Mini cube M " Wild fantasy "



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 30 Okt 2015 18:35 pm

Zdravím všetkých nadšencov tohoto krásneho hobby.
Po nejakej dobe som sa konečne dokopal k založeniu svojeho prvého mini, teda kopať som sa veľmi nemusel kedže ma tento koníček nejak chytil za srdce a bola to len otázka času a už dávnejšie som sa pohrával z myšlienkou založit si aj niečo malé.

Dnes som si spravil čas tak som to nahádzal do tej kocky vypustil vzduch, pustil filter a v tejto téme by som vám chcel predstaviť tie moje divoké fantázie :)


Akva: CW mini cube M 36x22x26

Osvetlenie: Aquael Leddy Smart Plant 6 W ( ak bude málo pridám este jedno ) 5h denne

Filtrácia: EHEIM classic 150 ( 2211 ) Lily pipe pridám neskôr

CO2: zatial bez

Substrát:
ADA zázračné prášky - Bacter 100, Clear super, Tourmarine BC, Penac W, Penac P ( ak nepomôže neuškodí )
JBL Proscape Volcano Mineral cca 1,5l
ADA Amazonia 3l, Amazonia powder cca 1,5l

Dekorácia: seiru a nejaké korienky k tomu

Flóra: ( zatiaľ )
Hemianthus callitrichoides 'Cuba'
Eleocharis sp. 'Mini'
Marsilea hirsuta
Microsorum trident
Hydrocotyle tripartita
fissidens fontanus

Hnojenie: K 24mg/l týždenne

Fauna: krevetky, poprípade nejaké malé boraras ale to má ešte pár týždnov čas
K akva je to zatiaľ všetko, teraz to chce len pokoj a v začiatku denné výmeny vody.

Fotiť sa to zatiaľ moc nedá takže priladám len pre predstavu v BW verzii
Prílohy
Setup.jpg
setup_30_10_15.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Reklama

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Greezmen » 30 Okt 2015 22:12 pm

uz sa tesim na nejake farebne foto.) ja ledy plantom 6w som svietil do 5l :))) . kcko treba pridavat od zaciatku?? ja iba menim vodu
Obrázok používateľa
Greezmen
 
Príspevky: 39
Obrázky: 0
Založený: 28 Sep 2015 05:58 am
Bydlisko: Šurany

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 30 Okt 2015 23:12 pm

farba bude keď sa to vyčistí :)
V zábehu na amazonii sa K dáva od prvého dňa, prvy tyzden denne vymeny vody druhy tyzden kazdy druhy den treti tyzden 2x a potom tyzdenne cca 50% a od piateho tyzdna zacinam s pridavanim hnojiva + K
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 01 Nov 2015 19:37 pm

trochu sa to vyčistilo tak pridávam jednu vo farbe
Prílohy
DSC02458.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod maros12345 » 01 Nov 2015 19:49 pm

Veľmi pekné,mne sa toto páči asi najviac.( máš ich už tri,ak sa nemýlim) Som zvedavý o mesiac,dva.
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 01 Nov 2015 20:09 pm

Uvidím ako to pôjde, pri poslednej prerábke som nemohol v amazonii rozbehnúť koberec ak sa to nechytí do mesiaca je to v háji normálne by sa to malo chytiť za 10dní.
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod maros12345 » 01 Nov 2015 20:50 pm

Konkrétne tu,podľa mňa neni dôvod, aby nešiel.Som zvedavý či to svetlo bude stačiť. Mám doma také dva a chystám sa ich použiť.
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod hooopy » 01 Nov 2015 22:40 pm

Prajem vela uspechov k velmi dobremu zaciatku....

btw...mas cit pre scape....velmi chutna nadrz
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod vincent van gogh » 02 Nov 2015 10:57 am

Áá,tak si si mákol.....vyzerá to na viac,ako 20l.
Presne ako píše maros12345,....sa uvidí za mesiac,dva.Ale ak to pôjde ako má,vieme si to domyslieť a predstaviť .(Tiež asi oprášim mini vaničku...)
Bude fajn si pozrieť velké,ostré fotky,teda viac akva,menej pozadia.Prípadne aj bez techniky,kedže tá trubka je k oku najbližšie.Aha,všimol som si,že budú llily pipes. :mrgreen:

Páči sa mi,že z toho nerobíš žiadnu zložitú vedu a že to robíš s chuťou.Aspon mám taký pocit.Pekné,pekné.....šikovný si ty chlapec. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 02 Nov 2015 18:30 pm

vdaka za kladné ohlasy, tak ako píšete o mesiac sa uvidí či je to životaschopné.
Samotný scape som nechal tak trochu na náhodu kedže halúzky boli objednané cez net a nevedel som čo príde, ADA colorado sand som nakoniec tiež nepoužil, má peknú farbu ale hodí sa skôr k ohko stone takže piesoček šiel do krabice.
Dnes som tam pustil CO2, lily sú už na ceste a v priebehu týždňa by mala byť aj fólia.
Na tom fotení budem musieť trošku popracovať aj keď setový objektív nie je žiadny zázrak musí sa s toho dať vytiahnuť daleko viac.
Pred časom som hľadal nejaké info ohľadom samotného fotenia a aj keď je to v rámci témy OT hodím tu pár bodov ktoré ma zaujali

deň pred fotením, je nutné vymeniť vodu, vyčistiť sklá a odstrániť všetky nepotrebné a poškodené časti rastlín.
Prečo jeden deň pred? ( Voda môže byť mierne zakalená, na skle sú usadené bublinky, rastliny sa vyrovnajú )

fotky, je najlepšie robiť hodinu po rozsvietení svetla ( vtedy je farba rastlín najviac sýta )
Prečo nefotiť večer a v noci? ( V tejto dobe sú listy rastlín zložené a sú zbavené plnej farby )
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod vincent van gogh » 02 Nov 2015 19:16 pm

Stewie napísal:Pred časom som hľadal nejaké info ohľadom samotného fotenia a aj keď je to v rámci témy OT hodím tu pár bodov ktoré ma zaujali...

