30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod tastyshrimp » 16 Jan 2016 13:42 pm

Zdravim,

po dlhsej dobe som sa vratil k akva, ktore som si zaobstaral ako doplnok na pracovny stol na zredukovanie stresu :D Uvitam kazdu radu ako co zlepsit. Momentalne uvazujem nad tym, ze odstranim oba kamene, a spravim skoro pocelom akva nejaky krasny koberec.

Takze :
- Dennerle akva 30l + na mieru vyrezany kryt na akva (ziadne moznosti uniku)
- Nano Clean rohovy filter
- Osvetlenie Nano Light 11W
- Nano DeponitMix + na to dennerle cierny piesok
- dennerle teplomer
- ohrievac scuba 25w

Rastlinky:
5 guliciek Aegagropila linnaei
kobercek Lilaeopsis Stretchpad
kobercek neviemcoo, doplnim neskor
mach Taxiphyllum spec.
3 kusy korenov
2 kamene
a par kapradi

Osadenstvo:
9x red cherry
5x krevetka japonska
5x neonka - tie by tu nemali byt, viem, je to len ich docasny domov
5x razborka
4x kardinalka (piata spachala samovrazdu)
1x slimak helena, ako pomoc zo slimacikmi, nasadena len vcera.


Asi po mesiaci rastlinneho akva som nasadil postupne rybicky, a potom krevetky. Vsetkym sa dobre dari, vyzera, ze si nazivaju dobre.

Udrzba:
1x tyzdenne vymena 1/3 vody, vycistenie filtra, odkalenie
Pri vymene vody pridavam nano crusta fit, B7 Bacto, JBL feropotol. Podla testov vsetky hodnoty v norme.

rybicky dostavaju raz-dva krat denne Dennerle Nanogran, krevetky si pochutia na riasach, pripadne ak je rias malo, davam viac krmiva pre rybky, chuti aj krevetkam. Pripadne raz tyzdenne par granuliek CrustaGran.

par foto:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

A video :)
https://www.youtube.com/watch?v=la9ORSGSD_c
https://www.youtube.com/watch?v=RzyZWLZ7yOI
https://www.youtube.com/watch?v=W_L5wnaDEFY
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Reklama

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod tastyshrimp » 28 Jan 2016 12:13 pm

Ani jeden feedback? :?
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod Loki12 » 28 Jan 2016 13:04 pm

FB?
1. esteticka stranka - pre mna uplne pohodove akvarecko, prijemne sa pozera
2. kamen - vlavo vzadu - podla mna je to kamen urceny pre morsku akvaristiku - ovplyvnuje chemizmus vody, mal som nieco podobne - otestuj octom, podla mna bude sumiet
3. ryby - nevhodne ryby - neonka (prava?) a kardinalna vietnamska je hufovita ryba (aspon 10ks od kazdeho druhu) do aspon 60litrov(kardinalka) alebo cca 80+Litrov(neonka), ale pre nich je ovela dolezitejsia sirka akvaria - maju radi dlhe plavanie (nespachala sebevrazdu, ona jednoducho neubrzdila a vyskocila v tejto sirke akva je to uplne normalne)
4. tetry maju radi mlade krevetky - cize ich pripadne rozmnozenie (japoniku nepocitam) bude ozaj problematicke

v tomto objeme:
a/ len krevetkarko
b/ len bettarko (1x (nie par) bojovnica)
c/ nano-rybky (len samcekovia Endlerky, mikrorasborky,...)
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod tastyshrimp » 28 Jan 2016 13:48 pm

Dakujem :)

Co sa vzhladu tyka, tie kamene sa ani mne moc nepacia (inak som ich skusal aj octom, nic nerobia, aj podla testov mam vodu vo vsetkych "normach"), avsak planujem ich dat prec, a na celu lavu polovicu akva - od trubiciek az po zadnu stranu, nasadit presne toto http://rybicky.net/atlasrostlin/micrant ... oides_cuba , a dat tam jeden-dva mensie, tmave kamene - toto http://akvaland.sk/2125-ada-kamen-dragon.html.

Budem kupovat asi aj nove svetlo - http://www.aquariumparadise.eu/aquarium ... ater-WHITE, pod ktorym by mal travnicek rast asi lepsie (ale zatial rastie dobre, uz som ho 2x zastrihaval, len sa obcas objavia zlte listky.....). CO2 sa pri miniakva zatial bojim davat..

Tie neonky tam nepatria - ako pisem vyssie, pojdu prec ked najdu novy domov, ale musim povedat ze rybky su pekne vyfarbene, zive, nebiju sa s krevetkami ani navzajom...

