Rolling Stones



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Rolling Stones

Odoslaťod Stewie » 02 Júl 2016 18:15 pm

pribudli nový osadníci, zobral som tetry červené takže to trochu ožilo
Prílohy
2_7_16.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Reklama

Re: Rolling Stones

Odoslaťod Hora » 02 Júl 2016 18:19 pm

Ty vole,hezkééééé :shock:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Rolling Stones

Odoslaťod Stewie » 09 Júl 2016 17:24 pm

Vďaka ale stále mi tam niečo nesedí :evil: , dal som menší zástrih a vymenil som pár kamienkov ktoré ešte musia dostať patinu.
Všetko je to tam len položené takže zmeny sa dajú vykonávať bez búrania layoutu.
Prílohy
0_7_16.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Rolling Stones

Odoslaťod matus.galan » 09 Júl 2016 20:59 pm

Pozeram,ze si kupil skimmer od poliakov :) vyzera v pohode. Mozno by to chcelo nieco farebne cervene alebo zeby cierne pozadie?


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Rolling Stones

Odoslaťod vincent van gogh » 10 Júl 2016 01:07 am

Stewie napísal:... ale stále mi tam niečo nesedí :evil: ,

Yuraj,ani mne.
30cm je výška a 36 hlbka?.....Totiž vdaka rôznym KODAK a FUJI efektom to neviem presne rozkresliť,ergo mať presný rozmer.....Nie,že by to bolo dôležité. :) ,ale pri tak náročnej disciplíne ,akou je Iwagumi,záleží na každom detaile. Myslím tým hlavne rozmiestnenie a pozíciu kamenov.Zaujíma ma to,preto by som rád prispel k dielu,......ehm, skrátka k väčšej autorovej spokojnosti.....,či ako to nazvať.

Tetra červenohlavá a červená......hmmm,zaujímavá to kombinácia pre Iwagumi.
Velmi dobre je to odfotené.Atmosféra.To biele,presvetlené,vzdušné ,číre pozadie,.....to by som chcel niekedy dosiahnuť.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Rolling Stones

Odoslaťod Stewie » 10 Júl 2016 12:12 pm

Vdaka páni, budem rád za každý postreh ktorý povedie k zlepšeniu.
Čím viac sa na to pozerám vidím že to nie je ono a aj keď sa mi iwagumi layouty páčia zatiaľ som nedozrel na vytvorenie niečoho čo naplní moje očakávania.
Flóra ako tak ujde a koberce rastú dobre ale ako píše vincent je to o detailoch a hlavne rozložení kameňov.

@matus.galan, cervene by tomu moc nepomohlo a flóra v inom odtieni ako zelena by tomuto akva skôr uškodila
s farbou pozadia môžem experimentovať kedže je to len podložka ktorá sa dá meniť a zatial mi to takto sedí najlepšie
Skimmer, pri strihaní na dočistenie hladiny ocenujem a čo sa týka funkčnosti zatiaľ spĺňa očakávania ale mám ho len krátko
Inak pred kúpou som sa rozhodoval medzi Eheim a Azoo takmer identická konštrukcia ale + pre Azoo je lepšie riešené nasávanie a v mojom prípade mi z hľadiska dizajnu príde ten Azoo o kúsok lepší

@ vincent van gogh, rybičky skor z núdze kedže u nás je v tomto smere veľmi obmedzený výber a aj napriek tomu že mi predlozili katalóg " čo všetko môžu na objednávku zohnať, dodáva im nejaký pán" tak druhy o ktoré som mal záujem ani nepoznajú, na nejakej burze som nebol už dlho a zrejme sa v dohľadnej dobe ani nedostanem.
Pozadie biela podložka nasvietená všetkým čo bolo po ruke, ale myslím že to stále nie je ono a pracujem na DIY softboxe na rozmer akva z riadnym 8) reflektorom.

Ako som písal vyššie, cením si každý návrh a tie ktoré som videl v tvojom podaní mali veľmi chrumkavú podobu :pivo:....akva má šírku 30 a výšku 36
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Rolling Stones

Odoslaťod vincent van gogh » 11 Júl 2016 08:29 am

Tak k situacii s rybkami:Hm,rozumiem.Mrzuté a nemilé...
So svetlom je to presne tak.Na fotenie je ho vždy málo.Ale ked si pozriem tvoju prvú foto RS a tú ostatnú,tak rozdiel je očividný.A teda bude to ete lepšie,hovoríš..... :wink: Juch.

Trochu som posedel nad tvojím akvarkom.Nie som žiadny expert,žiadny Art Pennom nikdy nebudem.Analyzovať hardscape nedokážem.Ale pre oživenie diskusie ,aby som len neteoretizoval.

