Jozef I - Prvá 112L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 28 Okt 2014 12:23 pm

Jo viktor, to mi je jasne... hneda ma vždy sprevadza pri zabehu a vždy časom zmizne sama... :). Fosfor mi vyskakuje kôli tomu, že mam v akva zeminu pre vodne rastliny, ktoru som použil ako vyživny substrat, no nie je to nič hrozne a časom sa to tiež spravi.
To čo ma štve su však mikrosorka ktore mi černaju. S tymto nemam problem prvy krat.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 28 Okt 2014 12:41 pm

Tu je moje foto. Fotiť akva moc neviem čo je na fotkach aj poznať.

http://prntscr.com/50k0ym
http://prntscr.com/50k2jj
http://prntscr.com/50k2w3
http://prntscr.com/50k4fr

Pozadie sa bude ešte robiť. Lepiť tapetu na akvarko som nechcel.
Stauro je čerstvo nasadene ešte v emerze. Čoskoro bude zostrih.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod radusho » 28 Okt 2014 16:06 pm

nejak zas menis orientaciu stauro nie je moc low tech rastlina :D co chystas ako pozadie ? mliecne sklo alebo nejaky iny vymysel?
akva pekne vidiet ze este take cerstve cryptakom sa tusim paci ten substrat pre lekna mozno skusim ked budem prerabat obyvackove
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Viktor » 28 Okt 2014 22:59 pm

Ahoj Jozef.
Dal si sa na muriky? :D No nevyzera to zle. Hlavne chvalim mnozstvo rastlin. Coz nieje problem, kedze si akva len prenasal.

Nechcem nic zakriknut, no kedze si to tak nahustil rastlinstvo, tak neviem ci nebudes mat casom problem s usadzanim bordelu medzi rastlinamy. Aby z toho casom neboli nejake riasy.

Anubiasy mas posadene v strku?

Ten Microsorum Pteropus ked zacne cervenat nejaky list, tak sa aj rozpadne? Mne toto robia stare listy, alebo listy na ktory rastu mlade rastlinky.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 29 Okt 2014 02:07 am

Rado pôvodne som ho nemal v plane davať do akva. mal ísť na emerz, no nejak som omylom kupil dva kelimky a zistil som to až doma tak som jeden šupol do akva. Do ničoho ho netlačím takže si môže v klude pomaly rasť. uvidíme ako sa mu bude dariť. možno zajtra a možno na konci tyždňa ho ostriham, len chcem aby bol dobre zakoreňeny. A ano pozadie bude nejake mliečne sklo alebo plny mliečny lexan upevneny na stene. časom by som chcel aj zavesne osvetlenie.

Viktor vďaka. no pokiaľ tam vidiš murik, tak to nie je moc dobre, plan bol vytvoriť breh. usadeniny tam určite budu. keď som akva rozoberal bolo ich požehnane, ale to je vec ktoru asi nijak neovplivnič pokiaľ nerobiš dôkladnu odkalovačku aj medzi tym hustym porastom, čo nemusi byť zrovna to najspravnejšie riešenie. Rozvyriš to a bude to lietať po celom akva + riasy.
Vo všeobecnosti maju crypta radi taký bordilek okolo seba a niektorým druhom pre temto učel vyrastaju aj korene so substratu a to je prave kôli tomu aby zachytavali takyto bordelik, z ktoreho potom pri rozklade čerpaju živiny.
mikrosorko černa komplet ale stare listy najviac. možno pomôže stare listy ostrihať aby to prinutilo rastlinku vyhnať nove listy, možno je to jej spôsob aklimatizacie na nove prostredie. netuším. budem to musieť poštudovať.
Anubiasy su na kameňoch naukladane vedla seba.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Viktor » 29 Okt 2014 08:05 am

Jozef neni to tak vidiet, vyzera to fajn.

Ak sa mne v low techu nahromadi tento bordel, hned su riasy. Aj tohobordelu tam moze byt len odtial potial. Ja som na skusku spravil taku vec, ze som anubiasy a microsorka popripevnoval na kamienky. Raz za cas to povyberam, poodkalujem a vratim spät. Samozrejme odkalim len jemne z povrchu, aby som nepohol so substrátom. Zatial je je to fajn.

