nováčik a rada s čerpadlom (ryby a vibrácie)



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

nováčik a rada s čerpadlom (ryby a vibrácie)

Odoslaťod cynical » 05 Mar 2016 00:04 am

zdravím, včera som sa konečne odvážil si kúpiť akvárko a nejaké rybky doň :)) kúpil som si menšie, 12L akva s rozmermi 30x20x20cm a uložil som ho na PC stolík. pod PC stolíkom je zástrčka kde som zapojil kompresor značky: Sera Air 110 plus ale mám aj starší od oca Sonic Premier 3900.. oba sú celkom hlučné a dosť vibrujú.. používam len Sera pretože je nový a oproti Sonic má lepší výkon (Sonic musím rozobrať a prečistiť). Oba celkom počuť a hlavne moc vibrujú.. keď mám položenú ruku na stolíku, jemné vibrácie cítim a chcem sa opýtať či to tím rybkám nevadí a či sa s tým nedá niečo robiť aby to tak nevibrovalo.. :))

(v akva mám 1 závojnatku, 2x Plata Moskva a 1x Gurama Cosby)
cynical
 
Príspevky: 3
Založený: 04 Mar 2016 23:37 pm

Reklama

Re: nováčik a rada s čerpadlom

Odoslaťod majtan.miso » 05 Mar 2016 00:05 am

Toto je sranda ze jo?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Obrázok používateľa
majtan.miso
 
Príspevky: 189
Založený: 20 Júl 2015 22:48 pm

Re: nováčik a rada s čerpadlom

Odoslaťod hooopy » 05 Mar 2016 01:22 am

Vitaj na akve.sk
určite si si všimol, že tu máme nejaké pravidla.
clanky/pravidla_diskusie.php

Ich dodržiavanie pomôže každému a napomáha väčšej prehľadnosti tém a zjednodušuje vyhľadávanie.

V budúcnosti Ti veľmi pomôže tento odkaz.
pouzivanie-vyhladavania-vo-fore-akva-sk-t15945.html
Snažíme sa nedupľovať témy, ktoré tu sú už miliónkrát rozoberané. Áno, treba veľa čítať, ale čím viac duplicity, tým komplikovanejšie získanie informácií pre ostatných.
Ak nenájdeš odpovede na tvoje otázky, napíš do príslušnej témy, ktorá už je vytvorená.

1000x viac ako vibracie vadi rybkam priestor do akeho si ich vlozil.

kolko-ryb-do-20l-akvaria-t7796.html
http://www.akvarium.sk/index.asp?id=tec ... technika=5
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: nováčik a rada s čerpadlom (ryby a vibrácie)

Odoslaťod cynical » 05 Mar 2016 01:38 am

tá závojnatka bola tak v max 2-3L mini akva tie ostatné tiež nemali veľké akvárium a k tomu ich tam bolo tiež celkom dosť.. všimol som si príspevky o tom že treba väčšie akváriá na taký počet rýb a určite v budúcnosti plánujem väčšie akvarko.. ja som sa pýtal na vibrovanie z kompresora a o tom som tu našiel tak 2-3 príspevky na ktoré boli odpovede ako od majtan.miso k tomu môjmu príspevku..

PS: dík, určite mrknem na ten link o prehľadávaní fóra a prispievaní naň..
cynical
 
Príspevky: 3
Založený: 04 Mar 2016 23:37 pm

Re: nováčik a rada s čerpadlom (ryby a vibrácie)

Odoslaťod Loki12 » 05 Mar 2016 09:53 am

Prepac ale my sme tu ľudia co sme klasifikovani akom rybo-filantropovia. Tak preco by sme ti mali radiť ako urobiť nehlucnu vazensku celú? Ked chceš trápiť ryby, tak to trp aj ty!

Stále hovorim ze toto by nemali v obchodoch predavat pod názvom akvarium ale len ako karantenna nádrž. Možno to slovo karantena by odradilo od kupy aspoň zopar ľudí.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.