Kamene a ocot



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Kamene a ocot

Odoslaťod matulkos » 10 Jún 2016 13:51 pm

Mozu vsetky kamene reagovat v octe? Pocut len velmi male sycanie,ziadne bublinky. Neviete poradit co su to za kamene.
Dakujem vam.
Obrázok

odoslané z Xiaomi MI3
matulkos
 
Príspevky: 241
Založený: 22 Jan 2011 23:05 pm

Reklama

Re: Kamene a ocot

Odoslaťod newsted » 10 Jún 2016 15:38 pm

Zula?
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod matulkos » 13 Jún 2016 00:00 am

Chcem sa opytat,mam 112l akva.
Zalozil som 15litrovku a dal som celu vodu z 112.
Otazka znie. Mozem kazdy tyzden menit vodu (5l) v 15tke z velkeho akva? Budu tam potrebne latky pre rastliny,ktore v cistej vode nebudu...
Dakujem za pomoc.
Rybu tam dam iba jednu o 3tyzdne bojovnicu.


odoslané z Xiaomi MI3
matulkos
 
Príspevky: 241
Založený: 22 Jan 2011 23:05 pm

Re: Kamene a ocot

Odoslaťod matulkos » 13 Jún 2016 00:01 am

Obrázok

odoslané z Xiaomi MI3
matulkos
 
Príspevky: 241
Založený: 22 Jan 2011 23:05 pm

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Hora » 13 Jún 2016 08:03 am

matulkos napísal:Otazka znie. Mozem kazdy tyzden menit vodu (5l) v 15tke z velkeho akva? Budu tam potrebne latky pre rastliny,ktore v cistej vode nebudu...

Ak myslis to,ci len akvarijna voda zo zabehnuteho akvaria bude lepsie riesenie pre novozalozene zalezi od viac veci okolo toho na pocte,druhu rastlin,ktore vyuzivaju ziviny a vytahuju ich z vody do seba,hnojeni,pocte ryb.
Ak neurychlujes nabeh nitrifikacie naockovanim noveho akva,isiel by som normalnou cestou zabehu s cerstvou vodovodnou vodou a nemiesal uz mozno nehnojenu ochudobnenu vodu o mineraly,ziviny a mozno s nevhodnymi zvysenymi latkami zo starsieho akvaria.Bez rozboru vody to je zlozite,ci ano-nie,ale klasickym zabehom vodovodnou vodou chybu neurobis.V zabehu si nadrz vytvori svoju nitrifikacnu kulturu aj bez pomoci nejakej akvarijnej vody.
A pozabehove menenie vody?Tu uz jednoznacne za cerstvu vodovodnu.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Kamene a ocot

Odoslaťod Hora » 13 Jún 2016 10:48 am

Uz zacina byt tato zbytocne zalozena tema o inom,pretoze kameninovych existuje niekolko a otazkami smerujes opat inde.
Napisem to este zjednodusenie,preco je vodovodna lepsia ak nemas snahu o rychlejsi zabeh,lebo by si pouzil dostupnejsie a viac vyuzitelnejsie sposoby,ktore mas k dispozicii zo stareho akva(substrat,vyzmykanie molitanu a pod.).
Neviem,ci v starom ph cielene tlacis dole kvoli rastlinam a ak ano,je vodovodna voda vhodnejsia k zabehu ako mäksia uz len z dovodu vyssieho ph.
Prve bakterie potrebuju vyssie ph na rozmnozenie a premenu cpavku na dusitany.Hodnoty sa udavaju rozdielne,ale 7,5-8,5 je vraj idealne,co vodovodna ma.
Druhe bakterie,ktore pridu po prvych a zacnu premienat NO2 na NO3 uz vydrzia aj nizsie hodnoty,no ich pocet a rychlost mnozenia sa nasobi s narastajucim ph.Takze uspech nastartovania nitrifikacie uzko suvisi s hodnotou ph,ktore ma vodovodna dobre,ostatne hodnoty nie su tak dolezite pre bakterie.
Len voda z akvaria ti nejako velmi nepomoze,bakterie neplavaju,ked nepouzijes bordel z molitanu,bakterie potrebuju pevny povrch na osidlenie,je jedno aky(rastliny,steny akva,steny filtra,vlozky,substrat...) a ako som pisal,ked nevies hodnoty,tak naco pokusat a rovno zabehnut vodovodnou.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Kamene a ocot

Odoslaťod hooopy » 13 Jún 2016 19:28 pm

post305725.html?hilit=ocot#p305725

po druhe, ak uz zacnes temu, drz sa obsahu. otazky smerujuce do ineho okruhu su potom matuce.
Ak sa pokusis znova zalozit temu k otazke vymeny vody, skus najprv pouzit vyhladavanie, inak tvoju dalsiu temu postihne zase len zamknutie. je to pre poriadok na akve. bez osobnych invektiv.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.