nova akva.sk / informacie



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod Loki12 » 08 Jún 2014 23:29 pm

NIKDY v zivote som neoponoval nic proti adminovi/moderatorovi. Obdivujem ich za cas a ochotu tu nieco robit. Ale neda mi.

Hovori sa, ze kto chce hlada sposoby, kto nie, hlada dovody.

Mne to cele fakt pripada ako vyhovorka - lebo to nevies urobit.
Prehodit bannery - "to je nerobim, ja nie som majitel". A? A kto to teda moze? Mas informacie? Poskytol si ich? Nie. Citim sa ako hlupak. Sklamany z pristupu osoby, ktoru si ctim. Ako ked ta otec vykarha za nieco comu nerozumies.

Zaviest novy system pre chovatelov rybiek - naschval nehovorim o akvaristoch - mas kopec dovodov, ukazujes na seba ako na stelesnenu cnost - lebo ty citas, ucis sa, studujes,.... ale my len lenivo prijimame. Si fakt taky dokonaly vo vsetkom? V elektrike, chemii, fyzike, matematike, informatike, chovatelstve - gratulujem ti. Fakt mas moj obdiv a bez ironie. Kiez by vas bolo viac. Ale naco ti to bude, ked nebude nikto, kto sa ta bude chciet opytat? Naco ti to bude, ked okolo teba budu len taki ako ty? Naco? A preco odsudzujes ostatnych co nie su ako ty? Co nerobia veci ako ty? S velkou pokorou, a fakt netusim co toto sposobi, ale musim ti to povedat. Odpovedas a konas na tomto fore tak ako by si nemal ziadne socialne zrucnosti. Ja viem, pochopit, ze mas toho vela a ze moderator MUSI byt autoritou. Ale preco odmietas uplne zjavne vylepsenie? Nechapem.

Chcem vsak byt konkretnejsi:
1. Ak bude moderator/majitel prispevku temy premazavat a davat na uvodnu stranku relevantne informacie, tak to znizi pocet duplicit, a reakcii typu - "nechcem citat 50-100-150 stranok"
- moznost editovat prvy prispevok kedykolvek, je funkcia ktora sa da zapinat na fore. A vies zadefinovat aj kto to moze editovat. Nemusi to byt len moderator.
- neveris? tak sa potom myli, dalsie 100 for, kde tento system moderatori udrziavaju. Statistiku mozeme vyhodnoti az po zavedeni tohto riesenia - cize ak na toto odpovies "Neznizi to duplicity", tak je to len a len slovo proti slovu.

2. Ak sa zavedie sekcia POMOC s povinnymi poliami, zvysime tym relevantnost odpovede, rychlost odpovede a oblubenost stranky.
- co si myslis, ze ti povie majitel stranky, ak sa tymto krokom zvysi navstevnost stranky? Co si budu hovorit navstevnici, ak dostanu rychlu odpoved od osoby, nie od stranky bez moznosti otazky spat? Ako to bude vplyvat na navstevnost? Oblubenost? A opatovnu navstevnost, pripadne registraciu a nasledne zapojenie sa do komunity? A prijem z reklamy?
- budes mat vela prispevkov? Hmmm. a co takto nastavit na tuto sekciu automaticku expiraciu po 2-3 tyzdnoch? Je problem to jednoducho zoradit a vymazat? A uviest toto do "sticky" informacie v danej sekcii?
- ak zavedies povinne polia, tak sa ludia naucia, ze ak chcem fundovanu odpoveda, tak musim daco pre to urobit. To je ten prvy krok, ktory chces. Napis laikom, co by mali o akvarku vediet. Ale v spravom case. Pochop - a tu sa ukazuje tvoj nedostatok socialnej zrucnosti - ak niekomu plava hore bruchom ryba v jeho guli na stole, je citanie 100 stranok o chemizme a akvaritisike to posledne na co mysli. Tak preco mu nepomoct? Ked je to sakra len o ochote. O nicom inom. O ochote. Ochote pomoct. A ja chcem pomoct.

Na rybicky.net chodim kvoli atlasu, akvarko.cz kvoli clankom, a sem kvoli komunite a interaktivite medzi ludmi - forum tu je bezkonkurecne. Zial komunita ludi ochotnych prispievat sa zmensuje. A preco? Lebo sa tu vytraca prave ta ludskost, priatelstvo a pomocna ruka.

