Úplný začiatočník



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod martin_s » 23 Dec 2014 12:40 pm

Ak vyberies vhodne rastliny tak mozes v nom tu bojovnicu mat (vzhladom na objem by som dalsie ryby nepridaval). Co sa tyka filtra, z coho usudzujes ze bojovnica ho nepotrebuje? Pozri si temy a clanky o filtracii a pochopis naco vlastne sluzi filter v akvariu. Ano, mozu akvaria bez problemov fungovat aj bez filtra ale na to treba skusenosti a prisposobit zlozenie a udrzbu akvaria...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Reklama

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod Hryzo » 23 Dec 2014 13:32 pm

nenarocne rastliny ako anubiasy, bucephalandry, microsoria, cryptocoryny a vela dalsich tam vies dat aj pri slabsom svetle a bojovnica bude viac happy ... filter je vzdy lepsie mat ako nemat co dvojnasobne plati pri menej skusenych ludoch

zakladne informacie najdes aj tu http://rybicky.net/clanky/578-vhodna-te ... acatecniky a rozklikavaj si clanky a citaj, je tam vela uzitocneho
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod vilo » 24 Dec 2014 15:44 pm

Filter k bojovnici je dobre vyberať čo najslabší, aby sa z akvária nestala práčka (= silný prúd vody), čo nebude vyhovovať ani bojovnici, ani väčšine rastlín. S výberom konkrétneho filtra žiaľ neporadím, "mini" filtre nesledujem, ja pre malé akváriá používam trubky s molitanom napojené na vzduchovací kompresor, čo ale väčšine ľudí z dôvodu hluku moc nevyhovuje http://shopakva.sk/1473-filter-molitano ... tkovy.html. Pri vnútorných filtroch sa zvykne uvádzať pre aký objem akvária sú určené (napr. 20 - 60 litrov), ale väčšinou sú tie údaje predimenzované - t.j. taký filter často spraví z 25 l akvária spomínanú "práčku"
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod lulu121 » 27 Mar 2015 16:45 pm

Dobrý deň, potrebujem poradiť zakladám akvárium pre deti, máme 30l, včera sme išli zasadiť rastlinky, ale pri sadení (na spodku máme staré dno a na to sme dali kamienky) sa nám skalila voda a po akváriu nám začali plávať čiastočky toho spodného substrátu. Viete mi poradiť ako to odstrániť a čo s tým robiť.
lulu121
 
Príspevky: 1
Založený: 27 Mar 2015 15:41 pm

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod Stone1991 » 29 Mar 2015 10:49 am

lulu121 napísal:Dobrý deň, potrebujem poradiť zakladám akvárium pre deti, máme 30l, včera sme išli zasadiť rastlinky, ale pri sadení (na spodku máme staré dno a na to sme dali kamienky) sa nám skalila voda a po akváriu nám začali plávať čiastočky toho spodného substrátu. Viete mi poradiť ako to odstrániť a čo s tým robiť.


čakať kym to usadne, mne to usadlo do hodiny, a filter sa tiež oto postara, pripadne odkaliť dno, ja som to nechal tak na začiaktu čo bude, odkaloval som po tyždni, vata vo filtri bola čierna ako uhol =D
Stone1991
 
Príspevky: 77
Založený: 22 Feb 2015 17:44 pm

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod MajoX » 07 Jún 2016 13:28 pm

