Korene z lesa-dekorácia akvária



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Korene z lesa-dekorácia akvária

Odoslaťod baxa » 21 Sep 2016 22:51 pm

Dobrý deň,
:)
zatial som tu nová a neviem ako to tu chodí, ci pisem do správnej oblasti tak sa dopredu ospravedlnujem.

Chcela by som sa vas ako isto skusenejsich akvaristov spýtat nieco ohladom korenov v akvariach.

Boli sme na potulkach v lese s cielom najst pekne kusky do zabehnuteho akvaria, ktoré by po par rokoch potrebovalo ''renovaciu''. Zijeme v oblasti kde je najst drevo resp.korene z dubu alebo ineho tvrdeho dreva viac menej nemozne. Nasli sme krasny samorast avsak predpokladam že je to borovica. V jednom fore som citala prispevok v ktorom bolo písane že tento typ dreva sa absolutne nehodi, iny zase pisali ze borovicu v akvariu maju. Ake su teda vase skusenosti?

Vzali sme ho domov, poriadne som z neho vystriekala vsetky necistoty, ocelovym kartacom a nožikom zbavila machu a vsetkych makkych casti, 24h som ho mala namocene, Mysleli sme si že drevo je uz mrtve,no dnes sme ho kvoli rozmeru akvaria museli trochu zpilit a vo vnutri je ešte stale zivica, dali sme ho na cca 1h varit (do kotla, kedze ma asi meter) v cistej vode. Zajtra mam na plane vyvarit ho v slanej vode. Potom ho smirglom pozjemnovat a upravit, Je to krasny kusok a je mi luto sa ho len tak vzdat.

Ma vsak zmysel ho opracovavat? Nemoze zivica ublizit rybam?

Dalej by som sa chcela spytat, cichlidy kt. mame sme sa rozhodli vymenit za ine, cize akvarium bude nejaky cas neobyvane, pokial tam dam spominany koren za aku dlhu dobu mozem ''nastahovat'' novych najomnikov?
baxa
 
Príspevky: 1
Založený: 21 Sep 2016 22:47 pm

Reklama

Re: Korene z lesa-dekorácia akvária

Odoslaťod Hora » 22 Sep 2016 20:13 pm

Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.