Akvária MajoX



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod maros12345 » 12 Sep 2016 22:36 pm

vysluzil2, áno máš pravdu hrať sa zo savom si veľmi netrúfam.Čistiť sieťky, alebo lily pipe je jedna vec,namacat koreň do savo a liať si savo do akvária k rybám, neviem teda či je bežné a bežne to tu niekto robí. Ja medzi nich určite patriť nebudem.Možno savo niečomu pomôže, ale určite nie baktériám.Iba v jednom akva nemám koreň,ale v každom krevetky či už Blue dream, alebo CRS,hybridov atď. A tam by som teda taký koreň nedal..K Red cherry tam by som to skúsil, lebo tie rozdavam, nie predávam..Áno
savo radšej prenecham iným..A napr.tri korene mi plávajú vo vode pár mesiacov, ak ich nepoužijem tak ich vyberem.. Ak farbia vodu,veď oni raz prestanú..
Mojox prepáč..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Reklama

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod Hora » 13 Sep 2016 07:37 am

maros12345 napísal: liať si savo do akvária k rybám..

Ako ti odpovedal,savom pri spravnom davkovani niektore bakterialne choroby potlacis,ale minca ma dve strany.Co na to nachylnejsie rastlinky(bez karantennej nadrze) a eliminuje nitrif.bakterie.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 18 Sep 2016 17:39 pm

Vcera som si na burze kupil sacok krevetiek (pan to predaval ako krmivo - ja ze aspon trosku popracuju v akvariach) - bolo ich tam ze dost, aj uplne malinke.. prisiel som na dve veci:
1. Uz viem preco pri gupkach nemam male krevetky - zozeru ich, hoci velkym uz daju pokoj
2. Divim sa ako mohli tie 3 krevety prezit pri Tetrach tak dlho.. dali sme dalsie a dnes uz sme videli ako zozrali minimalne 4 krevety.. akonahle idu okolo nich, staci moment a hotovo, pritom vobec nejsu krevetky pomale.. Cize pan mal pravdu ze su ako krmivo :( drahe to krmivo :( zena sa tetram zacina vyhrazat splachnutim do zachoda, uz zacala krevety vylovovat von..

A zistil som ze voda sa vie "pokazit" (narast NO2 a NO3) velmi velmi rychlo. Mal som v uhorkovej flasi uz nejaky ten mesiac egerie spolu s akva vodou, pustil som tam na noc tie krevetky, rano sme namerali vysoke hodnoty, preto hned sli krevety do akvarii
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 20 Sep 2016 20:23 pm

Ked na liste z vrchnej strany vidim malu priesvitnu gučku, jemne zltkastu (v strede listu) cca 3x4 mm, je to potomstvo alebo sinica? skusal som to odfotit, ale nevideli by ste na tej fotke nic ako ja.. vidim to iba na jednom listku ludwigie, mozno od slimakov, resp. otikov?

PS: Tipol by som to na oranzovych okruzliakov, lebo dvaja boli na sebe dost nalepeny a jeden ma tiez taku gučku na ulite..
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 26 Sep 2016 17:50 pm

Ahojte, viete niekto co je toto?(v strede pri dne)
cudo.jpg
Hybe sa to, je to priesvitne, pripomina to trosku slimaka bez ulity, ale ma to taky "sosak" a vie sa to natahovat (pripomina mi to to video ako ampularia vycucavala krevetu) - objavili sme to na dne ako to zerie krevetku..a teraz neviem co s tym (ak to poziera mrtve krevetky moze to byt dobry cistic, ale myslim ze to zrejme moze pozierat aj slimaky vzhladom na pocet prazdnych ulit na dne..)

