problem s čistotou vody v akva



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: problem s čistotou vody v akva

Odoslaťod začiatočník samuel » 14 Jan 2013 20:01 pm

Dobrý deň, mám 3l akvárium bez filtra a mám kalnú vodu. Vedel by mi niekto poradiť ako mať čistú vodu :?:
začiatočník samuel
 
Príspevky: 1
Založený: 14 Jan 2013 19:47 pm

Reklama

Re: problem s čistotou vody v akva

Odoslaťod Snoopy » 14 Jan 2013 20:02 pm

daj tam filter..
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: problem s čistotou vody v akva

Odoslaťod Luker13 » 14 Jan 2013 20:16 pm

dufam, ze tam ryby nemas... a ten kal je biely?
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: problem s čistotou vody v akva

Odoslaťod luko36 » 14 Jan 2013 20:31 pm

3L neni akvarium ale pohar s vodou
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: problem s čistotou vody v akva

Odoslaťod Tomas54 » 14 Jan 2013 20:39 pm

3L ma Marina Betta Kit, ak je kalna voda a je tam Bojovnica, tak je to zo zlej udrzby. Co ti poradit, rybu dat do niecoho ineho ? Vacsieho ? Alebo castejsie menit cast vody ?
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: problem s čistotou vody v akva

Odoslaťod Milan666 » 14 Jan 2013 21:51 pm

začiatočník samuel napísal:Dobrý deň, mám 3l akvárium bez filtra a mám kalnú vodu. Vedel by mi niekto poradiť ako mať čistú vodu :?:

A nie si ty humorista?, čo tu zablúdil, ak nie, tak ti teda odvahu závidím :lol:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: problem s čistotou vody v akva

Odoslaťod lubosmihula » 15 Jan 2013 11:57 am

Tak toto ma dostalo :lol: predstavil som si toto "akvárium" s filtrom a videl som tam spučenú rybu čo sa nemôže ani hnúť, lebo jej zavadzia filter - dvaja rivali -- ryba verzus filter. Filter má výhodu - nemôže sa hnúť a tak musí ryba ustúpiť :lol: - múdrejší ustúpi
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: problem s čistotou vody v akva

Odoslaťod Giftzahn » 15 Jan 2013 12:35 pm

začiatočník samuel napísal:Dobrý deň, mám 3l akvárium bez filtra a mám kalnú vodu. Vedel by mi niekto poradiť ako mať čistú vodu :?:


njn, 3L nie je akvarium ...to je pohar na Colu, Pivo atd. .... za akvarium pre zaciatocnika sa da povazovat nieco co ma aspon 60L+ .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: problem s čistotou vody v akva

Odoslaťod Alexis » 16 Mar 2016 11:40 am

Od prvej otázky ubehol už nejaký čas, ale určite sem príde niekto koho to bude zaujímať. Takže. zakladal som synčekovi (5.r) akvárium 60L. Samozrejme, že tak trochu aj sebe, lebo ako chlapec som mal tiež akva, takže čo to o starostlivosti som vedel. Mne ho tiež robil môj otec, ale ak to porovnám s dnešnými možnosťami tak porovnávam trabanta s bavorákom. My sme s otcom naliali vodu z vodovodu, počkali 24h a šup ho rybky dnuka. Pichli sme tam molitanový filter s okysličovacím kamienkom a hotovo. Nikdy sme neriešili PH, tvrdosť, ani ani žiadne dusitany, CO2 a podobne. Vodu sme dolievali, podľa toho koľko sa z nej odparilo. Asi raz za pol roka sme stiahli vodu až na dno a vyčistili dno. Z drobných rias sme si tiež nerobili starosti, mali sme tú magnetickú stierku na sklo a žiletkovú škrabku. Prečo to píšem? Ja si nepamätám ani na jeden úhyn, alebo nejakú chorobu. Mali sme v ňom skaláre, závojnatky, pancierníkov, prísavky, mečúne, rastliny , ktoré sme museli aj vyhadzovať lebo sa im darilo. Nikdy sme nič nehnojili, neliečili. Žiadna špeciálna strava pre ryby a predsa krásne prosperovali a rástli. Keď sme dostali návštevu, tak nám akvárko chválili. Voda nebola nikdy kryštálovo čistá ale mala taký zelenkavo-žltastý nádych, bola ale číra, čiže žiadna hmlovina. Synove akvárium som začal zakladať podobne a po nabehnutí nálevníka som začal študovať. Nestíham sa čudovať čo sa za tie roky v akvaristike udialo. Teraz mám vodu krásne číru, netreba sa v tom večne rýpať a špekulovať s vodou. Filter neoplachovať pod vodovodom a hlavne v čo najmenších intervaloch t.j. kým filter nie je obmedzený na prietoku, tak nezasahovať. Môj príspevok čo sa tej vody týka neberte ako odporučenie, píšem to len ako paradox dnešnej sladkovodnej akvaristiky. Na jednej strane sa snažíme o krásnu kryštálovo čistú vodu a na druhej sa snažíme rybkám vytvoriť prirodzené prostredie pre ich šťastný život.
Alexis
 
Príspevky: 1
Založený: 05 Mar 2016 17:04 pm

Re: problem s čistotou vody v akva

Odoslaťod Hora » 16 Mar 2016 14:20 pm

Alexis napísal:Na jednej strane sa snažíme o krásnu kryštálovo čistú vodu a na druhej sa snažíme rybkám vytvoriť prirodzené prostredie pre ich šťastný život.


no ja sa snazim o hnedo-čajovú farbu vody pridavanim raselinoveho vyluhu hned z niekolkych dovodov,prirodzenejsie podmienky pre moje druhy (tetry,mrenky,panciernicky),znizovanie ph,Fe je pristupnejsie pre rastliny(neoxiduje),viaze tazke kovy,ochranuje pred neziaducimi bakteriami a pliesnami,brani vyvoju rias (ale toto velmi nefunguje).
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: problem s čistotou vody v akva

Odoslaťod I.P. Pavlov » 17 Mar 2016 18:48 pm

@ Alexis
Pravdu máš, žiaľ dnes už neplatí. Voda sa dala piť z potôčika, rýb a rakov bolo, že sme ich rukami mohli chytať, áut bolo oveľa menej, nemuseli sme sa očkovať proti chrípke, do hospodárských zvierat sa netlačili antibiotiká....................
To je len pár výňatkov z minulosti, dnes je všetko ináč, každý deň mäso, každý deň sprcha, deodoranty, umelý výkrm a to všetko musia čistiť čističky, myslíš, že to, čo pijeme je to isté, čo sme mali niekedy vo vodovodoch? Žiaľ, nie. Musíme sa prispôsobovať. Rybky chúlostivé, chované v množiarňach už toľko neznesú a rastliny? No tie, čo boli v ponuke kedysi aj dnes hodne vydržia a nemusia ani CO2. Teraz je oveľa väčší, pestrejší výber a rastlinky sú oveľa náročnejšie.
No s tým zasahovaním do akvária máš určite pravdu
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.