DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod MaximusSk » 08 Okt 2014 18:21 pm

Na trhu sa objavil novy substrat od firmy Dennerle konkretne to je Scapters soil. Po prestudovani tohto substratu by sa to malo podobat ADA amazonii ako frakciou, farbou tak aj vlastnostami. Cize znizuje pH a aj kH. Matie niekto s tymto substratom skusenosti. Osobne si myslim ze era drahych Amanovych substratov o chvilku skonci. Vyrobcovia sa budu snazit ponuknut rovnaky substrat ale s ovela nizsou cenou.
Ak mate niekto postrehy alebo skusenosti s danym substratom dajte vediet.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod MikelCRS » 08 Okt 2014 18:26 pm

Takych je vela. Fluval shrimp stratum, shirakura red bee sand, ebi gold shrimp soil, a vpodstate hociaky substat vacsinou pre krevetky. Myslim ze ada je nieco ine.
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod MaximusSk » 08 Okt 2014 18:46 pm

V com je ADA ina? oproti inym substratom.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod MikelCRS » 08 Okt 2014 18:59 pm

Asi viac zivin, su viacere vrstvy, je jemnejsia.
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod radorado » 08 Okt 2014 19:33 pm

Pre niekoho hlavna vyhoda z pomedzi lahkych substratov, ze drzi tvar.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod roman.r » 11 Okt 2014 21:15 pm

Ja mám JBL proscape plant soil a tropica aquarium soil powder,je to to samé čo ada a aj cenovo a tvar tiež nedrží ako aj ada,treba nechať dobre zarásť dno a až potom nasadiť nejaké tie ryby.
roman.r
 
Príspevky: 16
Obrázky: 5
Založený: 20 Júl 2009 21:42 pm

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod MaximusSk » 12 Okt 2014 01:39 am

Osobne si myslim ze je to vytvorene na rovnakom principe ako ADA amazonia nieco podobne som videl aj u poliakov na akvatera v Trnave avsak chcel som skusit slavnu amazoniu ktora sa vyrovnala cenovo spominanemu polskemu substratu. Nebude dlho trvat a niektora z firiem spravi aj power sand a ostatne aditiva len to bude mat iny nazov.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod Sunkafit » 12 Okt 2014 02:34 am

sú substaty ktore menia tvrdosť vody aj viac ako ada napríklad borneowild lenže je tu nezohnatelny a cena všetký podobných je v podstate +- rovnaka ako ada
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod MaximusSk » 12 Okt 2014 07:38 am

vyrobca uvádza túto vlastnost substratu ktoru ma aj amazonia a podobne substraty. Citujem "Scaper‘s Soil má aktivní výměnné iontové vlastnosti. Tím snižuje hodnotu pH a stabilizuje ji v mírně kyselém prostředí (hodnota pH cca 6,0 až 6,5). Zároveň snižuje uhličitanovou tvrdost (záleží na uhličitanové tvrdosti výchozí napuštěné vody) až k hodnotě 0 ° d KH, čímž činí vodu výrazně měkčí"
celkom by ma zaujimalo ako vyrabaju taketo substraty ked dokazu znizovat kH.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod roman.r » 12 Okt 2014 09:13 am

Tropica vyrába aj powder soil,ono to je vlastne tie soile vyrobené v Japonsku a možno je to to samé čo aj ada.Mal som adu jeden čas.pravda o tom znižovaní ph ,aspoň u mňa bola nejakých 6-9 mesiacov,postupom času túto vlastnosť stratí.Stalo sa mi to aj u ady a aj teraz u tropici aquarium soil a jbl proscape plant soil,v tom soili je vidno nejaké malé červi,10-15 mm dlhé a hrubé tak do1mm a po povrchu toho soilu sú niečo ako také malé blšky okolo 1mm ,neviem odkiaľ sa to tam vzalo,nikdy u piesku som to nespozoroval.Má niekto nejakú podobnú skúsenosť?
roman.r
 
Príspevky: 16
Obrázky: 5
Založený: 20 Júl 2009 21:42 pm

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod MikelCRS » 12 Okt 2014 09:21 am

Vsetko toto o com hovorite su aktivne dna. Je ich strasne vela. Niesu tie dna raselinove? Teda napustene huminnou kyselinou? Lebo na kazde pisu zivotnost tak 1-2 roky. A co pisal maximus ze vymena ionov tak to podla mna znizi kh a potom pufracnou kapacitou stiahne dole aj ph.?
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod roman.r » 12 Okt 2014 09:57 am

Je v tom nejaká rašelina ,či niečo čo stiahne kh a s tím ide dolu i ph.Ja mám vodu 8kh.Pri napustení nádrže som mal ph 7,4 -podla ph controlera-bez pridavania co2 bolo ph stiahnuté na 6,65.Po 6-tich mesiacoch už bolo nejakých 6,8 a po roku ph stiahlo na hodnotu 7,2ph.Niečo to určite pomôže pri zábehu akvária.
roman.r
 