A - súčasný stav.B - ako vidno,trochu som posunul hlavný kamen vyššie ,viac do "centrálneho bodu" a tie ostatné nižšie.Isteže,nie je to žiadna výhra ani nič podobné.Ale práve tým virtuálnym posunutím je zrejmé,že pomocné kamene sú jednoducho o chlp menšie,ako by mohli byť..Už to niekde zaznelo,presný opak toho,čo má fazyl.
Ja myslím,že nič moc extra sa stým nedá robiť.Načo aj,.....je to zdravé a svieže. :pivo:
Prílohy
IMG_20160710_0003.jpg
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Rolling Stones

Odoslaťod matus.galan » 11 Júl 2016 09:21 am

Vicent, ta skecka je top!!!
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Rolling Stones

Odoslaťod Stewie » 11 Júl 2016 23:30 pm

:shock: vincent vďaka za ochotu a veľmi podnetný návrh, toto by mohlo byť ono.
Momentálne sa sa mi to zdá celé nejaké roztrieštené a tento návrh sa mi pozdáva takže sa to pokúsim zrealizovať.
A aj keď to nebude len o preložení kameňov ale bude nutné napustiť vzduch vybrať koberec, opatrne to uložiť a napriek opatrnej manipulácii môže následne vyskočiť zelená potvora myslím že tá zmena tomu dosť pomôže.
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Rolling Stones

Odoslaťod vincent van gogh » 12 Júl 2016 10:27 am

Skutocne za malo.Rad. :D
Myslel som,ze skoda to burat.Ale potom mi doslo,ze ty uz si dosiahol level,ze len pekny koberec nestačí..pokial niečo nesedí.
Mam to niekedy tak s obrazom.Som schopny ho premalovat, lebo to nieco, co nesedí ma neskutocne irituje,aj ked to neviem dlho identifikovat.

Ked na to teraz pozeram,na zmenseninu na mobile, tak sa to zacina pozdavat aj mne. :) Take kludnejsie......či co.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Rolling Stones

Odoslaťod Stewie » 12 Júl 2016 20:07 pm

Ešte raz vdaka, na takýto cit pre detail a odlišný pohľad na vec sa treba narodiť, pri tvojej kolíske tie tvoje sudičky zjavne nešetrili :)

Kedže som človek nepokojný tak som sa dnes do toho pustil.
Nevyšlo to celkom podľa toho návrhu ale zhruba som sa k tomu priblížil a v tejto podobe je to pre moje oko daleko pohľadnejšie.
Kameň vpredu som nevytiahol, celé to sadlo a tento je vrazený dosť hlboko do toho svahu takže som to zatiaľ nechal tak, bol to masaker a mám obavy o budúci vývoj kedže sa dno aj napriek opatrnosti dosť zvírilo a v akva mám momentálne slušný bordel. ( ono tie kamene neboli len tak položené )
Pridávam jednu v omaľovánkovom režime, tá voda je strasne zas...á takže aspoň pre predstavuObrázok
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Rolling Stones

Odoslaťod Hora » 13 Júl 2016 08:29 am

Stewie napísal:Nevyšlo to celkom podľa toho návrhu ale zhruba som sa k tomu priblížil a v tejto podobe je to pre moje oko daleko pohľadnejšie.

Zatial nemozem porovnat podla omalovanky,ale rozlozenie predtym sa mi viac :roll: ,porovnavacie foto rozhodne.Stoji ten masaker ako hovoris za minimalnu zmenu usporiadania tych kamenov?Vincent zase posedi trochu nad tvojim akvarkom,vznikne dalsia ,,lepsia idea'' a zas budes mat chrobaka v hlave :lol:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Rolling Stones

Odoslaťod vincent van gogh » 13 Júl 2016 10:45 am

@Stewie: Tak to je naozajstna guráž a akčnosť. :roll: Nejake bordel-reakcie sa urcite objavia,ale to sa casom "vystříbří", ako hovorí klasik....Teda hadam to bude v prijatelnych medziach a poradis si s tym.
Najako specialne fixujes kamene ? (ked spominas,ze nie su len tak polozene)

Jaj a vdaka za kompliment,ale........ brzdi,brzdi..... :pivo:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Rolling Stones

Odoslaťod Stewie » 14 Júl 2016 22:09 pm

@Hora, keby som mal jedným slovom odpovedať či mi ten masaker stojí za to tak Stojí :)....zmena je život a keby si sa na to musel pozerať každý deň možno by si mal toho chrobáka v hlave tiež.
Myslím že to bolo zakladané dosť zbrklo a vincent mi tou skicou ukázal to čo som nedokázal v tom rozložení vidieť.
To čo bolo vpredu malo byť vzadu a naopak, celé to bolo také rozoklané nepôsobilo to prirodzene a bolo to ploché.
Momentálne to na mna pôsobí lepšie, dostalo to hĺbku a ako bolo spomenuté je to také kľudnejšie.
Pri pohľade na akva chcem hlavne relaxovať a dokonca aj to strihanie koberca si zatiaľ užívam :wink:

Tie kamene nijako neupevnujem ale Amazonia má dobrú vlastnosť, drží tvar, kopce sa nezosúvajú ale keď si sadne tak aj tie kamene tam slušne držia.
Inak nejakú tú potvoru po zvírení substrátu očakávam ale som pripravený, nech si niečo skúsi :)
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Rolling Stones

Odoslaťod vincent van gogh » 29 Júl 2016 15:58 pm

Tak ako to napreduje.....??
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Rolling Stones