Krevetky ani nechcem aby sa mnozili, na to mam este dalsie krevetkarium kde sa veselo mnozia...

Bettu nechcem, je sice pekna, ale pre mna nudna...Krevetky chcem urcite, asi teda casom skoncim len pri krevetkariu, ale rad by som u nich nechal aspon hufik mini rybiek..
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod vincent van gogh » 28 Jan 2016 15:11 pm

Ja len poznámku k novému Blau-svetlu.Ak ho budeš prichytávať na akva,tak bacha na tie plastové nožičky.Nedotahovať úplne skrutky! .....nožičky/držiaky/ majú slabú výdrž a raz-dva sa zlomia. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1682
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod tastyshrimp » 28 Jan 2016 17:05 pm

Dakujem! mas ho tiez? ak ano spokojnost ci nie? :)

rozmyslam, ci to bude vobec lepsie ako dennerle nano light 11w, ktore dava vraj 900lumenov. Toto BLAU dava 11.000lux (udajne), ale konverzia medzi lux a lumenmi nieje moja silna stranka...

slabe nozicky a plast skrutky su aj na aktualnom dennerle svetle, takze to asi poznam..
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod vincent van gogh » 28 Jan 2016 19:38 pm

tastyshrimp napísal:... mas ho tiez? ak ano spokojnost ci nie? :)

Práve, že sa pos_ali všetky tie nožičky,tak o spokojnosti by som nehovoril,aj ked nesiem istú spoluvinu. :mrgreen:
Taktiež som mal nie úplne optimálny rozmer,40cm dlžka.Je to tu niekde na fore,bolo to mini 16l.

Ale svetlo,ako také je ,výborné.Ak ním nahradíš tú trubicu,tak uvidíš ten rozdiel,....čím ale netvrdím,že to máš tak urobiť ,alebo že je to na tvoju kocku najideálnejšie riešenie.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1682
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod tastyshrimp » 28 Jan 2016 20:26 pm

Pripadne mi viete doporucit nieco, co by sa hodilo na 30l nanoakva? Googlil som snad pol dna ale u nas som nic take nenasiel, len ebay, a tam len pre velke akva..

idealne nieco aj s "nocnym" svetlom, tzj. slabucka modra dioda...

Problem pre mna je, ze neviem ci mozem mat v jednom akva aj narocne rastliny, aj nenarocne na svetlo. Napr. machy ktore tam mam teraz, a k tomu malokvetku cuba - link vyssie. Nebude machom vadit silne svetlo?
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod Hryzo » 28 Jan 2016 21:59 pm

nebude, skor budu rast ako uletene ... aspon niektore urcite ... inak by som to povedal mozno este takto : ak sa bude darit narocnejsiej rastlinke, nenarocnej urcite tiez
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod matus.galan » 28 Jan 2016 22:33 pm

Neviem kolko chces do svetla investovat ale tam je moznosti vela.
ja som kupil toto https://www.akwarystyczny24.pl/aqualigh ... -5843.html na svoju 40x40x40 cube a poviem, ze svetla habadej. Stacilo by krasne na tvoju 30tku myslim, ze az moc. Je tam aj verzia 1, je lacnejsia ale nema take dobre led pre rast rastlin ako 2ka.

Pripadne Flex mini https://www.akwarystyczny24.pl/flexi-mi ... -5617.html tiez si myslim, ze nie zla volba...a inac modre svetlo mam aj ja a nikdy ho nepouzivam...asi preto, ze sa neda zapnut samostatne na casovac a prepinat kazdy vecer rucne mi pride blbe...to si radsej urobis malu led rampu kde das pas led svetiel modrej farby a das to na samostatny casovat a vybavene v tom pripade ano ale zasa ide o to ako to cele potom s dalsim svetlom bude vyzerat. Nie je vela lacnych volieb kde vies nastavit cez den to a vecer to samostatne. Musel by si prepinat a zasa nemozes pouzivat casovac lebo ak nebudes doma svetlo ti bude svietit vkuse. ak by si chcel k tomu automat tak zasa 100e hore asi tak.