A na zaver. Robil som niekolko rokov na zakaznickej linke telco operatora - vydal som tisice PUK kodov, zablokoval kvoli strate viac telefonnych cisiel ako ty za cely svoj zivot budes poznat, pomohol som nastavit telefon, poskytol radu pri vybere pausalu a sluzby uz tolko krat, ze keby som za kazdu radu dostal 10 korun, tak by som ich vidlami prevracal. Potom som tymto ludom zo zakaznickej linky radil ja. A ver mi, alebo nie stale sa ma pytaju dokola to iste. A vies preco? Lebo rad pomaham a som rad, ze som prave ja na koho sa obratili. A len z casu na cas nieco vylepsim, inspriujem a analyzujem preco som ma to pytaju a ci to nemozem urobit inak. Ale nie preto aby si ma uz nepytali. Ale tak aby sa ma opytali inak.
Lebo ak sa ma prestanu pytat stale dookola to iste, stanem sa nepotrebnym a budem nahradeny. Vymriem.
A tu sa vraciame na uplny zaciatok: S evoluciou este nikdy nevycural.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Reklama

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod Ajven » 09 Jún 2014 10:59 am

Test tapatalk
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod Mirko1A » 09 Jún 2014 14:05 pm

Stotožňujem sa s názorom Lokiho12.
Som jedným z tých, čo tu hľadá info, nakoľko som sa vrátil k akvaristike cca po 25 rokoch. Napriek tomu, že ak mám čas, veľa príspevkov čítam a prelúskavam rôzne témy, nie vždy nájdem odpoveď.

K vyhľadávaniu - niekedy je napríklad problém v tom, že hľadáte info napr. o prísavníkovi jednopásom, avšak vyhľadávač ho nenájde, lebo je tu spomínaný ako otík, otocinclus a pod. To začiatočník nemôže vedieť, a lež sa k tomu dopátra, ubehnú dni/týždne.
To isté s množstvom iných slangových výrazov, ako HC, SAE, vaše domácke výrazy pre rôznu techniku a pod.
To len na okraj toho, že nie vždy je jednoduché "študovať" z fóra. Nehovorím už o protichodných informáciách.

Takže snaha Lokiho štandardizovať otázku môže byť veľmi užitočná.

Druhou vecou je to, či tu bude dostatok "učiteľov", resp. ľudí ochotných odpovedať. Ja tu registrujem tak 5-7 aktívnych odborníkov, pravidelne navštevujúcich portál... ale možno sa mýlim

Na záver: ako prototyp človeka hľadajúceho info môžem po 2 mesiacoch povedať, že ÁNO, je to veľká pomoc tento portál, vďaka všetkým ochotným za rady a vďaka administrátorovi, že tento portál vôbec existuje, ale možno je priestor na to, aby sa zlepšil, resp. zjednodušilo sa hľadanie pomoci.
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod martin_s » 10 Jún 2014 15:59 pm

Loki12 napísal:Mne to cele fakt pripada ako vyhovorka - lebo to nevies urobit.
Prehodit bannery - "to je nerobim, ja nie som majitel". A? A kto to teda moze? Mas informacie? Poskytol si ich? Nie. Citim sa ako hlupak. Sklamany z pristupu osoby, ktoru si ctim. Ako ked ta otec vykarha za nieco comu nerozumies.

Informacie som poskytol tym ze som jasne napisal ze je to vecou administratorov, cize majitelov stranky. Iba oni maju pristup do systemu, MODERATORI HO NEMAJU... Takze v com je ta vyhovorka?

Loki12 napísal:ukazujes na seba ako na stelesnenu cnost - lebo ty citas, ucis sa, studujes,.... ale my len lenivo prijimame. Si fakt taky dokonaly vo vsetkom? V elektrike, chemii, fyzike, matematike, informatike, chovatelstve - gratulujem ti.
NIKDY som o sebe nic taketo netvrdil a ani netvrdim. Rovnako ako som nikdy netvrdil ze sa vyznam vo vsetkom. Su veci v ktorych sa vyznam, su veci v ktorych nie, ale ak aj v tych oblastiach potrebujem nieco vediet tak najprv hladam odpoved aby som sa aspon zorientoval v problematike a az potom sa pytam na nejasnosti...

Loki12 napísal:Lebo rad pomaham a som rad, ze som prave ja na koho sa obratili.
Az na par vynimiek som nikdy neodmietol pomoct. Tymi vynimkami su situacie kedy ten kto ziadal pomoct nepreukazal ani len malu snahu pre to nieco urobit. Aj dobrocinnosti sa totiz medze kladu, inak sa lahko stane ze tvoju ochotu budu ludia zneuzivat... Znie to nepekne, ale je to tak a mam s tym osobne dost vela skusenosti.

Loki12 napísal:Lebo ak sa ma prestanu pytat stale dookola to iste, stanem sa nepotrebnym a budem nahradeny. Vymriem.
A tu sa vraciame na uplny zaciatok: S evoluciou este nikdy nevycural.
Lenze sucastou evolucie si aj ty... Ak ostanes pri tom ze budes vediet odpovedat stale dokola iba na tie iste veci tak je jasne ze sa nikde neposunies a zostanes nepotrebny. Ak sa budes posuvat dalej, tak sa nepotrebnym nestanes...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod martin_s » 10 Jún 2014 16:09 pm

Mirko1A napísal:K vyhľadávaniu - niekedy je napríklad problém v tom, že hľadáte info napr. o prísavníkovi jednopásom, avšak vyhľadávač ho nenájde, lebo je tu spomínaný ako otík, otocinclus a pod. To začiatočník nemôže vedieť, a lež sa k tomu dopátra, ubehnú dni/týždne.
To isté s množstvom iných slangových výrazov, ako HC, SAE, vaše domácke výrazy pre rôznu techniku a pod.
To len na okraj toho, že nie vždy je jednoduché "študovať" z fóra. Nehovorím už o protichodných informáciách.