Dobrý deň, potreboval by som poradiť.
Hneď na začiatok píšem že sme to urobili presne ako sa to nemá (čo som sa už za posledné dva dni dočítal lebo vlastne so ženou nerobíme nič iné iba čítame, chceli sme potešiť deti a keďže mám rastliny a zvieratká hrozne rád, nerád by som aby mi zdochli skôr ako sa dočítam nejakú dôležitú info) - písať mi že som somár nemusíte, viem.
Čiže k veci - kúpili sme set 30l (35x25x35) výrobca Tetra AquaArt led so vstavaným osvetlením denným (žltomodré) aj nočným (modrým), s vnútorným filtrom Tetra EasyCrystal 250, dokúpili kompresor Tetra APS 50, pod akvárko sme dali kartón, naspodok sme dali štrk č.4 (do akvárií - jedno balenie 3,3 kg výška cca 3-4 cm), na štrk jednu "potopenú loď" a dve umelé rastliny, do vody starter pack a aqua safe.
Rybičky sme si nechali poradiť množstvo aj zloženie (podľa bločku) - prísavník zlatý (ale vyzerá šedo) asi 4cm veľký, 4ks tetra biela, 5 ks neonka červená tam šli v podstate spolu s vodou.
Rybičky zatiaľ fungujú normálne (už ich prechádza aj prvotná plachosť), jedia aj plávajú.
Po čítaní na fórach som ostal dosť vyplašený o rybičky, takže dnes som šiel do obchodu, bolo mi povedané že bez živých rastlín mi akvárko nebude fungovať. Kúpil som teda substrát (staré dno) a 3 rastliny - Egeria densa (douška hustolistá) - plánujem ju dať dozadu, Sagittaria subulata (šípatka šídlatá) - tú dostredu a dopredšie zasadiť okolo vraku, Anubias barteri var. nana (anubis zakrslý) - priviazať o vrak

Ideme sa do toho pustiť dnes večer, mám v pláne vypustiť akvárko (vodu nechať a nechať v nej rybky plávať, okysličovať im ju), na spodok dám vrstvu substrátu podľa odporučenia, na nu ten štrk, zasadím rastliny, opatrne nalejem naspať vodu a dám rybky.

Napadá Vás na čo mám teraz dávať najväčší pozor aby som o tie rybky neprišiel? Je jasné že ak sa stane nešťastie, tak začnem odznovu s normálnym nábehom podľa návodou tu na stránke.
Bolo mi povedané aby som rastliny nehnojil kým sa neuchytia, čistil raz za týždeň dno plus vymenil tretinu vody. Aby som nesvietil stále, že cez deň tak 8-10 hodín na noc vypínať, aby sa mi tam nerozrástli riasy. Kúpil som aj granulovú stravu, budem ju miešať s tými "vločkami" čo plávajú navrchu aby aj prísavník mal čo jesť.

Vopred ďakujem za dobre mienené rady. V čítaní plánujem pokračovať, len vo vyhľadávaní až taký dobrý nie som keďže ešte v mnohých prípadoch neviem čo presne hľadať. V tom meraní CO2 a testoch vody som zatiaľ úplne stratený, vodu máme v petržalke riadne chlórovú a tvrdú, mám v pláne ju vždy nechať riadne odstáť. Je potrebné do nej prilievať chémiu (aqua safe?)
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod Jirka Scobak » 07 Jún 2016 14:02 pm

Vyhoď vrak.
Anubias přivaž na nějaký kamínek.

Vrať se do akvaristiky.
Kup 5 dalších egerií a 5 dalších sagitarií.

Egerii ani nesázej, ona nikdy dlouhodobě nekoření. Nech ji plavat.

S tímto vším máš asi 25% šanci, že ti neuhyne většina rybek (bez toho menší).

Až to budeš mít hotové, přečti si: https://dennikn.sk/blog/akvaristika-zacina-u-rostlin/

Další dva měsíce nedoplňuj do akvária žádné nové ryby, ani kdyby ti všechno pochcípalo. Pokud se objeví malí šneci, buď za ně vděčný.