Tu mas dalsiu moznost https://www.akwarystyczny24.pl/chihiros ... -6228.html
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod maros12345 » 28 Jan 2016 22:53 pm

To svetlo mám cez 4 mes.v takomto istom akva,ale nie rastlinnom, ale v krevetkariu.Peniaze neľutujem a kúpil,by som ho znova.Ja som musel síce rázne ubrať,čiže idem asi na 65%cca,tie dva stmievace sú super..( vôbec nehnojim a sklo zelené až moc)Napriek tomu svetlo čo bolo pri sete leddy smart plant 6W,svieti slabšie.Blau svetlo je pekné a estetický dojem určite nekazi.Ten prepočet s tých lux-ov,na lumeny, by som aj rád vedel.Nikde som nenašiel koľko má lumenov..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod tastyshrimp » 28 Jan 2016 23:31 pm

@Maros, o akom svetle hovoris?

Zapacilo sa mi to flex mini, ale pozeram ze ma len 670lumenov, to je este menej ako mam teraz od dennerle (900lm). A ten AQUALIGHTER ma 1080lm..

U tych ostatnych je u mna trosku nevyhoda ze sa musia uchytit na obe strany akva, musel by som nechat vyzerat v skle dalsi otvor, mam krycie sklo na mieru....ale to by asi ani nevadilo...

Takze ma zaujalo asi len toto https://www.akwarystyczny24.pl/chihiros ... -6228.html - len dufam ze dvojnasobne silnejsie odvetlenie nebude vadit rybam ci krevetkam...

Na cenu az tak velmi nepozeram, ak by "plneautomat" stal stovku, uvazoval by som nad tym mozno :)
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod maros12345 » 29 Jan 2016 01:53 am

Dal si link,Blau nano led... S aquariumparadise..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod matus.galan » 29 Jan 2016 02:04 am

Ku vsetkemu vies nahodit smievac a nastavit ailu ak chces menej, maju to tam rovno na stranke. To svetlo je kopia ADA ale kvalita je slusna nebal by som sa. Take aqualigher vies bud polozit na sklo(je vodotesne) potom to ma teleskopicke nozicky alebo plastove nozicky takze ani s tym by si problem urcite nemal.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod tastyshrimp » 29 Jan 2016 10:28 am

Tak som zistil ze to BLAU led svetlo by malo mat cca okolo 900-1000 lumenov tiez. Nakolko su v nej led diody 5630, kazda 0,5w, a tie maju cca 45-50lumenov kazda jedna. Vyhodou je stmievac samostatne na cervene a biele ledky...ked budem doma, budem pouzivat aj "nocne" cervene ledky, ked nie, tak to necham na spinacie hodiny...
Nenasiel som nic rozumne "plneautomaticke", teda okrem jedneho co stalo asi 300eur :)

Rozdiel je v tom, ze kym ziarivka dava 900 lumenov v 360st uhle, ledky maju asi len 120st uhol ziarenia, takze vsetko svetlo dopada na rastlinky a tym sa bude dostavat ovela vias svetla :) opravte ma ak sa mylim...

Takze 1700lumenov v ledlkach bude asi prilis vela, takze uvazujem aj nad tym AQUALIGHTER vyssie...
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod vincent van gogh » 29 Jan 2016 11:10 am

Neviem,či sa uberá debata pre teba tým želatelným smerom.Rsp neviem,čo je naformulované ako priorita,......čo sa vlastne chce? Chceš silnejšie svetlo,ale zase nie až príliš? Na cenu až tak nepozeráš,ale predsa len áno? (Elos E - lite,alebo Zetlight Nano 2N1 702 za pár drobných ,zavesiť a je to. :mrgreen: )

Dal si link na Blau.Povedal som svoje výhrady aj to,že je to výborné svetlo.Červené ledky "na noc " musíš prepnúť a ubrať intenzitu manuálne. Na žiarivkové telesá sa preto (360st) dávajú reflektory.Efekt z LED-kového svetla je ale iný.Podla mna ,jednoducho "krajší".

Pridávať linky na rôzne svetlá sa dá dlho.Dobre robíš,že si to skonfrontuješ na nete a urobíš vlastné závery. Prečo vlastne chceš nahradiť to 11w Dennerle svetlo? Nepekné? Slabé? Dokúp ešte jedno. HC porastie určite.Rástlo by aj za menej muziky.

Kamene chceš vymeniť.Súhlasím.Osobne vyberieš z ponuky,alebo virtuálne cez web? 1-2 kusy?
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1682
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod tastyshrimp » 29 Jan 2016 12:42 pm

Pravda, zacal som byt prilisny detailista. Nove svetlo chcem jednoducho preto, lebo sa bojim, ze pod tym aktualnym nebudu dobre rast narocnejsie rastlinky na svetlo (viem, ze potom musim zacat riesit aj co2 atd, to budem neskor...), a druhym dovodom je ze si viem neskor "zmajstrovat" nejaky automaticky stmievac - a ten na vybojku nepripojim, preto ledky.