PS: zena vygooglila podla obrazku ze to zrejme bude pijavica.. tak to nemam sajn ako sa mi to dostalo do akva ale asi ju pre istotu radsej zlikvidujeme.. vie sa to natiahnut na 5 centi, bohvie co vsetko mi uz zabila v akva
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod matus.galan » 26 Sep 2016 22:12 pm

No mne to pride ako clea helena ale zeby nemala ulitu? Kedze ta poziera slimaky a kludne aj krevetky.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod noiz » 26 Sep 2016 23:18 pm

planaria? z tej jednej fotky tazko povedat... ale ak je to planaria, tak to teda nic moc :-S

ak je to teda planaria, tak bacha na toto:
https://en.wikipedia.org/wiki/Planarian
"Planaria can be cut into pieces, and each piece can regenerate into a complete organism."
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 27 Sep 2016 12:32 pm

no, v kazdom pripade sme to z akva vybrali, pinzetou, vyzeralo to byt v jednom kuse, sa to schulilo do takej gulicky ako mala husenica, az mi toho bolo trochu luto.. ale poslednu dobu som sa divil ze prave v tej 20ke vidim malo slimakov a iba prazdne ulity, takze verim tomu ze to bola zasluha tohoto tvora.. popravde travim vela casu pozeranim do akva ale vacsinou sledujem rybky a krevety, vidim ze sa musim poriadne obzerat aj po takychto priserkach, aj ked to nebude lahke lebo akva riadne zarastlo.. mam v plane dat prec pozadie a najblizsie dni riadne sledovat akva zo vsetkych stran.. lebo zpredu v hustine za korenom nevidi clovek nic..
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod radovvv » 27 Sep 2016 13:31 pm

Planariu si vsimnes skor pri zhasnutom svetle su aktivnejsie. A ked tam bola jedna urcite nebola sama...
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 27 Sep 2016 13:35 pm

sak uz si dam pozor teraz, v podstate si ju vsimla zena ako zrala ?? uhynutu ?? krevetku.. cize ked sa niekto chce zbavit slimakov, u mna to funguje.. aj ked ja mam praveze opacny umysel - cize to slo von z akva.. skor by ma zaujimalo ako sa to cudo dostalo dnu..

ked si predstavim ze ked menim vodu zvyknem cucnut hadicku a takato veci mi tam plava, no... ehm.. :evil: :dead:
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod radovvv » 27 Sep 2016 14:08 pm

ja som si ich doniesom na rastlinach co som uz dost davno kupil na burze. Ale vraj aj z mrazenou potravou si to vies zaniest do akvaria...
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 27 Sep 2016 14:27 pm

radovvv napísal:ja som si ich doniesom na rastlinach co som uz dost davno kupil na burze. Ale vraj aj z mrazenou potravou si to vies zaniest do akvaria...


skor hlasujem za tu mrazenu potravu.. resp. som na poslednej burze kupil sacok kreviet, ci to nebolo "pribalene" v nom (ja som davno do akvaria rastliny nedaval a konkretne do tohoto akva som mal rastliny iba par kuskov submerz od Jirku a Ivana, cize to by som si tam takuto srandicku vsimol..) pan to predaval 50ks ako krmivo a ako tak pozeram tak tie krevetky fakt nic nevydrzia a furt vidim ako v niektorom akva niektoru nieco zerie (a v tom sacku plavalo aj vela roznych malych milimetrovych zivocichov co som si myslel ze su male krevetky, tak neviem neviem).. tie Ivanove krevetky co mam sa krasne drzia a niektore uz su aj tehotne.. a prezili aj pri tetrach co je velka vec, kedze tieto nove likvidovali ako na pase..

v kazdom pripade som zas mudrejsi a musim si na taketo veci davat pozor, som to sem pridal aby to pomohlo aj ostatnym co sa s takymto zatial nestretli
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod matus.galan » 27 Sep 2016 19:54 pm

Planariu som videl uz aj u seba v akva a hned som ju dostal v celku von lebo ked ju rozpucis rozdeli sa a zije dalej.
Zacalo to ked som zacal krmit mrazenou patentkou ale uz dlhsi cas nic nastastie bola len jedna :)
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE


Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 28 Sep 2016 09:12 am

Dakujem pekne za linky.. precitam si. Zacal som poctivo skumat dno.. doteraz som ho vzdy len tak letmo preletel ci nevidim zdochnutu krevetku, toto ma nakoplo.

