JUWEL Rio 180l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

JUWEL Rio 180l

Odoslaťod bartimeus » 19 Sep 2014 13:34 pm

Ja sa bojim toho ze sa to sitko zanese/ zariady a prestane mi to fungovat ako ma
Da sa to ocistit? S akeho je to materialu?
bartimeus
 
Príspevky: 50
Založený: 13 Dec 2013 00:02 am

Reklama

Re: JUWEL Rio 180l

Odoslaťod Loki12 » 19 Sep 2014 14:11 pm

to nie je sitko...neviem ci to presne vysvetlim...je to tzv: membrana - cize nieco ako tenulinka "koza" s dierkami, a cez tieto dierky sa dostne len molekula vody.
kukni video: http://akvaland.sk/2969-dennerle-dosato ... ojiva.html
https://www.youtube.com/watch?v=OtK56ZeVVY8

ak spravne chapem systemu - prepacte p.ucitelka nemciny - tak to funguje naprincipe rozdielnych tlakov tekutin. Neviem ci opat to poviem spravnym smerom. ale na tu membranu posobia dva opacne tlaky - tlak vody a tlak hnojiva. A kedze to fyzika zariadila tak ako zariadila, tak voda sa cez tu membranu dostava do toho dosatoru - ?voda ma vyssiu hustotu ako hnojivo? - a dosator sa zacne plnit vodou, od spodu. A kedze to hnojivo na vode plava, tak cez vrchny sosacik po kvapkach sa hnojivko vlieva do akvaria. ked sa dosator naplni vodou, tak ze sa tlak vyrovna, dosator prestane kvapkat.

Cize nie ze cez membranu sa uvolnuje hnojivo do vody, ale opatcne. Voda ide dnu a vrchom to vytlaca hnojivo. Ak som teda nie uplne slepy a blby z toho videa.

K otazke:
Asi by ti toto vysvetlil nejaky chemik/biolog, ale mam za to, ze ta membrana je/bude "riasoodpudiva" ze priamo na membrane sa riasy tvojit nebudu. Alebo kvoli dacomu inemu. Ale urcite ma svoju zivotnost. Ale kolko? nenasiel som.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: JUWEL Rio 180l

Odoslaťod aquadesign1 » 19 Sep 2014 14:34 pm

Je to osmoticka membrana, ktora prepusta molekuly vody pri urcitom tlaku vody

Zivotnost sa nikde neuvadza. Kazdopadne za 13E bez kablov, elektriny hnoji bez starosti.

Tu je aj nejaky test
http://zajacaquaristik.blogspot.sk/2014 ... sator.html
aquadesign1
 
Príspevky: 11
Založený: 27 Aug 2014 13:26 pm

Re: JUWEL Rio 180l

Odoslaťod bartimeus » 21 Sep 2014 22:26 pm

loki12 tvoj sposob hnojenia ma natolko uputal ze som to objednal aj ja. v stredu to ma prist.
viete mi prosim poradit ako upravit svetlo? kolko svietit ked tam tie hnoitka? momenatalne to je iba tych 5h/d
bartimeus
 
Príspevky: 50
Založený: 13 Dec 2013 00:02 am

Re: JUWEL Rio 180l

Odoslaťod bartimeus » 23 Okt 2014 11:17 am

Dobry den,

ozyvam sa po dlhsej dobe. Absolutne som nemal cas na forum :( no akvariu som sa poctivovenoval. zelene riasi sa mi ako tak podarilo dostat pod kontolu, ale prisli dalsie :dead:

Obrázok

zacal som hnojit ako mi bolo poradene s dennerle, membrany som dal na 200l

Obrázok

momentalne svietim 8 h neprerusovane
bartimeus
 
Príspevky: 50
Založený: 13 Dec 2013 00:02 am

Re: JUWEL Rio 180l

Odoslaťod bartimeus » 04 Dec 2014 10:41 am

Po dlhšej dobre prikladám foto, akvárium je v celku stabilizovane, jediný problém mam mám stále s tou štetinou. Našťastie sa mi už nechytá na rastlinky iba na dno... :x

Obrázok

Obrázok
bartimeus
 
Príspevky: 50
Založený: 13 Dec 2013 00:02 am

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.