Začínam s 20 L



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Začínam s 20 L

Odoslaťod jej_levicenstvo » 08 Feb 2016 15:49 pm

Ahojte mili akvaristi.

Na vianoce sme dostali do daru male asi 2,5l plastove akvarium a k nemu zlateho karasa. Chuda rybka. Povodne sme to s akvaristikou skusat ani nechceli, ale nas karas nam tak prirastol k srdcu, ze vcera uz som to nevydrzala a sla mu kupit poriadne obydlie.

Vyber padol na 20 L akvarko, s filtrom, pumpou, LED osvetlenim. Vybrala som do neho 2,5kg strku, mensi domcek, a dve umele rastlinky, kedze mi povedali, ze karas by zive rastliny vytrhal.

Nas rybiak vyzera od vcera ako najstastnejsia rybka, cele akvarko ma len pre seba, plava sem a tam a konecne ma dostatok vzduchu a nemusi chodit dychat na hladinu.

chcela by som vas velmi pekne poprosit o kratku radu/odpoved na moje otazky:

1. Moze mat karas aj zive rastlinky? a ak ano, ake su vhodne do mensieho 20l akvarka?
2. Ake rybky by sa k nemu hodili? resp. ake kupit aby nebol sam ale zas aby ich nebolo vela? /este 2 karasov?/
3. Je vhodne do tohoto akvarka umiestnit 1-2 prisavnikov?

vopred dakujem velmi pekne. viem, ze isto robim mnozstvo chyb. ale na rybke nam zalezi, a chceme aby sa mala dobre.

pekny den!
Prílohy
akvarko.jpg
akvarium
jej_levicenstvo
 
Príspevky: 6
Založený: 08 Feb 2016 15:35 pm

Reklama

Re: Začínam s 20 L

Odoslaťod Loki12 » 08 Feb 2016 16:07 pm

Mas viac otazok v jednom bode, tak cez lomitko mas dalsiu odpoved
1. ano moze priam je to ziadane / to nie je lahke povedat, ale do maleho akvaria asi nieco s mensim vzrastom, mensie listy
2. ku karasom karasy, KOI kapre / podla velkosti zahradneho jazierka
3. Nie, do tohto rozmeru nie je vhodne davat ziadnu rybu (mozno tak jednu bojovnicu, osamote)

search.php?st=0&sk=t&sd=d&keywords=karas
karas-zlaty-t195.html
http://rybicky.net/atlasryb/karas_zlaty
minimalna velkost nadrze: 2000 litrov. cize ti chyba len 1980 litrov vody.
Ale ano je to takmer 8-nasobne viac ako mal, teraz je ako si ty nazvala "chuda rybka" len o trosilinôčku menej.

Rybku podarovať niekomu kto sa o nu ozaj vie postarat a hlavne bude mat vhodne podmienky.
Medzi tym si kludne prehladaj toto forum, popozeraj co je vhodne do 20L akvaria a pomalicky zacnes.

Vela zdaru
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Začínam s 20 L

Odoslaťod jej_levicenstvo » 08 Feb 2016 16:40 pm

Preboha, a preco potom predavaju tieto rybky ako akvariove? neviem si predstavit 2000l jazierko v byte :)
mne povedali, ze sa velkostou prisposobi rozmerom akvaria, tak som teraz zmatena :( hovoris, ze rybku treba niekomu podarovat a vybrat si nieco ine, ano?
jej_levicenstvo
 
Príspevky: 6
Založený: 08 Feb 2016 15:35 pm

Re: Začínam s 20 L

Odoslaťod Hryzo » 08 Feb 2016 16:46 pm

Loki12 napísal:... 2. ku karasom karasy, KOI kapre / podla velkosti zahradneho jazierka ...


head shot :)

jej_levicenstvo napísal:... Nas rybiak vyzera od vcera ako najstastnejsia rybka, cele akvarko ma len pre seba, plava sem a tam a konecne ma dostatok vzduchu a nemusi chodit dychat na hladinu. ...


docasne si mu polepsila, ale len na malu chvylku, kym zase opat nevyrastie ... z odkazu od loki-ho sa docitas, ze karas rastie do velkosti 20+30cm ... myslis, ze este 2 karase by sa v tom tvojom malickom akvariu este uzivili? myslim, ze odpoved poznas sama ...
nechcem ti kazit iluzie, ale kym nebudes mat akvarium aspon 10nasobne vacsie, na karasa uplne zabudnite aj to by si ho musela casom dat prec ... ja si teraz zakladam 540L akva a ani tam by nemohol byt cely zivot a musel by ist casom von do jazierka ...