stratila-akva-sk-na-navstevnosti-a-popularite-t6424-192.html#p194688
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod djwiktor » 12 Aug 2014 15:15 pm

Ahojte, mam otazku - mozno nepouzitelnu, ale kedze dost casto sa tu spamuju ine temy tym, co ma dakto nove, neuvazujete o tom vytvorit temu : Čo vás dnes potešilo ? Na inom fore takuto temu mame, pretoze kazdu chvilku niekoho nieco potesi, ale nestoji to za otvaranie nejakej temy, alebo spamovanie inej - priklad - potesilo ma, ze som nasiel v obchode nejaku novinku a bola za dobru cenu... tak poskusam. alebo potesilo ma , ze sa mi vytreli tie a tie ryby atd..
djwiktor
 
Príspevky: 189
Založený: 09 Júl 2013 07:39 am
Bydlisko: Dolny Chotar

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod marlo » 12 Aug 2014 16:38 pm

Ved vo volnej diskusii mozzes taku temu kludne zalozit...a uvidime co bude
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: PMDD

Odoslaťod Insane » 21 Aug 2014 23:08 pm

Loki12 napísal:No ja budem kludne plakat. Ale nie nad otazkou, ale skor nad tym, ze aj ked toto forum mam rad, tak mam pocit ze ignoruje bezne dobre zvyky inych for.

1. pouzivanie "sticky" tem - tu su pouzite na prezentovanie burz, podotykam v takmer kazdej sekcii
2. filtrovanie "dolezitych" informacii do prveho(prvych) prispevkov - toto na inych forach bezne robia moderatori danych tem.

Nedá mi na toto nereagovať aj keď ide o starší príspevok. Skutočne nechápem, prečo tu nie sú aspoň nejaké základné sticky vlákna, napríklad v Začínam s akvaristikou sticky "Ako založiť a zabehnúť akva" alebo niečo v tom zmysle. Uľahčilo by to veľa času nielen novým príchodzím, ale aj terajším členom a moderátorom. Určite by to bolo jednoduchšie ako neustále mazanie tém. Inak toto fórum by bolo v zahraničí skutočne označené ako "nazi forum" :) Nechcem tu zhadzovať nikoho prácu, práve naopak, uľahčiť mu ju.
A celé to "použi vyhľadávanie"..nech sa na mňa nikto nehnevá, ale takmer pri všetkom vám vyhodí aj 50 vlákien. A nie, nie je to preto, že "ľudia sú leniví, nevyhľadajú si a založia novú tému o tom istom", je to o tom, že tu nemáme spomínané sticky vlákna. Príjemnú zábavu pri hľadaní toho, čo potrebujete..
Keď som sem ja prvýkrát zavítal, tiež som sa chcel pýtať, ale keď som videl, ako tu dopadli iní, ako ste ich dobre že nezastrelili za položenie otázky, tak som sa normálne bál a radšej sa tu len tak "poflakoval" asi 3 mesiace a až potom sa rozhodol, že si teda spravím účet a uvidíme. A o tom by teda fórum byť nemalo.To je realita a moja skúsenosť, sorry za spam ale cítil som, že je čas napísať to :) No hard feelings!
Naposledy upravil martin_s dňa 22 Aug 2014 10:02 am, celkovo upravené 1 krát.
Dôvod: Presunute z http://www.akva.sk/hnojivo-pre-suchozemske-rastliny-t15852.html
Obrázok používateľa
Insane
 
Príspevky: 47
Založený: 24 Jún 2014 09:46 am
Bydlisko: Levice

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod martin_s » 22 Aug 2014 10:29 am

To co je pricinou toho ze ti vo vyhladavani vypise tolko vela prispevkov tu uz bolo niekolko krat preberane a aj ked sa ti to nepaci, je to v znacnej miere lenivostou uzivatelov si nieco najst a precitat. Kym sa toto nezmeni tak sa 1. bude forum coraz viac zahlcovat, 2. spravcovia budu mat viac prace s preberanim tem a neostava cas na ostatne veci ktore tu je potrebne urobit.
Co sa tyka sticky vlakien - kazdy len hovori, TREBA take a hentake sticky, ale nikto z nich sa na to nepodujme, len ma plnu hubu reci ze TREBA alebo ze "aj by to urobil ale..."... Kazdy caka ze to urobi kto? Kto to ma urobit? Moderatori? Administratori? Uzivatelia? Byt spravcom takehoto fora je nevdacna uloha a napriek tomu to robime len z dobrej vole vo svojom volnom case (u mna je to na 90% na ukor inych povinnosti). Uzivatel zväcsa ani nevidi co sa deje na pozadi tohto fora, iba ma plno reci a najviac sa ozyvaju taki, co sa citia ukrivdeni, lebo niekto po nich chce dodrziavanie pravidiel ktore su tu aby sa udrzala aspon aka taka prehladnost a nepaci sa mu ze si nemoze na kazdu jednu svoju otazku zalozit zvlast temu aby mu najlepsie do minuty mohli informacie naservirovat rovno pod nos a nemusel sa namahat nejakym hladanim (co ak by sa mu nahodou zodrali pismenka z klavesnice pri pisani klucovych slov do vyhladavaca, vsak ano...).
Ja som uz napisal aj navod na efektivnejsie pouzivanie vyhladavania tu vo fore, aj navod ako postupovat ked niekto potrebuje radu ohladom choroby v akvariu... Efekt? ZIADNY... Uprimne, neviem ci mam vobec chut pisat dalsie...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod Insane » 22 Aug 2014 15:08 pm

