Cambarellus patzcuarensis



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod sony14 » 07 Feb 2014 11:49 am

super videjko :D :D :pivo:
sony14
 
Príspevky: 23
Založený: 04 Feb 2013 13:02 pm

Reklama

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod Devilstar » 03 Aug 2014 20:31 pm

ROzmyslam nad kupou tychto rakov do spolocenskeho akvaria.. len neviem ci su alebo nie su vhodne .. ci nezeru ryby, nenicia rastliny.. atd..
Devilstar
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Aug 2014 20:21 pm

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod cezar.milan » 03 Aug 2014 21:14 pm

Sú v pohode, len treba urobiť všetko preto, aby sa z akvária nedostali vonku
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod Devilstar » 03 Aug 2014 21:49 pm

dostanu sa aj inak ako po hadici alebo rastline?
Devilstar
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Aug 2014 20:21 pm

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod cezar.milan » 03 Aug 2014 22:13 pm

Filter, ohrievač, káble, hadičky...........
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod Devilstar » 04 Aug 2014 02:51 am

Ak je len toto problem a neobzeru a nezozeru mi ryby a zaroven neponicia rastliny a vybavenie tak je to v pohode.. mam na akvarku skla okrem horneho krytu.. takze aj keby sa neviem ako dostali nad sklo tak nad kryt sa nedostanu ani nahodou.. ale ani nad sklo sa nedostanu :) Hlbku vody mam 70 cm
Devilstar
 
Príspevky: 5
Založený: 03 Aug 2014 20:21 pm

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod cezar.milan » 04 Aug 2014 20:12 pm

Tak by to malo byť O.K. Pozor však na teplotu vody teraz v horúcich dňoch. Zakryté akvária takto neodvetrávajú a teplota môže byť naraz vysoká
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod michal.chvostac » 05 Aug 2014 14:49 pm

mal som tohto raka a na par rybach si pochutnal. najprv to bolo v pohode, ale ked dostal sancu zistit ze ryby sa daju jest, tak sa stali jeho oblubenou potravou. nedovol mu aby bol hladny..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod cezar.milan » 05 Aug 2014 17:22 pm

Nevylučujem, že slabé, choré rybky zmlsne. Chytiť zdravú? No nebudem protirečiť, ale ja som takú skúsenosť nepozoroval
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod michal.chvostac » 05 Aug 2014 21:37 pm

mne pochytal aj zdrave. ale ako hovorim, ak ma dost zradla, do ryb sa nepusti. ale ak sa uz pusti, bude pokracovat. tiez nechapem ako sa mu to darilo, ale darilo.
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod Hryzo » 05 Aug 2014 22:00 pm

nie nahodou v spanku ked vacsina ryb ide ku dnu a ma ich nadosah? pripadne si vyliezol na rastlinku a tam ich chytal? :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod michal.chvostac » 05 Aug 2014 23:18 pm

ano, predpokladam ze po tme. myslel som ze som to aj napisal, ale ako pozeram, tak nie. bolo by dobre to v noci trosku posledovat pri slabuckom alebo cervenom svetle. neviem ci nanhou ryby a raky reaguju..ja ho uz ale nemam. ani mat nechcem :D. ale kazdopadne, tvor je to pekny
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod prasan » 06 Aug 2014 02:46 am

Rak je prevažne nočný tvor.Lovia hlavne ryby spiace na dne.Aj takto maličký ráčik si dáku tú drobnejšiu rybku dokáže uloviť.I keď u týchto ráčikov to je skôr natrhnutá plutva.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod SimonS » 19 Okt 2014 16:10 pm

Myslíte si, že rýchly prenos samičky s vajíčkami z akvária do druhého akvária spôsobí, že ich odhodí? Chcem ju preniesť do druhého akvária vedľa, kde chcem, aby sa mladé vyliahli, pretože vo veľkom mi nič neprežije. Myslíte si, že tento prenos (pár sekundový,pretože akvária mám spojené vedľa seba) ju ohrozí ? Bojím sa, že ten rýchly presun z vody von a hneď do vody .. :/
SimonS
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Aug 2014 11:03 am

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod Hryzo » 19 Okt 2014 19:48 pm

rychly presun neuskodi ale kazde akvarium - aj akvarium ktore je hned vedla - je samostatna jednotka a moze mat iny chemizmus vody ako to prve ... aj ked robis vsetko rovnako (rovnaka voda, rovnaka udrzba) je to samostatna jednotka ... moze mat inu hladinu dusikatych latok, inu hladinu akejkolvek latky ktora sa nachadza v akvariu, su tam jednoducho samostatne procesy aj ked sa na prvy pohlad (akvaria vedla seba) moze zdat, ze su uplne rovnake ... nechovam raciky takze problematiku nepoznam ale ja osobne by som to nerobil rychlo ale pomaly ... klasicke aklimatizovanie ako ked kupis novu rybu
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod prasan » 19 Okt 2014 20:10 pm