Odoslaťod Stewie » 31 Júl 2016 15:41 pm

Všetko ide zatiaľ v pohode, čakal som že niečo vyskočí ale zdá sa že rastliny sú dobre rozbehnuté a riasa aj napriek tomu vŕtaniu nedostala šancu.
Momentálne to beží v letnom režime kedže času je málo a je najvyšší čas na poriadny zástrih ale nejako sa k tomu nemôžem dokopať.
Večer cvaknem nejakú aktuálnu.
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Rolling Stones

Odoslaťod Stewie » 06 Nov 2016 18:51 pm

Po nejakej dobe jedna aktualna, leto je za nami a ja sa tomu venujem skôr sezónne takže mi začína akvajeseň/akvazima :)
Kedže som povahovo dosť nepokojný nedalo mi aby som to znovu trochu nepoobracal a objavil aj druhú stranu toho " OYAISHI "
Po otočení o 180°a pridaní pár kamienkou sa mi to zatiaľ takto celkom pozdáva a zisťujem že to IWAGUMI nie je až tak nudné a aj pri malej zmene sa dá dosiahnuť niečo nové.
Inak akva funguje bez problému a aj napriek môjmu rýpaniu nevyskočila žiadna riasová kalamita a rastlinky prosperujú zatial veľmi dobre a okrem občasného kozmetického zástrihu a výmeny vody nie je potrebná žiadna väčšia starostlivosť.
Prílohy
DSC03554.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Rolling Stones

Odoslaťod atrapa11 » 06 Nov 2016 23:42 pm

Zamna iwagumi nieje vobec nudne ba naopak.Staci nasadit iny druh rastlin ci vybrat kamen a dat ho inam alebo dosypat substrat a hnet to inak vyzera.Z iwagumi sa da pekne pracovat.To tvoje je skvele.
Obrázok používateľa
atrapa11
 
Príspevky: 29
Obrázky: 2
Založený: 27 Mar 2014 04:03 am
Bydlisko: Kosice KVP

Re: Rolling Stones

Odoslaťod matus.galan » 07 Nov 2016 21:06 pm

Stewie sak to mas super! Pekne si to upravil. Mozno na fotke je az moc avetla a tym padom sa straca trosku ta zelena a kamene aspon na mna to tak posoby. Skus urobit nejake fotky trosku tmavsie :)

Inac uz mam azoo skimmer aj ja, paradna masinka len sa mi zda ze trosku hlucna take hmkanie jak moj stary eheim 2213.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Rolling Stones

Odoslaťod Stewie » 08 Nov 2016 00:44 am

@atrapa11, ohľadom toho že IWAGUMI layouty sú nudné tu už bolo napísaných viac príspevkov a osobne si to tiež nemyslím, presne ako píšeš už malou úpravou sa to dá zmeniť

matus s tým svetlom som to prehnal a cele je to riadne preexponovane v podstate som chcel niečo skusiť ale nevyšlo to podľa predstav takže budem skúšat dalej
inak ten skimmer je v pohode a trochu toho hluku mi nevadi ja to používam hlavne na dočistenie hladiny po strihaní a tých par spusteni cez deň už nevnímam, čo sa funknosti týka robí to čo má a zatiaľ som spokojný :)
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Rolling Stones

Odoslaťod Stewie » 15 Jan 2017 15:45 pm

po nejakej dobe jedna aktuálna po výmene vody, zatiaľ to ide bez problému :wink:
Prílohy
DSC03733.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Rolling Stones

Odoslaťod Stewie » 15 Okt 2017 15:53 pm

Prešiel nejaký čas tak v rámci ukončenia témy pridávam poslednú aktualizáciu.
V poslednej dobe som údržbe moc nedával, koberec v prednej časti to odniesol a po zástrihu sa to ukázalo, nebol by problém dať to do pozeratelnejšej podoby a aj keď niečo vyše roka robilo radosť je čas na zmenu a akva bude zrušené.
Vzadu som to nechal zarásť, doplnil nejaké rastlinky a po menšej zmene hardscape to nakoniec zdivočilo do tejto podoby.
Prílohy
DSC04282.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Rolling Stones

Odoslaťod Stewie » 31 Okt 2017 20:36 pm

Blíži sa zima a začína mi to akvaharašenie takže v rámci zmeny plánujem nejaký nový scape.
Zatiaľ v rovine návrhu, a kedze sa už aj u nás začínajú objavovať predajcovia ponúkajúci jednotlivo nafotené kúsky dreva neodolal som a objednal si pár halúzok do pripravovaného akva.
Tentokrát chcem skúsiť niečo jednoduché ale v finále to môže samozrejme dopadnúť trochu inak.
Momentálne hľadám správny smer, takže dilema kam to tahať 1 alebo 2
Prílohy
image.png
1
image.png
2
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Rolling Stones

Odoslaťod Hora » 31 Okt 2017 20:46 pm

Stewie napísal:dilema kam to tahať 1 alebo 2

Stewie ahoj,v tvojich rukách je všetko po čase diamant.Dodatočne blahoželám.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.