Aky filter do 54L, zaciatocnik.



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Aky filter do 54L, zaciatocnik.

Odoslaťod zinok » 29 Feb 2016 23:33 pm

Ahojte, som tu novy. Za posledne obdobie som precital neskutocne vela, vyhladaval, ale uplny jelen som z filtra a bublin.

Zakladam 54L akvarium z Hornbachu, set. V baleni bol "filter" Marina Jet 80. Nejak sa mi ho podarilo poskladat, dost bzuci a dokaze z rurky vypustat bubliny, takze asi funguje, ale nejak mam pocit, ze tento "filter" mi vyhovovat nebude lebo je hlucny.


Viete mi niekto vysvetlit, ako funguje filter? Filter je to iste zariadenie, ktore vyraba bubliny? V obchodoch ked som pozeral, tak mali vselico. V akvarkach v obchode mali vacsinou hadickou pripojeny kamen, z ktoreho isli bubliny. Co vsetko by som musel mat aby som si takto mohol pripojit kamen na bubliny?

Viete mi toto niekto vysvetlit, ale tak nejak zrozumitelne... som fakt z toho jelen, a v obchode neviem co chcem.

Je mozne v nejakej rozumnej cene (moja predstava je 10-25eur) kupit filter, ktory by bol tichy (isiel by nonstop a v tej izbe kde je akvarko sa aj spi). A vyrabal bubliny?

Alebo je treba mat filter a ine zariadenie na bubliny?
zinok
 
Príspevky: 1
Založený: 29 Feb 2016 20:51 pm

Reklama

Re: Aky filter do 54L, zaciatocnik.

Odoslaťod Robo1 » 29 Feb 2016 23:59 pm

Ahoj moderátor ťa za túto tému asi nepochváli nakoľko tém o filtroch je tu hromada. Stačí pozrieť sekciu TECHNIKA a tam sa dozvieš všetko potrebné a ak nebudeš niečo vedieť pýtaj sa v príslušnej téme.
Ale v skratke - filter je na mechanické popr. biologické a chemické filtrovanie vody. Podla toho aké filtračné médium použiješ alebo ich kombináciu plus zabezpečuje pohyb vody (aspoň tak to chápem ja). To čo robí bublinky je vzduchovací motorček.
Dobrá rada na koniec - prejdi si toto fórum skrz na skrz - všetko čo potrebuješ je tu a garantujem ti, že sú to informácie velmi užitočné a zaujímavé.
Robo1
 
Príspevky: 180
Založený: 28 Sep 2015 19:44 pm
Bydlisko: Horný Bar

Re: Aky filter do 54L, zaciatocnik.

Odoslaťod hooopy » 01 Mar 2016 00:15 am

Vitaj na akve.sk
určite si si všimol, že tu máme nejaké pravidla.
clanky/pravidla_diskusie.php

Ich dodržiavanie pomôže každému a napomáha väčšej prehľadnosti tém a zjednodušuje vyhľadávanie.

V budúcnosti Ti veľmi pomôže tento odkaz.
pouzivanie-vyhladavania-vo-fore-akva-sk-t15945.html
Snažíme sa nedupľovať témy, ktoré tu sú už miliónkrát rozoberané. Áno, treba veľa čítať, ale čím viac duplicity, tým komplikovanejšie získanie informácií pre ostatných.
Ak nenájdeš odpovede na tvoje otázky, napíš do príslušnej témy, ktorá už je vytvorená.

K tvojej otázke: asi si nehladal na tych spravnych strankach. Tak skus znova a tu.
clanky/filtracia.php
http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm
http://rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou

v skratke, filtracia a vzduchovanie( bublinky) su dve rozne veci a pri spravnej filtracii a prevadzke akvaria sa vzduchovanie nepouziva. Odporucam nastudovat ako funguje cely system akvaria, ake procesy sa v nom deju a preco vlastne pouzivame svetlo, filter, preco vymiename vodu, odkalujeme. Az budes mat jasno v tychto veciach, uzavrie sa ti kruh, v ktorom bludis s terajsimi vedomostami. Tuto temu zamknem, az budes mat po prestudovani odkazov , ktore som ti dal vyssie nejasnosti, spytaj sa znova, ale v patricnej teme, ktora tu uz je vytvorena. Ak nebudes vediet kde, kontaktuj ma sukromnou spravou tu na akve, a ja ti poradim.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.