martin_s napísal:To co je pricinou toho ze ti vo vyhladavani vypise tolko vela prispevkov tu uz bolo niekolko krat preberane a aj ked sa ti to nepaci, je to v znacnej miere lenivostou uzivatelov si nieco najst a precitat. Kym sa toto nezmeni tak sa 1. bude forum coraz viac zahlcovat, 2. spravcovia budu mat viac prace s preberanim tem a neostava cas na ostatne veci ktore tu je potrebne urobit.

Presne o tomto som hovoril, toto by podľa mňa vyriešili sticky vlákna, je to problém, ktorý na to nadväzuje. Mimochodom, aj celá štruktúra fóra mi pripadá veľmi nešťastná, bez pod-tém a neusporiadaná (môj subjektívny názor).
martin_s napísal:Co sa tyka sticky vlakien - kazdy len hovori, TREBA take a hentake sticky, ale nikto z nich sa na to nepodujme, len ma plnu hubu reci ze TREBA alebo ze "aj by to urobil ale..."... Kazdy caka ze to urobi kto? Kto to ma urobit? Moderatori? Administratori? Uzivatelia?

Áno, mal by to urobiť niekto z menovaných. Pokiaľ nie je ochota spomedzi užívateľov tak som si istý, že niektorí z moderátorov / administrátorov má dostatok skúseností s rôznymi problematikami a podelenie sa o tieto informácie by nezabralo toľko času, ako by sa mohlo zdať (určite menej ako odpovedať na jednu a tú istú otázku 50krát). Navyše je tu možnosť použiť výňatky z odborných článkov a tie sem pridať ako základné rady (keď aj copy+paste, samozrejme s uvedením zdroja). Týmto verejne vyzývam skúsenejších akvaristov o založenie takýchto typov vláken, kde by sa podelili o svoje vedomosti s nami ostatnými, určite budeme veľmi povďační.
martin_s napísal:Byt spravcom takehoto fora je nevdacna uloha a napriek tomu to robime len z dobrej vole vo svojom volnom case (u mna je to na 90% na ukor inych povinnosti). Uzivatel zväcsa ani nevidi co sa deje na pozadi tohto fora, iba ma plno reci a najviac sa ozyvaju taki, co sa citia ukrivdeni, lebo niekto po nich chce dodrziavanie pravidiel ktore su tu aby sa udrzala aspon aka taka prehladnost a nepaci sa mu ze si nemoze na kazdu jednu svoju otazku zalozit zvlast temu aby mu najlepsie do minuty mohli informacie naservirovat rovno pod nos a nemusel sa namahat nejakym hladanim (co ak by sa mu nahodou zodrali pismenka z klavesnice pri pisani klucovych slov do vyhladavaca, vsak ano...).

Viem, čo to znamená byť správcom takéhoto fóra. Bol som moderátorom a neskôr administrátorom fóra s návštevnosťou cez 1000 registrovaných užívateľov denne. Pozícia bola neplatená - dobrovoľná. Áno, zaberá to veľa voľného času, ale s tým dobrovoľník musí počítať.
martin_s napísal:Ja som uz napisal aj navod na efektivnejsie pouzivanie vyhladavania tu vo fore, aj navod ako postupovat ked niekto potrebuje radu ohladom choroby v akvariu... Efekt? ZIADNY... Uprimne, neviem ci mam vobec chut pisat dalsie...

Ryby - choroby - toto je dobrý príklad, ako by to mohlo fungovať. Ale nestačí urobiť jednu vec a potom nad tým "mávnuť rukou". Napríklad návod na efektívnejšie vyhľadávanie je super, ale je skôr na škodu, že je to súbor na stiahnutie. Lepšie by to bolo ako téma a global sticky. Ak už vieme, že málokto je ochotný niečo si tu vyhľadať cez search, koľko bude takých, čo si stiahnu návod, ako to robiť efektívne?
Tak či onak, určite tu nechcem niekomu dokazovať svoju pravdu, ani sa nikoho dotknúť či nedajbože uraziť. To by nemalo žiadny účinok a už vôbec žiadny osoh, práve naopak. Pokiaľ sa názory mnou prezentované tak markantne odlišujú od názorov správcov / moderátorov tohto fóra, tak aj tak moje vyjadrenia nič nezmenia. V prípade, že to tak naozaj je, sa zdržím akýchkoľvek ďalších komentárov k tejto veci.
Vopred ďakujem za reakciu.
Obrázok používateľa
Insane
 
