skalare a stres



Akvarijné ryby - choroby, liečba

skalare a stres

Odoslaťod jacko241212 » 17 Sep 2014 18:05 pm

Zdravim pred troma dnamy som sa rozhodol zmenit aqa s tanganika tanku na nieco ine..konkrétne som choval frontosa burundi
...tak som sa rozhodol zakupit si paru skalarov mam ich 12 .mam dostatok live rastlin as dost bi som povedal...
Ale pot me k problemu pred dvoma dnami som ch donesol do mojho aqa plavali ako tak ..
Na druhi den sa pozeram a oni su v kope v rohu na spodku aqa ..tak som skusal ci budu prijmat potravu
Tak primaju jedia normalne ...sem tam poplavu ale nic moc len su pokope a plavu do predu do zadu a robia take cudne pohibi
Z hlavov mikaju do lava do prava ...newiem cim to je mozno ze zo stresu z noveho prostredia
Ale pre pripad sa poradim ...meral son ph atd mam v poriadku
Tak ties som menil 30% vodi ..a zhasol im osvetlenie...
Moje aqa je 450 l
Filtracia sump s pumpou 2000l p/h + eheim compact - media klasicke spongie ..keramicke prstene alebo akosa to vola lo slovensky :) .k1.a klasicka vata
Ohrievac 2 x 100wat
2x 40 wat t5 neon
1x 5 m strip diod
Osadenstvo aqa len skalare...
Za dobru radu vopred dakujem :o
jacko241212
 
Príspevky: 2
Založený: 17 Sep 2014 17:43 pm

Reklama

Re: skalare a stres

Odoslaťod Insane » 19 Sep 2014 19:08 pm

Mne sa zdá, že to na 99% bude stres. Ale skaláre som nikdy nemal, tak nech sa vyjadria skúsenejší.
Obrázok používateľa
Insane
 
Príspevky: 47
Založený: 24 Jún 2014 09:46 am
Bydlisko: Levice

Re: skalare a stres

Odoslaťod kvietik » 19 Sep 2014 23:29 pm

tiez myslim, ze najskor to bude stres, znizil by som intenzitu svetla a pridal raselinu(huminy...)
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: skalare a stres

Odoslaťod Maja » 20 Sep 2014 00:04 am

Ja tiež často prudko mikám hlavou do prava a do ľava, keď sa ma muž pýta, či som zasa vyberala z karty, mám pri tom stres nenormalny, ale vychádza zo mňa len "Nieee! Faaakt!" Zatiaľ sa chvalaBohu neschovávam v kúte a žeriem dobre :).

Soráaač- nedalo mi :D

Sú vystresované, ale ak žerú- tak je dobre. Mali by si postupne zvyknúť. Aj keď, môj brat tvrdí, že keď sa ryba krčí v rohu, tak je koniec, vyšší predsmrtný lvl je už len krčenie sa v škárke medzi filtrom a sklom. Skús ich vylákať na živé nitenky, ak sú zdravé a vitálne, tak im neodolajú. Poslúžia aj červy z hríbov a húb z lesa- ak chodíte zbierať. A tuto pán Kvietik nadomnou dobre píše, len s rašelinou s rozumom (dáva sa do filtra).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.