Slimakozruti



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Slimakozruti

Odoslaťod loosy » 13 Sep 2014 22:19 pm

good eveningt everybody

Mam k dispozicii v zahrade v kopec slimakov bez ulity, a chcel by som si zriadit akvarko s rybkami, ktore by ich mozno ochotne prijimali. Nic ine sestre nerobi iba zbiera slimakov ktore jej v zahradke s chutou pozieraju ta Vedeli by ste mi prosim odporucit nejaku zverinu do akvaria? Je to tu vsetko extremne drahe... Cenim si kazdy vas postreh
Obrázok používateľa
loosy
 
Príspevky: 35
Obrázky: 0
Založený: 17 Júl 2014 16:53 pm

Reklama

Re: Slimakozruti

Odoslaťod zano » 14 Sep 2014 08:53 am

na discovery ukazovali ze existuje dajaka kacka, ktora ich oblubou zerie, ze normalne farmaar ma zo 10kaciek a nosi kacky susedom aby slimaky vyzierali. Reportaz bola z rakuska. Hovorili aj ze su dost nechutne, takze bezne zvierata ich nechcu.
Obrázok používateľa
zano
 
Príspevky: 118
Obrázky: 7
Založený: 15 Júl 2013 13:39 pm

Re: Slimakozruti

Odoslaťod bajobb » 14 Sep 2014 08:59 am

bajobb
 
Príspevky: 54
Založený: 03 Máj 2012 16:39 pm

Re: Slimakozruti

Odoslaťod loosy » 14 Sep 2014 10:23 am

to odporucim rodicom radsej, ale dakujem lebo je to celkom zaujimava informacia. A o nejakej rybe neviete nahodou? :) Kacicu by som do akvarka asi nenapchal tak jednoducho a navyse by urcite vycvachtala vsetku vodu von :D
Obrázok používateľa
loosy
 
Príspevky: 35
Obrázky: 0
Založený: 17 Júl 2014 16:53 pm

Re: Slimakozruti

Odoslaťod martin_s » 14 Sep 2014 12:07 pm

Tieto slimaky ochotne vyzrali aj sliepky a perlice... Ale indicky bezec je na ne najlepsi (ale horsie sa zhana)... Ale to sme uplne mimo akvaristiky.
Pouzivat ich ako krmivo pre ryby si moc dobre neviem predstavit, mozno nejake velke drave ryby by si s nimi poradili, ale ci je to zrovna vhodne... Ale urcite ak by som si chcel zalozit velke akvarium tak by som si ryby do neho nevyberal podla toho aby mi zrali slizniaky zo zahrady (muselo by ich aj dost vela aby to stihali zrat)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Slimakozruti

Odoslaťod loosy » 14 Sep 2014 20:47 pm

martin_s napísal:Pouzivat ich ako krmivo pre ryby si moc dobre neviem predstavit, mozno nejake velke drave ryby by si s nimi poradili, ale ci je to zrovna vhodne... Ale urcite ak by som si chcel zalozit velke akvarium tak by som si ryby do neho nevyberal podla toho aby mi zrali slizniaky zo zahrady (muselo by ich aj dost vela aby to stihali zrat)...


Gentlemans, but zahrada v Ire ma asi tak 4x4m, takze by to snad stihali :) Sliepky a ziadne podobne operence nepripadaju do uvahy. To som sa nepochvalil. Krmivo sa mi nechce kupovat, lebo len za jedno 100l akvarko tu vyhodis majland. Preto som to chcel skombinovat so slimakmi, a s dazdovkami, ktorych je tu po dazdi pozehnane :) Stale si myslite ze sa nenajde nejaky druh, ktory by ich ochotne prijimal? Len tak pre skraslenie obydlia, a spojenie pekneho s uzitocnym :(
Obrázok používateľa
loosy
 
Príspevky: 35
Obrázky: 0
Založený: 17 Júl 2014 16:53 pm

Re: Slimakozruti

Odoslaťod loosy » 15 Sep 2014 20:06 pm

Prosim Vas pekne to je az taka stupidita ked mi nevie nikto poradit? :(
Obrázok používateľa
loosy
 