Príspevky: 47
Založený: 24 Jún 2014 09:46 am
Bydlisko: Levice

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod cezar.milan » 23 Aug 2014 20:17 pm

No tento názor sa mi páči a beriem to ako ponuku na zlepšenie. Vyhľadávanie naozaj nepoužíva skoro nik, noví návštevníci určite.
Priznám sa aj pre mňa je to zložité, pomocou googla si viem (a je to paradoxné) oveľa skôr a jednoduchšie nájsť tu čo potrebujem.
Hovorím to aj za mnohých, ktorí ma kontaktovali cez ss
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod Jozef I. » 23 Aug 2014 21:19 pm

Pride mi smiešne že toto forum rieši niekto kto je tu mesiac aj s cestou a suhlasi s ním niekto, kto tu má už pomaly 10 000 prispevkov, sorry milan.
Ja som na tomto fore už viac než 2,5 roka a nikdy som nemal potrebu riešiť nejake jednoduchšie vyhladavanie a strkanie info pod nos. Toto forko je dobre a je tu všetko potrebne napisane a kto chce si to najde. ja používam vyhladavanie na tomto fore pravidelne, vlastne zakaždym keď niečo potrebujem zistiť a nikdy som s tým nemal problem. Ale ak sa niekomu raz nechce si niečo naštudovať a venovať tomu čas tak aj keď sa postavite na hlavu tak si to nenaštuduje a radšej založi temu s blbou otazkou a bude čakať kto mu da univerzalny navod napisany po lopate a pokiaľ ho nedostane do 10 minut bude ešte vyplakavať.
je to hlavne o ľudoch a je to tu pre ludi a každy by mal začať od seba a napriklad tym, že si každy sam zhodnoti do akej miery je jeho prispevok prinosom pre toto forum aku ma hodnotu a ked už napiše prispevok snažiť sa ho napisať čo najkomplexnejšie.

Prave teraz mi na um prišiem milan prave tvoj prispevok a vyjadrenie že svetlo nespôsobuje riasy. vieš to je take vyjadrenie o ničom pretože nikto nevie o akom svetle hovoríš.. Slabe svetlo, silne svetlo, slnečne svetlo alebo svetlo v zmysle dlžky svietenia a svetlo so žiarovky alebo neonky či ledky, možnom svetlo zo sviečky si mal na mysli. chapeš? proste nulova hodnota tohoto vyjadrenia. Nechcem aby si si mysle, že sa do teba navažam, proste mi to teraz tak prišlo na um.

A okrem ineho, dnes su na nete tisicky for a spravene na rôzne temy, takže každy už mal skusenosť s nejakymi tymi forami a tie pravidla a fungovania for su veľmi podobne, takže ked sa sem aj nejaky novačik prihlasi mal by mať už predstavu ako to na fore funguje, lebo to s naj pravdepodobnosťou nie je prve forko s ktorým sa na nete stretol.

podla mňa by uplne stačilo ak by tu bolo viac moderatorov. Martin je na to sam a verím, že nema čas to tu každy den všetko prechadzať, čitať kadejake dristy. myslím si, že pomoc by sa mu zišla :).

Ale tymto čo pišem tiež nechcem povedať to, že by sa nenašli nejake dobre vylepšenia vďaka ktorým by mohlo forko napredovať.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod cezar.milan » 23 Aug 2014 22:48 pm

Musím trocha od témy. Napusť akvárium s vodou a či už nad neho dáš svetlo, alebo nie. Riasy tam tak či tak budú a to som tým chcel povedať
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod Insane » 23 Aug 2014 22:55 pm

Jozef I. napísal:Pride mi smiešne že toto forum rieši niekto kto je tu mesiac aj s cestou a suhlasi s ním niekto, kto tu má už pomaly 10 000 prispevkov, sorry milan.


Mne príde zase smiešne, že niekto posudzuje hodnovernosť tvrdenia podľa toho, ako dlho tu je niekto registrovaný alebo koľko má niekto príspevkov. To je ako povedať, že všetci ľudia na svete do 40 rokov sú sprostí, lebo málo zažili, a tí 70+ sú práve tí najmúdrejší, lebo majú skúsenosti. Mimochodom, na to, aby človek videl, aké fórum je a ako funguje, mu luxusne stačí deň - dva. A ak by si si dal tú námahu a prečítal by si si môj predošlý príspevok, dozvedel by si sa, že sa tu poflakujem celkovo už cez 4 mesiace.