Mne sa toto dialo v lete na tridente a aj na narow. Trident po po previazani a odstraneni starych listov je uz ok. No narow som este neprevezoval a tam to este je. Uz som narow aj prestrihaval no musim ho prestrihat este viac. Mozno je to sposobene aj hnojenim.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 02 Nov 2014 22:44 pm

tak som si niečo pozeral o tych microsorka a z toho čo som našiel a stihol prečítať som sa dozvedel, že môžu mať problem s adaptovaním sa na nove prostredie (niečo podobne ako crypta) napriklad pri presadzani do noveho akva čo je aj môj pripad. A ako som dnbes odstraňoval stare "napadnute" listy tak som našiel množstvo novych krasne sfarbenych listov čo ma veľmi potešilo, takže micra sa daju dokopi, len im dať čas. rovnako ako tym mojim kuratkam kryptam. boli a ešte su kadejake, ale už vyhaňaju veľke množstvo novych mladých listov. Tak sa tešte na vianočné foto akvaria :D
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 02 Nov 2014 22:44 pm

tak som si niečo pozeral o tych microsorka a z toho čo som našiel a stihol prečítať som sa dozvedel, že môžu mať problem s adaptovaním sa na nove prostredie (niečo podobne ako crypta) napriklad pri presadzani do noveho akva čo je aj môj pripad. A ako som dnbes odstraňoval stare "napadnute" listy tak som našiel množstvo novych krasne sfarbenych listov čo ma veľmi potešilo, takže micra sa daju dokopi, len im dať čas. rovnako ako tym mojim kuratkam kryptam. boli a ešte su kadejake, ale už vyhaňaju veľke množstvo novych mladých listov. Tak sa tešte na vianočné foto akvaria :D
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Viktor » 02 Nov 2014 23:41 pm

Tak uz sa tesim dopredu. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 16 Nov 2014 22:54 pm

No trošku info OT. Dnes som si kupil reflektor 10w 800lm a pôjde na moje mini 5,6L. už som ho nad akva na skušku dal a vizera to super. Doteraz som mal osvetlenie provizorne. na uplnom začiatku fungovalo akvarečko viac ako mesiac na slnečnom svetle (to bolo umyselne) a pak ked už dne dni neboli take slnečne a často byvalo pod mrakom, tak som ho dal provizorne pod lampu ktorou osvetlujem môj emerz. Ani foto nevizerali moc dobre, preto som ho tu nezverejnil. No ked sa mi podari tak dnes nafotim a spravim prezentaciu...
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 17 Nov 2014 23:11 pm

Mám otazočku. myslite, že by do tohoto akva mohli ísť dake krevetky? :) A pripadne ake by ste mi doporučili?,
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod vLato » 17 Nov 2014 23:12 pm

Aké tam máš ryby ??
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Loki12 » 17 Nov 2014 23:58 pm

Jozef I. napísal:Mám otazočku. myslite, že by do tohoto akva mohli ísť dake krevetky? :) A pripadne ake by ste mi doporučili?,


podla mna akakolvek z rodu neocaridina heteropoda
farbu si uz vyberies. len nekombinovat, lebo stratia svoju "vyslachtenu" farbu

podla mna ti v tom vydrzia aj bez krmenia, nieco si vzdy najdu a budu sa este aj samoregulovat....cize sa ti ani nepremnozia
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 18 Nov 2014 00:59 am

vLato: No v podstate len hufove Razborky klinove, Tetry krvave a červenohlave a ešte dve mrenky machove a to je všetko.