Po tej poslednej vystave sa nieco zmenilo.. bud tou vodou co som kupil krevety (bolo tam aj vela malickych a bolo mi ich luto vyliat do zachoda tak som urobil chybu a cast tej vody vylial do akva) alebo bolo nieco v mrazenej strave. Okrem toho "cerva" som v 20ke nasiel 3 gupky potiahnute takym bielym povlakom (co som si cital moze to byt plesen), hned som ich odlovil do karanteny,sol, vzduchovanie, (dnes to jedna uz nedala), ostatne v akva vyzeraju ok a tie zvysne dve v karantene sa nahanaju tak snad budu tiez ok. Samozrejme nastalo vycistenie dna, pridali sme trosku soli (niekto pisal v nejakej teme ze 1 PL na 50l - tak podla toho) a budem pre istotu teraz nejaku dobu menit 10% kazdy druhy den. Na druhej strane som tam dnes rano nasiel cerstvo narodene krevetky a "unavenu" mamu ktora sa rovno zvliekla z panciera.

V druhom akva (30ke) sa bojovnici nejak zacali "lepit" plutvy (tie vonkajsie vejariky) dokopy tak mam dnes v plane nastudovat co to moze byt (kupili sme ju tiez na vystave)

Chcem sa spytat na vase skusenosti s nakupom ryb.. je normalne ze kupite povedzme 4 rybky, jedna zdochne v akva behom par hodin a ostatne si pekne ziju? Lebo mne to uz pride taky trosku podvod na zakaznika, ze predajcovia predavaju ryby co proste nevydrzia.. ked zdochnu po mesiaci alebo tak, resp. vsetky naraz, bral by som to ze ok, mam nevhodne podmienky v akva pre tie ryby, ale takto ze jedna dve za par hodin a ostatne ziju.. cisto vyhodene prachy
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 15 Okt 2016 12:36 pm

Ahojte, pridam taky mensi update ako sa akva vyvijaju - uz mame doma 3 akva a 2 flase polozene na vychodnom okne (1,5l rastliny slimaky a 4l rastliny slimaky a par krevetiek - v tejto flasi konecne egeria vyzera ako na obrazku).

1. povodna 30ka - uz mesiac bez filtra, najprv nabeh niecoho co vyzeralo ako nejaka riasa pri dne a zacala odhnivat nova rastlinka z burzy vpravo dolu, zena odsala dno, zacali sme castejsie (kazdy druhy den 10%) menit vodu, pridali dvoch otikov ktori sa cinia nonstop, rastlinka sa zobudila.. dokonca sa konecne chytila valisneria a rozrastla sa sagitaria. Echinodorus isabella kupeny na burze je podla mna vo faze menenia z emerzu na submerz - povodne listy zltnu, hnednu, ale vyhana nove, zelene
A1.jpg
V lavom hornom rohu odpociva jedna bojovnica, uz som viackrat rozmyslal sa ho zbavit, ale povedal som si ze najprv budem pozorovat. Prve dni obhanal komplet osadku, po par dnoch v akva sa mu zlepili plutvy, potom si plutvy skratil aby mohol normalne plavat (ako netusim) a teraz vacsinou odpociva medzi listami echinodorusu a prichadza v case krmenia