Jozef I. napísal:Ja som na tomto fore už viac než 2,5 roka a nikdy som nemal potrebu riešiť nejake jednoduchšie vyhladavanie a strkanie info pod nos. Toto forko je dobre a je tu všetko potrebne napisane a kto chce si to najde. ja používam vyhladavanie na tomto fore pravidelne, vlastne zakaždym keď niečo potrebujem zistiť a nikdy som s tým nemal problem. Ale ak sa niekomu raz nechce si niečo naštudovať a venovať tomu čas tak aj keď sa postavite na hlavu tak si to nenaštuduje a radšej založi temu s blbou otazkou a bude čakať kto mu da univerzalny navod napisany po lopate a pokiaľ ho nedostane do 10 minut bude ešte vyplakavať.


TY si na tomto fóre viac ako 2,5 roka (toto mi trochu pripadá ako povyšovanie sa nad tými, čo sú tu kratšie) a TEBE to vyhovuje. Podľa mňa tu ide o väčšinu a s negatívnymi názormi na fungovanie tohto fóra sa tu človek stretne na každom kroku, tak asi všetko nebude ok. Áno, stále budú takí, čo si napriek tomu nenaštudujú ani naservírované sticky informácie, ale pochybujem, že to bude nejaká obrovská masa ľudí, skôr minimum z novo-registrovaných.

Jozef I. napísal:je to hlavne o ľudoch a je to tu pre ludi a každy by mal začať od seba a napriklad tym, že si každy sam zhodnoti do akej miery je jeho prispevok prinosom pre toto forum aku ma hodnotu a ked už napiše prispevok snažiť sa ho napisať čo najkomplexnejšie.


Plne súhlasím. Preto celkom nerozumiem, že keď niekto navrhne pozitívne zmeny, tak tu vystupuješ ako odporca. Teda ja mám taký pocit.

Jozef I. napísal:Prave teraz mi na um prišiem milan prave tvoj prispevok a vyjadrenie že svetlo nespôsobuje riasy. vieš to je take vyjadrenie o ničom pretože nikto nevie o akom svetle hovoríš.. Slabe svetlo, silne svetlo, slnečne svetlo alebo svetlo v zmysle dlžky svietenia a svetlo so žiarovky alebo neonky či ledky, možnom svetlo zo sviečky si mal na mysli. chapeš? proste nulova hodnota tohoto vyjadrenia. Nechcem aby si si mysle, že sa do teba navažam, proste mi to teraz tak prišlo na um.


Toto sa mi zdá vytrhnuté z kontextu a ak aj nie, určite si aj ty sám mal takéto vyjadrenia a nebol by problém nejaké (za tých dlhých 2,5 rokov) nájsť.

Jozef I. napísal:A okrem ineho, dnes su na nete tisicky for a spravene na rôzne temy, takže každy už mal skusenosť s nejakymi tymi forami a tie pravidla a fungovania for su veľmi podobne, takže ked sa sem aj nejaky novačik prihlasi mal by mať už predstavu ako to na fore funguje, lebo to s naj pravdepodobnosťou nie je prve forko s ktorým sa na nete stretol-


Áno, sú ich tisícky, ba milióny a môžem ti s kľudným srdcom povedať, že v drvivej väčšine prípadov tam roky fungujú mnou vyššie menované veci.

Jozef I. napísal:podla mňa by uplne stačilo ak by tu bolo viac moderatorov. Martin je na to sam a verím, že nema čas to tu každy den všetko prechadzať, čitať kadejake dristy. myslím si, že pomoc by sa mu zišla :).


Toto je ťažko povedať, jednak sa na túto funkciu nehodí každý, takže je ťažko vybrať a potom tu musí byť aj dôvera voči tomu človeku zo strany administrátorov. Tak či onak, mnou (a aj inými predo mnou) menovanými vecami by sa im uľahčila práca a možno by nový moderátor ani nebol potrebný.

Jozef I. napísal:Ale tymto čo pišem tiež nechcem povedať to, že by sa nenašli nejake dobre vylepšenia vďaka ktorým by mohlo forko napredovať.


Toto ma dosť zmiatlo, napíšeš dlhý odmietavý text a na konci súhlasíš, že by boli zmeny fajn? Beriem to tak, že aj ty vidíš priestor na zlepšenie (ktorého je podľa mňa dosť).
Obrázok používateľa
Insane
 
Príspevky: 47
Založený: 24 Jún 2014 09:46 am
Bydlisko: Levice

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod martin_s » 24 Aug 2014 00:15 am

Insane spominal si ze podelenie sa s informaciami + nejaka review odbornych clankov nezaberie tolko casu ako by sa mohlo zdat... Neviem ake mas s tym skusenosti, ale v mojej praxi (aj ked z ineho odvetvia) napisanie odborneho clanku, ci len postera alebo prednasky na konferenciu zaberie dost vela casu...
Co sa tyka dalsich poznamok, ak by som povedal ze nie su podnetne, klamal by som, minimalne toho navodu na vyhladavanie. Ked budem pri PC (momentalne pisem z mobilu) skusim ho dat ako sticky, ale nejaku zmenu podla doterajsich skusenosti si neslubujem, kedze viem ze aj napriek akymkolvek snaham (vratane represivnych opatreni ako je prisne zamykanie duplicit) su mnohi uzivatelia lenivi/pohodlni si nieco najst...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod Jozef I. » 24 Aug 2014 00:42 am

Nechce sa mi pisať eseje a rozoberať každe tvoje slovo čo si napisal, tak len heslovite.