P.S. Taky jsem napsal toto, ale to je pro zkušenější akvaristy: http://rybicky.net/clanky/1570-obhajoba ... ch-akvarii
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod Hora » 07 Jún 2016 14:10 pm

MajoX,
toto je standard unahlenia,je fajn,ze si to uvedomujes,ale tie rybky nepreziju a budes musiet robit klasicky zabeh noveho akvaria.Uz teraz prezivaju stres a neviem,ci by prezili aj novy domov zabehnuteho akvaria.
Obchod,kde ti dali taketo informacie by som viac nenavstevoval,lebo nemaju sajnu o zabehu,vhodnosti ryb na tvoje akvarium,pestovani rastlin.
Uz co uhynie bohuzial,ale daj si zalezat na tych rastlinach do buducna maju dolezity vyznam.Zabeh neminie nikoho.
4cm strku je malo,daj vyzivny substrat a na to strk tiez dolezite vhodnej velkosti kvoli korenovemu systemu,by malo byt min. 8-10cm.Nie nejake kamene ale nieco 1-3mm zrnitost.
Nejake hnojenie teraz neries,okyslicovanie je tiez zbytocna investicia do motorceka,aquasafe je na tvoj objem,kde bude dokopy 20l vody nanic,staci mat v dvoch vedrach odstatu vodu primeranej teploty.
Ja by som rybky dal prec,urobil zabeh s rastlinami.
Daj si do googlu kazdu rybku,ktoru si kupil a precitaj si co potrebuje,velkost nadrze,teplotu vody,ostatne hodnoty.
Potom pochopis,ake rybky ti doporucili,ale to je aj tvoja chyba,oni zneuzili tvoju neznalost.
Pises,ze mas tvrdu vodu,tam by bolo vhodne vediet ako tvrdu a po zabehu volit druhy odolne tvojim podmienkam a vhodnej velkosti,lebo deti takto potesene nebudu,ked im budu plavat naopak v akvariu.
Vojdi do forum,recenzie vyrobkov,pasikove testy.Je tam zabeh,ako prebieha,cim to zmeras a podobne vsetky dolezite hodnoty vody v akvariu.O zabiehani je popisane vela,musis citat.
Zaujimalo by ma,kde je ta akvapredajna.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod MajoX » 07 Jún 2016 15:00 pm

Dakujem za rady, ja uz som si vytlačil tie rastliny a čital som si, hoci ešte niektorým výrazom nerozumiem.. kupoval som to v zvieracom obchode, baba sa tvárila že tomu rozumie :(
Aj tie ryby som pozeral, hneď mi padla do očí veľkosť akvária pre ne :(
Hned sa mi zdalo ze 3 rastlinky to nespasia, pojdem po praci este kupit par dalsich tych istych a vecer ich zasadim. len mam iba 35*25 plochu akvaria
Ako s vymenou vody? radsej kazdy ked povedzme liter, dva, nech nerobim raz za tyzden vacsie zasahy?
Slimakov som v nadrzi kde maju kvety videl, mam jedneho dvoch kupit?
Dufam ze tie rybicky vydrzia, ak nie, tak potom mam cas, poriadne nastudujem a idem do toho znovu.. penazi mi az tak luto nie je, za blbost sa plati, ale chudata rybicky
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod Hora » 07 Jún 2016 15:20 pm

Aj ked silno pochybujem,ale nezoberie rybky spat?
Keby zazrakom prezili,to akvarium je male,
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod okrim3 » 07 Jún 2016 19:25 pm

Ja som tiež začiatočník a dnes som zostavil svoje malé akva 54l. Prikladám foot. Prípadne ak je to zle môžem to skúsiť prerobiť. Prikladám obrázok.
Prílohy
20160607_185514.jpg
20160607_190646.jpg
okrim3
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Máj 2016 22:20 pm

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod MajoX » 07 Jún 2016 20:19 pm