Príspevky: 35
Obrázky: 0
Založený: 17 Júl 2014 16:53 pm

Re: Slimakozruti

Odoslaťod martin_s » 15 Sep 2014 20:55 pm

loosy napísal: ...Krmivo sa mi nechce kupovat, lebo len za jedno 100l akvarko tu vyhodis majland. Preto som to chcel skombinovat so slimakmi, a s dazdovkami, ktorych je tu po dazdi pozehnane :)

Myslim ze toto hovori za vsetko... Bez kvalitneho krmiva sa nezaobides... To radsej ziadne ryby nechovat...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Slimakozruti

Odoslaťod loosy » 15 Sep 2014 21:11 pm

a dazdovky su nedostatocne krmivo? nieco by som urcite kupil, no nechcel som krmit iba nejakymi ususeninami. to je podla mna nudzove krmivo pre niekoho kto nema inu moznost. to je asi tak ako ked psa krmite chudaka stale granulami, o ktorych si stale poniektori myslia ze ake su super. moji rodicia krmia granulami iba doplnkovo, aby si psy v pripade nudze mali do coho zobnut. preto ich skoro vobec nezeru. a ani sa im necudujem.
Obrázok používateľa
loosy
 
Príspevky: 35
Obrázky: 0
Založený: 17 Júl 2014 16:53 pm

Re: Slimakozruti

Odoslaťod radorado » 15 Sep 2014 21:25 pm

A myslis ze slimak je lepsi nez vlockove krmivo? Predpokladam ze sa jedna o slizovce. Ved to musi byt sajrajt aj pre akvarijne ryby. :) ale mozno existuje nejaky druh co si na nich posmakne, aj ked pochybujem.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Slimakozruti

Odoslaťod loosy » 15 Sep 2014 22:09 pm

nie iba slimaky :D tato tema je asi dost onicom, lutujem ze som sa vobec spytal taku nerealnu vec. Asi ma zmiatlo to, ze ked hodim doma slimakov od kamosa, ktory ich ma premnozene v zahradnom jazierku, tak do tyzdna su vsetky fuc, iba prazdne ulity po nich nachadzam. a to zeru zrejme gubky alebo prisavnici ktore su v akvariu, nic vacsie co som chcel v tomto pripade o com tu tocim ako pokazeny gramafon. Idem hladat daley
Obrázok používateľa
loosy
 
Príspevky: 35
Obrázky: 0
Založený: 17 Júl 2014 16:53 pm

Re: Slimakozruti

Odoslaťod Insane » 17 Sep 2014 17:46 pm

loosy napísal: moji rodicia krmia granulami iba doplnkovo, aby si psy v pripade nudze mali do coho zobnut. preto ich skoro vobec nezeru. a ani sa im necudujem.

Čím teda kŕmia rodičia, ak smiem vedieť?
Obrázok používateľa
Insane
 
Príspevky: 47
Založený: 24 Jún 2014 09:46 am
Bydlisko: Levice

Re: Slimakozruti

Odoslaťod loosy » 17 Sep 2014 22:46 pm

ryza+kuracia drt+trocha mast (hlavne na zimu viac). normalna mast ktoru mavame zo zabijacky, pouzivame ju aj v kuchyni na vyprazanie. obcas zozeru sliepku ale zato sa urcite hanbia lebo su zato z*rbavani.
po zabijacke dostavaju hafani odpadove maso a podobne spolu s ryzou. sem tam vajcia.

Mimo toho psy zeru asi vsetko zo zahrady, hlavne hrach, slivky, a co nechapem, tak si zvyknu same vykopat zemiak, obcas uhorku, a najviac zo vsetkeho miluju mrkvu :D ja viem, je to zvratene ale je to tak ;) mimo toho odpad z kuchyne, obcas konzervu.

granule su podla mna dobre nato, ze ked je noc a su hladne, tak aj granule su im dobre. Je toho viac ale nechcem to tu uplne rozpytvavat lebo urcite by sa nasiel niekto, kto by povedat ze fuj ake nechutne
Obrázok používateľa
loosy
 
Príspevky: 35
Obrázky: 0
Založený: 17 Júl 2014 16:53 pm

Re: Slimakozruti

Odoslaťod loosy » 22 Sep 2014 17:37 pm

:shock: to co niekto vymazal bolo celkom trefne, preco to tu nemohlo ostat?
Obrázok používateľa
loosy
 
Príspevky: 35
Obrázky: 0
Založený: 17 Júl 2014 16:53 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.