chloridy a sirany v akvariu



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

chloridy a sirany v akvariu

Odoslaťod stano170 » 28 Apr 2015 08:55 am

Zdravim vas, neviete mi niekto povedat co sa moze stat ak sa mi v akvariu nahromadi vela siranov a chloridov? A zaroven kedy ich je uz vela.
Pridavam do vody draslik pomocou siranu a chloridu draselneho a kedze rastliny tieto latky pravdepodobne nedokazu odburat tak rychlo ako draslik pitam sa co sa moze stat. Cast odstranim pri vymene vody no ajtak.

Draslik este dodavam pomocou fosforecnanu draselneho a dusicnanu draselneho ale tie davam len z mierov kedze fosforu a dusiku mam dostatok. Snazim sa draslik pridavat pomocou viacerich zlucenin aby som minimalozoval mnozstvo vedlajsich zlucenin ktore do vody davat nechcem resp nie v takom mnozstve ako draslik.

Mozno 99% ludi co prihnojuje tymito chemikaliami nikdy ziadny problem nemala a nebudem mat ani ja no kedze o posobeni tychto latok v akvariu som nasiel dohromady nic zaujimalo by ma to.
Obrázok používateľa
stano170
 
Príspevky: 52
Obrázky: 0
Založený: 27 Apr 2010 13:56 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: chloridy a sirany v akvariu

Odoslaťod Vlado21 » 28 Apr 2015 14:46 pm

Prebytok drasliku akva nepociti, len nejake rastliny mozu mat viac "pokrkvane" nove listy. Zo siranov ti moze zacat smrdiet voda a nabehnut riasa. Konske davky zlucenin chloru mozu byt toxicke pre zivocichy. Ty si nic nenapisal o akva ani nevyfotil, viem len to, ze ako "maly chemik" lejes do vody co mas doma po ruke. Tu je kazda rada tazka. Ja ti mozem len poradit pozorne sledovat co sa v akva deje (rastliny, riasa, zivocichy,...) a tomu prisposobit hnojenie, resp. vymeny vody... nic lepsie ma nenapada.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.