Takze misia splnena, kedze zena dnes s odstatou vodou popolievala kvety, musime pockat do zajtra a doplnime chybajucu vodu, do odstatej vody dam pre istotu chemiu (safe start, aqua safe) a uz ostava sa iba modlit aby rybky prezili.. povodnu fotku sme kvoli pocitu hanby radsej nerobili, kamene co sme vlozili miesto vraku presli octovym testom.
Nezda sa Vam tej zelene tam teraz trosku moc? Akoze rybky su ovela spokojnejsie uz len na pohlad, vodu sme zakalili iba trosku, davali sme pozor. Akurat to sadenie bolo zvlastne, som zvyknuty davat najprv strk potom zem a do toho rastlinky, vo vode je to opacne a trosku som mal problem zasadit tie byliny az do zeme skrz ten strk. Ta zadna tapeta pojde neskor doprec a nahradi ju cierna folia.
Co by som teraz mal sledovat? Vodu planujem menit kazdy den trosku (liter, dva) tak 5% nadrze.
Kedy odporucate zacat hnojit tie rastlinky? A ako svietit? Je tam denne aj nocne svetlo ale v obchode ma zenska upozornila ze ak to prezeniem tak tam mam zachvilu riasy..
Prílohy
Aqua1.jpg
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA


Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod newsted » 07 Jún 2016 20:31 pm

Ak pouzijes aquasafe nemusis nechat vodu odstat (akurat teplota by nemala klesnut o viac ako 2 stupne pri vymene, ergo mozes nechat trochu odstat nech sa ohreje :) ).
Safestart pouzi az na druhy den alebo aspon s odstupom hodiny, osobne nerad pouzivam kondicioner a bakterie spolu. Inak so safestartom mam dobre skusenosti, ale aj tak ti akvarko prejde zabehom, len mozno nebudes mat take spicky amoniaku a NO2.
Sledovat by si mal amoniak, NO2 a po zabehu NO3 a podla toho prisposobit vymenu vody. Pokial viem papierove testy, nemeraju amoniak.
Preco nie je akva doplnene vodou az po vrch? Zvysis tym objem a zriedis toxicke latky.
Sviet 5-8h. Tie plavajuce rastliny (egeria) ti tiez pomozu so zabehom.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod MajoX » 07 Jún 2016 21:10 pm

Prave aj kvoli ohrevu som to tam nechcel naliat, tepla voda obsahuje ovela viac chloru a nerad by som narobil galibu v tom akvarku. No s tou vodou to bolo tak, bola odlozena ale zena nevedela tak poliala kvety.. a dost vody sme "stratili" pri cisteni, na to ze tam boli rybky 3dni, bolo v nej dost spiny (ale zrejme aj tym ze sme nepreplachli strk ked sme ho tam prvykrat davali)

To testovanie si urcite chcem nastudovat co najskor, len chemiu som mal naposledy na zakladke, tak som z toho cely nesvoj :(

Tak idem zistit kolko stupnov ma ta voda, dam ju s aquasafom do akvarka a rano dolejem safestart podla navodu (kolko vody tam teraz dam)

Dakujem moc za vsetky rady, je mi jasne ze lahsie by bolo ryby "vyhodit" a zacat vsetko odznovu, ale ja ked obstrihavam rastliny tak ich dam do vody mnozit a vyhodim fakt len tie co sa neuchytia.. mne je prirodu nicit luto, preto sa snazim aby tie rybky prezili
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod MajoX » 07 Jún 2016 21:38 pm

Tak voda doliata, teplota klesla o 1 stupen, je tam teraz 23 stupnov. Co som pozeral tie 3 dni, tak teplotu sa nam darilo drzat do 25 stupnov. Aqua safe som do vody dal, safestart dam rano, chybalo tam doplna 5 litrov vody. Sice mi viac ludi vravelo ze kompresor navyse je tam zbytocny, ale ked uz som ho kupil, tak som dal ten kamen do rohu, aspon sa hybe voda v akvariu od bubliniek.
Nemoze rybam nahodou privela kyslika uskodit? (lama otazka ale zatial som sa v tych temach pre zaciatocnikov k tomu nic nedocital)
Zena uz dokonca objavila prveho maleho slimacika (ja som si aj myslel ze ich donesiem domov kedze boli v obchode v nadrzi s kvetmi, ale predavacka vravela ze to su dobri slimaci, ze sa ich nemam bat)