Ano posudzuje teba a tvoje tvrdenia na zaklade toho ako dlho tu si registrovany. pokiaľ by tu nejake vyhrady napisal človek, ktorý tu je už nejaky ten rok, ktorý odovzdal tomuto foru množstvo času a svojich skusenosti z ktorých mohli čerpať mnohi ďalši, tak by som jeho kritiku prijal.
Starych ľudi si odjakživa v každej civilizacii cenili pre ich mudrosť a skusenosti.

Môžeš mi laskavo povedať o akej nespokojnej väčšine tu hovoríš? A kde na akom každom kroku sa tu stretavaš s nespokojnosťou fungovania fora? Lebo začinam mať pocit, že sa bavime o rozdielnych forach.

Tymto aj končím tuto debatu lebo sa mi to nechce riešiť. Ty kludne pokračuj...
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod cezar.milan » 24 Aug 2014 16:36 pm

Ja za seba, určite sa tu výhrady objavujú nepravideľne, ale predsa a je ich pomerne dosť. Tie moje môžme vynechať, aby sa to neotočilo, tam kam nechceme.
No a spomínal som to už viac krát, mrzí ma a je mi to ľúto, že dosť uživateľov dáva prednosť iným fóram. Niektorých som aj sem odporučil, boli tu na chvíľu a..... Toto si stačí pozrieť v sekcií "členovia"
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod Insane » 24 Aug 2014 19:35 pm

Jozef I. napísal:Nechce sa mi pisať eseje a rozoberať každe tvoje slovo čo si napisal, tak len heslovite.

Ano posudzuje teba a tvoje tvrdenia na zaklade toho ako dlho tu si registrovany. pokiaľ by tu nejake vyhrady napisal človek, ktorý tu je už nejaky ten rok, ktorý odovzdal tomuto foru množstvo času a svojich skusenosti z ktorých mohli čerpať mnohi ďalši, tak by som jeho kritiku prijal.
Starych ľudi si odjakživa v každej civilizacii cenili pre ich mudrosť a skusenosti.


Je to môj názor. To, či som tu týždeň alebo rok, tento môj názor nezmení. A áno, starých ľudí si vážili v minulosti. Aj uctievali ženy ako polo-bohyne, robili ľudské obety, verili v geocentrický systém, upaľovali čarodejnice atď. Ale s dobou sa mení veľa vecí. Snáď si ma pochopil ;) Inak, nemyslím si, že človek, čo má akvárium dva roky (cca), je nejakým odborníkom rozdávajúcim na tomto fóre skvelé rady aby mohol niekomu inému vyčítať, že tak on sám neurobil. A navyše, môžem tu byť registrovaný aj 20 rokov a predsa neprispieť ničím, no zjavne musím byť keď chcem niečo napísať, skôr nesmiem mať výhrady, ako som si to vôbec dovolil.. Možno by sa zišlo naštudovať význam slova fórum.

Jozef I. napísal:Môžeš mi laskavo povedať o akej nespokojnej väčšine tu hovoríš? A kde na akom každom kroku sa tu stretavaš s nespokojnosťou fungovania fora? Lebo začinam mať pocit, že sa bavime o rozdielnych forach.


Trochu zle som sa vyjadril - ide hlavne o novopríchodzích (odvážim sa tvrdiť, že väčšina z nich). Buď dostanú odpoveď typu "zahrab sa" a urazení odídu, alebo sa tu nezdržia dlho, tak na 10-15 príspevkov a viac ich tu neuvidíš. To, že sem vyslovene nenapíšu "treba tu niečo zmeniť" ešte neznamená, že si to nemyslia. Radšej sa proste stiahnu. Myslím, že znižovanie počtu aktívnych členov a "miznutie" tých, čo sa registrovali nedávno, sú dostatočnými indikátormi.

Jozef I. napísal:Tymto aj končím tuto debatu lebo sa mi to nechce riešiť. Ty kludne pokračuj...


Zareagoval si na jednu vec z môjho príspevku, ok.. Inak, čo sa do rozsiahlosti týka, naše príspevky boli rozsahom viac ako podobné, tak tie "eseje" si si mohol odpustiť :) Celkovo ale musím povedať, že z tvojich odpovedí je cítiť silná arogancia. Neviem, či som sa ťa niečím dotkol a preto tak reaguješ, nepostrehol som to, ale pokiaľ áno, tak sa ospravedlňujem. Ale rozhodne sa hneď neurazím ako nejaký násťročný. Mimochodom, ja som s tebou "nedebatoval", len reagoval na tvoj príspevok. "Debata" o fóre stále pokračuje, neboj sa.
Obrázok používateľa
Insane
 
Príspevky: 47
Založený: 24 Jún 2014 09:46 am
Bydlisko: Levice

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod astro » 19 Mar 2015 12:38 pm

Štatistika za minulý rok bude? marlo, salik...
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod zano » 21 Júl 2015 12:08 pm

Navrh:
Nemohli by sme spravit sumar z niektorych hlavnych tem, a aj podkategorie spravit? Ano viem, je tu search, ale napr tema "osveltenie" ma uz 170 stran, co je uz nepouzitelne.