Na cene mi "az" tak nezalezi, to pre mna znamena ze 0-100 alebo 120eur za svetlo je asi fajn, ale 300 uz je palka... :)

Aj nad dvomi dennerle som rozmyslal, ale potom som to videl nazivo a vobec sa mi to nepacilo - esteticky. Skusim teda to biele BLAU led, pripadne ked akvaristicky vytastiem kupim nieco "profi"...

Dakujem za rady :)

Tie kamene skusim osobne pozriet, ohmatat v Hornbachu, ak tam nevyberiem, tak objednam :)
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod tastyshrimp » 29 Jan 2016 21:19 pm

Este som nepridaval foto krycieho skla ktore som nechal spravit na mieru :)

Obrázok

Obrázok

Takze nakoniec tam dam len jeden mensi dragon kamen, kedze tie korene co tam mam zaberaju dost plochy...

Poradite mi este, kolko teglikov http://akvaland.sk/3059-hemianthus-call ... vitro.html si mam kupit, aby mi to po rozrasteni pokrylo plochu cca 15*30cm?

Pripadne som dostal este aj odporucanie na http://akvaland.sk/3278-glossostigma-el ... vitro.html , ze vraj krevetky to maju rady...aj ked tomu moc neverim, najradsej maju u mna machy...ale odporucana max teplota je 26st. a HC cuba vydrzi "az" 28stupnov. Pripadne mi nieco vzhladovo rovnake odporucte, co vydrzi aj ked bude v lete horuco :)

A nakoniec, kupil som CO2 tablety http://www.ebay.com/itm/100-Tab-CO2-Tab ... YVNM51Rc0Q - studoval som nazory na nete, vacsmi boli o tom, ze je to predrazene, ale na druhu stranu "celkom" bezpecne, ako keby som mal akva predavkovat CO2jkou z kvasnic ako polozaciatocnik... :pivo:
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod tastyshrimp » 04 Feb 2016 22:26 pm

Takze vsetko objednane, zobral som nakoniec len 3 tegliky HC. Snad bude stacit.

V akva mam filter dennerle, ktory bol v sete, ale cistim ho v akva vode kazdy tyzden, a vzdy je tak spinavy, az sa cudujem. Rozmyslam nad niecim vacsim, externym. Nechcem zavesny, kvoli estetike. Rad by som nejaky, ktory mozem "schovat" pod stol, ale myslim ze nenajdem nic pre moje miniakva, co bude mat vytlak meter...

Moji kandidati:

http://akvaland.sk/1348-eheim-aquacompact-40.html
http://akvaland.sk/1099-nano-external-s ... -112l.html
Alebo tento, ktory ma skvely vytlak:
http://akvaland.sk/2309-eheim-classic-2211.html

A dalej ma trosku zacalo "nieco" trapit. Idem googlit a citat co to moze byt, ale ak by sa niekto ozval a poradim, budem silno vdacny :) Btw, vsetky parametre vody v norme (okrem co2 - tiez je mozno ok, ale nemeriam ho).

Obrázok

Obrázok
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod tastyshrimp » 09 Apr 2016 10:17 am

Ahojte, mam problem. Do akva som zasadil par rastliniek - nazov doplnim, a v priebhu par dni mi ich krevetky, caridiny aj neo uplne zozrali, viz. foto :(

Prikrmujem ich velmi malo - rias maju v akva pozehnane...

Teraz sa ich bojim premiestnit do velkeho akva, kde mam zasadene to rovnake...
Ostatne rastliny vobec nezeru, ani sa ich nedotknu, len oberaju od rias...

Preco to robia, co s tym?

Obrázok
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod radorado » 09 Apr 2016 11:05 am

Pochybujem ze to maju na svedomi krevetky
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod tastyshrimp » 09 Apr 2016 11:31 am

Maju, ved sa na ne pozeram.
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod maros12345 » 09 Apr 2016 12:17 pm

Tiež si myslím, že krevetky to na svedomí nemajú.Zdravé listy určite nie,ak odumieraju alebo sa s nimi niečo deje to áno..
No ak si tam zasadil špenát,alebo žihľavu..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: 30l Dennerle nano cube, par rybiek a krevetky

Odoslaťod tastyshrimp » 09 Apr 2016 22:19 pm

Je z toho kasa, a ostatne rastliny sa maju dobre. Prave pozeram, ako to spasaju krevetky, preco ma presviedcate? :D

Nic nenaznacuje tomu ze sa jedna o chore listy...jedine neviditelna "choroba" :)
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.