Príspevky: 16
Obrázky: 5
Založený: 20 Júl 2009 21:42 pm

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod MaximusSk » 12 Okt 2014 10:01 am

cize ak tomu dobre rozumiem tak vsetky tieto spomenute substraty robi jedna firma a len kazdy z dodavatelov si da na to nalepku s vynimkou Amana ktory na tuto celu problematiku prisiel asi ako prvy tak to posunul rastlinnu akvaristiku a prirodne akvaria trochu vyssie.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod MikelCRS » 12 Okt 2014 10:07 am

Neviem. Ale viem ze fluval to ma zo sopecnej hory Aso v Japonsku. Ale nemyslim si ze to vyraba jedna firma. Lebo kazdy subrtrat ma o nieco ine vlastnosti a inu zivotnost. Napriklad taky shirakura red bee sand ked ma voda ph nizsie ako by pre red bee malo byt tak ho zvysi. A niektorsubstraty maju aj iny vykon teda jeden znizi kh/ph viac ako druhy. Ale ak sa venujes rastlinam tak nemusis lutovat ze si kupil ADA.
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod roman.r » 12 Okt 2014 12:06 pm

Asi to nevyrába jedna firma,len na tropica na obale je made in japan,ale na jbl proscape som si to nevšimol kto to vyrobil.Ale zasa tieto substráty nie sú nijaký zázrak,že rastliny pôjdu ako z vody,zaleží i na iných okolnostiach. Sú krásne ,zelené akvária kde dno je z piesku.
roman.r
 
Príspevky: 16
Obrázky: 5
Založený: 20 Júl 2009 21:42 pm

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod MaximusSk » 12 Okt 2014 16:30 pm

tak to mi je jasne ze rast zalezi aj na inych okolnostiach, ja som celkom prekvapeny z rastlin co mam teraz akva pripravene do minicka. Kedze idem do španielska tak som tieto rastliny vhodil do 300L akva kde je kopa korenov na spodku len piesok do filtrov na bazeny a voda jak caj svietim tam 4x54 z rastlin tam mam HC, HM, Didiplis diandra a podobne vsetko pomerne narocne rastliny na svetlo ziviny atd. V tomto 300L akva nehnojim ani nic ine a rastlinam sa aj napriek malo svetlu bez hnojenia a pridavania CO2 daru lebo HCcko uz prerastlo cez kosik a zachytava sa uz na piesok.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod chnuro » 12 Okt 2014 19:12 pm

to ale nebude trvat dlho, tá vata je živný základ a časom vyčerpá.
Mas tusim 300vku a 4x54W vobec nei je slabe svetlo.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod MaximusSk » 12 Okt 2014 19:34 pm

chnuro napísal:Mas tusim 300vku a 4x54W vobec nei je slabe svetlo.

za normalnych okolnosti to nieje vobec malo, kedze tam mam ale moc korenov a voda je jak cierny caj tak toho svetla bude podstatne menej najlepsie by to bolo asi zmerat kolko svetla prepada na dno ale takymi pristrojmi nedisponujem.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod Stando24 » 25 Nov 2019 09:24 am

Zdravým má niekto tento substrát rozmýšľam že ho dám do aquael Nano 30l ale neviem sa rozhodnúť či tento alebo platinum soil platinum musím objednať a tento majú na predajni chcem tam dáke machy stredne náročné rastlinky a kúsok koberca ešte som sa nerozhodol aký :) ak má s ním niekto skúsenosti budem rád keď sa podelí o ne
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod matus.galan » 25 Nov 2019 10:49 am

Stando24 napísal:Zdravým má niekto tento substrát rozmýšľam že ho dám do aquael Nano 30l ale neviem sa rozhodnúť či tento alebo platinum soil platinum musím objednať a tento majú na predajni chcem tam dáke machy stredne náročné rastlinky a kúsok koberca ešte som sa nerozhodol aký :) ak má s ním niekto skúsenosti budem rád keď sa podelí o ne


Je to v pohode substrat, ono to ci ti budu a ako budu rast rastlinky nie je len o tom substrate :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod Stando24 » 25 Nov 2019 12:20 pm

Ale tak jasne ze není len o tom v rio300 mám 50l spekany íl od rataja Aquaclay Ground a pravidelne musím trhať lebo to zarastie ako jarok :) ale som chcel hlavne živiny a tak do malého akva s jednou bojovnicou ale nakoniec asi objednám platinum soil power a za tu cenu budem mat 8l miesto 4. Som hlavne chcel vedieť či je lepší vo všeobecnosti ako platinum soil to bola hlavná otázka
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod matus.galan » 25 Nov 2019 14:04 pm

Tak ci je lepsi ti nepoviem, to asi nevie povedat nikto, jedine zeby mal niekto dve akva kde ma rovnake podmienky len iny substrat. Neda sa to porovnat na zaklade toho,ze jeden ma to a druhy to. Musel by si mat realne porovnanie od niekoho kto ma obe, ale co viem nie je s nim ziaden problem.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil

Odoslaťod Stando24 » 25 Nov 2019 14:27 pm

Tak jasne ale zas rozhodol som sa pre platinum že počkám navyše jeden deň, už je na ceste a mám za tú istú cenu platinum 8l ako dennerle 4l tak snáď sa ujme a mi ostane, pak doobjednám a možná časom prehodím v 125 dno :) ale to sa budem musieť strašne nudiť aby sa mi to chcelo :)
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.