2. 20ka sa krasne rozrastla. Po burze som mal problem ze 3 najstarsie samicky chytili asi nejaku plesen (ci poklesom teploty vody alebo vodou z krevetiek z burzy), oddelil som ich ale neprezili bohuzial karantenu spolu s jednym mladym samcekom co sa okolo nich prilis motal a dostal to tiez. Tiez udrzba dna, kady druhy den vymena 10% vody. Popravde hutam co s nou, uz je zarastena moc aj na moj vkus, lemna a ceratophyllum pokryli celu hladinu - nastala zaujimava zmena spravania osadenstva. Kym tam boli velke gupky, tak nepustlili krevety k zradlu, teraz sa gupky drzia v strede, krevetky sa naucili kedy davam vlocky, tak sa prichytia pri hladine a konzumuju, co pada jedia gupky. Mnozia sa aj krevetky aj gupky. Rozmyslam to nejak preriedit, ale nie je tam filter a to akva krasne funguje bez rias, tak neviem ci je dobry napad to chytat, co vy na to?
A2.jpg


3. 30ka (50*20*30 - cisty objem vody cca 25l), bezi mesiac (na zabeh pouzity filter z povodnej 30ky, takisto voda z akva a detrit), kraluje v nom bojovnica a okolo nej niekolko krevetiek, rastliny sa rozbiehaju, tym pri filtri sa dari ocividne menej ako tym na druhej strane - zacinam po skusenosti v 1ke silne uvazovat o uplnom zruseni toho filtra. Uvazujem ci z 2ky nevybrat tie kryptokoryny ktore zrejme sagitarie zachvilu pohltia a nedat sem dopredu, doplnit par odrezkov ludwigie. Keby som filter vybral mozem tam dat navrch ceratophyllum, pripadne doplnit este nejakymi odrezkami. Ale toto akva by som uz chcel mat trosku aj nejako rozumne urobene, nielen tu som dal rastie..
A3.jpg


Co vy na to? Nejake napady?

PS: co sa tyka osvetlenia, realne je tam ovela viac svetla, snazil som sa fotit bez blesku obyc fotakom tak som ISO nastavil nizko a fotky vysli take tmavsie.. ale myslim ze pre ukazanie stavu postacia..
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 15 Okt 2016 12:39 pm

Akva 2 pohlad zhora
rastlina2.jpg
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod noiz » 15 Okt 2016 14:16 pm

preco do tak maleho akvaria pridavas dalsie, (nevhodne) ryby? navyse v nevhodnom pocte? (otici) :dead: :dead: :dead: :evil: :dead: :dead: :dead:
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 15 Okt 2016 16:30 pm

noiz napísal:preco do tak maleho akvaria pridavas dalsie, (nevhodne) ryby? navyse v nevhodnom pocte? (otici) :dead: :dead: :dead: :evil: :dead: :dead: :dead:


potrebujem tam cisticov a tetry vsetky krevetky (ktore som nestihol odlovit) zabili - na burze som sa pana co tych otikov predaval pytal do akeho akvaria mozu ist (nemozem si predsa pamatat vsetky ryby z atlasu ake maju podmienky), on sa ma pytal ake mam akva a co v nom mam a povedal ze ich tam dat mozem. Ta osadka v akva 1 (30l) tam je v podstate docasne (dlzka ryb dokopy je okolo 25-28cm), potom tam pojdu celkom ine ryby
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod noiz » 15 Okt 2016 18:02 pm

- spytal som sa predavajuceho: myslim, ze cela tato tvoja tema zacala: predavacka mi povedala, ze....

- takze to, ze TY CHCES/POTREBUJES "cisticov" znamena, ze ti je jedno, aku rybu tam das a ake ma ta dana ryba naroky/preferencie?

- nemozem si pamatat vsetky ryby z atlasu: ale predsa si nejaku kupim, tuto peknu, tato sa mi paci, sice neviem, co je to zac, ale to nevadi, je to jej chyba

- osadka je v akva docasne:
MajoX napísal:V sobotu 4.6.2016 sme aqua spustili.

docasne, 15.10. 2016...

- potom tam pojdu celkom ine ryby: uz teraz mam strach

- 25-28cm: takze by si tam kludne vopchal aj 20cm rybu, hej?