Článok v časopise! To by bolo to správne miesto.(Neurobiš? Nenapíšeš? príp.....Nepreložíš? :roll:)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 02 Nov 2015 19:27 pm

Ak to nie je príliš súrne možem skúsiť niečo zozbierať hodiť to na papier a poslať na posúdenie :) tých zdrojov je dosť ale chce to nejaký čas.
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod vincent van gogh » 02 Nov 2015 19:47 pm

Jasné,výborne.
Na zadnej strane ostatného čísla je vpravo hore : "31. číslo Akvária vyjde v lednu 2016"
....času habadej :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod dravec » 02 Nov 2015 20:17 pm

Luxusné! držím palce a teším sa na dalsie foto
Obrázok používateľa
dravec
 
Príspevky: 318
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2011 23:30 pm

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 04 Nov 2015 20:05 pm

po piatich dnoch nastupuje na korienkoch zábehový povlak, počítam že risasa na seba nenechá dlho čakať som zvedavý čo vybehne
Prílohy
DSC02485.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod grello » 04 Nov 2015 20:14 pm

Mmmm, paráda, ale na hodnotenie si počkám na poriadnu foto. Scape mi tiež veľmi hodnotiť nejde, chcelo by to full frontal view :)
Inak pekné, čisté, luxusné, liliny sú určite dobrá voľba, teším sa na pokračovanie a držím drápy :)
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 04 Nov 2015 20:24 pm

chvíľu to ešte potrvá a keď to bude pozeratelné cvaknem aj spredu zatial len informačne ako pôjde čas nech vidieť aj tie zábehové problémy
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod grello » 04 Nov 2015 21:32 pm

Ozaj, napadla ma ešte jedna otázka. Píšeš, že si použil JBL Proscape VM, a rozmýšľam aj ja o jeho použití, len vo väčšom merítku, máš k nemu nejaké postrehy? Ty si ho použil ako tzv. výživnú vrstvu pod amazoniu, či ako? Ako sa s ním robilo? Či len klasika, výživný substrát? Lebo scaperi ho ospevujú, a ja neviem, čím je taký špeciálny...
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 05 Nov 2015 22:14 pm

Hladal som alternativu za ADA power sand a toto sa mi podla popisu pozdavalo, na nejake hodnotenie je zatial skoro su to take male lavove hrudky, niecim to bude napustene a pracuje sa s tym dobre, minimalny bordel ale pre mini akva by to chcelo jemnejsiu frakciu v podstate dost podobne ADA power sandu.
Mal som v jednom akva aj Tropicu Plant Growth,to je cista zemina a uz by som to nepouzil, po 6 mesiacoch ked som prerabal akva s toho bolo zapachajuce blato.
Kazdopadne mi to pride dobré určite sa to len tak nerozpadne a dno s tym bude dobre prevzdušnene, cenovo to vyjde lepšie ako ADA power sand a vlastnosti budu zrejme veľmi podobne.
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod hooopy » 05 Nov 2015 22:30 pm

Suhlas...tropica planth growth je naozaj asi akasi raselina, ktora neprijemne smrdi. Silne mi pripomina moje pokusy s obycajnou raselinou, ktoru som v malej vrstve pouzil kedysi v jednom akvariu pod hagen strk. Tvarilo sa to ok...asi dva tyzdne. Potom sa z dna zacali uvolnovat obrovske bubliny sprevadzane bordelom, ktory zaniesol cele akva. Ten zapach bol velmi podobny tomu, aky siel po otvoreni sacku tropicy. Mam ju teraz v Crosswoode. Uvidime ako bude fungovat z pohladu vyzivovania.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 05 Nov 2015 22:46 pm

ta tropica ako vyživny substrat funguje dobre, mne vadil ten bordel a dno bolo neprevzdušnene a ťažké možno by tomu pomohlo premiešat z nejakým zeolitom alebo podobnym poreznym materiálom ale to mi pride zbytočne komplikovane
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod Stewie » 06 Nov 2015 18:32 pm

dnes som lepil pozadie( transparentna mliečna) pridávam jednu z umniestnenia v interiéri
Prílohy
DSC02504.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod maros12345 » 06 Nov 2015 20:32 pm

Pekne ti tam zapasovalo.
Super.Žiadne hadičky, káble,čisté krásne..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Mini cube M " Wild fantasy "

Odoslaťod vincent van gogh » 07 Nov 2015 09:40 am

Stewie napísal:.... pridávam jednu z umniestnenia v interiéri

Pozerám,že by tam paslo aj raz tak velké akvarko.. :)
Mám takú úchylku,za ktorú v podstate nemôžem - v detailoch : Nevadí ti tá pretŕčajúca podložka? :mrgreen:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.