Uz som davno nezazil take stresy ako za tie rybicky posledne dni, tak snad preziju, drzte palce (zacinam uvazovat kam do bytu by sa zmestilo poriadne akvarko, len je dost maly :( )
Prílohy
Aqua2.jpg
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod I.P. Pavlov » 07 Jún 2016 23:23 pm

Hlavne kľud :) To okysličovanie, teda kamienok vyber. Veľa kyslíka rybkám neublíži priamo. Môže nepriamo a to tak, že vytesňuje z vody látky, ktoré pomáhajú zmäkčovať vodu a rybky predsa len radšej mäkšiu vodu. To isté platí i pre rastliny, môžu týmto strádať a uhnívať. To rovnako zhorší kvalitu vody. Nechcem ísť na teba samými odbornými radami a zásadami (časom do toho vojdeš), preto ti to všetko píšem tak polopatisticky. Pozri či vo filtri nemáš náhodou tkzv. aktívne uhlie. Ak áno tak ho vyber spolu s kamienkom. No a vzduchový kompresor odlož na horšie časy. Zíde sa ak by nedajbože ochoreli rybky. Viem, nechceš sa ich zbaviť, no budeš musieť. Už i preto, že tieto druhy by v tvojom mini akváriu trpeli. Slimáky maj a váž si ich, sanitárov treba.
Na teplotu vody až tak dbať nemusíš, chladnejšia je prijateľnejšia. Ak sa ti tam vyskytnú nechcené látky (NO2) a to tam určite bude, tak v teplej vode ako je všeobecne známe "kvasí" všetko rýchlejšie. Zameraj sa na výmenu vody, množstvo 1/3 obsahu, liter, či dva ničomu nepomôžu. Filter umývaj vo vode odpustenej z akvária, nie pod vodovodom!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod I.P. Pavlov » 07 Jún 2016 23:27 pm

okrim3 napísal:Ja som tiež začiatočník a dnes som zostavil svoje malé akva 54l. Prikladám foot.

Vybral by som ten kameň, bude obsahovať nežiadúci vápenec. Radšej sa zameraj na viac rastlín. Vyššie dozadu, nižšie dopredu....
V malom akváriu ti kameň zaberie objem cca 1-2L vody a to by bolo škoda, že? :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod okrim3 » 07 Jún 2016 23:55 pm

Ten kameň mi poradili v akvaristike. Vraj neobsahuje vápnik. Rozmýšľal som medzi kameňom a koreňom a pani mi poradila že radšej kameň lebo že nefarbí vodu a ani neovplyvňuje jej kvalitu. Môžem ho skúsiť ponoriť do octu a uvidím čo to urobí. Lenže tých kameňov tam mali celkom dosť. a rastlinky chcem ešte dokúpiť. Zatiaľ mám tak že vyššie mám vzadu a nízke vpredu.
Čo sa týka filtra tak mám tam tento http://www..akvariumonline.sk/hagen-vnut ... 04708.html
Akva som kupoval cez bazoš takže už bolo používané.
Chcel by som sa opýtať či mám aj nejakú chémiu na úpravu vody. Vodu mám priamo z vodovodu. Dnes som napustil neodstátu. Treba mi aj nitrifikačné baktérie?
Ďakujem za odpovede.
Svietenie mám nastavené na spínači na 4 hodiny potom 3 hodiny pauza a potom 6 hodín.
okrim3
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Máj 2016 22:20 pm

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod Jirka Scobak » 08 Jún 2016 01:35 am

okrim3 napísal: Treba mi aj nitrifikačné baktérie?


A máš nějakého akvaristu, který ti ze ZDRAVÉHO akvárka dá trochu vody a detritu?
Jinak - hustota osázení vypadá slibně, ale je to hrozně mrňavá fotka a když použiješ zadní tapetu akvária, není jasné, co je tapeta a co skutečné rostliny.
Naposledy upravil Jirka Scobak dňa 08 Jún 2016 01:44 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod Jirka Scobak » 08 Jún 2016 01:41 am

MajoX napísal: Nezda sa Vam tej zelene tam teraz trosku moc?