- V lavom hornom rohu odpociva jedna bojovnica, uz som viackrat rozmyslal sa ho zbavit, ale povedal som si ze najprv budem pozorovat. Prve dni obhanal komplet osadku, po par dnoch v akva sa mu zlepili plutvy, potom si plutvy skratil aby mohol normalne plavat (ako netusim) a teraz vacsinou odpociva medzi listami echinodorusu a prichadza v case krmenia
:( :dead:

- 3 najstarsie samicky chytili asi nejaku plesen: absencia filtra a teda aj pohybu vody -> hromadenie odpadu na dne -> oddych/spanok ryb na dne a tym padom priamy kontakt s tymto odpadom = bakterie/plesne maju zelenu

- voda z krevetiek z burzy... to si ju akoze vylial do akva?...

-
MajoX napísal:V druhom akva (30ke) sa bojovnici nejak zacali "lepit" plutvy (tie vonkajsie vejariky) dokopy tak mam dnes v plane nastudovat co to moze byt (kupili sme ju tiez na vystave)

Chcem sa spytat na vase skusenosti s nakupom ryb.. je normalne ze kupite povedzme 4 rybky, jedna zdochne v akva behom par hodin a ostatne si pekne ziju? Lebo mne to uz pride taky trosku podvod na zakaznika, ze predajcovia predavaju ryby co proste nevydrzia.. ked zdochnu po mesiaci alebo tak, resp. vsetky naraz, bral by som to ze ok, mam nevhodne podmienky v akva pre tie ryby, ale takto ze jedna dve za par hodin a ostatne ziju.. cisto vyhodene prachy

:dead: :x :x :dead:


- tebe chybaju elementarne poznatky, kupujes nevhodne ryby v nevhodnych poctoch, neberies ohlad na ich naroky, ktovie akym sposobom prebieha u teba "aklimatizacia" a ako vkladas tieto novokupene ryby do akvaria
- hras sa na lowtech nature akvaristu bez filtra, pricom pouzivas malicke pluvatka a nie akvaria (toboz nie pre ryby, co tam aktualne mas...) v ktorych staci, aby si nejaky slimak kychol a rozhadze ti to parametre vody...
- v konecnom dosledku si tieto tvoje skusania a testovania a vylozene hluposti odtrpia zive tvory, co sa do tvojej "opatery" urcite nepytali

... :dead:
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod Hora » 15 Okt 2016 19:38 pm

MajoX napísal:
noiz napísal:preco do tak maleho akvaria pridavas dalsie, (nevhodne) ryby? navyse v nevhodnom pocte? (otici) :dead: :dead: :dead: :evil: :dead: :dead: :dead:


potrebujem tam cisticov na burze som sa pana co tych otikov predaval pytal do akeho akvaria mozu ist (nemozem si predsa pamatat vsetky ryby z atlasu ake maju podmienky),

aj ja si trošku pichnem :angel: Sú chtíče a estetické potreby z tvojej strany ale životné z ich strany :( a jednou je kvalita vody,aby sa im darilo :idea:
Ak chcem nejaký druh,postavíš sa stranou,zapneš mobilný google a pozrieš.Keď už niekto iný ale ty? čo si magnet na nezkúsených predavačov a z osobnej skúsenosti vieš,že psychologickým postupom(toto ich školia,nie potreby rýb a ako sa robí zábeh) predaja ideš domov s polovicou vecí,ktoré Ti netreba 8)

20" sa mi hustým zarastením páči,mal som aj Lemnu a mám Ceratophylum ale ako plávajúcu by som preferoval len jeden druh na hladine a to Ceratophylum.Je lepší požierač živín,dusičnanov,Lemna sa rýchlo množí a berie veľa svetla pre rastlinky dole,kdežto Ceratophylum pustí viac a rybky sa radi naháňajú pomedzi liany.
Keď sa jej darí,len jemne by som preriedil a poskracoval a cielene udržiaval tú rastlinnú masu hustejšie,toto je základ toho akva.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 16 Okt 2016 19:45 pm