Nepresúvaj samičku z vajíčkami.Je lepšie presunúť ju až keď už sú narodené mladé,držiace sa na samičke.V tejto dobe sa samičke v tele produkuje hormón ktorý má za následok potlačenie kanibalizmu a upevnuje jej materinský pud.Ako napísal kolega,dve rozdielne akvária a rozdielne podmienky.Ideálne by bolo samičku dať do sáčku s pôvodnou vodou a pomaličky jej postupne prilievať vodu z nového akvária.Kľudne aj niekoľko hodín aby sa parametre postupne zrovnali a samička z takéhoto prechodu nemala stre.
Samotný pobyt vajíčok niekoľko sekúnd či minút mimo vodu nie je poblém.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod SimonS » 20 Okt 2014 18:30 pm

Tomu rozumiem, že voda môže byť úplne iná.
No nakoniec som ju aj tak presunul a našťastie sa nič nestalo s nimi :) . Voda je tá istá, bola to čerstvo preliata tá istá voda z väčšieho akvária do menšieho. Vykonal som to pred tým, ako som si prečítal tieto odpovede, ale našťastie sa nič nestalo. Mám v akváriu ešte aj jednu , ktorá dnes alebo najneskôr zajtra pustí mladé už od seba, ale akosi som si povedal, že tú prenášať nechcem, aby som náhodou zbytočne nestratil to, na čo mesiac čakám, keby sa to stalo s touto, keď má vajíčka len pár dní, mrzelo by ma to asi menej. Ale ako vravím, mamička nestratila nič, má plochu sama pre seba a po narodení ju dám naspäť.
Oddelenie tehotnej som robil kvôli tomu ,lebo mám momentálne akvárium menších rozmerov a po narodení mi prežije jeden, maximálne dvaja potomkovia, ak ich neprelovím samozrejme, ale hľadať také maličké stvorenia.. :roll:

Takže ďakujem za rady chlapi ! :)
SimonS
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Aug 2014 11:03 am

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod tpm » 01 Dec 2014 22:10 pm

Zdravím, mám týchto krásnych racikov. Chcem sa opýtať jednu otázku. Samička mi už nosí vajíčka asi týždeň. a stale sú ešte tmavo zelené. Čítal som že by mali mať svetlu farbu.Bude z toho niečo, alebo môžete už zabudnúť na nové potomstvo. Ďakujem
tpm
 
Príspevky: 14
Založený: 01 Dec 2014 22:00 pm
Bydlisko: Veľký Šariš

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod prasan » 02 Dec 2014 00:04 am

Sfarbenie vajíčok nie je vždy rovnaké.Ja som mal CPO ktorých vajíčka boli svetlo až tmavo hnedé.Do zelena vôbec.Je to závislé od DNA a konkrétnej línie ráčikov.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod tpm » 02 Dec 2014 07:22 am

A ak neboli oplodnene, do koľkých dní sa ich zbaví?
tpm
 
Príspevky: 14
Založený: 01 Dec 2014 22:00 pm
Bydlisko: Veľký Šariš

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod martin_s » 02 Dec 2014 09:50 am

Toto mi neda:
Hryzo napísal:rychly presun neuskodi ale kazde akvarium - aj akvarium ktore je hned vedla - je samostatna jednotka a moze mat iny chemizmus vody ako to prve ...
......
... nechovam raciky takze problematiku nepoznam ale ja osobne by som to nerobil rychlo ale pomaly ...

Tvrdis o niecom ze neuskodi a vzapäti priznas ze problematiku nepoznas... Ako potom mozes nieco radit ked to ani nepoznas? V takychto radach by som bol opatrny. Niekedy menej je viac, radsej sa nezapojit ako silou mocou nieco radit, najmä ak su to dohady (myslene vseobecne)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod Jirka Scobak » 18 Apr 2016 02:18 am

Před chvílí jsem rozsvítil v koupelně a našel CPO s dost vzrostlým kusem potěru v hubě. Nepustil ho, ani, když jsem do něj šťouchnul. A to jsem si poslední dva týdny říkal, jak ty tři kusy potěru v tom akváriu pěkně prosperují ... :(.

P.S. Ale je fakt, že jsem jim poslední dny nedal pořádně nažrat a věřil že se uspokojí s řasami (kterých mají spousty).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Cambarellus patzcuarensis

Odoslaťod matte » 27 Mar 2020 15:31 pm

moze byt 1 CPO nebezpecny pre male ryby (razborky, ohnivky, pygmejovia!) v 60l akva?
mam tam kopu piskoriek a mini kotuliek, tie by mohol zrat, priamo jeho krmit si neviem predstavit, lebo vsetko co padne na dno okmazite kradnu japonky
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.