Garry.

Otázka: Všimol som si, že sporadicky sa Garry medzi sebou pri dne klbčia, ako keby vzájomne zápasili. Je to normálny prejav, ale im niečo chýba?
pokiaľ viem, nie je to vyslovene húfovitá rybka (ako tetry alebo pancierníčky)
potravu majú pestrú

nemáte s touto rybkou viac skúseností pri normálnom chove?
Nemyslím trýznenie v kozmetických salónoch.
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.