Šumperk(CZ)-|Rataj kamenny obchod



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

Šumperk(CZ)-|Rataj kamenny obchod

Odoslaťod kvietik » 18 Mar 2014 10:14 am

Po dlhsom case pracovania nedaleko tohoto mestecka sa mi konecne podarilo navstivit tuto akvaristiku. Obchod nie je velky ale priestor je fakt 100percentne vyuzity. su tam dve miestnosti , ktore rozdeluje chodba na lavo akvaristika na pravo klasicke chovatelske potreby pre psi atd. na chodbe je velke okrasne akva s juhoamerickymi cichlidami a terarko s nejakymi velkymi jastermi plus nejake akva na predaj. Ale podme k casti s akvariami. Je tam toho tolko, ze sa neda pomaly hybat. V strede miestnosti su klasicke akvaria s rastlinami na predaj. Potom jedno obrovske , kde su tiez rastliny na predaj ale plavaju okolo nich aj mlade altumy,(tiez na predaj) skalare,neonky... a este jedno obrovske okrasne kde plavaju tercovce a dve nadherne a obrovske altumy. Vsetky akvaria kde su rybky na predaj su zariadene, maju dno a rastlinky. V akvariach je po 3-4druhy rybiek nie vo velkych mnozstvach cize je tam obrovsky vyber roznych druhov rybiek.Ku kazdej rybke je okrem nazvu aj kratky popis ako keby z atlasu, co je fajn. Akvaria vyzerali ciste, ziadne mrtve(chore) rybky som nevidel. Velke ryby na predaj (tercovce a africke cichlidy) su v dalsich osobitnych zariadenych velkych nadrziach.
Horsie to je ale s vyberom krmiv kedze maju ak sa nemylim iba hikary(drahe) a Rataj(neriskujem).Technika v pohode vela od eheimu...
personal tiez ok.
celkovo som teda spokojny, hlavne kvoli velkemu vyberu rybiek aj ked to co zhanam mali vypredane (Otocinclus affinis a akara hneda)
Prílohy
DSC_0102.jpg
musel som to sem dat aj ked je fotka mizerna, na vysku ma mozno aj 30cm
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Reklama

Re: Šumperk(CZ)-|Rataj kamenny obchod

Odoslaťod MirecPB » 09 Aug 2014 17:17 pm

Dnes som bol zas u rataja ako chodievam raz za pol roka cca. Spravi sa vylet spojeny s nakupom. Vzdy spravim objednavku vopred par dni aby bolo iste, ze rastlinky budu na predajni a uz zabalene. Dnes ma ale necakalo nic. Po 5 hodinovej ceste zo SR tam mi sam rataj povedal, ze tento tyzden nepozeraju maily ani objednavky, ze sa pani, ktora to ma na starosti, nechcelo. Sklamanie, stratili zakaznika, ktory tam chodil rad a kupoval odtial aj pre znamych. Vylet tam je tak ci tak pekny :-)
MirecPB
 
Príspevky: 43
Obrázky: 3
Založený: 11 Sep 2010 21:51 pm

Re: Šumperk(CZ)-|Rataj kamenny obchod

Odoslaťod triscene » 09 Aug 2014 21:04 pm

Nuz asi si mal čakať na odpoveď ;)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Šumperk(CZ)-|Rataj kamenny obchod

Odoslaťod vLato » 11 Jan 2015 18:47 pm

Že sa jej nechcelo, kks, to kde sme keď ti to povie majiteľ podniku, dotyčná by v takomto prípade pre mňa už nepracovala. Ako si môžu toto dovoliť, nechápem.
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Šumperk(CZ)-|Rataj kamenny obchod

Odoslaťod prasan » 28 Feb 2015 13:43 pm

Myslím,že sa to troška v poslednej dobe zhoršilo.Zrejme veľa objednávok a málo času.Balenie perfektné,3ks grátis.K rastlinkám sa nechcem vyjadrovať.Nebolo to zlé,ja ako dlhoročný akvarista to prekusnem,ale.......
Nerchcem to tu rozoberať aby som p.Ratajovi nerobil dáke horšie meno.Tento príspevok by mal byť skôr také upozornenie na pár nedostatkov samotnému predajcovi.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Šumperk(CZ)-|Rataj kamenny obchod

Odoslaťod Dusky » 28 Feb 2015 14:19 pm

sumperk je daleko pre par rastliniek, u nas v akvaristike dostavaju tovar od rataja, a raz sa mi podarilo uchmatnut ratlinky aj od tropicy (rataj) napr. taka cry. parva za 2 eura, pog. helferi za 2 eura a to bola cista kvalita od tropicy :D som siel vysmiaty ako nikdy
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Šumperk(CZ)-|Rataj kamenny obchod

Odoslaťod prasan » 28 Feb 2015 23:35 pm

Ja som si to vybavil do tej mojej 200-ky.Šlo to priamo od Rataja ku mne domov.
Na čo mám ťažké srdce? Na každej rastlinke by som našiel minimálne 5 zariasených listov.To fakt nebudí dobrý dojem.Okrem iného rastlinky ktoré som mal od Aqua Daho boli minimálne 2x tak veľké a po riase nemali ani stopu.
Na vlastnej valisnérii nemám po riase ani stopu,akurát jej nemám toľko čo momentálne potrebujem.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá


Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.