Myslel som nieco taketo:
osvetlenie - hotove riesenie ( len obchody)
osvetlenie - trubicove T5 T8 predradniky
osvetlenie - DIY LED
osvetlenie - LED pas.

co2 - hotove riesenie
co2 - DiY - tibi
co2 - DIY - burciak
co2 - DIY - kyselina citronova / soda bikarbona

Tieto by boli zamknute temy kde by sa len linkovali prispevky, obrazky, kto co uz spravil, co ma, co sa oplati precitat.
existovali by aj otvorene temy s rovnakym nazvom +otazky, tym padom netreba citat bludy.

Ja napriklad mam rad obrazky, kto co ako zbastlil, a inspirovat sa, zialbohu toto najdem jedine v teme vase akvaria.
Rad by som pridal aj sekciu "vlastna vyroba"
Obrázok používateľa
zano
 
Príspevky: 118
Obrázky: 7
Založený: 15 Júl 2013 13:39 pm

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod Loki12 » 15 Nov 2015 23:29 pm

ahoj

prosim o zvazenie, ze vlastny prispevok je mozne editovat kedykolvek a nie len 5 minut po odoslani.
jednak je tam vzdy vidno datum a cas editacie ale zaroven by sme v teme o nasich akvariach mohli udrzovat aktualny stav naseho akva vzdy v prvom prispevku.

dik za reakciu
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod matus.galan » 15 Nov 2015 23:56 pm

Suhlasim s Lokim, stalo sa mi, ze som pridaval veci, pridalo to zle, nestihol som v tom kratkom case to zasa editovat.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod martin_s » 16 Nov 2015 00:07 am

To obmedzenie upravy prispevkov nie je bezdovodne. Niekde je to aj vysvetlene. Ide o to ze aj napriek tomu, ze po editacii prispevku zobrazi ze bol editovany, ale neukaze nikde povodny prispevok. A tak sa stavalo, ze casto po editacii stracali nasledujuce prispevky a tak cela odvijajuca sa diskusia zmysel. Ja osobne suhlasim s nastavenim ake je.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod Loki12 » 16 Nov 2015 14:19 pm

otazka je ci ty martin_s to vies ovplyvnit a nastavit, alebo si len dalsi hlas do mozaiky nazorov?

ak o tomto rozhodujes, tak podme o tom diskutovat a skus aj co to "pustit" pre rozvoj a dalsie smerovanie komunity
ak o tom ty nerozhodujes, tak kto to je? marlo? salik?

Pre mna ja prinosnejsi stav, ked sa vytvori moznost editacie vlastneho prispevku. podme sa bavit ci to ma byt 5 minut, alebo do dalsej odpovede. Pripadne inak. Zaroven si myslim, ze autor by v sekcii Vase akvaria mal mat moznost editovat svoj vlastny post (prave ten prvy), aby mohol udrzovat "aktualny stav" + diskusiu na dalsich postoch. Zlepsi sa tym prehladnost jeho temy a zaroven aj citanost.
Chapem ze argujementujes situaciou, kedy niekto zmenil znenie prispevku a nasledne to nemalo zmysel. Ak ma diskusia mat uroven, tak podme kvantifikovat tuto situaciu a zaroven dame do protivahy aj nezmyselne diskusie na zaklade "nespravne uvedenej informacie bez moznosti jej korekcie". Ak niekto bude "svojvolne" menit prispevky tak, aby zavadzal chaos, tak to komunita odhali a bude ostrakizovat - cize je to samoocistny mechanizumus. Zaroven si myslim, ze aj ked by tento system na forum priniesol urcity "zvyseny" pocet "nezmyselnych prispevkov", tak ich pocet bude zanedbatelny pri pocte vsetkych tych balastnych prispevkov. Urcite to vsak v niecom pomoze, prave pre tu moznosti starostlivosti o svoju temu.
Zaroven ako moderator mas plne pravo a moznost prispevky, ktore sa v temach nikam nerozvijaju alebo su "neodpovedou" na prispevky (ci uz upravovany alebo neupravovany), bez milosti odmazat. Ano, vyzaduje si to mozno viac oci nad forom, ale mozno je prave na toto cas.

Cize zopakujem co som tu uz pred velkym casom napisal. Samotne phpBB umoznuje ovela viac veci ako sa tu aktualne vyuziva. Ludia nechodia len sem a preto maju "zazitok" aj z inych ovela vacsich for a preto ich tu logicky hladaju. Tak apelujem aj na vas ako moderatorov a adminov a ziadam o kusok evolucneho posunu.

dik za precitanie.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.