ak sa ti akvaristika trochu zapacila, prejdi par tem akvarii tuto na fore vase-akvaria.html, precitaj par clankov na internete a zistis, e z tvojho objemu by sa dalo spravit pekne zelene akvarium s mini rybkami alebo krevetkami, ktore by ti robili radost tak, ako robia moje akvaria mne. je to o chybach, o uceni sa, o citani a hladani informacii a hlavne - o trpezlivosti.
drzim palce
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Začínam s 20 L

Odoslaťod jej_levicenstvo » 08 Feb 2016 16:48 pm

hej presne, head shot ;-)
jej_levicenstvo
 
Príspevky: 6
Založený: 08 Feb 2016 15:35 pm

Re: Začínam s 20 L

Odoslaťod Loki12 » 08 Feb 2016 16:50 pm

Predavaju ich lebo ľudia su hlupi a veria každej blbosti co vidia vo filmoch a kedze väčšina karasov je lacná tak umretie rybky nepovazuju ľudia za stratu.

On je obchodik. Co ti mal povedať? Nič si u nas nekupujte ved ja som tu plateny za konzultacie nestastnikom ako ste vy?

Karas je studenovodna ryba. Chceš doma vodu chladiť?

Ano. Rybku darovať.
A potom pozerať tu na fore co majú skuseni akvaristi v 20L akvariach. Už som ti to písal.

Klikni si hore na linky klubu. Je tam archvi časopisu a precitaj si ako začať s akvaristikou. Priprav sa na zo ze budes veľa nadávať a veľa veci nebudeš chcieť akceptovať. Buď to ale prijmes alebo si kúp do toho akvaria umelú rybku a môžeš to používať ako peknú, jemne gycovu, dekoraciu domacnosti.

Ak je niečo malé a neme, rybka, ešte neznamena ze nemôže mat nároky ako dostihový kon.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Začínam s 20 L

Odoslaťod jej_levicenstvo » 08 Feb 2016 17:31 pm

ja povazujem umretie aj 10c rybky za stratu, takze mi velmi zalezi na tom, aby bolo vsetko ok.

Dakujem velmi pekne za vase cenne rady. vsetko prestudujem
jej_levicenstvo
 
Príspevky: 6
Založený: 08 Feb 2016 15:35 pm

Re: Začínam s 20 L

Odoslaťod casper » 08 Feb 2016 17:47 pm

daj si tam bojovnicu je to nenaročna rybka to akvarko jej stačí. ta vam bude robiť väčšiu radosť
Obrázok používateľa
casper
 
Príspevky: 82
Obrázky: 6
Založený: 21 Jan 2012 02:44 am
Bydlisko: pezinok

Re: Začínam s 20 L

Odoslaťod jej_levicenstvo » 09 Máj 2016 10:01 am

Tak naša Lýdia ako sme ju pomenovali, dostala svoje vlastné záhradné jazierko :)
Prílohy
WP_20160508_15_47_19_Pro.jpg
jej_levicenstvo
 
Príspevky: 6
Založený: 08 Feb 2016 15:35 pm

Re: Začínam s 20 L

Odoslaťod radorado » 09 Máj 2016 10:30 am

Super!
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Začínam s 20 L

Odoslaťod vagascan » 09 Máj 2016 10:57 am

Super !! :) Hned sa pre rybiaka naslo miesto.

Ak ti niekto povie, ze rybka sa prisposobi velkosti akvaria, tak mu odkaz nech zacne chovat vlčiaka na WC. Ten sa tiez prisposobi velkosti a tvaru miestnosti tak , ako rybka :)
vagascan
 
Príspevky: 337
Založený: 08 Jan 2010 00:50 am

Re: Začínam s 20 L

Odoslaťod Loki12 » 09 Máj 2016 13:02 pm

jej_levicenstvo napísal:Tak naša Lýdia ako sme ju pomenovali, dostala svoje vlastné záhradné jazierko :)

Paradne riešenie.
Fakt ocenujem prístup. Lydii tu bude oveľa lepšie.
A do toho akvarecka skus nejaké krevetky.
KeepGoing.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Začínam s 20 L

Odoslaťod Hora » 09 Máj 2016 16:25 pm

Loki12 napísal:A do toho akvarecka skus nejaké krevetky.

Alebo bojovnicu Líviu :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Začínam s 20 L

Odoslaťod hooopy » 09 Máj 2016 20:08 pm

ok. povazujem otazku za vyriesenu, chvalim za dobry pristup. vsetkych. temu zamykam.
takto sa mi to paci. istym sposobom hlupa otazka, lebo je na nu x odpovedi uz len tu na fore. stacilo hladat.
ale nasli sa ludia, co odpovedali, jej levicenstvo posluchlo a karas sa dostal do stastneho domova. ( aj ked... casom mu bude aj to malo:-)))) )
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.