kazdy mesiac mrtva rybka



Akvarijné ryby - choroby, liečba

kazdy mesiac mrtva rybka

Odoslaťod cangoore » 09 Mar 2005 19:47 pm

SALIK pomozmi prosim ta,,,, mal som 60 L akvarko a kazdy mesiac mi skapala jedna rybka v tedy som tam mal zivorodky a prisavnikov a panciernikov, rybke sa zoztrapkala chvostova alebo chrbtova plutva a niekedy sa jej to do dvoch dni zrastlo a niekedy do dvoch dni skapala. vselijaky experti v obchodoch mi vraveli ze to je asi bakteria - mno potom sa docital, ze ked mam vela kyslika tak ten likviduje minerali a ked je malo mineralov tak sa mozu premnozit crevne bicikovce a tie maju za nasledok presne tie iste priznaky ako mali moje rybky,,,,,,Ja som to 60 L akvarko dal prec a zohnal som si 112 L a zalozil som ho nanovo - tri tyzdne len filtrovana voda a rastliny .uz bez vzduchoveho okyslicenia. potom tam isli frajerkin karas a slimaciky co si mi dal a 10 neoniek . po mesiaci prisavnik a ostrieziky purpurove a parik bojovnic a prisavky thajske a tetry paraguajske, mam to takto asi dva mesiace a zase sa niektorym rybkam roztrhavaju plutvy . krmim ich vlockami a rastlinkam sa dari, CO SOM V TOM MOJOM AKVARKU *******???? teplota vody 26-27 a odkalujem kazde dva tyzdne
cangoore
 
Príspevky: 6
Založený: 12 Aug 2004 17:21 pm

Reklama

Re: kazdy mesiac mrtva rybka

Odoslaťod salik » 10 Mar 2005 10:23 am

...potom tam isli frajerkin karas a slimaciky co si mi dal a 10 neoniek . po mesiaci prisavnik a ostrieziky purpurove a parik bojovnic a prisavky thajske a tetry paraguajske..

kolko tam tych ryb vlastne mas? aku tam mas vlastne filtraciu? co znamena "odkalujem kazde dva tyzdne" - kolko vody vymienas? kolko rastlin tam mas? pokial si si chorobu nedoniesol uz kupou ryb, jej vyskyt v akvariu je spojeny s nevhodnymi podmienkami v akvariu - prerybnene-prekrmovanie-nedostatocna vymena vody...pri tych udajoch co si sem napisal mozeme len hadat
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.