Hnojivo pre suchozemske rastliny



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod prasan » 12 Sep 2014 22:55 pm

EduardSkalár musím suhlasiť s marlom aby si aj ty dodržiaval pravidlá diskusie.Milana ja poznám osobne a to ti môžem garantovať,že keby ti ukázal svoje rastliny takt ti padne sánka.Milan vraj dostal zákaz,zrejme sa nechal vytočiť.Tak pozor Edo na vyjadrovanie aby ti ten zákaz nedal marlo tiež.Musím taktiež povedať,že si zrejme ty ten spúšťač prečo sa Milan nechal vytočiť.Nie vždy s Milanom vyložene súhlasím,ale zato ho nezačnem tu na stránkach hneď osočovať.

Vráťme sa späť k téme.
Stále si okrem názvu hnojiva nič konkrétnejšie k využívaniu toho tvojho neuviedol.Stále čakám,že túto tému dáko rozoberieš.Čakám aj na dáke tie fotečky,ale stále nič. :wink:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Reklama

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod marlo » 18 Sep 2014 22:16 pm

Vsetci cakame ale zatial nic....
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod Hryzo » 02 Nov 2014 20:35 pm

chvylu som tuto temu aj cital ale potom ma to prestalo bavit len chcem sem nadhodit jedny tycinky pre suchozemske rastliny a rad by som vas nazor ci mozu ist do akvaria pripadne ci si myslize ze by mohli uskodit slimakom ci krevetkam (viem ze je to velka neznama skor podla hodnot kovov)

takze ide o hnojivo : plant food sticks od fy. Grandiol
pouzitie (skratene) - zapichne sa medzi okraj kvetinaca a rastlinu. rozpusta sa posobenim vlhka. posobi cca 100 dni. jednoduche zaliatie predide prehnojeniu

zlozenie:
NPK hnojivo na okrasne rastliny 12+6+9
12% N celkovy dusik (2,4% nitrodusicnan, 9,6 formaldehydová močovina), 6% p2o5 celkový fosfát (0,11% p2o5 rozpustny vo vode, 5,89% p2o5 neutralny rozpustny v amóncitrátu), 9% k2o vo vode rozpustny oxid draselny, 10% organicke latky v TS s mikrozivinami. 0.005% Fe zelezo, 0.005% Mn mangan, 0.004% Cu meď, 0.002 B vo vode rozpustny bór, 0.002% Zn zinok, pridavok 5% trusu morskych vtakov

Zakladne zlozky - močovina, síran draselný, monokalciumfosfát (dihydrogénfosforečnan vápenatý monohydrát), 5% trusu morských vtákov

tak a teraz ci by sa to vobec dao alebo vobec :) ak nebude odpoved nic sa nestane ak bude potesi.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod Jozef I. » 02 Nov 2014 22:32 pm

Hryzo ja mám v akvariu 3cm vrstvu hliny a žije to, takže par tyčiniek akva neubliži. :D. Ale važne. použiť sa to da ale veľmi opatrne. Do celeho dna ako hnojevie pre všetky rastlinky by som to nedaval, no pokiaľ niekde v rohu maš pichnute napriklad crypta, tak k nim by si mohol dať jednu dve tyčinky. takto by to šlo. A kontroloval by som fosfor.

vidim, že stale riešiš hnojenie akva... :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod Hryzo » 03 Nov 2014 11:24 am

chcem mat vacsi prehlad aby som robil v buducbosti len spravne rozhodnutia :)

+ kedze mam vacsinu korenovky a nieco do dna potrebujem tak je aj toto jedna z moznosti kedze to mam doma a mam toho tonu :) chcel som to sem hodit uz davno ale po tom co sa tu rozbehla ta zaujimava debata som od toho upustil.

inak tie tycinky su dlhe cca 5cm
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod Jozef I. » 03 Nov 2014 17:41 pm

Tieto tyčinky by som do akva použil len v pripade aky som ti napisal. pokiaľ chceš vyhnojiť cele dno tak by som odporučil skôr tie ilove guičky či ale su to, čo sa používaju na hnojenie rastliniek do dňa. Alebo druha alternativa je použiť zeminu... :). Zeminou pre vodne rastliny by si nemal nič pokaziť. Aspoň u mňa žiadne negativa nevidím.. Len mi trochu stupa PO4 ale s tým som počítal...
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Hnojivo pre suchozemske rastliny

Odoslaťod Hryzo » 03 Nov 2014 19:58 pm

cele dno nie, ked tak len konkretne rastlinky (napriklad ten echinodorus v 160L) ... neboj neplanujem ziadne mega blbosti len som sa informoval :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.