Hora, dakujem za radu, zoberiem si ju k srdcu. Ono mobilny internet nemam a na burze som si myslel ze su chovatelia ktorym zalezi na tom kam daju svoje rybky.. (tych otikov som kupil 4och - predavac mi vravel ze do toho akva mozem zobrat 6tich - viem ze sa nekupuju ryby z akva kde uz nejake umreli ale bolo mi ich luto - som si vsimol asi 4och plavajucich hore bruchom tak ze aspon nejakych zachranim, 2ja odisli hned a ti dvaja su podla mna spokojni)
Myslim ze kvalitu vody mam dobru (podla testov), a hlavne, snazim sa aby bola..v tych 3 akva nemam ziadne riasy ani sinice.. ano, ja idi.t (aby ma nahodou niekto nesprdol ze pisem vulgarizmy) som tu vodu s krevetkami vylial do akva (bolo tam hrozne vela mini krevetiek ktore mi bolo luto vyliat do zachodu) - nakoniec aj tak skoncili ako potrava :( a uplne zbytocne som stratil par gupiek. :(

A popravde chlapi, ziadne esteticke chtice a potreby nemam. Tie fotky to dokazuju. Momentalne chcem aby prezila posadka a aby sa rastlinam aspon ako tak darilo pri vedomostiach (velmi chabych) ktore zatial mam. Teraz ide o to aby akva zili.. Neskor, ked sa naucim, potom mozno zacnem rozmyslat na niecim tak krasnym ako mate vy..

Noiz.. chapem co si napisal, v niektorych veciach mas pravdu a beriem to, ale nepoznas ma. Keby si niekedy bol u mna by si videl ze proste 400l akva tu nie je kam dat aj keby som chcel. Vidim ze si z BA, ak niekedy budes mat chut mi pri pive dat rozumy, rad sa stretnem a poucim sa. :pivo:

Viem ze som vela veci na zaciatku pokasal ale ucim sa kazdy den, gupky aj krevetky sa mi mnozia, slimaciky takisto, niektore zabehove ryby prezili, rastlinky ktore som mal iba z odrezkov sa v akvariach krasne rozrastli. Ano, stratil som cca 50% ryb ktore som kupil, ale chyba je urcite na oboch stranach. A verim ze ludi, ktori investovali svoj cas aby mi poradili, nesklamem.
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod Hora » 16 Okt 2016 20:15 pm

MajoX napísal:na burze som si myslel ze su chovatelia ktorym zalezi na tom kam daju svoje rybky.. (tych otikov som kupil 4och - predavac mi vravel ze do toho akva mozem zobrat 6tich - viem ze sa nekupuju ryby z akva kde uz nejake umreli ale bolo mi ich luto - som si vsimol asi 4och plavajucich hore bruchom tak ze aspon nejakych zachranim, 2ja odisli hned a ti dvaja su podla mna spokojni)

Som si v duchu vravel,že si mohol zobrať aspoň štyroch,lebo si písal dvoch a ty si to myslel takto :dead: :dead: samaritánska snaha bola,to je pekné.
MajoX napísal:A popravde chlapi, ziadne esteticke chtice a potreby nemam. Tie fotky to dokazuju.

Majo,ako som písal,to 20L je zaujímavé v tom,že je tak zarastené rastlinami,tu nerieš výzor,toto je prírodné,nepoukladané.Osobne idem podobným smerom.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod hupox » 16 Okt 2016 22:35 pm

Ja mam tiez 30l akvarium. Mesiac po zabehu. Mam tam filter, koren, skalu, rastlinky a jednu bojovnicu. Premyslam k tej bojovnici este nieco dat. Bud krevetky, alebo nieco malinke. Poradte, mam to risknut?
hupox
 
Príspevky: 4
Založený: 02 Okt 2016 20:35 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.