Loki: o krevetach nič neviem a nikdy som sa o ne nezaujímal až teraz. Viem len že su aj nejake väčšie druhy. možno tie by neboli zle ale čo sa tyka nazvov a podmienok na chov tak toho veľa neviem. to si budem musieť trochu aj naštudovať. no chcem dáke nie moc naročne a určite iba jeden druh/formu... :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod kocur_82 » 18 Nov 2014 07:53 am

Jozef, tetry krvavé mám v akva aj ja a voči krevetkam sú dosť agresívne, treba husto zarastenu nádrž a krevetky do nej púšťať zásadne pri vypnutom svetle inak to tetry pochopia po svojom :-)
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Loki12 » 18 Nov 2014 08:47 am

kocur_82 napísal:Jozef, tetry krvavé mám v akva aj ja a voči krevetkam sú dosť agresívne, treba husto zarastenu nádrž a krevetky do nej púšťať zásadne pri vypnutom svetle inak to tetry pochopia po svojom :-)


tak toto poznam. kamaratovi som isiel dat nejake prebytky krevetiek a jeho tetry krvave to pochopili ako krmenie. Ale na druhej strane musim povedat, ze ich to po cca 5 minutach prestalo bavit a krevetky dodnes ziju a rozmnozuju sa. A pritom ma take to klasicke, nie velmi zarastene akva. Pud prezitia kreviet je silnejsi a tetry lenivsie :-)

@Jozef - ja mam skusenost len s RedCherry (mal som aj Japonica krevety/Amano krevety - caridina multidentata a aj jednu filtrujucu krevetku - Ale tieto mali tendenciu vyliezat z akvaria, hocikedy som ich videl na kabliku a prakticky vsetky posli na ich zvedavost, nachadzal som ich aj dva metre od akvaria.)
RedCherry je najbeznejsie dostupna kreveta a niekto ich nazyva aj akva-potkanmi. Ziju na spodku a jedia co im spadne az dole. A to im aj staci. Nevenujem im ziadnu specialnu starostilovost. Dokonca mam pocit, ze u mna im prave prospieva to "nestaranie sa".
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod radusho » 18 Nov 2014 09:12 am

podla mna hlavnou hrozbou pre krevety budu mrenky machove , mal som krevety v akvarku s tetrami krvavimi a nejake zasadne ubytky kreviet som nepozoroval . teraz mam krevety s tetrami ozdobnymi a kosostvocovymi a tiez v pohode
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod vLato » 18 Nov 2014 10:09 am

Caridina Japonica kľudne môžeš mať tie sú väčšie a aspoň ti pozeru riasy ale skús kľudne red cherry ak chceš mať niečo červené
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Hryzo » 18 Nov 2014 19:22 pm

ja odporucam http://rybicky.net/atlasostatnich/kevet ... var_yellow ... je to skoro to iste ako red cherry len ine sfarbenie pripadne http://rybicky.net/atlasostatnich/kreve ... _var_white

ak si chces porovnat popis s red cherry http://rybicky.net/atlasostatnich/kreve ... red_cherry

takze hor sa do vyberu a uvidis ci preziju s tvojou osadkou ... mne red cherry pri tetrach (ekvadorskych, cervenych, ozdobnych a fantomoch ciernych) prezili bez problemov len boli trochu viac pozaliezane
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod vLato » 19 Nov 2014 14:48 pm

Skús niečo lacnejšie a uvidíš či prežijú potom môžeš experimentovať :)) ale vidím to tak že skočis pri krevetarku :D
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Hryzo » 19 Nov 2014 19:54 pm

ked sme mali chvylu krevetky mi draha povedala - keby sme mali prve krevetky do rybiek ani nejdeme :) .... takze tak
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 20 Nov 2014 02:26 am

Dik za všetky rady a odporučania. mrenky machove a tetry krvave mam už len po dvoch kusov. pozostatky hufikov. Som rad, že ste ma trochu nasmerovali a budem sa vedieť pohnuť trochu ďalej a niečo si naštudovať o druhoch, ktore ste mi doporučili. nemam ešte uplne jasno kedy ich budem brať ale skôr či neskôr určite... :)

vlato:
Obavam sa že s tým krevetkarkom máš pravdu :D
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod milosjavornicky » 25 Nov 2014 19:42 pm

Ja am tieto v akva a mam zivorode ryby aj prisavniky aj mrenky a ziju :roll:
Prílohy
20141125_182436.jpg
milosjavornicky
 
Príspevky: 49
Obrázky: 15
Založený: 02 Nov 2014 16:07 pm

Re: Jozef I - Prvá 112L

Odoslaťod Jozef I. » 26 Nov 2014 00:29 am

Veď uvidím čo vhodne bude v ponuke :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.