Vůbec :). Koupil bych ještě jeden košík sagitarie, rozebral ho na jednotlivé rostlinky a zasázel je jednotlivě do volných míst.
Nicméně to takto už začíná vypadat životaschopně :).

K teplotě - rostliny v pohodě zvládnou pokles na 21 nebo 20.

K vzduchování: Voda se má jen tak-tak hýbat.

Hnojení: Nepotřebuješ. Co ti uhyne, necháš v akváriu :). (černý humor)
Seriózně: Hnojení zatím neřeš.

P.S. Stejná otázka jako na okrima3: Nemáš v blízkosti akvaristu se zdravým akváriem a detritem? Pomohlo by hodně rostlinám.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod MajoX » 08 Jún 2016 08:37 am

Ja akvaristov nepoznam ziadnych, verim ze keby hej, nespravim tieto chyby hned na zaciatku. Konecne som si nasiel co to ten detrit znamena, tak ja som ho vcera vsetok vyhodil ked sme davali zeminu a sadili rastliny (čo som asi nemal robiť že?). Takisto sme aj umyli štrk a vyčistili cele akvarko, filter umyli vo vode z akvarka. Preto mi jej tam po doplneni tolko chybalo. Na noc som zhasol svetlo, rano uz jedna neonka hore plutvickami :cry: tak som mal hned pokazeny zaciatok dna. Ostatne zatial vyzeraju v pohode. Kyslik som na noc pridal, cize bol v akvarku celkom prud vody (v obchode co som pozeral akvarka s rybkami tak im tam voda cirkulovala ostosest) Akurat som si vsimol ze mi zacali listy na egerii hnednut a lesknut. Nalial som trosku safestartu do akvaria (podľa návodu - množstvo na 5litrov co som vcera vecer doplnil). Idem tu hladat co znamena to hnednutie a lesknutie rastlin, skusim nastudovat to meranie vody a vybehnem asi kupit nejaky test (zoodom mam kusok od prace).
S tym vyberanim kamena (kompresoru), hladinu mam asi 1 cm pod vyvodom filtra, bude ten filter stacit okyslicovat vodu? Aby sa mi nahodou neudusili..

Bývam v BA-Petržalke pri technopole, keby sa tu náhodou našla dobrá duša ktorá by mi trošku pomohla, bol by som veľmi vďačný.
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod Hora » 08 Jún 2016 09:51 am

MajoX napísal:Kyslik som na noc pridal, cize bol v akvarku celkom prud vody (v obchode co som pozeral akvarka s rybkami tak im tam voda cirkulovala ostosest)

Si vobec necital/nepochopil,co pisal Pavlov o vzduchovani.Myslis,ze robis lepsie,ked tlacis bublinky do vody?Na akvapredajne nepozeraj,tebe kyslik do vody miesa pohyb hladiny v akvariu.
Rastliny sa musia adaptovat,len ten strk 4-7cm bude nevhodny urcite.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Úplný začiatočník

Odoslaťod Jirka Scobak » 08 Jún 2016 10:08 am

MajoX napísal:Bývam v BA-Petržalke pri technopole, keby sa tu náhodou našla dobrá duša ktorá by mi trošku pomohla, bol by som veľmi vďačný.


Vyskytuješ se někdy v okolí Trnavského mýta? Nebydlím daleko. Dám ti flašku staré vody a trochu detritu. Například dnes do 17:00 jsem k dispozici. Napiš soukromou zprávu.

Co ti napsal Hora o vzduchování, napsal ti dobře. Kašli na to, protože vzduchovat jako blázen kvůli pár rybám, co nakonec pravděpodobně stejně uhynou, je blbost. Tvůj cíl má být založit akvárium a je jedno, co s rybami bude. Na ryby, co máš, zapomeň.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.